R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
PROBLEM z siusianiem
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2006-03-23, 12:13   PROBLEM z siusianiem

Piesek z którym teraz mieszkam ma juz około 9 lat.
Do tej pory potrafił ładnie załatwiać się do kuwety w łazience. Od jakiegoś miesciąca załatwia się obok (centralnie na środku łazienki). Próbujemy dojść do przyczyny takiego zachowania.
Ja postawiłam hipoteze, że chce na siebie zwrocic w ten sposob uwage. Dodam, ze pisek w zaden sposob nie jest zaniedbywany, czy ignorowany. Powiem wiecej jest rozpieszczony jak dzieciak. Najbardziej kochane, dokarmiane w domu. ;-)
Jak temu zaradzic? Prosze o pomoc, bo raz mi się zdarzyło wdepnąc w taka niespodziankę. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-23, 15:01   Re: PROBLEM z siusianiem

Po tym co piszesz - domyślam się, że psiak jest mały? Trudno mi wyobrazić sobie ON-ka siusiającego do kuwety ;) Chyba, że do miski...
Czy to pies czy suczka? Wykastrowany?

Dominika napisał/a:
Piesek z którym teraz mieszkam ma juz około 9 lat.

Przede wszystkim - co oznacza "teraz"?
On zamieszkał u Ciebie, czy Ty na jego terenie? Mieszkacie wspólnie dłużej niż ten miesiąc?
Jak wyglądało zycie psiaka do tej pory - czy coś się w jego życiu nie zmieniło? Czy nagle nie jest głośniej, nie ma w mieszkaniu więcej ruchu? Czy do tej łazienki nie wchodzi więcej osób?
Czy nie pojawił się nowy zwierz w domu?
Może mieliście remont? Może kuweta została zmieniona? A czym jest wypełniana?

Dalej - może to być problem zdrowotny, ale też za mało wiem, żeby cokolwiek podpowiedzieć. Czy to suczka czy pies? Siusiając podnosił nogę czy kucał? Bo może miejsce z kuweta jest niewygdne, a coś mu zaczęło dolegać?
Trudno potwierdzić Twoje domysły - bo rozumiem, że on sika tylko troszkę dalej niż zwykle, więc może po prostu "nie trafia"? ;)

A może ktoś go wystraszył podczas sikania do kuwety?
Pies chodzi na spacery? Normalnie się załatwia?
Coś zmieniło się w jego diecie?

Czy od tego miesiąca sika konsekwentnie w inne miejsce - czy to tylko sporadyczne wypadki?
Może wystarczy przestawić kuwetę?


Duzo pytań jak widzisz ;) A i tak się powstrzymywałam... :lol:
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-03-23, 15:36   

Małgosiu, dziekuje za zainteresowanie. Nie jestem teraz w domciu a w bibliotece i nie mam za duzo czasu, ale postaram się dziś odpowiedzieć na wszystkie pytania które zadałas. I moze wydasz jakis madry wyrok ;-)
Serdecznie pozdrawiam


Po tym co piszesz - domyślam się, że psiak jest mały? Trudno mi wyobrazić sobie ON-ka siusiającego do kuwety Chyba, że do miski...
To pinczerek. Zdjecie jest zamieszczone na forum w temacie "zwierzaki"

Czy to pies czy suczka? Wykastrowany?
Sunia- nie jest wysterylizowana.


Piesek z którym teraz mieszkam ma juz około 9 lat.

Przede wszystkim - co oznacza "teraz"?
On zamieszkał u Ciebie, czy Ty na jego terenie? Mieszkacie wspólnie dłużej niż ten miesiąc?

Teraz oznacza, od października. Ja zamieszkałam na jego terenie.

Jak wyglądało zycie psiaka do tej pory - czy coś się w jego życiu nie zmieniło? Czy nagle nie jest głośniej, nie ma w mieszkaniu więcej ruchu?

hmm wiecej ruchu, jedna osoba czyli ja. ;-)Czy do tej łazienki nie wchodzi więcej osób? No ja korzystam z łazienki, do której drzwi zawsze są otwarte, zeby piesek mógł sobie wejsc w kazdej chwili.

Czy nie pojawił się nowy zwierz w domu?
Oprócznie mnie nie ;-) no i mojej rybki

Może mieliście remont?
remontu nie było

Może kuweta została zmieniona?

Kuweta jest ta sama i stoi w tym samym miejscu

A czym jest wypełniana?

Lezy w niej sciereczka/ reczniczek (tak jak zawsze)

Dalej - może to być problem zdrowotny, ale też za mało wiem, żeby cokolwiek podpowiedzieć. Czy to suczka czy pies? Siusiając podnosił nogę czy kucał?zdecydowanie kucał ;-)

Bo może miejsce z kuweta jest niewygdne, a coś mu zaczęło dolegać?
nie sadze- okaz zdrowia ;-)

Trudno potwierdzić Twoje domysły - bo rozumiem, że on sika tylko troszkę dalej niż zwykle, więc może po prostu "nie trafia"?
trafia trafia, jak chce to potrafi ;-)

A może ktoś go wystraszył podczas sikania do kuwety?hmmm no nie sadze, ma bezstresowe zycie :wink:


Pies chodzi na spacery?
chodzi, a ze nie lubi zimna to raz dziennie, jak dla mnie to za mało, ale ja go nie wyprowadzam i raczej nie moge tak ingerować w decyzje własciciela.

Normalnie się załatwia?
Raczej noeramlnie

Coś zmieniło się w jego diecie?
zawsze miał gotowane i ma gotowane. Zadnych suchych pokarmów.

Czy od tego miesiąca sika konsekwentnie w inne miejsce - czy to tylko sporadyczne wypadki?
W to samo miejsce czyli na srodku łazienki.

Może wystarczy przestawić kuwetę? na srodek, to chyba niebardzo. ;-)


Duzo pytań jak widzisz A i tak się powstrzymywałam... [/quote]


No duzo, na wszystkie chyba odpowiedziałam.
Pozdrawiam l licze na werdykt.

[ Dodano: 2006-06-02, 15:10 ]
Nie jestem specjalista, ale wydaje mi sie, że piesek w ten sposob chce pokazac ze chce jednak wyjsc z domciu. Sytuacja trwa do tej pory. Postanowiłam wychodzić z pieskiem na spacery. Wieczorkiem bonusowo wychodzi ze mna ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW