R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
Wybory burmistrza - ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Wielunia?
Antczak Janusz Walenty (KW Stowarzyszenia WZW)
22%
 22%  [ 41 ]
Kaftan Sławomir Marek (KW PSL)
5%
 5%  [ 10 ]
Kałuża Emilia Stanisława (KW PO RP)
3%
 3%  [ 6 ]
Majcher Mieczysław Piotr (KWW Przejrzysta Gmina)
13%
 13%  [ 24 ]
Okrasa Paweł Piotr (KW FSZW)
35%
 35%  [ 64 ]
Ranoszek Józef Mieczysław (KW SLD)
1%
 1%  [ 3 ]
Rozmarynowska Anna Maria (KW PiS)
7%
 7%  [ 14 ]
Nie pójde na wybory.
10%
 10%  [ 20 ]
Głosowań: 182
Wszystkich Głosów: 182

Autor Wiadomość
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 16:18   

yabos napisał/a:
...Tak więc waga/wygląd nie zawsze świadczą o dobrobycie.

Masz rację, nie świadczą o dobrobycie tylko o psychice człowieka. Dobrobyt to tylko jeden z czynników wpływający na wagę/wygląd. Ludzie o silnych charakterach osiągając dobrobyt dbają o swój wygląd, zdrowie, a nie jak małe dziecko kupują 5kg lodów "bo mnie stać". Parafrazując powiedzenie "Pokaż mi jak wyglądasz a powiem ci kim jesteś".
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 16:49   

to_sem_ja napisał/a:
"Pokaż mi jak wyglądasz a powiem ci kim jesteś".

yabos napisał/a:
Większej głupoty dawno nie czytałem :lol:

że tak sam siebie zacytuję... Ale niektórzy głosują na twarz, niektórzy na program/poglądy/człowieka. Ja jednak wolę tych drugich.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-18, 17:10   

FIDELO napisał/a:
Jak dla mnie Pan z 5 pozycji w ankiecie to jakaś pomyłka...

A dla mnie z czwartej :evil:
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-18, 17:28   

Pana z pozycji 4 w ogole nie ma :D
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 17:30   

Nie wiem, może się mylę ale wydaje mi się, że te obecne wybory na stanowisko burmistrza są chyba bardziej emocjonujące od tych poprzednich. Pewnie wynika to z tego, że jest pewna grupa ludzi, którzy chcieliby aby era pana Majchra odeszła już do przeszłości. A przede wszystkim sami kandydaci, dzisiaj nie ma tak szczerze powiedziawszy pewniaków, co dodaje pikanterii tym wyborom.

W każdym razie, jeszcze cztery dni i sporo się nam wyjaśni. A potem jeszcze dwa tygodnie (bo aż takiej przewagi to chyba żaden nie ma ;) ), i będzie już wszystko jasne :) Opadną emocje na naszym forum ;) i wrócimy do szarej rzeczywistości borykania się z własnymi problemami, czy to z nowym, czy starym nowym burmistrzem :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 21:26   

Spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawieldiwości

Zapraszamy Wielunian na spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości: kandydatem na burmistrza Wielunia Anną Marią Rozmarynowską i kandydatami do Rady Miejskiej w Wieluniu.

Spotkanie odbędzie się:
Piątek, godz. 17
Restauracja ROMA, ul. Sieradzka
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 23:01   

yabos napisał/a:
...Ale niektórzy głosują na twarz, niektórzy na program/poglądy/człowieka. Ja jednak wolę tych drugich.

Bo zapewne wierzysz ślepo w to co obiecują kandydaci. Powodzenia. Wygląd człowieka, jego wizerunek, zachowanie, słownictwo, gesty mówią o nim bardzo dużo. Jeśli uważasz że to czy ktoś jest przystojny czy nie decyduje o moim wyborze to grubo się mylisz. Tu nie chodzi o to ile urody dała natura ale o to co człowiek z sobą robi. Słaby człowiek może głosić choćby obietnice takie jak Tusk. I co z tego? Każdy widzi.
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-18, 23:59   

to_sem_ja napisał/a:
Słaby człowiek może głosić choćby obietnice takie jak Tusk.

A może ma pokazać swoją siłę tak jak Kaczyński w stosunku do pielęgniarek. To dopiero Supermen. :roll:
miko 005 napisał/a:
czy starym nowym burmistrzem :D

Miko żeby Ci jęzor kołkiem stanął. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 08:53   

JAREK.M napisał/a:
A może ma pokazać swoją siłę tak jak Kaczyński w stosunku do pielęgniarek. To dopiero Supermen. :roll:

Nigdzie nie napisałem że Kaczyński to wzór do naśladowania. Nie sympatyzuję z żadną partią polityczną.
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2010-11-19, 10:04   

to_sem_ja napisał/a:
Widzę że Okrasa ma największe poparcie w tej ankiecie, ale ja na niego nie zagłosuję, bo z jego zdjęcia na bilbordach jasno wynika, że facet ma słaby charakter. Dlaczego? Porównajmy jak wyglądał kilka lat temu, a jak wygląda teraz. Twarz dwa razy szersza. Dobrobyt przekłada na jedzenie. A to świadectwo niskiej świadomości i dbania tylko o swoje. Jak mi się polepszyło to muszę się najeść. Ale żeby nie było że jestem bardzo uprzedzony co do jednego kandydata dodam, że żaden nie spełnia moich oczekiwań. I takiej opcji w ankiecie brakuje. Na taką opcję na kartach wyborczych czekam również w przyszłości. Wiadomo byłoby ile osób głosując wybiera po prostu mniejsze zło, a nie taką osobą jaką chciałoby.


Potrafie zrozumieć ocenianie człowiek po jego postawie i czynach ale ocena człowieka po jego wyglądzie zewnątrznym jest bardzo, bardzo niska. Znam wielu wspaniałych i dobrych ludzi niekoniecznie doskonałych fizycznie i nie ma we mnie i nigdy nie będzie zgody na takie oceny jak powyższa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
GrzegorzK 
Słyszał o Wieluniu
Grzesiek


Wiek: 54
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Ruda/Wielun
Wysłany: 2010-11-19, 11:28   

tomow napisał/a:
Spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawieldiwości

Zapraszamy Wielunian na spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości: kandydatem na burmistrza Wielunia Anną Marią Rozmarynowską i kandydatami do Rady Miejskiej w Wieluniu.

Spotkanie odbędzie się:
Piątek, godz. 17
Restauracja ROMA, ul. Sieradzka




tomow

Czy to bedzie takie spotkanie jakie miało miejsce w Sieńcu niedawno ?? Będą też inni kandydaci na burmistrza czy tylko wy sami tam bedziecie?

/

Czy to prawda że Antczak ma dziecko z urzędniczką czy tylko takie plotki zasłyszałem pod sklepem??? Może jeszcze dowiem się o dziadku z Wermachtu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 11:50   

GrzegorzK napisał/a:
tomow napisał/a:
Zapraszamy Wielunian na spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości: kandydatem na burmistrza Wielunia Anną Marią Rozmarynowską i kandydatami do Rady Miejskiej w Wieluniu.


Czy to bedzie takie spotkanie jakie miało miejsce w Sieńcu niedawno ?? Będą też inni kandydaci na burmistrza czy tylko wy sami tam bedziecie?


Jeszcze głupio pytasz :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 14:12   

Wszystkie sale odmówiły w Wieluniu możliwości zorganizowania spotkania dla kandydatów PiS. Dlatego spotkanie musi zostać przeniesione na Pl. Legionów 1. Do biura Prawa i Sprawiedliwości.

Na spotkanie może przyjść każdy. Zapraszamy.

[ Dodano: 2010-11-19, 14:23 ]
Anna Maria Rozmarynowska, Wieluń, 19 listopada 2010r.
kandydat na burmistrza Wielunia


List kieruję do kandydatów na burmistrza Wielunia:

Janusza Antczaka, Sławomira Kaftana,Emilii Kałuży, Mieczysława Majchra, Pawła Okrasy, Józefa Ranoszka



Szanowni Państwo!

Będąc uczestnikiem debat kandydatów na urząd burmistrza Wielunia, które odbywały się w Gminie Wieluń nasunęły mi się pewne refleksje, którymi pragnę się podzielić z Państwem, jako moimi wyborczymi kontrkandydatami. Wsłuchując się w wystąpienia i propozycje wyborcze przedstawiane mieszkańcom zauważyłam, że mamy do zrealizowania wiele wspólnych celów.

Każdy z nas dostrzega i bardzo poważnie traktuje problem zakorkowanego miasta, potrzebę budowy mieszkań komunalnych, rozwoju infrastruktury zarówno na wsiach, jak i w mieście, brak perspektyw pracy i odpływ młodych ludzi. Każdy zdaje sobie sprawę z potrzeby sięgania po nowe źródła pozyskiwania środków finansowych, czy to z funduszy Unii Europejskiej, czy innych zewnętrznych źródeł. Każdy posiada wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe, które pragnie wykorzystywać dla dobra mieszkańców.

Różnią nas stawiane priorytety, czas i sposoby ich realizacji, założone cele, wizja przyszłości, również stosunek do mieszkańców i ich problemów. To jest istotą naszych programów wyborczych, które poddajemy ocenie opinii społecznej. Wiemy, że to od naszej pracy zależało będzie w najbliższych czterech latach polepszenie standardu życia mieszkańców Gminy Wieluń. Życzę Państwu i sobie, byśmy po wyborach, niezależnie od ich wyniku pamiętali o składanych deklaracjach wyborczych i ponad wszelkimi podziałami, czy to politycznymi, czy lokalnymi, tworzyli nową jakość i współpracowali ze sobą dla rozwoju i dobra naszej gminy oraz jej mieszkańców.

List ten kieruję jako deklarację współpracy do wszystkich kandydatów na urząd burmistrza Wielunia. Życząc Państwu i sobie wielu sukcesów zawodowych i osobistych w przyszłości, bo Wieluń naszym dobrem. Budujmy je razem!

Z wyrazami szacunku

Anna Maria Rozmarynowska
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 17:22   

Wyniki prawyborów w Wieluniu

Prawybory zorganizowane w tym tygodniu przez redakcję Co Nowego okazały się zadaniem niełatwym.

Okazuje się bowiem, że część mieszkańców Wielunia jeszcze na kilka dni przed wyborami nie wiedziała, na kogo odda swój głos w niedzielę. Ku naszemu zaskoczeniu, w sondzie niezbyt chętnie chcieli uczestniczyć młodzi ludzie. Polityka ich nie interesuje.

- Nasz głos i tak niczego nie zmieni. Po co więc emocjonować się tym, kto wygra? Najpierw wszyscy obiecują to samo, a po wyborach zostajemy sami ze swoimi problemami - mówi młoda matka, która nie podjęła jeszcze decyzji, czy pójdzie na wybory.

Byli i tacy, którzy trzasnęli drzwiami, gdy tylko usłyszeli, że chodzi o wybory na burmistrza. Inni nie dowierzali, że na liście nie ma więcej kandydatów. Dużo osób nie ukrywało też, że nie zna tych, którzy ubiegają się o funkcję szefa gminy. Niektórzy przyznawali z rozbrajającą szczerością, że o wyborach i startujących osobach nie mają zielonego pojęcia.

100 mieszkańców Wielunia anonimowo zdradziło jednak swoje wyborcze preferencje. Na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania zaznaczali krzyżykiem nazwisko swojego faworyta. Następnie wrzucali głosy do zapieczętowanej urny, którą otworzyliśmy komisyjnie, po zakończeniu sondażu.

Najbardziej rozpoznawalnym człowiekiem na liście był Mieczysław Majcher (Przejrzysta Gmina), co znalazło odzwierciedlenie w wynikach naszych prawyborów. Urzędujący burmistrz zdobył w nich 35 procent głosów.

Gdyby o wynikach wyborów decydowało tylko ci z mieszkańców, którzy wzięli udział w naszych prawyborach, w drugiej turze z Majchrem spotkałby się wicestarosta Janusz Antczak (Wspólnota Ziemi Wieluńskiej). Zagłosowało na niego 23 proc. ludzi.

Sporym zaskoczeniem jest dobry wynik Józefa Ranoszka (Sojusz Lewicy Demokratycznej), który uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 15 proc. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się Paweł Okrasa (Forum Samorządowe Ziemi Wieluńskiej), główny kontrkandydat Majchra cztery lata temu. Na dalszych miejscach znaleźli się: Anna Rozmarynowska (Prawo i Sprawiedliwość), Emilia Kałuża (Platforma Obywatelska) i Sławomir Kaftan (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Zupełnie inaczej zagłosowali internauci. Na naszej stronie internetowej www.wielun.naszemiasto.pl. O to, kto wygra wybory, zapytaliśmy trzy tygodnie temu. W sondzie wzięły udział 482 osoby. Większość oddała swoje głosy na Emilię Kałużę. Podobnie jak w naszych prawyborach na drugim miejscu znalazł się Janusz Antczak. Trzecie miejsce zajęli Paweł Okrasa i Mieczysław Majcher.

Naszym czytelnikom i internautom przypominamy, że prawybory to jedynie sondaż, który niekoniecznie musi mieć odzwierciedlenie w oficjalnych wynikach. Wszystko w rękach mieszkańców. Najważniejsze, żeby wykazać obywatelską postawę i stawić się w niedzielę w lokalach wyborczych.

Sondaż naszegomiasta.pl

Janusz Antczak 19%
Sławomir Kaftan 5%
Emilia Kałuża 32%
Mieczysław Majcher 15%
Paweł Okrasa 15%
Józef Ranoszek 4%
Anna Rozmarynowska 10%

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-19, 18:35   

Tam można było głosować usuwając ciasteczka, nie było blokady na adres IP.

Jak ktoś chciał to mógł nabić glosy...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW