R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup rowera
Autor Wiadomość
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-05-11, 13:15   Zakup rowera

Drodzy forumowicze z racji tego że mam mętlik w głowie związany z zakupem roweru do 2 tyś. zł prosiłbym Was o wskazanie fajnego sprzętu w tej cenie najlepiej na terenie wln. Interesuje mnie najlepiej MTB nie koniecznie z tarczówkami, amor z lock-autem. Przygotowany do jazdy asfalt-szuter jazda codzienna - oponki slicki i powiedzmy co weekend wyjazd pagórki - lasy...
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-05-11, 15:28   

Ostatnio przerabiałem ten temat. Byłem u Zasady i na Krakowskim Przedmieściu. U Zasady nic ciekawego dla siebie nie znalazłem, na KP Pani zaproponowała kilka modeli Authora i poleciła sprawdzać stronę VELO. W zakładce "Wyprzedaż" można znaleźć ciekawe oferty w stosunkowo dobrej cenie. Rower można zamówić w sklepie.
wln4life zastanawiałeś się nad jakąś konkretną firmą?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-05-11, 16:15   

Brałem pod uwagę naszego rodzimego krossa A2 z 2011 lub A4, wcześniej widziałem ładne oferty na allegro a2 xt z 2009 ale jest na 17'' na mój wzrost 182cm to 19-20'' bym potrzebował. Co do Haro Zasady to jedynie przeceniony escape sport z zeszłego sezonu ale ma amortyzator na którym można stracić zęby... Ty coś wybrałeś ciekawego ? Wolałbym coś z dobrą ramą by później pod nią robić co sezonowe udoskonalenia...
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-05-12, 11:13   

Ja podobnie szukałem czegoś na ramę 19-20". Niestety nie znam się na tyle aby Ci doradzić który rower byłby odpowiedni pod przyszłościowe przeróbki. Pod uwagę brałem jedynie Authora model DEXTER, ale puki co odłożyłem zakup na wakacje. Jak uda Ci się coś wybrać, napisz. Liczę że ktoś z forumowych guru rowerowych wypowie się jeszcze w temacie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-05-12, 11:56   

bardzo ciekawy model blokada skoku + suntour - trochę słaby ale to później można wymienić ale jest deore i hydrauliczne tarczówki z łatwą możliwością przyszłej wymiany na coś lepszego... Na początek za taką cenę bardzo ok bo rama jest 7005-T6 - dobry, wytrzymały stop waga 14,4 trochę dużo ale wydaje mi się, że to przez hamulce tarczowe...
Ostatnio zastanawiałem się nad Unibike http://unibike.pl/evolution.html trochę niedoceniony rower, ale nie mogę nigdzie znaleźć promocji na ten rower...
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
HeaVen 
Przyjeżdża na zakupy
Kolba


Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 450
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-05-12, 18:27   

Może coś meridy;>
http://www.rowerymerida.p...kie-merida.html
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-05-16, 15:53   

Jeśli nie zakupiłeś jeszcze bicykla; ostatnio znalazłem ofertę starych dobrych rowerów firmy Magnum http://allegro.pl/magnum-...1616186854.html z Łodzi, idąc tym tropem z aukcji będę się kontaktował z Trader-Stomil w celu zamówienia u nich po jeszcze niższej cenie tego roweru. Wyposażenie rewelacja Sramy S9 wydaje mi się że lepsze niż Deory, amory o klasę wyższe z blokadą przy kierze, oponki, no i ta waga 12,46kg :P
wersja tańsza z x7 http://allegro.pl/magnum-...1616186807.html też z masakryczni niską wagą jak za taką cenę
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2011-05-17, 11:02   

Właśnie jestem na podobnym etapie szukania bicykla dla znajomego.
Cena jaką założył to maks 1400zł. W tej cenie można już znaleźć w miarę solidny sprzęt.
W tej chwili warte uwagi są rowery firm: Unibike, Merida i Author.
Jak wyżej wspomniał wln4life warto poszukać Unibike evolution. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem tego bicykla i nie mogę narzekać :) . Rocznie robię około 1,5 - 2 tys km a rower mam od 2 lat i jak narazie się nie zawiodłem.
Wiadomo, że typ i model starszego rocznika jest tańszy od 200 nawet 400zł a osprzęt prawie ten sam.
Jeśli masz okazję być we Wrocku to polecam zajrzeć do http://www.robexrowery.pl/ (duży wybór rowerów - przedstawiciel Unibike, Giant i Kellys choć inne marki też są) lub sklep http://www.rowerywroclaw.pl/ (przedstawiciel Unibike i Merida w większej części).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-05-29, 08:13   

Zobaczcie tu http://www.bikemia.com/
Sklep internetowy, rowery można odbierać u Zasada Rowery.
Są ciekawe rowery HARO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-05-29, 09:18   

Haro to jest śmich, rower za 1500 a hamulce ma sramy x3 albo acery jeszcze takie ładne naklejki są przez całą ramę made in Taiwan. Jeśli reprezentujesz tą firmę to przepraszam ,ale na żadnym forum nie spotkałem się z opinią na temat tej marki jak już była to raczej proponowali coś sprawdzonego i w lepszym stosunku jakość/cena krossy authory unibike czy meridy
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-05-29, 11:01   

1500 :grin: Przyjrzałem się ich ofercie :wink:

Ostatnio dostałem ramę z widelcem (nieszczęsny Zoom 381), obręczami i nawet przesłynnym Shimano Tourney na tyle ( :wink: ) Doprowadzenie tego do użytku (w sumie muszę wyrzucić jeszcze widelec, sztycę i tylną przerzutkę) trzymając się minimum klasy Deore kosztowało mnie... 400zł? Piasty, V-Brake, korby, support, manetki, kaseta, łańcuch (ten akurat Sram), kierownica i mostek Accent, dętki, robocizna za zaplecenie kół. Opony miałem. Dokładając do tego resztę którą miałem i jeszcze nie zmieniłem zmieściło by się spokojnie w tych 1500zł...

Ofc wszystko co Shimano używki, roczniki 9x, bo jak wiadomo są nie do zajechania ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
GhostD 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: WLN
Wysłany: 2011-06-05, 11:45   

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale chciałbym sie poradzić jaką długość ramy do roweru szosowego powinienem wybrać mając 185 cm wzrostu ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-06-05, 17:16   

GhostD napisał/a:
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale chciałbym sie poradzić jaką długość ramy do roweru szosowego powinienem wybrać mając 185 cm wzrostu ?

Chyba raczej chodzi ci o wysokość ramy do twojego wzrostu.20 calowa powinna być ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2011-06-06, 11:00   

20" to chyba za mała dla wzrosu 185 cm , 24" chyba optymalna będzie
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-06-06, 19:02   

MAR-COM napisał/a:
20" to chyba za mała dla wzrosu 185 cm , 24" chyba optymalna będzie

Kolego coś ci sie myli może mylisz wysokość ramy z rozmiarem kół.
24'' CALE jeszcze nie widziałem takiej wysokości ramy to chyba na jakiegoś wielkoluda chyba,uwierz mi wiem na ten temat bardzo dużo.Zobacz sobie tabelkę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rama_rowerowa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW