R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
DVB-T
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-23, 10:14   

Ciekawe rzeczy piszesz bo ja Technisat też widziałem kolorowe, Cabletech niebieskie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Seba133 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 48
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 20
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: pow.Wieluń
Wysłany: 2013-04-23, 11:45   

yampress napisał/a:
Seba133, o widze kolega ma wiwe :)


Nie tylko wiwe. Jeszcze parę innych dekoderów i TV z DVB-T.

Ale przejdźmy do rzeczy. Gdyby nie SFN Wręczyca nadawała by lepiej. :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-23, 18:29   

Tez mam tuner w telewizorze, a pod stary tv kupiłem wiwe. I dobrze się sprawuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Seba133 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 48
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 20
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: pow.Wieluń
Wysłany: 2013-04-24, 14:51   

Ogólnie ze sklepów z Wielunia tunery tej marki szybko znikają.
_________________
http://dxwielun.c0.pl/index.php
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-04-24, 15:05   

Ja mam dwie Wiwy jedna starsza druga nowsza.
Jedyne co mnie w nich denerwuje to strasznie długie oczekiwanie przy przełączaniu programów.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-04-24, 16:20   

Edzia, w tv cyfrowej to niestety normalne, że czeka się dłużej niż przy analogu.

Co do WIWY - rodzinka ma odtwarzacze DVD WIWY, znajomy pytał też o pomoc z "kinem domowym" - czyli DVD z dekoderem Dolby Digital i wyjściami analogowymi dźwięku przestrzennego. Nie pamiętam o co chodziło ale szukaliśmy nowszego softu albo instrukcji na stronie tego "producenta" http://wiwa.info.pl/

Zajrzyjcie tam - odtwarzacza dvd nie znajdziecie w produktach, download - nigdzie. Nie było takiego sprzętu. Kto wie - gdy za rok jak się skończy cyfryzacja Wiwa zacznie sprzedawać inne produkty (może tostery albo chińskie lampiony) i użytkownicy settopboksów DVBT zostaną bez supportu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Seba133 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 48
Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 20
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: pow.Wieluń
Wysłany: 2013-04-24, 17:45   

edzia i odziu napisał/a:
Jedyne co mnie w nich denerwuje to strasznie długie oczekiwanie przy przełączaniu programów.


Wystarczy wcisnąć przycisk kanału, np. 1 lub 12 i nacisnąć OK. Będzie szybciej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
piotrek1986 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: z okolic
Wysłany: 2013-04-24, 20:03   

Czy ktoś orientuje się kiedy w Wieluniu będzie można odbierać sygnał z multipleksu trzeciego ?? (w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-04-24, 20:21   

Wytłumaczcie mi, o co chodzi z tymi Muxami. Jeśli teraz odbieram 15 programów ale nie mam Polonii, Historii itd, tzn że będę mogła je mieć? Czy musiałabym antenę skierować gdzie indziej, jednocześnie tracąc programy te co mam?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-24, 21:52   

edzia i odziu, tak będziesz mogła. Anteny nie musisz na razie ustawiać inaczej.
Musisz w tunerze wyszukać -> ręczne wyszukiwanie kanałów. Tam wybrać kanał 41 i już (jeśli masz antene skierowaną na Wręczyce) automagicznie będziesz miała pare dodatkowych kanałów.

TVP1 TVP2HD TVPinfoKatowice TVPolonia TVKultura TVHistoria TVRozrywka. W sumie doszły 4, których wcześniej nie było.

Cytat:
Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości[1].

Multipleks to inaczej zespolony strumień danych cyfrowych składających się z dwóch lub więcej strumieni zawierających dane o programach radiowych, telewizyjnych, dostępu warunkowego i usługach dodatkowych (np. EPG - Electronic Programme Guide, MHP - Multimedia Home Platform), mieszczących się w określonym kanale telewizyjnym.

Multipleks to paczka (pakiet, bukiet[2]) programów radiowych i telewizyjnych oraz danych towarzyszących (dokładniej jest to strumień danych cyfrowych tworzonych z kodowania treści audiowizualnych oraz danych dotyczących elektronicznego przewodnika po programach, systemu dostępu warunkowego lub usług dodatkowych).

z wikipedii :D . Coż za niepodważalne źródło. Ale ludzie "płemiera" też tak robili :twisted:

W skrócie
Kiedyś 1 kanał był na 1 częstotliwości w formie analogowej . Więc aby zwolnić wiele częstotliwości wymyślili coś takiego jak multiplex. Wiele kanałów na jednej częstotliwości, co pozwoliło skasować mase programów na różnych częstotliwościach..... I wchodzi teoria sygnałów, którą by tu całą trzeba by było przepisać.



Wolne przełączanie kanałów zależ tylko od procesora zamieszczonego w urządzeniu. Kiedy podpiąłem antene pod telewizor LED i tam tuner dvbt to przełączanie szło szybciutko.
I tu Cie zmartwie: Procesorów na rynku są tylko 2 chyba i są one we wszystkich urządzeniach jakie są na rynku. Chcesz szybciej przełączać kup tv z tunerem dvbt :P lub zainwestuj w dvb-s (telewizje cyfrową satelitarną nc+ lub cyfrowy polsat)

A tak naprawdę to ja się nie znam na tym więc nie wierz w ani jedno słowo co tu nastrugałem :twisted:

Seba133, chyba za dobrze WIWE tu zareklamowałem :D .


piotrek1986, już :idea: jeśli antene masz ustawiona na Klepaczke (Częstochowe/Wręczyce), Wrocław, Opole lub od 20 maja jeśli masz na Łódź lub Mikstat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 18:29   

Dzisiaj kupiłem dekoder manty za 109zł z media expertu dla babci mieszkającej w Białej. 5 minut i znalazłem wszystkie muxy. Sygnał bardzo dobry, kanały HD działają bez problemu :)
Dodatkowo powiem, że odbiera kilka regionalnych TVP Info (Wrocław, Opole, Łódź) i sporo czeskich kanałów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wapniak 
Słyszał o Wieluniu
wapniak


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 21:29   

Johny- jaką masz antenę i gdzie skierowaną?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 22:41   

Antena skierowana zapewne gdzieś na Opole. Ilin ma podobnie. I to samo odbiera. Na ATX-91 + jakiś tam wzmacniacz w środku. Tylko on mieszka 40 km stąd na zachód :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-26, 10:18   

wapniak, antena wisi od 15 lat na 2-metrowej rurze przyczepionej do komina, skierowana jest raczej na Częstochowę niż Opole, ale może łapie oba sygnały, bo znalazło ponad 60 kanałów (kilka razy się powtarzały).

Nie wiem jaka to antena, może dojrzysz :P
http://goo.gl/maps/lTkhn
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-26, 16:04   

Johny, musiałbyś posprawdzać na jakich kanałach/częstotliwościach łapiesz te programy. Od razu byśmy wiedzieli jakie nadajniki łapiesz.

inżynieria wsteczna 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW