R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2010-10-30, 15:31   

JAREK.M napisał/a:
Logoss odpuść sobie, to nie ma sensu i szans na tym forum. :D ;)

Otóż to: tu sami porządni katolicy, oni wiedzą lepiej :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-10-30, 18:00   

Gregg Sparrow napisał/a:
Dlaczego KK "grzebie" w przykazaniach i narzuca interpretację Biblii???
Dlaczego drugie przykazanie zostało usunięte a dziesiąte rozbite na dwa (żeby się ilość zgadzała)???

Oto tajemnica wiary! Przez 50 lat "komuna" uczyła lud ciemny i zacofany czytać, zlikwidowano analfabetyzm, ale nie u katolików. Oni nie czytają księgi stanowiącej podstawę swojej wiary. Dla nich słowo księdza więcej znaczy, a na lekcjach religii, naukach przedmałżeńskich i licznych naukach stanowych nie uczą prawdy. RM też nie "nadrabia" zaległości w tym względzie.
Już pomijam fakt, że rzymski katolicyzm jest jedną z tysięcy religii. Zasadą u katolików jest ogólnie znana niechęć do czytania Biblii lub dyskutowania na Jej temat. Każdego, który ośmieli się złamać tę zasadę spotykają co najmniej niestosowne docinki.

Logoss widocznie odczuwa potrzebę dzielenia się swoimi uwagami na temat Słowa Bożego i wewnętrznymi przeżyciami z tym związanymi. I bardzo dobrze, bo może przybliży w ten sposób pierwotne przesłanie, jakie niesie w sobie Biblia. Nikomu to nie zaszkodzi, a pożytek z tego będzie taki, że inaczej spojrzymy na "strażników" Słowa Bożego, z którymi mamy do czynienia codziennie.
Słowo "strażników" ująłem w cudzysłów celowo. Jakby nie było Biblia była/jest księgą zakazaną.
http://npolska.net/forum/topic/4124/post/46637
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 21:04   

Witam wszystkich zainteresowanych studium Słowa Bożego.Uważam,że to bardzo pożyteczna sprawa.Apostoł Paweł napisał w II Liście do Tym."Całe pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości.Aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."Ważny jest Stary jak i nowy Testament.Pan Bóg dał nam tą księgę abyśmy mogli Go poznać i pokochać Zrozumieć tą księgę może każdy kto z całego serca i szczerze poszukuje Boga.Uczniowie Jezusa kiedy był On jeszcze z nimi ze wszystkimi wątpliwościami przychodzili do Niego.Jezus wyjaśniał im prawdę."Już was nie nazywam sługami,bo sługa nie wie,co czyni pan jego:lecz nazwałem was przyjaciółmi,bo WSZYSTKO co słyszałem od Ojca mojego,oznajmiłem wam"Jan.15.15.Ap.Paweł w liście do Tym.4,3-4 ostrzega"Albowiem przyjdzie czas,że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli,żądni tego,co ucho łechce.I odwrócą ucho od prawdy a zwrócą się ku BAŚNIOM".Pan Jezus powiedział uczniom że po Jego odejściu nie zostawi ich samych.Ich przewodnikiem będzie DUCH ŚWIĘTY (zastępca Jezusa na ziemi)."Lecz Pocieszyciel Duch Święty,którego Ojciec pośle w imieniu moim,nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko,co wam powiedziałem"Jan.14.26.Przy studiowaniu Biblii trzeba w modlitwie prosić Ducha Świętego o zrozumienie.W Słowie Bożym mamy przedstawiony plan zbawienia.Bóg przeznaczył nas do życia w wiecznym szczęściu i uczynił wszystko żeby nas przywrócić do społeczności z Nim.Chce naszego powrotu do utraconego raju.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-10-30, 23:33   

:evil:
Ostatnio zmieniony przez JAREK.M 2010-11-01, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-31, 08:57   

W odpowiedzi dla Devila, trzeba najpierw przeczytać co tam kryje się pod słowem coś mocniejszego. Zachęcam wszystkich zobaczcie co kryje się za tytułem coś mocniejszego, jest tam coś co zbulwersowało Devila, a może tylko tytuł go zmylił.

Rebeka napisała piękne wypracowanie i należy jej się pochwała, Rebeko jesteś cudowna, Cogito podał swoje przemyslenia i dobrze, masz Cogito rację, a wszystko w duchu tolerancji i jak widzisz Jarku admin nikogo jeszcze nie zbananował, regulamin zabrania nienawiści, przekleństw, itp a nie wyrażania swojej opini. Dzięki wszystkim którzy napisali jesteście wspaniali.

Jarku to że ty kliknąłeś 500 razy jest nieprawdą ponieważ klikając co pół godziny przez 12 godzin dziennie to by kliknąc 500 razy musiałbyś klikać przez ponad 20 dni to jest fizycznie niemożliwe, bo pierwszy wpis pojawił sie dopiero 23.X


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-10-31, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-01, 13:31   

Logosie, nie zastanawiałeś się nad tym, że Biblia ma licznych interpretatorów, którzy koncentrują się nad każdym słowem, a nie sensem przesłania? Pomijając różne przekłady językowe, sens zawsze jest taki sam i Biblia powinna być zrozumiała dla przeciętnego czytelnika i jest. Nie potrzeba do tego Ducha Świętego.
Problem tkwi gdzie indziej. W Kościele rzymskokatolickim, który uzurpuje sobie wyłączne prawo do jedynie słusznej interpretacji tej Księgi i podaje wiernym tylko to, co jest wygodne dla utrzymania mas ludzkich w posłuszeństwie. Nie wymaga natomiast bezwzględnej znajomości Biblii, jako warunku uczestnictwa w tej wspólnocie religijnej.

Można przyrównać to do sytuacji, gdy kierowca otrzymywał prawo jazdy tylko dlatego, że i umie jeździć samochodem chociaż nie zna Kodeksu Drogowego. Staje się użytkownikiem drogi, ale nie wie dokąd go zaprowadzi. Wbrew logice kierowca taki może przynieść zyski licznym służbom, bo w razie wypadku zarobi pomoc drogowa, zakład pogrzebowy i ksiądz lub w najlepszym przypadku blacharz, lakiernik, mechanik i lekarz.
W Krk jest podobnie. Zarejestrowano nas, nauczono wykonywać kilka czynności (wciśnij sprzęgło, włącz bieg, dodaj gazu=chodź na msze, módl się, przyjmuj sakramenty), ale nie zostaliśmy zapoznani z treścią podstawowych zapisów, z których wywodzi się nasza wiara.
Jakie to może mieś skutki? Kierowca nie znający przepisów i bierny wierny stanowi takie samo zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i swojego środowiska.

I jeżeli narzekamy na wszechobecne zło, to warto zastanowić się nad tym, co napisałem powyżej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 10:48   

Szanowny Cogito
Twoje myśli są własciwe i można się z nimi zgodzić, oczywiście pod tym względem aby czytelnik nie odebrał tego jako ataku na swój kościół, ale jako wyjaśnienie rzeczywistości w której żyjemy. Jestem zwolennikiem jak i ty życia duchowego a nie obrzędów i ceremoni, ale cóz są kościoły które bardziej nastawiają się na tradycję, na jednym z forum zacytowano doktora Terlikowskiego który to wyraził obawy że ktoś uczestnicząc w modlitwach Teize nie będzie umiał się potem odnaleźć w obrzędach, szatach, liturgi, obrazach itp. powiedziałem "Jak trudno jest bogatemu wejść do Królestwa Bożego" /doktorom/ którzy to stosują filozofię i prowadzą spory doktrynalne i nie mogą pojąć prostoty ewangelii która mówi żeby wszystkich kochać, we wszystkich widzieć braci, i mieć bliski kontakt i codzienne doświadczenia z Bogiem.
Co do Ducha Świętergo to bez niego nie zrozumiesz Biblii będziesz błądził po doktrynach, naukach, i ludzkiej filozofii, jak Jezus powiedział "On wprowadzo wasz we wszelką prawdę" ale zrozumiałem o co ci chodzi, myślisz prawdłowo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 11:32   

logoss napisał/a:

Co do cytatów z Biblii trzeba wiedzieć że żyjemy już w okresie Nowego Testamentu "żyjemy nie według litery prawa lecz ducha" zatem 2Kor.3 " Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" Rzym 13,10.

Okres Nowego Testamentu oznacza to, że Stary Testament i zawarte w nim nauki już nie obowiązują? W sumie to NT i ST często się wykluczają. W jednym mamy nakaz żeby miłować bliźniego i nadstawiać drugi policzek, drugi każe zabijać innowierców, stosować zasadę "oko za oko" itp. To jak to jest?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 18:23   

aby wyjaśnić to zagadnienie musiałbym napisać kilka stron, a na to nie ma miejsca na forum. ale zapraszam na Studium są tam lekcje w tym temacie, dokładne wyjaśnienie zagadnienia na studiumpismasw.pl.tl. bo trzba wyjaśnić co to znaczy żyć według Ducha, wyjaśnić prawa takie jak kapłaństwo lewickie, składanie ofiar i jak ma to się dzisiaj. Temat wymaga dokładnego wyjaśnienia i nie da się tego napisać tutaj w kilku zdaniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 20:45   

Cytat:
aby wyjaśnić to zagadnienie musiałbym napisać kilka stron, a na to nie ma miejsca na forum

Miejsca Ci u nas dostatek. Pisz śmiało :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 17:14   

logoss napisał/a:
aby wyjaśnić to zagadnienie musiałbym napisać kilka stron, a na to nie ma miejsca na forum. ale zapraszam na Studium są tam lekcje w tym temacie, dokładne wyjaśnienie zagadnienia na studiumpismasw.pl.tl. bo trzba wyjaśnić co to znaczy żyć według Ducha, wyjaśnić prawa takie jak kapłaństwo lewickie, składanie ofiar i jak ma to się dzisiaj. Temat wymaga dokładnego wyjaśnienia i nie da się tego napisać tutaj w kilku zdaniach.

Ktoś broni Ci tutaj pisać albo wklejać konkretne linki lub cytaty? Stronę którą tutaj promujesz odwiedziłem, jednak jest zrobiona tak tragicznie, że odrzuca po minucie siedzenia na niej. Przemogłem się i posiedziałem dłużej, jednak ciągle odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania nie widzę. Dlatego kolejny raz proszę o odpowiedź na pytanie. Dlaczego Stary i Nowy Testament się wykluczają? Dlaczego Bóg kiedyś potrafił sprowadzić potop albo być okrutnym dla Hioba tylko dlatego żeby sprawdzić jego wiarę a teraz każe nam być miłosierny i nadstawiać drugi policzek?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 22:41   

Stary Testament przedstawia nam stworzenie świata upadek człowieka, wypędzenie z raju i zapowiedz przyjścia Zbawiciela (Mesjasza).Cztery ewangelie które znajdujemy w Nowym Testamencie są wypełnieniem proroctw Starego Testamentu.Studiując obie części Biblii mamy pełny obraz Bożego planu zbawienia człowieka.Biblię powinniśmy studiować z wielką pokorą uważając że jest tam zawarta największa mądrość i miłość Boga.Dlaczego Bóg sprowadził potop? "A gdy Pan widział,że wielka jest złość człowieka na ziemi i że WSZELKIE jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,żałował Pan,że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.I rzekł Pan:zgładzę człowieka,którego stworzyłem z powierzchni ziemi....Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana."I Mojż.6.5-8.Noe był Bożym dzieckiem.Sto dwadzieścia lat przed potopem Pan polecił zbudować arkę.Budując ją Noe miał głosić,że Bóg ześle na ziemię wielką powódż i zniszczy bezbożnych.Ci,którzy uwierzą poselstwu i będą pokutować oraz nawrócą się znajdą przebaczenie i będą uratowani.Niestety oprócz Noego i jego rodziny nikt nie przyjął poselstwa ostrzeżenia.Gdyby Bóg zostawił tych niegodziwych ludzi na świecie to po jakimś czasie zło mogłoby pochłonąć i Noego.Bóg dla jego ratowania zniszczył bezbożnych.Bóg jest miłością ale i sprawiedliwością.W Jego królestwie nie będzie niesprawiedliwych i chwała Mu za to.Niektórzy twierdzą ze skoro Bóg jest miłością to wszystkich zbawi i nie ma co się martwić.Potop pokazuje nam że tak nie będzie.Dzisiaj Pan posyła swoje sługi z poselstwem ostrzeżenia dla świata,by przygotować ludzi na nadchodzącą zagładę.Wielu ludzi przestępuje prawo Boże ,na świecie jest wielka niemoralność.Czas łaski dla ludzi dobiega końca."A dzień Pański nadejdzie jak złodziej wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą ,a żywioły rozpalone stopnieją ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną'II Piotra 3,10.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 22:46   

Aha.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-05, 15:40   

Co do wypowiedzi Yabosa że strony są fatalne, to trzeba być konkretnym czy chodzi ci o grafikę czy treść stron, co do treści stron to są przejmowane pozytywnie, ty masz prawo mieć inne uczucia, nic na to nie poradzę. Co do grafiki, to też są różne odczucia jednemu się podoba a drugiemu nie. No ale jestem otwarty na twoje propozycje i uwagi, bo nie wiem o co ci chodzi.

Co do Rebeki to napisała za mnie odpowiedź i to dobrze, gratulacje Rebeko, chciałbym ci zacytować jeden tekst "Chrystus wczoraj i dzisiaj i na wieki ten sam" Hebr. oraz "Ja Pan nie zmieniam się" księga Malachiasza bóg Starego Testamentu i Nowego Testamentu jest tym samym Bogiem, Jezus powiedział "kto mnie widział widział Ojca" Jeżeli Jezus jest miłujący to jest On odbiciem Ojca To właśnie w Nowym Testamencie apostołowie napisali
"Bóg jest miłością" 1Jana 4 i "Staraszna to rzecz wpaść w ręce Boga Żywego" Hebr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-06, 17:11   

Rebeka napisał/a:
Stary Testament przedstawia nam stworzenie świata upadek człowieka, wypędzenie z raju i zapowiedz przyjścia Zbawiciela (Mesjasza)....

Dlaczego Bóg sprowadził potop? "A gdy Pan widział,że wielka jest złość człowieka na ziemi i że WSZELKIE jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe,żałował Pan,że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim.I rzekł Pan:zgładzę człowieka,którego stworzyłem z powierzchni ziemi....

Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana."I Mojż.6.5-8.Noe był Bożym dzieckiem.Sto dwadzieścia lat przed potopem Pan polecił zbudować arkę.Budując ją Noe miał głosić,że Bóg ześle na ziemię wielką powódż i zniszczy bezbożnych.Ci,którzy uwierzą poselstwu i będą pokutować oraz nawrócą się znajdą przebaczenie i będą uratowani.Niestety oprócz Noego i jego rodziny nikt nie przyjął poselstwa ostrzeżenia.Gdyby Bóg zostawił tych niegodziwych ludzi na świecie to po jakimś czasie zło mogłoby pochłonąć i Noego.

Rebeko, chyba nie zaprzeczysz, że Bóg jest wszechmogący i jedynie to On zna przyszłość.
Jak więc logicznie wytłumaczysz, że Bóg tworząc człowieka nie przewidział jego upadku ?
Jak wytłumaczysz, że potopem zniszczył swoje dzieło, ale jednak zachował Noego, aby nadal kombinować z rodzajem ludzkim wiedząc, że i tak będzie to niewypał?
Czy nie uważasz, że jak na tak mądrego i miłosiernego Stwórcę tych doświadczeń i zniszczeń/tragedii trochę za dużo?

Przekładając to warunki współczesne, dla sprawdzenia funkcjonowania wystarczy kilka prototypów, które przeważnie zachowuje się dla ewentualnych dalszych udoskonaleń.
A tu, masz ci los, zniszczona została cała populacja i jeszcze będą niszczone następne.
To nielogiczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW