R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rejestrujemy samochód.
Autor Wiadomość
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-07-07, 18:35   Rejestrujemy samochód.

Ciekaw jestem czy w tym roku zmieniły sie przepisy dotyczące rejestrowania samochodów używanych krajowych.Podawajcie info na temat dokumentów potrzebnych do rejestracji.Mam zamiar coś kupić używanego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-07, 23:29   

Raczej nic się nie zmieniło.
Potrzebne rzeczy dla samochodu osobowego używanego na terenie kraju:
-umowa kupna-sprzedaży (wraz z potwierdzeniem zapłaty podatku z Urzędu Skarbowego),
-wniosek o rejestracje pojazdu (formularze do pobrania w Urzędzie Komunikacji),
-stare tablice
Opłata za rejestrację pojazdu osobowego (opłaty skarbowe + nowe rejestracje, nakleiki itd.) to chyba 180,50 pln.
Jeśli auto jest z tego samego powiatu można zostawić stare tablice i zaoszczędzić 100 pln.
I jeszcze przegląd musi być ważny dłużej jak miesiąc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-07-08, 08:34   

a jakie formalności jeżeli auto kupiliśmy za granicą i chcemy je zarejestrować
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-08, 09:52   

Urząd celny, tłumaczenie dokumentów, + to co wyżej + opłata recyklingowa + świeżo zrobiony przegląd. Oczywiście w tym przypadku opłaty za rejestrację - dowód i tablice - będą wyższe niż krajowego auta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-08, 11:02   

netbus napisał/a:
Raczej nic się nie zmieniło.
-umowa kupna-sprzedaży (wraz z potwierdzeniem zapłaty podatku z Urzędu Skarbowego),

To jest właśnie w Wieluniu dziwne i nie wiem dlaczego Urząd Komunikacyjny sprawdza rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Rejestracja a zapłata podatku to są dwie zupełnie niezależne sprawy, na które Ustawodawca przewidział różny okres czasu na realizację.
W Krakowie to potwierdzenie nie jest wymagane, ale Wieluniu kiedyś tego faktycznie wymagali.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-07-08, 15:31   

A ktoś mi jeszcze mówił że trzeba skserować dowód osobisty sprzedającego.Wiecie coś o tym?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
netbus 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 154
Piwa: 4/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-08, 21:41   

tom25 napisał/a:
A ktoś mi jeszcze mówił że trzeba skserować dowód osobisty sprzedającego.Wiecie coś o tym?


Nie jeśli na umowie jest imię i nazwisko, adres oraz pesel sprzedającego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-05-14, 08:19   

Odświeżam temat, czy jest ktoś, kto ostatnio kupował samochód z zagranicy tzw. nieopłacony? Może ktoś by się podzielił doświadczeniami z naszego podwórka. Mile widziany mini poradnik :D
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-14, 08:59   

Pewnie wiele osób tak robi, ale to ryzykowne i wg mnie świadczy o głupocie kupującego.
Mam na myśli kupno nieopłaconego samochodu w Polsce od handlarza.


Dlaczego?

1. Fałszowanie dokumentów (podpisywanie umowy z fikcyjną osobą - nie wiadomo nawet czy ona istnieje i czy żyje)

2. Jeśli z samochodem będzie jakiś problem prawny (np okaże się kradziony) dostajesz wyrok za paserkę (mojemu koledze tyłek uratowało to, że zostawił sobie karteczkę z komisu która była za szybą - miała pieczątkę)

3. Możesz trafić na egzemplarz którym dokonano oszustwa na podatku VAT. Tzn został kupiony na fikcyjną polską firmę za granicą za kwotę netto (bez VAT). Po sprowadzeniu powinien być odprowadzony od niego VAT w polskim US. Zamiast tego handlarze sprzedają go Tobie, jeśli sprawa wyjdzie na jaw Ty będziesz płacił ten podatek. Przekręt robiony na dużą skalę od lat.

4. Jeśli samochód będzie miał ukryte wady techniczne, cofnięty licznik itd nie będziesz miał żadnych możliwości odzyskania pieniędzy. To taka sama głupota jak zaniżanie ceny na umowie. W przypadku kupna z komisu na normalną umowę/fakturę odzyskanie kasy za taki przekręt to żaden problem.

Moja rada jest taka, poproś aby ta osoba zarejestrowała i dopiero sprzedała Ci ten samochód.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-05-14, 10:14   

Administrator napisał/a:


Dopisz komentarz do postu Wysłany: Dzisiaj 8:59
Pewnie wiele osób tak robi, ale to ryzykowne i wg mnie świadczy o głupocie kupującego.
Mam na myśli kupno nieopłaconego samochodu w Polsce od handlarza.


Dlaczego?

1. Fałszowanie dokumentów (podpisywanie umowy z fikcyjną osobą - nie wiadomo nawet czy ona istnieje i czy żyje)

2. Jeśli z samochodem będzie jakiś problem prawny (np okaże się kradziony) dostajesz wyrok za paserkę (mojemu koledze tyłek uratowało to, że zostawił sobie karteczkę z komisu która była za szybą - miała pieczątkę)


Czyli handlarz pod niczym się nie podpisuje? umowa kupna sprzedaży jest pomiędzy mną a tym człekiem z zagranicy, a komis nigdzie się nie pojawia, tak?
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-14, 10:41   

Dokładnie tak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2012-05-14, 11:49   

Najlepsze: dzwonię na Policję, czy mogę sprawdzić po nr VIN, czy samochód nie był kradziony. Oczywiście, że tak, ale muszę mieć ten samochód przed nimi, bo jak się okaże, że jest kradziony, to gdzie go będą szukać :roll: Ja pierdziule, w jakim my państwie żyjemy...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
LAURA 
Czytał o Wieluniu
LAURA



Wiek: 53
Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 29
Postawił 6 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2013-04-16, 13:00   

Witam,
nie wiem czy znalazlam sie w odpowiednim dziale. Mam zamiar kupic samochod w Niemczech, w komisie. Chce zarejestrowac go w Polsce. Jakie oplaty obowiazuja teraz. Gdzie place clo i oplate recyklingowa. Jestem zielona w tym temacie. Moze mi pomozecie. Dziekuje. za wskazowki.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
PRAWO MURPHY'EGO
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-04-16, 14:32   

LAURA, Z mojego ostatniego doświadczenia, radzę Ci żebyś powierzyła to komuś, kto się w tym specjalizuje. Chyba na ul. Kolejowej jest "Agencja Celna", która za opłatą (nie wiem jaką, ale warto zadzwonić i się dopytać) załatwi wszystkie dokumenty. Ja załatwiałem sam i np. żeby opłacić cło, musiałem 2 razy jechać do Sieradza. Opłatę recyklingową płacisz przy rejestracji, tłumaczenie dokumentów u tłumacza przysięgłego (jak znajdę moje namiary mogę podać na PW) itd...
Lista rzeczy które musisz zrobić:
1 Tłumaczenia dokumentów
2. Opłacenie akcyzy i odbiór zaświadczenia o zapłaceniu
3. Dokument zwolnienie z VAT W Urzędzie skarbowym
4. Pierwszy przegląd techniczny w kraju na stacji diagnostycznej
5. Rejestracja

Tutaj masz fajnie opisane co i jak i za ile :)
http://obar11.dl.interia.pl/a3-net/prskzg.pdf
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-04-16, 16:43   

Pamiętam, że kilka lat temu opłaciłem cło i zrobiłem tłumaczenie dokumentów za pośrednictwem Agencji celnej o której pisze powyżej bob_mistrz co znacznie ułatwiło sprawę. Potem Urząd Skarbowy, badania techniczne w stacji diagnostycznej (to już mi załatwił handlarz który sprowadził mi auto) a potem już z wszystkimi dokumentami do Wydziału Komunikacji. I jeszcze ubezpieczenie na końcu oczywiście. Nie było jakichkolwiek problemów z załatwieniem tego we własnym zakresie mimo, że robiłem to pierwszy raz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW