R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
Wybory burmistrza - ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Wielunia?
Antczak Janusz Walenty (KW Stowarzyszenia WZW)
22%
 22%  [ 41 ]
Kaftan Sławomir Marek (KW PSL)
5%
 5%  [ 10 ]
Kałuża Emilia Stanisława (KW PO RP)
3%
 3%  [ 6 ]
Majcher Mieczysław Piotr (KWW Przejrzysta Gmina)
13%
 13%  [ 24 ]
Okrasa Paweł Piotr (KW FSZW)
35%
 35%  [ 64 ]
Ranoszek Józef Mieczysław (KW SLD)
1%
 1%  [ 3 ]
Rozmarynowska Anna Maria (KW PiS)
7%
 7%  [ 14 ]
Nie pójde na wybory.
10%
 10%  [ 20 ]
Głosowań: 182
Wszystkich Głosów: 182

Autor Wiadomość
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 19:29   

yabos napisał/a:
U mnie Paweł Okrasa ma wielkiego plusa za udzielanie się na forum.


Oczywiście WIELKI PLUS za udzielanie się na forum 5 minut przed 24.oo. Ciekawe gdzie był wcześniej?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 22:29   

Krool50 napisał/a:
Oczywiście WIELKI PLUS za udzielanie się na forum 5 minut przed 24.oo. Ciekawe gdzie był wcześniej?



Wystarczy trochę poszukać, aby wiedzieć, iż od momentu rejestracji na forum www.wielun.biz a będzie to 2006-07-12, Paweł Okrasa czynnie uczestniczy w dyskusjach i chętnie odpowiada na zadawane mu pytania.
Więc Twój zarzut jest delikatnie mówiąc chybiony...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 23:25   

No bo Krool50 albo zjechał z Holandii z roboty na święto zmarłych do rodziny, albo uaktywnił się jako tajna broń przeciwników Okrasy :) Odpowiedź można znaleźć w historii jego postów ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 20:21   

miko 005 napisał/a:
No właśnie, to jest całe sedno tych niesnasek między jednymi a drugimi (nie chcę pisać; fanatykami a ludźmi neutralnymi :twisted: ).

Oczywiście zwolennik Okrasy w twoich oczach jest zapewne fanatykiem a zwolennik innego kandydata (może Antczaka?) jest człowiekiem neutralnym... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-04, 21:31   

ty red po stronie neutralnej stanąć nie możesz ;) przejdź na drugą stronę rzeki ;)
mówiąc , że jesteś obiektywnym komentatorem byłoby sporym nadużyciem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 22:30   

Oczywiście. Jestem zwolennikiem Pawła Okrasy oraz kandydatem do RM w tych jak i w poprzednich wyborach z ramienia FSZW. Ale ja chociaż tego nie ukrywam w przeciwieństwie do innych, którzy mówią "zagłosuje na Antczaka/Majchra/Kaftana itp ale oczywiście jestem obiektywnym obserwatorem sceny politycznej". Sory marcinie ale niczym się tak naprawdę nie różnimy - ty masz swojego kandydata a ja swojego. Różnica między nami jest taka, że ja pomimo występowania pod nickiem na forum tak naprawdę nigdy nie ukrywałem swojej tożsamości i łatwo można sprawdzić, że również jestem kandydatem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 21:49   

red napisał/a:
Oczywiście zwolennik Okrasy w twoich oczach jest zapewne fanatykiem a zwolennik innego kandydata (może Antczaka?) jest człowiekiem neutralnym... :roll:

Oczywiście że ... nie ;) Ale troszeczkę przypominasz mi ludzi PiS-u, których tak krytykujesz za podobny do Twojego, sposób reagowania.
Ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę na fakt istnienia innego sondażu, z innymi wynikami. A zwolennicy Pawła Okrasy (między innymi również Ty) naskoczyliście na mnie, i na sam sondaż, że źle sformułowany, że można głosować ile się chce razy (w dalszym ciągu nie widzę takiej możliwości), i w ogóle, jest do bani. Ale za to ten tutaj, który daje fory Okrasie jest jak najbardziej OK. Dlatego celowo :twisted: z lekką nutką ironii, wspomniałem o tym fanatyzmie, oczywiście daleko Ci do niego.

A wracając do swoich "ulubieńców", powiem szczerze, że jeszcze jestem na rozdrożu. Owszem pan Antczak ma u mnie duże szanse, ale nie odbieram ich również panu Okrasie.
Zawsze mówiłem i powtarzam to po raz kolejny, że ze mnie to raczej lewicowy człek :) A z tego ramienia startuje do urzędu burmistrza, pan Ranoszek. W zasadzie nie widziałem wielkich szans na Jego zwycięstwo, dlatego próbowałem znaleźć inną alternatywę, ale po przeczytaniu takich wiadomości;
Cytat:
Kandydat na burmistrza twierdzi, że zamierza zrobić dla gminy Wieluń przede wszystkim to, czego oczekują mieszkańcy. Dlatego przeprowadził wśród nich ankietę. Wzięło w niej udział około tysiąca osób.
Ranoszek ma 4 główne cele. Pierwszy to powiększenie Wielunia o sąsiednie sołectwa: Bieniądzice, Gaszyn, Rudę, Dąbrowę, Urbanice, Widoradz i Olewin.
Jako drugie działanie Ranoszek zapowiedział zlikwidowanie strefy płatnego parkowania, która jest jego zdaniem chorym pomysłem. Za wadliwe kandydat na burmistrza uważa także zarządzanie cmentarzem komunalnym. Według niego nekropolią powinno zarządzać Przedsiębiorstwo Komunalne, a nie prywatna firma.
- Nie może być prywatnego folwarku na cmentarzu - uważa Ranoszek.
Jako ostatnie z najpilniejszych zadań do realizacji Ranoszek stawia sobie odkorkowanie miasta i odblokowanie ul. Popiełuszki. Zdaniem Ranoszka musi z niej zniknąć zakaz ruchu dla pojazdów powyżej 8 ton. Wtedy można będzie przedłużyć Popiełuszki do ul. Gaszyńskiej i Sieradzkiej. Niezbędne jest też wybudowanie drugiego ronda na ul. Warszawskiej.
Ranoszek zapowiada także przekazanie przynajmniej 30 działek budowlanych rocznie, za symboliczną złotówkę absolwentom wyższych uczelni, pochodzącym z Wielunia. Chce w ten sposób zachęcić wykształconą młodzież do pozostania w rodzinnym mieście.
Kandydat na burmistrza nie ukrywa także, że zamierza zreorganizować pracę magistratu. Jeśli wygra wybory będzie miał dwóch zastępców-menadżerów. Pierwszy będzie zajmował się sprawami kultury, sportu, oświaty, administracji, promocji i funduszy europejskich, a drugi sprawami budowlanymi, planowaniem i infrastrukturą. Zlikwidowane zostaną zaś stanowiska naczelników. Wszystkie referaty będą podlegać wiceburmistrzom.

Źródło - NaszeMiasto.pl
Myślę, że akcje pana Ranoszka mogą skoczyć w górę. Dlatego pierwsza tura będzie dla mnie po dyktando właśnie pana Józefa Ranoszka z SLD
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 22:09   

Wszystkie pomysły moim zdaniem dobre, oprócz likwidacji strefy płatnego parkowania. Przecież sami kierowcy chyba przyznają, że dzięki temu można dużo łatwiej znaleźć wolne miejsce parkingowe w centrum, a i dodatkowy dopływ pieniędzy do budżetu miasta nie jest bez znaczenia. Ale każdy ma swoje poglądy.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 22:49   

Spooky napisał/a:
Wszystkie pomysły moim zdaniem dobre, oprócz likwidacji strefy płatnego parkowania. Przecież sami kierowcy chyba przyznają, że dzięki temu można dużo łatwiej znaleźć wolne miejsce parkingowe w centrum

No to ja muszę mieć cholernego pecha, bo jakoś luki w miejscach parkingowych, tych w centrum miasta, nigdy z łatwością nie znajduję :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 23:11   

Spooky, podobnie jak miko 005 nie widzę specjalnej różnicy w łatwości znalezienia miejsca parkingowego - przynajmniej w obszarach w których ja tego potrzebuję. SPP to najzwyczajniejszy w świecie skok na kasę mieszkańców. Kolejny para-podatek...

Natomiast aboslutnie nie mogę się zgodzić z tym że to PK powinno zarządzać cmentarzem - był przetarg, PK przegrało, więc dlaczego miałoby być drożej? Tylko dlatego że to PK? Nie widzę sensu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-06, 23:30   

Pytanie ile z tych obietnic jest w stanie zrealizowac.. Pomysly niezle.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-06, 23:41   

miko 005 napisał/a:
Ja tylko delikatnie zwróciłem uwagę na fakt istnienia innego sondażu, z innymi wynikami. A zwolennicy Pawła Okrasy (między innymi również Ty) naskoczyliście na mnie, i na sam sondaż, że źle sformułowany, że można głosować ile się chce razy (w dalszym ciągu nie widzę takiej możliwości), i w ogóle, jest do bani. Ale za to ten tutaj, który daje fory Okrasie jest jak najbardziej OK. Dlatego celowo :twisted: z lekką nutką ironii, wspomniałem o tym fanatyzmie, oczywiście daleko Ci do niego.

Chyba sobie coś dopowiadasz między wierszami. Zauważyliśmy nie do końca dobrze sprecyzowane pytanie w sondażu oraz słabe zabezpieczenia pozwalające na wielokrotne głosowanie jednej osoby. Na forum głos przypisany jest do nicka i jest to moim zdaniem rozwiązanie lepsze. A że nie od dziś wiadomo, że na forum jest sporo zwolenników Okrasy to wynik jest jaki jest. Chyba nie sugerujesz tego, że ktoś manipuluje sondażem na forum?

Co do pomysłów Pana Ranoszka - na gorąco nie uważam ich za trafne.
Co by nie mówić o strefie płatnego parkowania to ja osobiście odczuwam różnicę w tym sensie, że bez większych problemów znajduję miejsce parkingowe. Ciekawe jak wyglądałoby centrum teraz, gdyby zlikwidować SPP.
Zarządzanie cmentarzem przez prywatną firmę - dlaczego nie? Skoro jest tańsza i przedstawiła lepszą ofertę, to niech to robi.
Przekazywanie działek absolwentom studiów - na jakiej podstawie? Wg jakiego klucza? Pomysł chybiony - jak damy ludziom dobrze płatną pracę to sami postawią domy i kupią mieszkania. Ale gdyby Pan Ranoszek już przydzielał działki, to ja się zapisuję - studia skończyłem i w Wieluniu mieszkam i pracuję :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 14:38   

Widzę że Okrasa ma największe poparcie w tej ankiecie, ale ja na niego nie zagłosuję, bo z jego zdjęcia na bilbordach jasno wynika, że facet ma słaby charakter. Dlaczego? Porównajmy jak wyglądał kilka lat temu, a jak wygląda teraz. Twarz dwa razy szersza. Dobrobyt przekłada na jedzenie. A to świadectwo niskiej świadomości i dbania tylko o swoje. Jak mi się polepszyło to muszę się najeść. Ale żeby nie było że jestem bardzo uprzedzony co do jednego kandydata dodam, że żaden nie spełnia moich oczekiwań. I takiej opcji w ankiecie brakuje. Na taką opcję na kartach wyborczych czekam również w przyszłości. Wiadomo byłoby ile osób głosując wybiera po prostu mniejsze zło, a nie taką osobą jaką chciałoby.
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 14:42   

to_sem_ja napisał/a:
Dobrobyt przekłada na jedzenie.

:mrgreen:








Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-18, 15:16   

to_sem_ja napisał/a:
Widzę że Okrasa ma największe poparcie w tej ankiecie, ale ja na niego nie zagłosuję, bo z jego zdjęcia na bilbordach jasno wynika, że facet ma słaby charakter. Dlaczego? Porównajmy jak wyglądał kilka lat temu, a jak wygląda teraz. Twarz dwa razy szersza. Dobrobyt przekłada na jedzenie. A to świadectwo niskiej świadomości i dbania tylko o swoje. Jak mi się polepszyło to muszę się najeść.

Większej głupoty dawno nie czytałem :lol: Powiem tylko, że mi dla odmiany najwięcej kg przybyło jak byłem bezrobotny i siedziałem bez ruchu w domu. Tak więc waga/wygląd nie zawsze świadczą o dobrobycie.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW