R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gwałt
Autor Wiadomość
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-04-24, 19:29   Gwałt

Gwałt. Jest to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić człowiekowi (bo mężczyźni też są gwałceni). Jest to upokorzenie i zadanie poważnego ciosu w psychikę. Odebranie radości z życia i przyjemności z kontaktów seksualnych. Obrażenia fizyczne mogą być tragiczne w skutkach np. uszkodzenie macicy i brak możliwości posiadania potomstwa, uszkodzenia narządów płciowych i czasami zarażenie chorobami wenerycznymi. Osoba zgwałcona zamyka się w sobie, nie ufa nikomu, boji się wychodzić z domu, ubiera się inaczej, bo ma nadzieję, że to ją uchroni przed następnym razem. Statystyki wskazują, że ubiór nie ma znaczenia. Zresztą, nawet gdyby kobieta chodziła nago po ulicach, to nie jest winna gwałtu. KOBIETA NIGDY NIE JEST WINNA GWAŁTU NA JEJ OSOBIE! Często się słyszy tłumaczenia sprawców, że byli prowokowani (pamiętacie akcję „bo ta (słowo wymoderowano) mnie prowokowała”), że byli zachęcani. Tylko co w sytuacji, gdy maltretował kobietę - czy do tego też go sprowokowała? Często słyszy się teksty typu „ubierała się jak (słowo wymoderowano), to teraz ma... ” albo że była naiwna. Ostro mnie to wkurza!

Często do gwałtów dochodzi pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wtedy ofiara nie stawia oporu, nic nie pamięta, przez co jeszcze trudniej znaleźć sprawców. Szczególnie groźne jest GHB – pigułka gwałtu, ślady po jego użyciu znikają po 12 godzinach, a ofiary rzadko się zgłaszają na policję tak szybko, gdyż są w szoku. Niektórzy twierdzą, że po GHB kobiety nie znoszą tak źle gwałtu, gdyż nic nie pamiętają, często nawet nie zdają sobie sprawy, że zostały wykorzystane. Na pewno szczególnie dotkliwe są dla psychiki gwałty dokonywane przez znajomych, przez osoby, którym się ufa, przez członków rodziny. Około 80% procent gwałtów właśnie jest dokonywanych przez osoby z otoczenia ofiary. Podczas gdy skuteczność (ale i tak jest po fakcie) policji w chwytaniu gwałcicieli wynosi ponad 70%, to z sądami nie jest najlepiej. Ofiary nie są traktowane należycie, są ośmieszane, a proces sądowy przeżywają jak gwałt. Kary są śmieszne, maksymalnie 10 lat lub 12 za szczególne okrucieństwo. Czym jest parę lat w ciepłym więzieniu, z wyżywieniem lepszym niż w szpitalu i telewizorem przy zrujnowanym życiu? Zresztą to nie są kary tylko resocjalizacja, czyli dążenie do przywrócenia przestępcy do stanu nie zagrażającego społeczeństwu. Może stary rzymski sposób, nabijanie na pal, byłby dobrym rozwiązaniem? Jak ktoś nie rozumie, jak strasznym przeżyciem jest gwałt, to niech sobie wyobrazi tą bezsilność, gdy zadają ci potworny ból i rany. Kopią i maltretują... Gdy słyszę w mediach o brutalnych, sadystycznych zbrodniach, to po prostu nie rozumiem, jak tak można postąpić. Znęcać się nad kimś... Uważam, że ATAK NA SAMICĘ JEST ATAKIEM NA CAŁY GATUNEK I POWINIEN BYĆ KARANY ŚMIERCIĄ.
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-24, 21:29   

Malinka napisał/a:
Uważam, że ATAK NA SAMICĘ JEST ATAKIEM NA CAŁY GATUNEK I POWINIEN BYĆ KARANY ŚMIERCIĄ.




i wracamy do tematu o karze smierci :?


malinka ty napisalas ten tekst? jesli nie, to powinnas chyba przytoczyc zrodlo :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-24, 21:31   

A czy można zgwałcić prostytutkę ?? :P :P:P
(wybaczcie kobiałki ale nie mogłem się powstrzymać) :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-24, 21:35   

Ferbik, juz chyba o tym rozmawialismy. ale ty jestes uparty.
mozna zgwalcic prostytutke. wyjasnie ci to na przykladzie:
otrzymales kiedys zlecenie, ktorego nie chciales wykonac?
nie?! a ona otrzymala :? i zmuszono ja do wykonania

rozumisz
to jest gwalt wlasnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-24, 21:39   

Jak sie nie zapłaci za usługe też można nazwać to gwałtem... hehe :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-24, 21:40   

nie rozumiesz mnie czy udajesz ze nie rozumiesz? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-04-24, 22:11   

daff napisał/a:
i wracamy do tematu o karze smierci


malinka ty napisalas ten tekst? jesli nie, to powinnas chyba przytoczyc zrodlo

daff to jest temat o gwałcie :roll: a sama tego nie napisałam szperałam po necie i to znalazłam..... jeśli ci na tym zależy to mogę zaraz poszukać zródła i napisać :)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Angel 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 336
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2006-04-26, 14:13   

prostytutkę można zgwałcić tak jak każdą kobietę ............. faceta tez można zgwałcić , jeśli ktoś robi coś czego sobie nie życzysz na siłę, to jest gwałt .... prostytutka też człowiek
_________________
Last night I asked my Angel to watch over you, but he came back soon .... I asked :"Why?" He smiled and said : "An Angel doesn't watch over another Angel...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-29, 16:42   

Angel napisał/a:
prostytutkę można zgwałcić tak jak każdą kobietę ............. faceta tez można zgwałcić , jeśli ktoś robi coś czego sobie nie życzysz na siłę, to jest gwałt .... prostytutka też człowiek


haloo a może gwałt psychiczny :> molestowanie, wymuszanie, maltretowanie psychiczne hmmm.. co o tym sądzicie :???
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-05-31, 00:00   

Basia napisał/a:
haloo a może gwałt psychiczny molestowanie, wymuszanie, maltretowanie psychiczne hmmm.. co o tym sądzicie

Słuszne stwierdzenie... nieraz gwałt psychiczny czyli przesladowanie molestowanie itd.. jest dużo gorszy niż fizyczny... (chociaż nie każdy musi się z tym zgadzać) Taki gwałt może ciągnąć się latami w pracy lub w innych miejscach.. kobieta czuje wstręt do seksu i do bliższych kontaktów seksualnych ze swoim partnerem 9nawet jeśli go bardzo kocha... Taki rodzaj gwałtu zapada głęboko w psychice kobiety która nie może potem poradzić sobie z samą sobą.. jest przestraszona a nawet zastraszona każdy dzień to dla niej koszmar .... :?
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Carelajn 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 43
Dołączyła: 03 Mar 2006
Posty: 167
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-02, 21:14   

Dla was to jest tylko teoria, dla mnie prawie fakt - miałam 12 lat gdy starszy gościu chciął mnie wykorzystać, tata siedział w pokoju obok a na dobieranie do mnie patrzył mój brat i siostra. Miałam do wyboru albo sie zgodze albo pobawi sie z moją Marceliną - wtedy miała 5 lat. Nie macie pojęcia co to jest zgodzić się świadomie na coś takiego :!: Nic się nie stało poza tą godziną stresu.
Nie powiedziałam rodzicom, bo wyręczył mnie mój brat ale powiem wam jedno - gdyby teraz coś mi się takiego stało to krzyczałabym na policji, w sądzie byle żeby takiego skur.... ukarali, dlatego kiedy drugi raz udało mi się uciec przed kolejnym gościem odrazu powiedziałam rodzico i znajomemu policjantowi. Mimo tego ze dostałam tylko gaz pieprzowy i małam pare godzin szkolenia jak się bronić w takiej sytuacji pomogło.
Bo jedyne co pomaga w takiej sytuacji to poprostu poprosić o pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-02, 21:22   

No na pewno to nie jest nic przyjemniego,ja tez miałam sytuacje gdzie jakiś starszy facet zaczpił mnie w parku w biały dzień złapał mnie i chciał zobaczyć jakie mam piersi byłam wtedy w czwartej klasie
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-07-06, 15:11   

Ja na szczęście nie miałam takich sytuacji ... ale współczuje ludziom którzy musieli przeżyć takie straszne rzeczy :( Potem to wszystko odbija się na psychice takiego małego dziecka :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW