R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Alimenty dla dziecka
Autor Wiadomość
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 19:56   Alimenty dla dziecka

Kobietki, może są wśród Was osoby, które mają to już za sobą i mogłyby się podzielić swoją wiedzą na ten temat. Będę musiała złożyć pozew o alimenty, prawdopodobnie z ograniczeniem praw rodzicielskich i jestem w tym temacie zielona mimo internetowego zaznajomienia się w tej sprawie. Chciałabym jednak,żeby któraś z Was podzieliła się własnymi doświadczeniami.....co najlepiej zrobić zanim złoży się taki pozew? nie ukrywam,że chciałabym uzyskać jakąś konkretną kwotę, choć zdaję sobie sprawę,że to nie jest łatwe, tym bardziej,że szanowny pan tatuś nie wykazuje dochodów mimo,że pracuje za granicą.... proszę o pomoc!!!!
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 12:19   

Wydaje mi się, że o pozew o alimenty i pozew o ograniczenie władzy rodzicielskiej będziesz musiała złożyć oddzielnie. Bez względu na to czy ojciec dziecka na ograniczone czy zawieszone prawa rodzicielskie względem swojego dziecka, nie zwalnia go z obowiązku alimentacji. Więc skoro przebywa za granicą, napisz w pozwie, że nie interesuje się dzieckiem, nie łoży na nie, nie kontaktuje się z nauka dziecka i nie interesują go potrzeby bieżące swojego dziecka- o ile tak jest.
§233 Kodeksu Karnego- o zatajeniu prawdy.
Sąd wszystko zweryfikuje na sprawie.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 12:23   

Na dzień dzisiejszy w Sądzie Rejonowym w Wieluniu, III Wydział Rodzinny i Nieletnich-od dnia złożenia wniosku czeka się około tygodnia na wyznaczenie terminu rozprawy. Termin do rozprawy obecnie wynosi 1 miesiąc od dnia wpływu wniosku do Sądu. Sekretariat pokój 119.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 12:31   

W pozwie warto wpisać dwie dosyć istotne punkty.
*Wnoszę o udzielenie zabezpieczenia w kwocie XXX złotych <słownie też podać ile złotych> płatne do 10-go każdego miesiąca do czasu zakończenia procesu.
ZABEZPIECZENIA wtedy Sąd udzieli, ale ta kwota jest podstawową kwotą na podstawowe potrzeby dziecka <srednio 200-300zł> TO NIE JEST OSTATECZNA KWOTA ALIMENTÓW, TYLKO DO DNIA SPRAWY!
*Wnoszę o wydanie wyroku zaocznego z przypadku nieobecności na procesie Pozwanego Imię i Nazwisko ojca dziecka.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 13:05   

Do pozwu dodaje się załączniki:
# odpis pozwu <czyli drugi egzemplarz> Musi być podpisany własnoręcznie, niebieskim dlugopisem!
# odpis aktu urodzenia dziecka
# odpis lub kserokopia aktu małżeństwa-jeżeli dziecko jest z małżeństwa lub rodzice dziecka są rozwiedzeni
# faktury za zakupy dla dziecka, tj. Mleko, buty, odzież
# rachunek za przedszkole lub żłobek-o ile dziecko tam uczęszcza
# rachunek za zajęcia dodatkowe np. Jęz.obcy, rytmika, mauka gry na instrumencie-jeżeli dziecko na takie zajęcia uczęszcza
# faktury za leki-jeżeli dziecko choruje lub jest niepełnosprawne. Orzeczenia lekarzy specjalistów-jeżeli ma grupę inwalidzką
FAKTURY Z APTEKI powinny być imienne na dziecko lub na jego matkę. Sąd paragonów nie uwzględni.
# rachunek za opiekunkę-jeżeli robi to zawodowo, o ile się z jej pomocy korzysta.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-28, 17:25   

dziękuję, jestem Ci bardzo wdzięczna!!
a jak to jest z adwokatem? albo z jakimś radcą prawnym? co z opłatami za mieszkanie itd? żywność?-faktury imienne na żywność???.... tak samo ubranka-jakoś nigdy nie pomyślałam,żeby wymagać od sprzedawcy faktur.....
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 18:42   

Nie zdążyłam wszystkiego napisać, bo mi bateria siadła.

Adwokat nie jest wymagany w 95% spraw o alimenty w naszym Wieluńskim Sądzie na rozprawie są tylko strony czyli Powódka <matka dziecka> i Pozwany <ojciec dziecka>.

Jeżeli chodzi o opłaty mieszkaniowe-to Sąd bierze pod uwagę fakt, że matka dziecka mieszka z dzieckiem i płaci czynsz i media. Minimalnie wpływa na wysokość alimentów fakt, ze dziecko mieszka u dziadków a jego matka nie ponosi wydatków związanych z utrzymaniem samodzielnie mieszkania.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 18:51   

Co do faktur na żywność, chodzi tutaj przede wszystkim o dzieci mające alergię. Np: specjalne produkty bezglutenowe <np. Sinlac>, dla dzieci ze skazą białkową <np: produkty sojowe>.

Także faktury z apteki się przydadzą. Jeżeli dziecko ma skazę białkową, warto poprosić w aptece o fakturę za mleko np. Nutramigen czy Bebilon Pepti. :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-28, 18:58   

Nie rozumiem ostatniego zdania.....chodzi o to,że mieszkam z dzieckiem i swoim tatą.... jak w tym przypadku mam uwzględnić opłaty?
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-28, 19:17   

Jak sie mieszka samemu to całość utrzymania mieszkania ma sie na glowie. Jeżeli sie mieszka z kims uwzględniana jest czesc tych kosztów. Całość utrzymania domu czy mieszkania dzieli sie na liczbę ludzi, ktorzy tam mieszkaja. W Twoim przypadku ponosisz połowę tych kosztów. Chyba, ze to jest dom własny i nie płaci sie czynszu.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-29, 15:47   

dziękuję raz jeszcze! myślę,że wiele kobiet będących w mojej sytuacji skorzysta z Twoich rad;) oczywiście temat otwarty,jeżeli ktoś chciałby coś dodać to zapraszam;] wszystkie rady są cenne!!
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-30, 13:09   

Złożenie pozwu do Sądu o alimenty, chyba jako jedyne, jest zwolnione z opłaty skarbowej.
Jeżeli strona <Pozwany> się nie stawi w Sądzie zostanie obciążony grzywną w wysokości 180zł.
Jeżeli Matka dziecka wniesie punkt o wydaniu wyroku zaocznego, Sąd wyda wyrok zaoczny i po 3tyg trzeba iść do Sekretariatu poprosić pisemnie o wydanie odpisu wyroku ze sprawy z pieczątką: WYROK UPRAWOMOCNIŁ SIĘ DN. ...data...
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 18:17   

Ja niestety Olu Ci nic nie pomogę, ewentualnie mamy podpytam może coś poradzi.
Bethi, widzę, że spamujesz...każda myśl w nowym poście, jakby nie można w 1 czy 2.. sorry za offtop ;)
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-03-30, 19:03   

Jak widać, korzystam z Opery w telefonie. Jak za dużo napisze, to albo mi się skasuje tekst, albo internet rozłączy. Jak kupię nowy modem to będę korzystać z komputera. I niestety na razie musi tak być, a nie inaczej. Tyle poza tematem.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-14, 12:11   

Kobietki Moje Drogie ;)
Powracam do tematu o alimentach.... Tym razem chciałabym się dowiedzieć, czy składając wniosek o wydanie odpisu wyroku można od razu wpisać, że to ma być odpis z klauzulą wykonalności czy to musiałoby być na oddzielnym wniosku? ...i skąd mam wiedzieć jaką kwotę wpłacić ....tzn ile stron odpisu będzie? (mam nadzieję,że w miarę zrozumiale to napisałam)
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW