R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz Janusz Antczak
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-28, 22:43   

zacznę od końca...

michal_saper napisał/a:
Wydaje mi się, że podobna ilość osób skierowana / starająca się o mieszkanie socjalne była za poprzedniego burmistrza, i co z tym problemem zrobiono ? Starał się ktoś wówczas problem rozwiązać ? Przecież ci ludzie także wtedy zajmowali lokale które generowały straty.


z uwagi na kryzys i liberalizację ustaw z tym związanych ilość eksmisji gwałtownie wzrosła. W zestawieniu 8 dużych miast w okresie styczeń - 05.06.2012 odnotowano 3,5 krotnie więcej wyroków niż w całym 2011 roku (zestawienie http://www.administrator2...misji-w-polsce)

Więc zakładam, że w Wieluniu mogło być podobnie. Od początku wydawało mi się że podana przez Ciebie ilość 1000 osób oczekujących na lokal socjalny 2 lata temu jest nierealna i rzeczywiście: fragment Dziennika Łódzkiego z dnia 30.08.2010r
DŁ napisał/a:
Obecnie na wprowadzenie się do mieszkania socjalnego oczekują 72 rodziny, a do mieszkania komunalnego 33.

- Są to osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowej i na podstawie wyroków sądowych zostały wyeksmitowane z zasobów Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mieszkań komunalnych bądź prywatnych domów - wyjaśniają urzędnicy wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Wieluniu.


Pytasz co z tym problemem zrobiono - widać nie próbujesz wiedzieć... Otóż za kadencji poprzedniego burmistrza wybudowano bloki 3,4,5,6 przy POW 46 - w sumie 38 mieszkań. Do tego wybudowano blok komunalny przy ul Głębokiej (zapisano że min 16 lokali - nie wiem ile w końcu wybudowano, ale wydaje mi się że więcej)- jak bowiem tłumaczono, jest również zapotrzebowanie na tego typu lokale. A więc problem rozwiązywano, chyba nawet bardziej energicznie niż czyni to burmistrz Antczak...

michal_saper napisał/a:
Skoro pomimo obowiązku zapewnienia takim ludziom mieszkań socjalnych do których zostali skierowani na drodze sądowej , nie było do tej pory gdzie ich posłać - z powodu braku wolnych lokali tego typu, to pomimo iż problem występuje nieprzerwalnie od wielu lat, dopiero teraz coś ruszyło do przodu. Czyli muszę potwierdzić, TAK uważam że budowa takich lokali w celu zapewnienia tym ludziom mieszkania jest czymś pozytywnym, bo jak wspomniałem od wielu lat nic z tym pomimo takiego obowiązku do teraz nie zrobiono.


Jak już wyżej wykazałem burmistrz Antczak nie jest pierwszym który buduje lokale socjalne, a nawet można powiedzieć że jego poprzednik na tym polu notował większe sukcesy. Nadal jednak upierasz się przy tym, że burmistrz buduje te mieszkania aby zapewnić ludziom miejsce do mieszkania? Przecież ci ludzie mają gdzie mieszkać. WSM ani Gmina nie eksmituje ich na bruk. Burmistrz buduje te lokale tylko po to, aby zmniejszyć straty wynikające z tego tytułu. I tu jestem w stanie się zgodzić (co już zrobiłem powyżej) - budowa lokali socjalnych to lepsze rozwiązanie niż ponoszenie strat z tytułu niepłacenia czynszów komunalnych i ponoszenie dodatkowych kosztów na rzecz WSM.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 06:50   

W waszej dyskusji jest podawane wiele liczb związanych z mieszkaniami komunalnymi i osobami oczekującymi mieszkań komunalnych. Dlatego dodają tabele ukazujące problem w/w zagadnień w Gminie Wieluń.

Ponadto chciałem przypomnieć, że budowa mieszkań komunalnych zaczęła się z chwilą zakończonego audytu, a powiązanego z PK (temat listu otwartego do Burmistrza Janusza Antczaka).

Tabela.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 203,03 KB

Tabela 2.jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 158,39 KB

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
michal_saper
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 10:52   

ourson, liczby 1000 osób sobie nie wyczarowałem. O takiej ilości dowiedziałem się wówczas, kiedy starałem się o mieszkanie socjalne. Złożyłem wtedy wniosek o przydział mieszkania socjalnego. Dopiero teraz widząc załączniki wrzucone przez torrent2, zastanawiam się dlaczego mówiono mi o takich farmazonach. Powodem być może było to, że kiedy ubiegałem się o takie mieszkanie, byłem w urzędzie stosunkowo częstym gościem. Może po prostu mieli mnie dosyć :D

Odeszliśmy nieco od głównego tematu. Odnośnie ewentualnego pomagania takim ludziom przez burmistrza... Chciałbym zaznaczyć tutaj jedną rzecz, a jeśli będziecie mieli życzenie postaram się załatwić skan tego dokumentu ponieważ jestem w jego posiadaniu. Chodzi o to, że swego czasu z uwagi na zarobki nie mogłem kwalifikować się do zasiedlenia lokalu komunalnego, a jedyną alternatywą wtedy było ubieganie się o mieszkanie socjalne. Później jednak sytuacja się poprawiła, i po zaktualizowaniu informacji w urzędzie, trafiłem na listę rodzin oczekujących na mieszkanie komunalne.

Moja sytuacja rodzinna była nie specjalna to też pragnąłem jak najszybciej iść na swoje i mieć święty spokój. Po stosunkowo krótkim okresie czasu oczekiwania na lokal komunalny, skierowano mnie do lokalu tak właściwie socjalnego. Zaoferowano mi lokal o bardzo niskim standardzie, tak właściwie mieszkanie to było czymś w rodzaju kamienicy, i składało się z jednego pomieszczenia. Był to adres ul. Długosza 1. Nie chcąc uciekać z deszczu pod rynnę odmówiłem przyjęcia tej oferty. Powstała mała nerwówka, napisałem w urzędzie sprostowanie czego oczekuję od lokalu, gdzie wskazałem iż ważnym czynnikiem jest mieszkanie z łazienką w środku, wyszczególniłem kilka innych jeszcze rzeczy. W każdym razie pozostało mi oczekiwać w dalszym ciągu. W którymś momencie pomyślałem o zwróceniu się do burmistrza z formie pisemnej o pomoc w przyspieszeniu prac mających na celu przydzielenie mi lokalu komunalnego. Kilka tygodni później (2-3) otrzymałem pismo z urzędu miasta iż:

Cytat:
Urząd Miejski w Wieluniu Wydział Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i planowania przestrzennego informuje, że Burmistrz Wielunia przydzielił Panu lokal mieszkalny położony w Wieluniu przy ul. XXXXXX i skierował do Przedsiębiorstwa Komunalnego Spółka z.o.o. w Wieluniu w celu zawarcia umowy najmu


Z uwagi na ten dokument oraz fakt, że wcześniej pisałem do burmistrza Wielunia takie pismo uważam, że co by nie było otrzymałem od niego pomoc, za którą rzecz jasna później także pisemnie mu podziękowałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 11:18   

michal_saper napisał/a:
Z uwagi na ten dokument oraz fakt, że wcześniej pisałem do burmistrza Wielunia takie pismo uważam, że co by nie było otrzymałem od niego pomoc, za którą rzecz jasna później także pisemnie mu podziękowałem.


Scena niczym z Alternatyw 4 kiedy prezes spółdzielni w ciągu sekundy zabierał przydział Cichockiemu i oddawał tow. Winnickiemu. Cóż... to przynajmniej tłumaczy Twoje uwielbienie dla burmistrza Antczaka. Pewnie nieco mniej zadowoleni mogą być Ci których "przeskoczyłeś" w ten sposób na liście oczekujących, ale co tam, ważne że Ty dostałeś przydział.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 11:35   

Więc ci inni też niech robią w ten sposób.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 13:00   

Cytat:
Więc ci inni też niech robią w ten sposób.
Ehhh moralność Kalego... Szkoda gadać.
Nadal nie zmienia to faktu, że budowa lokali komunalnych, które wg mnie winny mieć niski standard, kosztuje w Wieluniu dużo więcej aniżeli w innych miastach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 15:37   

Red takie czasy, nie czarujmy się każdy sobie radzi jak tylko umie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-29, 16:35   

michal_saper napisał/a:
Więc ci inni też niech robią w ten sposób.


a burmistrz co? Nocami będzie mieszkania murował żeby starczyło dla wszystkich?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
menkiel 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 40
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-06-03, 21:22   

Na stronie bip urzędu miasta pojawiła się dość ciekawa pozycja podpisanej umowy na usługi doradztwa procesowego oraz sprawdzenie ksiąg rachunkowych urzędu miasta. Nie było by w tym nic ciekawego gdyby nie cena tego zamówienia prawie 900 000zł. Nie uważacie że to za dużo za prawnika oraz sprawdzenie rachunkowości? Nie ma w Wieluniu już lepszego przeznaczenia publicznych pieniędzy niż na sprawdzenie pracy osób zatrudnionych w Urzędzie????


http://www.bip.um.wielun....bipkod=/013/001
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, Silvo
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-03, 22:09   

Też to dzisiaj widziałem. Wpłynęła tylko jedna oferta. Mimo wszystko wydaje mi się, że to spory wydatek...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mały_Żuczek 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 27
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-04, 10:33   

Kwota i liczba ofert wygląda podejrzanie. Może ktoś wyjaśnić czy to jakaś konieczność była czy tylko "dobra" wola ogłaszających przetarg.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-06-07, 04:16   

Sory ale nie czytalem waszych wypowiedzi. Lecz mam pytanie do p.burmistrza co zrobil dla mieszkancow tego miasta przez swoja 4-letnia kadencje. Bo ja to widze tak , ze przybylo nam kamoli pamiatkowych , wycinka zdrowych drzew i sadzenie jakis drbnych krzaczkow .0 mijsc pracy i wiecej platnych parkingow i ogolnie jakies bzdety. A co konkretnie Pan zrobil dla spolescnosci.











parkingow i porownywanie nas do Pajeczna Dzialaszyna he he to jest tylko namiastka tego co pan zrobil sa tez z pewnoscia pozytywy . Czekam na nie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Petitu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 71
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 34
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-07, 09:31   

BIULETYN ZROBIŁ. KOROROWY.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-07, 11:35   

Chłopaki przestańcie, bo mi forum jadem kapie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-07, 15:32   

Moja siostra od wielu lat mieszka pod Poznaniem, przyjeżdża do Wielunia sporadycznie i za każdym razem jest zaskoczona jak Wieluń się zmienia, jak ładnie się robi... więc chyba jednak nasz burmistrz cos działa.. prawda?
Najlepiej to narzekać... życie jest za krótkie aby ciągle marudzić i marudzić. Trzeba doceniać nawet te najmniejsze osiągnięcia... czy choćby te "kamole pamiątkowe".
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW