R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stacja Orlen na Sieradzkiej "u Wacka" i przekręt c
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 07:19   Stacja Orlen na Sieradzkiej "u Wacka" i przekręt c

Uwaga na zrąbane ceny znajdujące się na dachu tej stacji. Tankowałem wczoraj (10.01.2012) Diesel`a niby po 5,51zł na cenniku stacji na dachu, po wlaniu kilku litrów rzut okiem na dystrybutor, a tu cena 5,69zł. W okienku gość (Paweł) się tłumaczy awarią, która już niby została zgłoszona, tylko co to zmienia? Taka niezgodność była im pięknie na rękę, biorąc fakt, że przed stacją była niezła kolejka aut w której kierowcy łudzili się, że zatankują taniej.
Nie ładnie Panowie, a ta awaria śmierdzi przekrętem i naciąganiem klienta.

Dziś o 7 rano sytuacja nie uległa zmianie, a pracownikom stacji nie przyszło nawet na myśl by tą cenę na dachu zgasić lub chociażby zasłonić.

W S T Y D ! ! !
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-11, 10:24   

Kodeks Cywilny
Art. 543. Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży.

Według mnie masz prawo po zatankowaniu domagać się zwrotu "nadpłaty".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-01-11, 11:03   

A to na dystrybutorze ceny nie bylo?
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-11, 11:48   

W tym przypadku nie ma znaczenia jaka była cena na dystrybutorze, stacja popełniła wykroczenie za które powinna zostać ukarana.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-01-11, 12:19   

Niby tak, ale dalej klient mial mozliwosc zobaczenia ceny przed zakupem produktu, czyli nalaniem sobie benzyny. Nie przecze, że stacja zrobila źle po prostu, po to się ma oczy by patrzeć, a rozumek by pomysleć, ze skoro na dystrybutorze cena inna to coś jest nie tak.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 12:51   

Patrzenie patrzeniem, rozum rozumem... ale to cena na dachu, którą widać z ulicy, a nie ta na dystrybutorze powoduje czy wybieramy tą stację, czy inną, prawda? Cena na dystrybutorze jest po to, żeby policzyć ogólną cenę za zatankowane paliwo. Ja bym się wkurzył i zrównałbym ich z ziemią i oczywiście nie odjechałbym ze stacji, póki by mi nie zwrócili różnicy. To tak jakby w markecie na półce Tyskie w puszce kosztowało 3 zł, a przy kasie zostałoby skasowane za 3,50 zł. To jest zwykłe oszustwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-01-11, 13:28   

No wlaśnie moim zdaniem to nie jest tak jak w markecie. Bo w markecie dowiadujesz się o cenie w momencie wbicia jej juz na kasę, a ty masz już zaplacic.
A tutaj jeszcze przed zawarciem transkacji.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 14:18   

No nie wiem, jak dla mnie to wychodzi na to samo, mimo że są różnice i to nie w porządku ze strony stacji... w markecie po takiej transakcji oddają kasę, sam spotkałem się z takim przypadkiem. Tak jak mówił jameswoo, powinni przynajmniej zgasić tą cenę na górze, a nie fałszywie przyciągać klientów "niską ceną"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 18:01   

Nie chcę się kłócić, ale czy sama cena na dystrybutorze nie wyskakuje w momencie gdy paliwo zaczyna się dopiero lać do baku. A w stanie "spoczynku" to widać tylko same zera.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-01-11, 18:42   

Prawda jest taka że odkąd Intermarche ciągnie w Wieluniu ceny w dół to Orlen dostał po tyłku. Chciałbym zaznaczyć że na tej stacji tydzień temu już była awaria i kartka przy dystrybutorze o braku możliwości płacenia kartą (2% ceny dla banku) i braku możliwości tankowania z rabatem na karty FLOTA. O dziwo po zdjęciu kartki ceny wzrosły więc jest jakiś sens...
Zresztą nikt nie sprzeda Diesla po 5.51 jeżeli dziś w rafinerii kosztuje 5.71 (wczoraj 5.68) :wink:
miko 005 napisał/a:
Nie chcę się kłócić, ale czy sama cena na dystrybutorze nie wyskakuje w momencie gdy paliwo zaczyna się dopiero lać do baku. A w stanie "spoczynku" to widać tylko same zera.

Wystarczy podnieść pistolet cena sama wskakuje a na reszcie pół (zł i L) wyskakują zera, więc jest możliwość sprawdzenia przed tankowaniem.
Na Statoilu była kiedyś podobna sytuacja gdy spaliła się żarówka w pylonie i z każdej strony była inna cena.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-11, 19:04   

Vosiak napisał/a:
Wystarczy podnieść pistolet cena sama wskakuje a na reszcie pół (zł i L) wyskakują zera, więc jest możliwość sprawdzenia przed tankowaniem.


I może jeszcze spróbować, czy to oby na pewno jest benzyna tudzież ropa ? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien ich ukarać, tyle w temacie :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 19:15   

NIKOGO nie powinien obchodzić fakt ile płacimy w kasie, tylko jaka cena widnieje przy produkcie. Jeśli w tym przypadku cena miała przyciągnąć klienta, a potem okazało się, że cena jest wyższa, to jest to jawne oszustwo, bo powinna widnieć informacja na dystrybutorze jasna i wyraźna, iż cena z dachu jest wynikiem awarii wyświetlacza. To tak samo, jak biorąc towar z półki ze sklepu, przy którym widnieje cena niższa niż na kasie mamy prawo żądać sprzedaży nam tego towaru po cenie widniejącej na półce. Inaczej jest to nielegalny zysk dla sprzedawcy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-11, 21:39   

Ferbik, to samo powiedziałem parę postów wyżej:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:13   

Wkurzyłem się ostro i nie wiem czyja to wina - Forda czy Orlenu. Od lipca 2011 jeżdżę nowym Fordem Focusem i poza lipcowym wyjazdem do Chorwacji ani razu nie zatankowałem na innej stacji niż "u Wacka". Pojechałam ostatnio do Wisły i gdy auto postało dwa dni na 20 stopniowym mrozie popękały przewody paliwowe - podobno to plaga w tych nowych Fordach, ale gdyby paliwo było lepsze to by nie zamarzło. Nie wiem co o tym myśleć. Może Ford g... wort, a może moja morda nie pasuje do Forda, a może z tym paliwem coś nie tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-02-26, 22:15   

A chyba gdzieś kiedyś ktoś mówił, że Orlen to rzadko ma zimowego ON :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW