R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Dotacje na sport w Wieluniu
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2010-11-07, 19:30   

miko , moja taka rada prośba sugestia , jak masz coś do powiedzenia to powiedz to wprost DUŻYMI literami . Bo na razie jedyne banialuki jakie przeczytałem w tym poście to twoje wpisy .Moją i każdego użytkownika z osobna jest sprawą czym się interesuje i o co chce zapytać przyszłego burmistrza .

dawid , tak jak ourson napisał chodziło mi na jakiej podstawie są opracowywane te badania , w jaki sposób to było liczone . Nie interesuje mnie kto założył Pamapol kto kogo lubi i nie lubi , interesuje mnie jak przyszły burmistrz widzi "nogę" w Wieluniu ??

ps: pisząc ten post reprezentuje jedynie własne poglądy i przekonania .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 11:54   

dawid napisał/a:
Proszę Cię, zobacz sobie kto założył klub Siatkarz Wieluń i przestań pisać bzdury. Google nie gryzie :evil:
Lol kto byl pierwszym prezesem? hahaha nosz kurde, kto? Nie musze zagladac w google ,bo wiem kto byl ;] nie no to nie jest nauczyciel?
Jesli nie,to chyba pomylilem kluby;]
dawid napisał/a:
Skoro jesteś "znafcą" przepływów środków finansowych w klubach sportowych proszę Cie o wykład :D

Znawca moze nie,ale wiem,na co trzeba najwiecej pieniedzy wydac ;]
Ciekawe czy wiesz ile kosztuja obecnie sedziowe w IV lidze ? WKS nie dostaje nawet tego od UM ,sam musi sobie jakos z tym radzic i gdyby nie sponsorzy to pewnie WKSu by ni ebylo,ale na szczescie sa osoby,ktore pomagają, bo bez nich byloby krucho.
To jest tylko jedna rzecz,a gdzie reszta? sprzet. dojazdy? jakies wynagrodzenia dla pilkarzy, oplata za boisko? myslisz,ze to co daje UM wystarczy? Powiem Ci ze na samych sedziwo nei wystarcza.
Dla przykladu podam Ci ile kosztuja sedziowie w III lidze za caly sezon,ciekawe czy jestes na to przygotowany :P 35 tys zlotych(od jednego klubu)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-08, 12:42   

1qaz2wsx napisał/a:
Lol kto byl pierwszym prezesem? hahaha nosz kurde, kto? Nie musze zagladac w google ,bo wiem kto byl ;] nie no to nie jest nauczyciel?
Jesli nie,to chyba pomylilem kluby;]


Jeżeli prezesem klubu była AM ( z całym szacunkiem do Oli), to nie znaczy, że ten klub założyła?!

1qaz2wsx napisał/a:
WKS nie dostaje nawet tego od UM ,sam musi sobie jakos z tym radzic i gdyby nie sponsorzy to pewnie WKSu by ni ebylo


I bardzo się cieszę, że są jeszcze ludzie, którzy wspieraja ten klub.

1qaz2wsx napisał/a:
Ciekawe czy wiesz ile kosztuja obecnie sedziowe w IV lidze ?


Ciekawe czy wiesz, ile kosztują sędziowie w Plus Lidze? Co to wogóle wnosi do głównego tematu naszej rozmowy, czyli dotacji na kluby sportowe w Wieluniu?

W dalszym ciagu nie wiem, dlaczego WKS nie dostaje pieniędzy od UM?

miko 005 napisał/a:
Chociaż muszę powiedzieć, że jestem trochę zdziwiony Twoim zaangażowaniem, i nie z racji Twego zainteresowania sportem (pewnie takowe masz ), a raczej z racji czasu (przedwyborczego), który sprzyja pewnym ludziom


Nie wiem komu sprzyja to co piszę, ale robię to tylko od siebie i dla siebie. A z poświęconym czasem to nie przesadzajmy miko005 :grin:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 16:12   

dawid napisał/a:
W dalszym ciagu nie wiem, dlaczego WKS nie dostaje pieniędzy od UM?


Aby WKS dostał dotację na sport, inicjatywa musi wyjść od samych władz WKS. Takowa inicjatywa wychodzi, ale stoi pewna "przeszkoda" w postaci obecnego burmistrza.
Ten własnie burmistrz Majcher, jest uprzedzony w stosunku do WKS-u, nie jako ludzi w nim zarządzających, ale WKS-u jako: klubu, tradycji...

Kolejny taki ciekawy przykład, to np. takie miasta, jak Sieradz, Zd-wola. Mają sztuczne boiska(nie mówię tutaj o orlikach), pełno wymiarowe, oświetlone. A pieniądze, na taką inwestycję miasta pozyskały z funduszy unijnych... Jakoś tam pieniądze się znalazły?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 11:13   

dawid napisał/a:

Jeżeli prezesem klubu była AM ( z całym szacunkiem do Oli), to nie znaczy, że ten klub założyła?!
racja,bylo tam wiecej nauczycieli;] i mi wlasnie o to chodzili,zeby to wykazac;] czyz nie mam racji? ...
Cytat:
I bardzo się cieszę, że są jeszcze ludzie, którzy wspieraja ten klub.
tez sie ciesze,bo bez nich nie byloby tego klubu,szkoda ,ze miasto sie jakos nie przyklada,ale moze sie to zmieni...
dawid napisał/a:
iekawe czy wiesz, ile kosztują sędziowie w Plus Lidze? Co to wogóle wnosi do głównego tematu naszej rozmowy, czyli dotacji na kluby sportowe w Wieluniu?

W dalszym ciagu nie wiem, dlaczego WKS nie dostaje pieniędzy od UM?
nie wiem ile kosztuja,ale wiem,ze sedziowie w ekstraklasie kosztuja wiecej niz w PlusLidze,bo czymze jest pilka siatkowa przt pilce noznej? moge od razu odpowiedziec-niczym
Chcialem Ci napisac,ze WKS Wielun nie dostaje nawet pieniedzy na to zeby oplacic samych sedziow,a co dopiero o jakis wynagrodzeniach.
Jesli nie wiesz czemu nie dostaje,to nie umiesz czytac albo nie chcesz umiec;]
Ten koles co tam jest ,najnormalniej w Swiecie nie lubi chyba takiego tworu jakim jest WKS i chyba uwaza go za cos zlego,ale WKS przetrwal te chwile,a on juz niedlugo(mam taka nadzieje) nie bedzie pelnil tej funkcji i to sie zmieni;l]
Ogolnie to ten czlowiek robil to specjalnie i jest wiele dowodow na to. Mysle,jeszce ze ten ktos jets uprzedzony do WKSu i do pilki noznej i moze ktos mu jeszce nagadal glupot i tym jak to kiedys bylo w WKSie i ten ktos uwaza,ze jak kiedys tak bylo to jets tak nadal,a nie wiem czy on z raz byl na meczu pilki noznej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-09, 12:00   

Myślę że pora najwyższa zakończyć naszą dyskusję w tym temacie. Po części rozmumiem argumenty kibiców i wielbicieli WKS-u, z drugiej jednak strony nie mogę się zgodzić z tym, że chcecie dostać takie same pieniądze jak PWW na Wasz klub.
Wy macie jakieś swoje argumenty, ja mam swoje i myślę, że w tym temacie nikt nikogo nie przekona do swoich argumentów.

1qaz2wsx napisał/a:
on juz niedlugo(mam taka nadzieje) nie bedzie pelnil tej funkcji


A myślisz, że jak przyjdzie ktoś nowy, to sytuacja się zmieni?

Fajny pomysł na dotację przez UM klubów sportowych w Wieluniu ma Paweł Okrasa i mam nadzieje, że jak da radę, to przedstawi nam go w tym temacie.
A może inni kandydaci również coś napiszą?

pozdrawiam Dawid
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 14:04   

dawid napisał/a:
że chcecie dostać takie same pieniądze jak PWW na Wasz klub.


wg mnie to jest błędne rozumowanie... Miasto nie ma wspierać samego klubu - to nie dotacja dla prywatnego przedsiębiorstwa. Jedyne co miasto powinno to:
a/ jeśli ktoś bardzo się upiera to wydac pieniądze na promocję i w tym celu zapłacić za reklamę klubowi (tak potraktował ten problem AZS Częstochowa - zobaczymy jakie będą dalsze losy tego projektu). Nie wiem po co taka reklama akurat miastu, ale jak ktoś się upiera niech tak będzie.
b/ przeznaczać pieniądze na zajęcia dla dzieci i młodzieży. I tutaj nie ma wielkiego znaczenia kto to będzie organizował- ważne są kryteria wyboru ofert.

W żadnym wypadku nie może byc mowy o ogólnym "dawaniu pieniędzy na Wasz czy Nasz klub"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 17:55   

dawid napisał/a:
A myślisz, że jak przyjdzie ktoś nowy, to sytuacja się zmieni?
Wlasnie to jest jedyna nadzieja;]"kiedys bylo inaczej"

Cytat:
z drugiej jednak strony nie mogę się zgodzić z tym, że chcecie dostać takie same pieniądze jak PWW na Wasz klub.
tych samych to moze nie,bo to by byla przesada jak na 4lige,ale takie pieniadze, ktore byc powinny, np . na oplaty za sedziow czy tez za samo boisko, ktore moim zdaniem powinno byc za symboliczna zlotowke wynajmowane klubowi. Pieniadze na premie dla zawodnikow i pensje klub powinien sam zorganizowac i mysle,ze tak by bylo najlepiej . Miasto zapewnia podstawe,a o reszte pieniedzy powinien walczyc zarzad, tylko tyle. A i jeszce wieksze pieniadze powinny isc na grupy mlodzieziwe,ale to chyba normalne i to w kazdej dyscyplinie sportu.
dawid napisał/a:
to przedstawi nam go w tym temacie.
bardzo chcialbym to przeczytac

Moze teraz kto inny nich sie wypowie ,niech cos napisze;]

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-09, 18:51   

Taka mala ciekawostka z mojej strony. Z jednej strony miasto przeznacza pieniądze na PWW, a z drugiej strony WOSIR po każdym meczu wystawia klubowi FV za wynajem obiektu?! Paradoks?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 19:39   

dawid napisał/a:
WOSIR po każdym meczu wystawia klubowi FV za wynajem obiektu?!

Po każdym meczu, i po każdym treningu, za wynajem boisk do trenowania, oraz szatnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-09, 20:40   

Cytat:
Po każdym meczu, i po każdym treningu, za wynajem boisk do trenowania, oraz szatnie...


Reasumując. Z jednej strony dotują, a z drugiej zabierają. Do tego karnety Super Vip itd.
Czyli nie wszystko złoto, co się się świeci 8)
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 11:34   

dawid napisał/a:
Taka mala ciekawostka z mojej strony. Z jednej strony miasto przeznacza pieniądze na PWW, a z drugiej strony WOSIR po każdym meczu wystawia klubowi FV za wynajem obiektu?! Paradoks?
niezle co?;] Ktos bystry sporo nad tym myslal :D
Moze niedlugo to sie skonczy i wroci normalnosc;]

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-10, 11:57   

dawid napisał/a:
a z drugiej strony WOSIR po każdym meczu wystawia klubowi FV za wynajem obiektu?! Paradoks?


Nie paradoks a idiotyzm. Dlatego FSZW i Paweł Okrasa w swoim programie ma m.in. nieodpłatne korzystanie przez kluby sportowe z obiektów WOSiR.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW