R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Pytania do kandydatów na burmistrza
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-20, 15:58   Pytania do kandydatów na burmistrza

Chciałbym odgrzać kotlety sprzed 4 lat. Mianowicie przed poprzednimi wyborami użytkownicy forum proponowali pytania do kandydatów na burmistrza, które następnie zostały przekazane komitetom wyborczym. W większości otrzymaliśmy odpowiedzi na te pytania (mniej lub bardziej wyczerpujące). Dlatego w tym roku proponuję kolejną edycję. Czekam zatem na propozycje pytań oraz na chętnego apolitycznego użytkownika, który podejmie się moderacji wątku (ja kandyduję do RM więc mogę dla niektórych okazać się nieobiektywny).
TUTAJ można zobaczyć jak to wyglądało 4 lata temu.
Do wyborów mamy miesiąc, więc spokojnie można poświęcić 3 tygodnie na opracowanie pytań, a potem dać kandydatom tydzień na odpowiedź.

Zatem zapraszam - czekamy na propozycje!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-20, 18:04   

Zadajemy pytania, a nie rozliczamy ;)

Ja mam pytanie do kandydata, w zakresie bezpieczeństwa publicznego.
Na osiedlu Wyszyńskiego (zresztą chyba na każdym wieluńskim osiedlu mieszkaniowym) zaobserwować można grupę młodych, w wieku produkcyjnym ludzi, którzy w sposób skandaliczny zachowują się w miejscach, gdzie przebywają dzieci, gdzie spacerują młode mamy i ludzie starsi. Pijana i rozwydrzona hałastra, czuje się tak bezkarnie, że przekleństwa i zaczepki to już nic. Teraz jak któryś z nich czuje potrzebę fizjologiczną, to robi to wręcz na oczach przechodzących ludzi (przypominam o bawiących się dzieciach na placach zabaw), czyli tam gdzie siedzi, stoi, pije, ćpa itp.
Od zabezpieczenia porządku w miejscach publicznych, jest w naszym mieście straż miejska i policja. I o ile można od czasu do czasu zobaczyć patrol policji, tak strażnik miejski na osiedlu to coś z czym niestety jeszcze się nie spotkałem. No chyba, że chodzi o źle zaparkowany samochód, ale to temat odrębny.
A gdy zapada zmierzch, to o jakimkolwiek patrolu możemy my mieszkańcy osiedli tylko pomarzyć, no chyba, że ktoś po prostu wezwie te służby formalnie do zajścia.

Zatem, jak przyszły burmistrz zamierza rozwiązać problem odpowiedniego bezpieczeństwa na osiedlach i skupiskach mieszkalnych. Jak zamierza skutecznie respektować przestrzeganie przepisów o niespożywaniu alkoholu w miejscach publicznych (z reguły na placu zabaw dla dzieci). Jak zamierza walczyć z ludźmi, którzy zakłócają spokój publiczny. I ostatnie pytanie, czy straż miejska będzie w dalszym ciągu wykorzystywana do zapełniania miejskiej kasy, walcząc tylko z kierowcami źle parkującymi, czy też możemy liczyć na to, że będzie też broniła bezpieczeństwa ludzi, którzy chcą po prostu żyć w spokoju, a którzy swą pracą i płaconymi podatkami, w dużej mierze utrzymują strażnika miejskiego.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-20, 19:18   

Wydzieliłem do oddzielnego wątku pytania do obecnego burmistrza odnośnie jego obietnic wyborczych z lat ubiegłych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-10-30, 15:41   

ja mam pytanie do pana Okrasy:

ciągle mówi o swoich ideałach, że jest taki nieskazitelny, dlatego pytam ( może o rzecz małą ale od tego się niby zaczyna ) :

- dlaczego Pan siada na miejsca VIPowskie na meczu Pamapolu Siatkarz Wieluń:
+ nie jest pan człowiekiem u władzy,
+ nic nie słyszałem aby był pan sponsorem,
+ nie jest pan chyba w zarządzie klubu

w jaki sposób pan zdobył bilet czy aby nie przez swoje znajomości ? jeżeli tak co pan obiecał w zamian? :)
niby to taki drobiazg a pokazuje, że czuje się pan lepszy od innych, od nas kibiców !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 15:48   

marcin-gorski, odpowiem za Pawła: jest jednym ze sponsorów. To wystarczy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-10-30, 19:44   

nie zauważyłem baneru na hali! musi być cichym sponsorem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 22:55   

marcin-gorski, nie jest cichym sponsorem. Robiłem kalendarze dla Siatkarza - firma Pawła była umieszczona. Byłem na dwóch meczach na hali w tym sezonie i również wisi na banerach. A może po prostu o czymś nie wiesz, tylko próbujesz się dopieprzyć do Pawła szukając dziury w całym? :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 23:00   

marcin-gorski, jesteś dziwny żeby nie powiedzieć niepoważny. Nie piętnujesz nepotyzmu w gminie, zatrudniania rodzin radnych w spółkach miejskich, zatrudnianie pracowników w starostwie z klucza partyjnego pokrętnie tłumaczysz, że może mają kwalifikacje, a przyczepiasz się do Pawła Okrasy że na meczu siatkówki siedział na miejscach dla VIPów, chociaż nawet nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić skąd miał bilety. Dla Twojej informacji - banner Pawła firmy wisi w hali (przynajmniej wisiał w ubiegłym sezonie). Po drugie - żeby być sponsorem i mieć karnet VIP to wcale twój banner nie musi wisieć na hali. Znam bardzo dobrze kilka firm, które dają pieniądze na Pamapol a ich reklamy na hali nie ma. Po prostu dają mniejsze kwoty, które upoważniają ich do otrzymania karnetu VIP ale nie dają prawa do banneru na hali. Po trzecie - może Paweł dostał od kogoś karnet? Ja np nie jestem sponsorem, nie mam karnetu, ale w każdej chwili jestem w stanie poprosić znajomych którzy mają takie karnety i przyjść na mecz zamiast nich.
Tak więc marcinie - w twoim pytaniu widzę dużo złośliwości i złej woli. Zamiast zajmować się pierdołami lepiej zapytaj swojego kandydata z PSLu o program wyborczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-10-30, 23:22   

marcin-gorski napisał/a:
- dlaczego Pan siada na miejsca VIPowskie na meczu Pamapolu Siatkarz Wieluń:
+ nie jest pan człowiekiem u władzy,
+ nic nie słyszałem aby był pan sponsorem,
+ nie jest pan chyba w zarządzie klubu

w jaki sposób pan zdobył bilet czy aby nie przez swoje znajomości ? jeżeli tak co pan obiecał w zamian? :)
niby to taki drobiazg a pokazuje, że czuje się pan lepszy od innych, od nas kibiców !


Pytania w stylu Mariusza Błaszczaka.
Coś mi się wydaje, że "marcin-gorski" siedzi na miejscach Super VIP i dlatego tak dobrze widzi Okrasę po przeciwległej stronie, a że jak widać z wcześniejszych postów, autentycznie go nie cierpi, zamiast oglądać mecz wymyśla tak idiotyczne pytania.

PS
Ciekawe kto płaci za wejściówki do loży SUPER VIP panów: Owczarka, Radowskiego, Kaftana, Majchra, Kai, Antczaka, Łuczaka, Stępnia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-01, 19:13   

Witam
marcin-gorski napisał/a:
dlaczego Pan siada na miejsca VIPowskie na meczu Pamapolu Siatkarz Wieluń:

Firma, której jestem współwłaścicielem i pełnię w niej funkcję v-ce prezesa zarządu - WIREX Leasing od dwóch lat ma zawartą umowę sponsorską z Siatkarzem Wieluń. Nie mogę ujawnic dokładnej kwoty na jaką jest zawarta, gdyż stanowi to tajemnicę handlową. Mogę ujawnic tylko, że umowa podpisana została na kilka lat i opiewa na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na mocy powyższej umowy na spodenkach siatkarzy, banerach w hali, karnetach i biletach widnieje napis WIREX Leasing. Ponadto w ramach umowy otrzymaliśmy kilka bezpłatnych karnetów wstępów na sektor VIP. Stąd ja, moja żona i córka jesteśmy obecni na meczach siatkówki. Dodam jeszcze, że na każdy mecz dodatkowo kupuje - za własne pieniądze - kilka biletów i zapraszam moich kontrahentów spoza Wielunia, by mogli obejrzec mecz siatkarzy.
Tak więc różnica między mną, a Panami: Majchrem, Kają, Stępniem, Łuczakiem, Owczarkiem, Kaftanem, Radowskim czy Antczakiem jest taka, że Oni za pieniądze podatników (czyli cudze) otrzymują wejściówki na mecze, a ja za pieniądze własne. Gdyby burmistrz czy starosta mieli "charakter" i klasę to powinni jako jedni z pierwszych kupic karnety, tym samym daliby dobry przykład innym. Te 300zł nie zrujnowałoby ich budżetu, a symbolicznie taki gest ma wielkie znaczenie; pokazuje bowiem prawdziwą klasę i format człowieka. Ale tych panów nie stac na takie gesty. Znam ich obu dosyc dobrze i wiem, że swoje pieniądze wydają bardzo oszczędnie, natomiast wydawanie pieniędzy publicznych przychodzi im bardzo łatwo, a nieraz wręcz beztrosko; przykład ? Na opłatę za hotel dla psów z naszej gminy, burmistrz Majcher płaci firmie spod Sieradza - 250tys zł rocznie, a na wyszkolenie młodzieży w WKS-e - 120tys zł rocznie. Z kwoty tej WKS musi jeszcze zapłacic kilkadziesiąt zlotych rocznie WOSIR-owi za korzystanie z obiektów. Nie wspomnę o bezsensowym zakupie działki przy Granicznej na potrzeby schroniska, które nas - podatników kosztowało ponad 300tys zł !
Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-01, 21:45   

Ciekawy wątek, aż dziwne że tak mało w nim pytań do kandydatów. Ja mam kilka:
1. Proszę podać swoje stanowisko w sprawie budowy zbiornika wodnego w okolicach miejscowości Kurów, jeżeli taka budowa miałaby nastąpić, to kiedy i skąd miałyby być pozyskane fundusze na to.
2. Co z komunikacją miejską? Z ostatniej sesji Rady Miejskiej wiemy, że przynosi ona straty rzędu 250 tys. zł, a mogą to być niejedyne wydatki, gdyż część taboru jest już wiekowa i może wymagać wymiany. Tymczasem są mieszkańcy, którym jest ona niezbędna. Jaki jest zatem pomysł na jej dalsze funkcjonowanie?
3. Kiedy przyszły burmistrz planuje zrealizować budowę tzw. drogi średnicowej, czyli wschodniej obwodnicy centrum miasta i który jej odcinek miałby zostać zrealizowany jako pierwszy? Skąd miałyby być pozyskane fundusze na tą inwestycję?
4. Baseny w mieście - czy przyszły burmistrz zamierza budować kompleks basenów przy ul. Broniewskiego (tak jak obecny burmistrz), czy też może jest jakiś inny pomysł?
5. Schronisko dla psów - budowa nowego (jeśli tak, to gdzie zostanie zlokalizowane?), czy dalsze korzystanie z usług zewnętrznej firmy?
6. Próby przyciągnięcia turystów - jak wiadomo, obecny burmistrz zrobił wiele w tym kierunku (m. in. odbudowa baszty, rewitalizacja śródmieścia, plany częściowej odbudowy fary). Czy przyszły burmistrz planuje jakieś dalsze działanie w tym kierunku?
7. Monitoring miejski - przyszły burmistrz planuje dalej go rozwijać, czy poprzestać na tym, co już jest?
8. Boiska w mieście - jedyny ogólnodostępny kompleks boisk Orlik w Wieluniu praktycznie każdego dnia przeżywa oblężenie. Czy przyszły burmistrz planuje nadal rozwijać bazę sportową w mieście i w jaki sposób?
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-01, 22:59   

Orlik i oblezenie? Ty chyba zartujesz. Tylko latem a i to nie zawsze. Zamiast budowac kolejne boisko lepszym pomyslem bedzie zainstalowanie oswietlenia na boisku na Traugutta. Przy okazji zadbanie o nie bo jeszcze troche i nie bedzie tam nawet sladu po tym ze to byl Orlik. Ciagnaca sie w nieskonczonosc odbudowa baszty to nie jest dla mnie argument dla przyciagniecia turystow. Juz wiecej zrobil (słowo wymoderowano - Ferbik) krecac w tym miejscu teledysk i gloszac na prawo i lewo :roll:
_________________
Worldwide Trance Community..
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2010-11-01, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-01, 23:47   

Ja zawsze jak byłem na Orliku to była masa ludzi, nawet w październiku, gdy nie było zbyt ciepło. Zresztą nie pytałem o budowę kolejnego boiska, tylko o rozwój bazy sportowej - w to zalicza się również oświetlanie, modernizowanie, udostępnianie szerszej grupie osób istniejących boisk.
Co do baszty - jaki będzie jej wkład w rozwój turystyki dopiero się przekonamy, nie ma co teraz osądzać. W każdym razie moim zdaniem to stawianie na rozwój atrakcji turystycznych to dobry kierunek.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-02, 09:13   

ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-02, 20:50   

Tak się zastanawiam czy poza pytaniami ogólnymi do wszystkich kandydatów nie wprowadzić pytań dodatkowych, zadawanych indywidualnie poszczególnym kandydatom. Np pytania które można zadać burmistrzowi Majcherowi mogą być inne od pytań zadawanych pozostałym kandydatom bo są związane z pełnieniem przez niego funkcji burmistrza przez dwie kadencje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW