R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co Pan Burmistrz zrobił dla miasta Wielunia ?
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 10:58   

XYZ napisał/a:
A tak przy okazji nigdy prrzez ostatnia kadencje Rady Miasta nie widziałem Pana na sesji ani razu wiec trudno polemizować mi z Panem


Nie widzę związku.

XYZ napisał/a:
Co do przykładów .Myśle ze powinien Pan Pana Burmistrza o to zapytać listownie lub osobiście ja nie jestem jego rzecznikiem.


Agitował Pan na rzecz Pana Majchra podając jego dokonania jako główny powód chęci zagłosowania na niego w tych wyborach. Więc proszę o przykłady


XYZ napisał/a:
Rozumiem pańskie rozgoryczenie .Jest Pan młodym człowiekiem i rozumiem ze chciałby Pan wszystko zrobić w 5 minut.To jest nie możliwe w polityce.


Wiele rzeczy jest możliwe jeśli się tego naprawdę chce. Wg mnie Pan Majcher udowodnił że jedyne co jest w stanie skutecznie zrobić to realizować inwestycje finansując je kredytami. Wg mnie zadłużanie miasta to ostateczność i za wyjątkiem sytuacji wyjątkowych powinno być zabronione.
Zapewne miał problem z własnymi środkami na inwestycje bo w czasie tej kadencji administracja UM nieco się rozrosła wg mnie zdecydowanie ponad potrzebny do sprawnego funkcjonowania poziom.
W polityce można czekać na efekty - np. obniżki podatków, bo te rzeczywiście zwykle nie pojawiają się od razu (choć znane są przykłady - np początek prezydentury Reagana, kiedy sama zapowiedź radykalnej obniżki i uproszczenia podatków spowodowała wzrost aktywności gospodarczej obywateli)
Wg mnie Pan Majcher nie miał i nie ma jasnej wizji dla miasta Wielunia. Jest w stanie reagować na bieżące problemy (choć i to słabo bo musiał zaciągnąć znaczne kredyty). Ale nie ma spójnej wizji przyszłości.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Filip2006 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 11:21   

ourson napisał/a:
Wiele rzeczy jest możliwe jeśli się tego naprawdę chce. Wg mnie Pan Majcher udowodnił że jedyne co jest w stanie skutecznie zrobić to realizować inwestycje finansując je kredytami. Wg mnie zadłużanie miasta to ostateczność i za wyjątkiem sytuacji wyjątkowych powinno być zabronione.


Panie Pawle czy wie Pan że Gmina Wieluń jest najmniej zadłużoną gminą w woj. łódzkim to chyba o czymś świadczy a jej zadłużenie jest minimalne w stosunku do przychodów i możliwości kredytowej Gminy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-31, 12:45   Re: co zrobil Burmistrz Majcher

XYZ zaiste bardzo konkretna odpowiedź, można powiedzieć PRZEJRZYSTA :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-31, 18:58   

Filip2006 napisał/a:
Panie Pawle czy wie Pan że Gmina Wieluń jest najmniej zadłużoną gminą w woj. łódzkim to chyba o czymś świadczy a jej zadłużenie jest minimalne w stosunku do przychodów i możliwości kredytowej Gminy.


To tym bardziej lepiej by było żeby Pan MAjcher nie został wybrany... Bo jeśli nadal będzie zadłużał nasze miasto w tym tempie to za cztery lata pewnie nie będzie już można takiego samego zdania powiedzieć.

A zupełnie serio - I CO Z TEGO? Nie obchodzi mnie to czy zdolność kredytowa jest większa czy mniejsza. Nie obchodzi mnie czy inna gmina ma więcej długów czy mniej. Obchodzi mnie gmina i miasto Wieluń. A ponieważ uważam, że zadłużanie miasta jest nieodpowiedzialne będę się temu sprzeciwiał.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Filip2006 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 13:59   

ourson napisał/a:
To tym bardziej lepiej by było żeby Pan MAjcher nie został wybrany... Bo jeśli nadal będzie zadłużał nasze miasto w tym tempie to za cztery lata pewnie nie będzie już można takiego samego zdania powiedzieć.

A zupełnie serio - I CO Z TEGO? Nie obchodzi mnie to czy zdolność kredytowa jest większa czy mniejsza. Nie obchodzi mnie czy inna gmina ma więcej długów czy mniej. Obchodzi mnie gmina i miasto Wieluń. A ponieważ uważam, że zadłużanie miasta jest nieodpowiedzialne będę się temu sprzeciwiał.

_________________
Paweł Z. Kosmęda
Okręg nr 2 - Lista nr 23 - Ostatnie miejsce na liście
www.kosmęda.pl


Panie Pawle z tego co mi wiadowo wszystkie kredyty jakie Gmina zaciągneła są kredytami preferencyjnymi bardzo nisko oprocentowanymi (ok. 2 do 2,5% w skali roku) zaciągnietymi na inwestycję związane z ochrona środowiska w Narodowym i Wojewódzkim Funduszu Ochorny Środowiska. Kredyty te po spłacie 60% wartości pozostała część tego kredytu jest umarzana. Nie zaciąganie kredytów na tak korzystnych warunkach byłoby "grzechem", wiekszość dobrze rozwijających się Gmin w Polsce korzysta z takich form kredytowania inwestycji. Gmina Wieluń nie jest zadłużona w żadnych bankach komercyjnych a jej zadłużenie wynosi jedyne 16% w stosunku do rocznych dochodów Gminy a maxymalnie może się zadłużyć do 60% dochodów rocznych. Więc niech Pan Panie Pawle nie robi żadnej paniki ponieważ takie zadłużenie i w takiej formie jakie istnieje obecnie dla Gminy jest w pełni bezpieczne.

Z tego co mi wiadomo Pana Mama prowadzi prywatną firmę. Niech sie jej Pan zapyta czy, przy inwestowaniu, korzysta wylacznie z środków własnych firmy czy zaciąga na ten cel kredyty?? Bo jestem pewien że rzadko którą firmę stać na inwestycje z własych środków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-11-02, 14:29   

Filip2006 napisał/a:
z tego co mi wiadowo wszystkie kredyty jakie Gmina zaciągneła są kredytami preferencyjnymi bardzo nisko oprocentowanymi (ok. 2 do 2,5% w skali roku) zaciągnietymi na inwestycję związane z ochrona środowiska w Narodowym i Wojewódzkim Funduszu Ochorny Środowiska. Kredyty te po spłacie 60% wartości pozostała część tego kredytu jest umarzana.

Na jakie inwestycje zaciągnięto te kredyty?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Filip2006 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 14:44   

Mama napisał/a:
Na jakie inwestycje zaciągnięto te kredyty?


Tutaj podaje link do stronu Urzedu Miasta a dokładnie do Programu Ochrony Środowiska http://www.bip.um.wielun..../_002_26694.pdf jest tam punkt 7. Zadania inwestycyjne oraz harmonogram ich realizacji oraz źródła finansowania. Po przeczytaniu tego punktu powinna dostać Pani odpowiedź na swoje pytanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-11-02, 15:56   

Moja droga Filip2006 w podanym przez Was linku jest bardzo PRZYJAZNY program ochrony środowiska z PRZEJRZYSTYM harmonogramem inwestycji w dziale 7. Np. mamy tam coś takiego: budowa gazociągu wysokiego ciśnienia do 31. 12. 2006 r. z środków własnych, kredytów bankowych i środków funduszy ochrony środowiska. Jestem szarym obywatelem tego miasta i chciałbym wiedzieć na przykładzie tego gazociągu w jakim stopniu go zrealizowano i ile wyniosło zadłużenie gminy z tego tytułu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Filip2006 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 08:33   

Mama napisał/a:
Moja droga Filip2006 w podanym przez Was linku jest bardzo PRZYJAZNY program ochrony środowiska z PRZEJRZYSTYM harmonogramem inwestycji w dziale 7. Np. mamy tam coś takiego: budowa gazociągu wysokiego ciśnienia do 31. 12. 2006 r. z środków własnych, kredytów bankowych i środków funduszy ochrony środowiska. Jestem szarym obywatelem tego miasta i chciałbym wiedzieć na przykładzie tego gazociągu w jakim stopniu go zrealizowano i ile wyniosło zadłużenie gminy z tego tytułu?


Drogi Panie Mama przepraszam za pomyłkę związaną z płcią ale zasugerowałem się Nickiem z drugiej strony nie wiem czemu zwraca się Pan do mnie w liczbie mnogiej „Was” a korzystając ze słów PRZYJAZNA i PRZEJRZYSTA ujawnia Pan tylko swoją stronniczość w swych wypowiedziach. W związku z Pana pytaniem z tego co mi wiadomo tą inwestycje realizuje prywatna firma i jest to nitka gazociągu ciągnięta od strony Praszki i dopóki nie dociągnie jej do Wielunia Gmina nie ponosi żadnych kosztów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-11-03, 13:08   

No to po co mnie Filipie2006 wprowadzasz w błąd twierdząc, że tam znajdę odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie?
Poza tym dlaczego te piękne słowa PRZYJAZNY i PRZEJRZYSTY uważasz za stronnicze przecież dotyczą przywołanego przez Ciebie one projektu?

[ Dodano: 2006-11-03, 04:12 ]
I jeszcze jedno pytanie do Filipa2006: czyją stronę niby trzymam?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 14:52   

Mama, odpowiedzi od Filipa2006 na dręczące Ciebie pytania możesz oczekiwać jedynie poprzez e-mail, ponieważ ów człek poprzez swoje zachowanie naraził się na całkowity zakaz pisania na Forum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 13:13   

Filip2006 napisał/a:
Panie Pawle z tego co mi wiadowo wszystkie kredyty jakie Gmina zaciągneła są kredytami preferencyjnymi bardzo nisko oprocentowanymi (ok. 2 do 2,5% w skali roku) zaciągnietymi na inwestycję związane z ochrona środowiska w Narodowym i Wojewódzkim Funduszu Ochorny Środowiska. Kredyty te po spłacie 60% wartości pozostała część tego kredytu jest umarzana. Nie zaciąganie kredytów na tak korzystnych warunkach byłoby "grzechem", wiekszość dobrze rozwijających się Gmin w Polsce korzysta z takich form kredytowania inwestycji. Gmina Wieluń nie jest zadłużona w żadnych bankach komercyjnych a jej zadłużenie wynosi jedyne 16% w stosunku do rocznych dochodów Gminy a maxymalnie może się zadłużyć do 60% dochodów rocznych. Więc niech Pan Panie Pawle nie robi żadnej paniki ponieważ takie zadłużenie i w takiej formie jakie istnieje obecnie dla Gminy jest w pełni bezpieczne.


Panie Filipie2006,

zupełnie nie chodzi o to czy zadłużenie jest bezpieczne czy nie. Chodzi o fakt. Zadłużanie gminy jest działaniem nieodpowiedzialny. Jeśli WFOŚiGW wymaga zaciągnięcia pożyczki aby przyznać dotację to należy tę pożyczkję spłacić jednorazowo natychmiast, a jeśli to nie jest możliwe ze względu na jakiekolwiek obwarowania w umowie (byłoby to absolutnie nielogiczne z punktu widzenia WFOŚiGW, ale biorąc pod uwagę na socjalistyczny charakter tej instytucji, a socjalizm jest najdzielniejszym z ustrojów i rozwiązuje problemy nieistniejące w innych ustrojach, to jest to możliwe) to gmina powinna założyć lokaty odpowiadające wielkością zaciągniętym kredytom i w ten sposób zabezpieczyć ich spłatę.

Gmina nie powinna się zadłużać w żadnym wypadku. Jeśli jest do tego zmuszana poprzez głupie, socjalistyczne instytucje to powinna bilansować to zadłużenie własnymi lokatami.


Filip2006 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo Pana Mama prowadzi prywatną firmę. Niech sie jej Pan zapyta czy, przy inwestowaniu, korzysta wylacznie z środków własnych firmy czy zaciąga na ten cel kredyty?? Bo jestem pewien że rzadko którą firmę stać na inwestycje z własych środków.


No cóż... Jeśli nie rozróżnia Pan charakteru działalności samorządu od charakteru działalności prywatnej firmy to nie wiem czy mamy o czym dyskutować.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 14:55   

ourson napisał/a:
Panie Filipie2006,

zupełnie nie chodzi o to czy zadłużenie jest bezpieczne czy nie. Chodzi o fakt. Zadłużanie gminy jest działaniem nieodpowiedzialny. Jeśli WFOŚiGW wymaga zaciągnięcia pożyczki aby przyznać dotację to należy tę pożyczkję spłacić jednorazowo natychmiast, a jeśli to nie jest możliwe ze względu na jakiekolwiek obwarowania w umowie (byłoby to absolutnie nielogiczne z punktu widzenia WFOŚiGW, ale biorąc pod uwagę na socjalistyczny charakter tej instytucji, a socjalizm jest najdzielniejszym z ustrojów i rozwiązuje problemy nieistniejące w innych ustrojach, to jest to możliwe) to gmina powinna założyć lokaty odpowiadające wielkością zaciągniętym kredytom i w ten sposób zabezpieczyć ich spłatę.

Gmina nie powinna się zadłużać w żadnym wypadku. Jeśli jest do tego zmuszana poprzez głupie, socjalistyczne instytucje to powinna bilansować to zadłużenie własnymi lokatami.



Panie Pawle to co pan napisał kompromituje Pana kompletnie. Nie ma Pan zielonego pojęcia o instytucjach wspomagających działalność samorządów, WFOŚ jak i NFOŚ to instytucje powołane do życia stosunkowo niedawno i przypisano im dużą rolę w procesie absorbcji środków unijnych - mają m.in. uzupełniać wkład własny samorządów, które uzyskaja częściową dotację z funduszy unijnych. Ale i tak Pan tego nie zrozumie....Poza tym zadłużanie się samorządów jest na całym świecie normalnym zjawiskiem, wręcz wskazanym. Gdyby Pan choć troszeczkę poczytał jakiejkolwiek literatury na temat finansów publicznych to wiedziałby Pan, że nie korzystanie z takich kredytów jest wręcz naganne i źle świadczy o kierujacym gminą. Pan nawet nie nadaje się na radnego młodzieżowej rady Miejskiej, tam są bardziej rozgarnięci od Pana młodzi ludzie. Boże chroń Wielunian od takich radnych!!!

Pozdrawiam

Proszę przeczytać PW - Administracja
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 15:26   

Bartek170 napisał/a:
Poza tym zadłużanie się samorządów jest na całym świecie normalnym zjawiskiem, wręcz wskazanym. Gdyby Pan choć troszeczkę poczytał jakiejkolwiek literatury na temat finansów publicznych to wiedziałby Pan, że nie korzystanie z takich kredytów jest wręcz naganne i źle świadczy o kierujacym gminą


W odróżnieniu od Pana czytam różną literaturę, nie tylko socjalistyczną.

Korzystanie z kredytów, zadłużanie zarówno budżetu Państwa jak i samorządu jest w mojej, i nie tylko mojej, opinii naganne. Pan prezentuje socjalistyczny punkt widzenia ja konserwatywno-liberalny. Pan uważa że centralne rozdawnictwo pieniędzy jest słuszne, ja uważam że podstawami zdrowego społeczeństwa są trzy filary - wolność, własność i sprawiedliwość.

Jak Pan zauważył napisałem, iż ze względu na to iż istnieją takie socjalistyczne twory jak WFOŚiGW które niejakow wymuszają na gminach branie kredytów - bo tylko w ten sposób mogą uzyskać dodatkowe dotacje, to gmina powinna te kredyty brać - jednocześnie zabezpieczając ich spłatę równoważnymi lokatami.

Niestety. Prawo polskie narzuca wiele socjalistycznych, zupełnie niepotrzebnych nikomu rozwiązań. Samorząd musi się do nich stosować, gdyż jego autonomia jest ograniczona. Ale to nie oznacza że musimy wszyscy być socjalistami.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 16:43   

Ourson mam propozycję. Przestań szufladkować ludzi ideologicznie, bo to jest delikatnie rzecz ujmując żałosne. Tym bardziej w przypadku osoby, która chce reprezentować gminę i jej mieszkańców.
Będąc radnym też będziesz wojował i węszył spiski kto jest a kto nie jest socjalistą, czy raczej skupisz się na tym co istotne dla miasta...?
Co do zaciągania kredytów przez gminę to wiesz doskonale, że jest to jest to jedna z decydujących przesłanek normalnego jej funkcjonowania. Wskaż gminę w naszym województwie, która nie korzysta lub nie korzystała z kredytów.
Dotacje też uważasz za socjalistyczny wymysł? I czy jako radny będziesz się sprzeciwiał pozyskiwaniu przez gminę środków zewnętrznych?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW