R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Dotacje na sport w Wieluniu
Autor Wiadomość
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-05, 14:12   

Cytat:
I w tym właśnie rola zarządu WKS-u, aby "wyleczyć " z tych uprzedzeń władze miasta

Chyba jednak myślę, że nie wiesz o czym piszesz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-05, 16:25   

narodowiec napisał/a:
Chyba jednak myślę


Chyba, czy jednak myslisz? Pisz konkretnie, a nie cały czas jakieś głupie domysły i niedopowiedzenia.
Sam zacząłeś ten temat, więc oświeć nas wszystkich i napisz konkretnie, dlaczego to UM jest taki niedobry, nie lubi "rdzennego klubu" i nic nie daje biednemu WKS-owi, a PWW to dostaje za free 600 tys zl.?

[ Dodano: 2010-11-05, 16:45 ]
Zgodnie z obietnicą, poniżej podaję wartość medialną nazw miast w PlusLidze Mężczyzn,I i II lidze mężczyzn w siatkówce za sezon 2009/2010

1 JASTRZĘBIE ZDRÓJ 5,328,080 wartość w PLN 16,433 liczba ekspozycji
2 BEŁCHATÓW 4,221,047 wartość w PLN 10,773 liczba ekspozycji
3 RZESZÓW 3,146,860 wartość w PLN 8,815 liczba ekspozycji
4 CZĘSTOCHOWA 2,501,592 wartość w PLN 7,624 liczba ekspozycji
5 BYDGOSZCZ 2,397,310 wartość w PLN 6,613 liczba ekspozycji
6 KĘDZIERZYN KOŹLE 2,358,540 wartość w PLN 7,298 liczba ekspozycji
7 OLSZTYN 968,136 wartość w PLN 3,507 liczba ekspozycji
8 WIELUŃ 724,125 wartość w PLN 2,321 liczba ekspozycji
9 WARSZAWA 705,729 wartość w PLN 2,401 liczba ekspozycji
10 ŁÓDŹ 494,818 wartość w PLN 592 liczba ekspozycji
11 RADOM 356,045 wartość w PLN 1,600 liczba ekspozycji
12 BĘDZIN 134,819 wartość w PLN 423 liczba ekspozycji
13 MUSZYNA 76,971 wartość w PLN 116 liczba ekspozycji
14 DĄBROWA GÓR. 57,194 wartość w PLN 93 liczba ekspozycji
15 BIELSKO-BIAŁA 52,345 115 wartość w PLN 115 liczba ekspozycji
16 OSTRÓDA 42,407 wartość w PLN 106 liczba ekspozycji
17 KATOWICE 26,010 wartość w PLN 14 liczba ekspozycji
18 PIŁA 19,103 wartość w PLN 30 liczba ekspozycji
19 BIAŁYSTOK 18,772 wartość w PLN 5 liczba ekspozycji
20 WROCŁAW 18,432 wartość w PLN 56 liczba ekspozycji


Opracowanie własne na podstawie badań firmy Pentagon-Research za cały sezon siatkówki mężczyzn 2009/2010.
Z lenistwa umieściłem tylko 20 z 55 miast
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 02:36   

narodowiec, nie wiem ile masz lat ale pogląd na sport masz nie z tego wieku. Dobrze, że już odkryłeś komercyjność sportu. W Wieluniu mieszkam ponad 20 lat i nieco wiem o kasie płynącej na WKS oraz co oferował za to miastu. Siatkarzowi nikt na tacy sukcesu nie dał. Najpierw stoczyli prawdziwą wojnę o "odpięcie się" od WKS-u (pamiętam tę sponsorowaną nagonkę medialną), potem walka o wykupienie miejsca w II lidze no i zapinanie kolejnych budżetów. Oprócz kasy z miasta jest jeszcze dużo innej ale ktoś musi o to walczyć.
P.S.
Wcale mnie nie smuci, że człowiek z takimi poglądami jak Ty stoi po przeciwnej stronie sprawy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
narodowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 212
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 07:45   

Cytat:
stoi po przeciwnej stronie sprawy
A to myślisz, że tylko ja mam takie zdanie w tym temacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2010-11-06, 09:43   

Dawid może podać jakąś legendę do tego opracowania , na podstawie czego takie wyniki ?? . Z tabeli wychodzi że AZS jest mniej watry od Pamapolu ??

Shymool ja niestety od 12 lat nie mieszkam w Wieluniu ale pamietam co działo sie na stadionie w drugiej połowie lat 80 - dziesiątych i później . Jednego jetem pewien gdyby WKS choć w 50 % osiągnął taki sukces jak Kluczbork , chcąc dostać sie na mecz parkowałbym pewnie przy basenie .

Chyba w temacie nie chodzi o to jaka dyscyplina jest lepsza itd , pisząc w tym wątku chodziło mi o to dlaczego "noga" jest traktowana troszkę po macoszemu ?? .Dawid masz nadzieję że jakikolwiek rozsądny biznesmen włoży konkretna kasę w zespół 4-ligowy bez wizji rozwoju bez pomocy miasta ?? Na forum czasami pojawia się Pablo jetem ciekaw jego zdania w tym temacie .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-06, 12:55   

maaciej76 napisał/a:
Dawid może podać jakąś legendę do tego opracowania , na podstawie czego takie wyniki


Materiały otrzymałem od zarządu PWW, a ci z kolei z działu marketingu Profesionalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A, która to zleciła wykonanie róznych badań firmie Pentagon-Research.

maaciej76 napisał/a:
Z tabeli wychodzi że AZS jest mniej watry od Pamapolu


Dokładnie, pozostaje nam sie tyko cieszyć :grin:

maaciej76 napisał/a:
Chyba w temacie nie chodzi o to jaka dyscyplina jest lepsza


Dokładnie, ale czytając pierwszy post narodowca odniosłem wrażenie, że "czy się stoi, czy się leży 600 tys się należy"
Nie atakuję w żaden sposób byłych, obecnych i przyszłych władz klubu WKS, ale czytając takie bzdury jakie pisze narodowiec, nie mogę przejść obok tego obojętnie.

maaciej76 napisał/a:
Dawid masz nadzieję że jakikolwiek rozsądny biznesmen włoży konkretna kasę w zespół 4-ligowy bez wizji rozwoju bez pomocy miasta


A czy PWW, wcześniej PSW dostał od razu 600tys? Zarządowi ówczesnego PSW, który ledwo co powstał udało się zebrać od sponsorów większych i mniejszych w pierwszym roku swojej działalnośći określoną ilość pieniędzy, która zapewniła spokojne utrzymanie się pod kątem finansowym w II lidze.
Nie widzę żadnych przeszkód, aby zarząd WKS również tych pieniędzy poszukał po różnych firmach.

maaciej76 napisał/a:
pisząc w tym wątku chodziło mi o to dlaczego "noga" jest traktowana troszkę po macoszemu


Na to pytanie do tej pory nie odpowiedział mi ani narodowiec, ani Bartek Bartos i raczej ich musisz o to zapytać
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 18:06   

dawid, badania badaniami - to jest fikcyjna wartość, prawie niemierzalna... nic konkretnego z niej nie wynika... oprócz tego że o Wieluniu ktoś coś powiedział czy napisał... ale ja nie o tym... szukając dokładnej informacji nt metodologii tych badań trafiłem na materiały z konferencji prasowej AZS Częstochowa i dowiedziałem się, że klub w związku z problemami we współpracy z miastem (głównie finansowymi) postanowił ogłosić... przetarg na nazwę miasta/gminy/powiatu do umieszczenia w nazwie klubu... muszę przyznać że oryginalny to pomysł...

Na stronie klubu pojawiło się następujące oświadczenie w tej sprawie:
Cytat:

Oświadczenie Zarządu
Zarząd Klubu Sportowego „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie w związku z wygaśnięciem w dniu 31 sierpnia 2010 roku Umowy na promocję Miasta Częstochowy poprzez sport pragnie serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę Miastu Częstochowa. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie z powodu braku kontynuacji w/w Umowy.
Zarząd Klubu wyraża nadzieję, że listopadowe wybory samorządowe pozwolą nowym władzom spojrzeć na najlepiej zorganizowany i funkcjonujący Klub w mieście bardziej przychylnym okiem. Jednocześnie informujemy, że otwarty przetarg na nazwę miasta w nazwie Klubu spotkał się z zainteresowaniem kilku miast, które po wyborach samorządowych nie wykluczają aktywnego włączenia się w promocję przez siatkówkę.


Zaciekawiony tematyką badań wszedłem na stronę Pentagon-research... i jeśli te badania wartości werbalne miast w Pluslidze są prowadzone w ten sposób że ktoś zlicza ile razy pojawiła się nazwa Wieluń w kontekście siatkówki to zupełnie to do mnie nie przemawia...

Podobne badanie:
Pentagon-research napisał/a:
napisał/a:
Tylko 26 września, podczas meczu z Niemcami (emisja: Polsat), kibice siatkówki wyeksponowali nazwy 49 polskich miast o łącznym czasie 1236 sekund (wartość mediowa 2,3 mln zł). Najwięcej zyskały takie miasta jak Konin, Biała Podlaska, Tychy, Złotoryja, Kępno.




co oznacza że trzeba tylko kupić bilety na mecze transmitowane w TV w odpowiednim miejscu (tak aby kamera jak najczęściej "omiatała" to miejsce) i już zbijamy pokaźny "kapitał". Inwestycja będzie znacznie mniejsza niż 600tys zł, a wartość miasta wg badań wzrośnie że ho, ho!!! tylko co z tego?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-06, 18:43   

ourson napisał/a:
to jest fikcyjna wartość, prawie niemierzalna...


prawie...

Nie chodzi mi tu o pokazanie, że dzięki PWW nasze miasto ma wspaniałą reklamę etc.
Chodzi mi jedynie o przedstawienie jakichś konkretów nt wydanych pieniędzy przez miasto na klub siatkarski. Czekam cały czas na jakieś konkrety ze strony kibiców WKS-u, których bardzo bolą dotacje na "siatkarza", dlaczego to oni powinni dostać 600tys zł?
Przypominam, ż to nie ja wywołałem dyskusję
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 18:55   

dawid, nie było moim zamiarem atakowanie Ciebie. Tylko odniosłem się do przedstawionych badań.

Rozumiem że takie badania mogą mieć wartość dla sponsorów tytularnych - ale nie mają wg mnie zastosowania do nazw miast...

A co do wydawania pieniędzy przez miasto - uważam że miasto powinno zajmować się jedynie finansowaniem sportu dzieci i młodzieży.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 23:53   

Właśnie pytanie podstawowe w tym przypadku jest takie - co miasto chce uzyskać dotując sport? Bo jeśli chcemy szkolić młodzież to dawajmy kasę na sekcje młodzieżowe. A jeśli liczymy na jakiś efekt marketingowy to dawajmy na profesjonalne kluby. Tylko że ja nie wierzę za bardzo co miasto Wieluń zyska przez posiadani drużyny w Pluslidze ani w Ekstraklasie. Dla przeciętnego zjadacza chleba to są kolejne igrzyska, pośrednio za nasze pieniądze...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-07, 16:53   

dawid napisał/a:
A ja myślę, że mam pojęcie i to dosyć duże.

Jednak ja nadal uwazam,ze masz bardzo znikome;]
dawid napisał/a:
Dlaczego zatem w/g Ciebie ten ktoś woli dać pieniądze na siatkówkę (Pamapol Wielton Wieluń), a nie na piłkę nożną ( WKS WIeluń)

Znajomi bumistrza zalozyli ten klub(czyt. nauczyciele),a ludzi z WKSu ten ktos nie lubil,zzarzad sie zmienil,a ten ktos nadal nie dal kasy,choc obiecywal,ze jak sie zmieni zarzad to on tez sie zmieni,ale on sie nie zmienli,czyli klamal?sam sobie odpowiedz.
dawid napisał/a:
Możesz to bardziej sprecyzować? Co chciałeś osiągnąć pisząc to zdanie?
Moge Ci to sprecyzowac, jesli nie masz pojecie o sprawie to nie pisz,bo sam sie pograzasz tym co piszesz,nie wiesz nawet co sie dzije, w klubach,nie wiessz na co rozchodza sie pieniadze,nie wiesz czemu pieniadze ida ,tam a nie tu, nie wiesz nic,a sie odzywasz.
To moje zdanie wyciagniete po tym co napisales,wystarczylo mi kilka postow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-07, 17:39   

1qaz2wsx napisał/a:
Jednak ja nadal uwazam,ze masz bardzo znikome;]


Więc mnie oświeć

1qaz2wsx napisał/a:
Znajomi bumistrza zalozyli ten klub(czyt. nauczyciele),


Proszę Cię, zobacz sobie kto założył klub Siatkarz Wieluń i przestań pisać bzdury. Google nie gryzie :evil:

1qaz2wsx napisał/a:
ludzi z WKSu ten ktos nie lubil,zzarzad sie zmienil,a ten ktos nadal nie dal kasy,choc obiecywal,ze jak sie zmieni zarzad to on tez sie zmieni,ale on sie nie zmienli,czyli klamal


Czyli się nie zmienił, czy się zmienił, jak się zarząd zmienił?Czyli skłamał :D

1qaz2wsx napisał/a:
nie wiesz nawet co sie dzije, w klubach,nie wiessz na co rozchodza sie pieniadze,nie wiesz czemu pieniadze ida ,tam a nie tu, nie wiesz nic,a sie odzywasz.


Skoro jesteś "znafcą" przepływów środków finansowych w klubach sportowych proszę Cie o wykład :D

Od kilku postów proszę o wytłumaczenie mi, dlaczego WKS Wieluń nie dostaje pieniędzy z UM? Nie rozumiem Twoich wywodów 1gaz2wsx? Proszę o konkrety wszystkich dyskutujących na tym forum kibiców i nie tylko WKS-u Wieluń. Cały czas piszecie jakieś ogólniki itd. Przypominam, że całą głupią dyskusję rozpoczął narodowiec, który teraz chowa głowę w piasek i nie chce odpowiedzieć konkretnie na zadane przez mnie pytania.

PS. 1gaz2wsx pisz po "polskiemu"
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-07, 17:50   

red napisał/a:
Tylko że ja nie wierzę za bardzo co miasto Wieluń zyska przez posiadani drużyny w Pluslidze ani w Ekstraklasie. Dla przeciętnego zjadacza chleba to są kolejne igrzyska, pośrednio za nasze pieniądze...

I tutaj się zgadzam. Każe się o wiele poważniejszym instytucjom, służącym dobru ogółu, pozyskiwać fundusze z własnych inicjatyw, a Wy chcecie dofinansowywania klubów sportowych.
Owszem, nie traktuję marginalnie ani WKS-u, ani Siatkarza Pamapolu Wielton, ale uważam że spór o pieniądze jest w tym momencie sporem czysto na czasie. Czyli, zamiast zająć się problemami gospodarczymi regionu wieluńskiego przy okazji wyborów, wprowadza się dla czyjejś wygody temat zastępczy. Temat, który nie jest do rozwiązania, którego i tak przyszłe władze miasta nie będą mogły rozwiązać (co za tym idzie, nie można będzie ich z tego rozliczyć).
Skoro interesujecie się sportem i wiecie o nim tak dużo, to powinniście wiedzieć, że dzisiejszy sport bez sponsorów i patronów indywidualnych, ni ma prawa istnieć. Wyciąganie więc ręki po datki z podatków, to tak jakby biedak z puszką stanął przy wieluńskich kościołach. Owszem z głodu nie padnie, ale w garnitur od Armaniego też się nie ubierze :razz:

PS. w dużej polityce miesza się wyborcom w głowach; eutanazją, aborcją, in vitro, orzełkiem w godle :wink: itp. W tej małej, samorządowej, takimi tematami są między innymi właśnie takie sprawy jak ta powyższa; finansowanie lokalnych klubów sportowych. Problem dużych i małych polega na tym, że ludzie coraz mniej dają się omamiać takimi banialukami. A takich, co to właśnie na te tematy zastępcze poświęcają dużo cennego czasu, omijają szerokim łukiem. Proponował bym zatem, aby nasi lokalni rywale polityczni zajęli się prawdziwymi sprawami, a nie próbowali robić ludziom wody z mózgu, bo przepadną z kretesem ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2010-11-07, 18:22   

Nie wiem miko005 co chciałeś osiągnąć pisząc Twój post, ale zapewniam Cię, że do tej pory nie startowałem, nie startuję i raczej nie zamierzam startować w wyborach samorządowych. Nie należe również do żadnego klubu politycznego ani stowarzyszenia. Prosze Cię zatem, nie mieszaj mnie do polityki tylko i wyłącznie przez to, że zacząłem dyskusje z narodowcem na temat dotacji na sport w Wieluniu.
Jak każdy na tym forum masz prawo do wyrażania swoich opini, ale nie generalizuj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

pozdrawiam Dawid
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-07, 19:08   

dawid napisał/a:
Nie wiem miko005 co chciałeś osiągnąć pisząc Twój post, ale zapewniam Cię, że do tej pory nie startowałem, nie startuję i raczej nie zamierzam startować w wyborach samorządowych. Nie należe również do żadnego klubu politycznego ani stowarzyszenia.

dawid, absolutnie nie utożsamiam Cię z jakimkolwiek ugrupowaniem politycznym, czy z samą osobą politycznie zaangażowaną. Mój post był, jak to słusznie zauważyłeś, wyrażeniem swojego zdania na powyższy temat. Kontekst polityczny miał być przestrogą dla ewentualnych mącicieli przedwyborczych.
Chociaż muszę powiedzieć, że jestem trochę zdziwiony Twoim zaangażowaniem, i nie z racji Twego zainteresowania sportem (pewnie takowe masz ;) ), a raczej z racji czasu (przedwyborczego), który sprzyja pewnym ludziom ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW