R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Pytania do kandydatów na burmistrza
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 02:01   

No ja na przykład chciałbym zapytać Pana Antczaka (i pośrednio Pana Owczarka jako pełnomocnika KW WZW) czy poziom sprawowania władzy będzie tak samo niski jak prowadzenie kampanii wyborczej na cmentarzu 1. listopada? Wydaje mi się że już niżej upaść nie można, ale kto wie czym mogą nas Panowie jeszcze zaskoczyć...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-03, 03:43   

A co robili?
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-03, 07:20   

rozdawali zapałki zachęcające do głosowania na nich pod cmentarzem ;)

ale FS również skupiło się na kampanii agresywnej . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-11-03, 08:28   

A ja uważam zapałki jako dobry cel. Przecież to jest świetny nośnik informacji-reklamy i to jeszcze w takim okresie gdzie jest pełno ludzi, chwalą się nowym gadżetem. Świetny pomysł.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-03, 09:55   

marcin-gorski, kampania agresywna (jeśli już koniecznie agresją chcesz nazywać informowanie o faktach) to jedno. A wykorzystywanie cmentarza do kampanii wyborczej... coż, może mamy po prostu różny pogląd na etykę w polityce...

Mrówek, jeśli traktujemy cmentarz jako miejsce spotkań towarzyskich, to ok, rzeczywiście świetny pomysł...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 19:43   

ourson napisał/a:
No ja na przykład chciałbym zapytać Pana Antczaka (i pośrednio Pana Owczarka jako pełnomocnika KW WZW) czy poziom sprawowania władzy będzie tak samo niski jak prowadzenie kampanii wyborczej na cmentarzu 1. listopada? Wydaje mi się że już niżej upaść nie można, ale kto wie czym mogą nas Panowie jeszcze zaskoczyć...


Moim zdaniem nie było w tym nic złego.. każdy promuje się jak może, a zapałki przydały się wielu osobom. Pomysł bardzo ciekawy i na pewno oryginalny.
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 20:23   

A dla mnie promowanie się na cmentarzach, zwłaszcza w taki dzień, to dno i metr mułu. Ten dzień ma służyć w teorii zadumie i wspominaniu zmarłych a nie gadaniu o polityce nad grobami (a to właśnie powoduje rozdawanie zapałek). Każdy promuje się jak może... Dla niektórych osób to święto naprawdę nie jest przyjemne. To nie jest Boże Narodzenie gdzie wszyscy chodzą uśmiechnięci i łykają wszystkie reklamy, promocje i ulotki jak pelikan kombinerki. Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość i zachowanie umiaru. I jeśli nawet zastanawiałem się nad tym czy na Antczaka nie zagłosować, tak teraz nie mam wątpliwości. I zaproszenia na fejsbuku też nie przyjmę :twisted: :wink:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 18:00   

Pan Ranoszek chce zatrzymać na naszej ziemi młodzież, ale Jemu głównie chodzi o młodzież inteligencką;
Cytat:
Ranoszek zapowiada także przekazanie przynajmniej 30 działek budowlanych rocznie, za symboliczną złotówkę absolwentom wyższych uczelni, pochodzącym z Wielunia. Chce w ten sposób zachęcić wykształconą młodzież do pozostania w rodzinnym mieście.

Źródło - NaszeMiasto.pl

Pomysł pewnie niegłupi, ale samymi dyplomami nie utrzyma się gospodarki miasta i gminy na wysokim poziomie. W którymś temacie na tym forum, zwracałem już uwagę na zagadnienie zbyt dużej liczby "wysoko wykształconych" w stosunku do zapotrzebowania tego miasta (oczywiście oprócz samych dyplomów, kwestia jest jeszcze w odpowiednich kierunkach ;) ale to już w innej dyskusji). Tym ziemiom potrzeba również siły roboczej, młodej siły roboczej. Zatem ... ;
Jak ten problem chcą rozwiązać nasi kandydaci na urząd burmistrza? Czy w ogóle takowy dostrzegają?
Starzeje się społeczeństwo polskie, ale w zastraszającym tempie starzeje się społeczeństwo takich właśnie małych miejscowości jak Wieluń. Owszem, pomysł pana Ranoszka jest dobry, aczkolwiek z pewnymi uprzedzeniami do ludzi mniej wykształconych. Rzekłbym nawet, że trochę obrażający młodą klasę robotniczą :shock:
Dlatego chciałbym dowiedzieć się co na ten temat mają do powiedzenia pozostali rywale pana Ranoszka.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 21:50   

Powoli trzeba się zabierać za opracowanie pytań końcowych. Myślę, że do końca tygodnia wypadałoby mieć gotowy zestaw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 22:09   

Mrówek napisał/a:
A ja uważam zapałki jako dobry cel. Przecież to jest świetny nośnik informacji-reklamy i to jeszcze w takim okresie gdzie jest pełno ludzi, chwalą się nowym gadżetem. Świetny pomysł.


Kandydujesz do rady powiatu czy startujesz na radnego?

[ Dodano: 2010-11-08, 22:20 ]
yabos

Rzecz w tym że nawet Antczak robiąc sobie kampanie przy cmentarzu czy w jego okolicach mógł równie dobrze zrazić do siebie ludzi którzy wcześniej na niego zamierzali głosować.

Świetna antykampania i materiały do książki pod tytułem "Jak nie robić kampanii"

W ogóle świetny gość, "zrobił" dziecko urzędniczce będąc jednocześnie żonatym i mając dziecko.

Do tego jeszcze powiesił sobie baner na ulicy Narutowicza niezgodnie z prawem.

1. Gość w wieku 30-40 lat ma dziecko z nieprawego łoża(dla kogoś to może być oczywiście zaleta)
2. Robi kampanię przy cmentarzach(dla niekatolików to może być zaleta
3. Jawnie łamie prawo w postaci zawieszania baneru bez uprzedniej zgody Zarządu Dróg.

Oczywiście człowieka nie znam prywatnie tak jak większość z was więc moja opinia jest oparta głównie na tych 3 incydentach z jego życia i kampanii wyborczej. Może on być sympatycznym i uśmiechniętym człowiekiem. Kwestia tylko na jakiej podstawie wybieramy naszych włodarzy.

Słyszałem o szlaku bursztynowym, ale z 2giej strony mogę powiedzieć jak każdy z was że bezinteresownie tego nie robił i to chyba rzecz normalna.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 22:52   

Cytat:
Ranoszek zapowiada także przekazanie przynajmniej 30 działek budowlanych rocznie, za symboliczną złotówkę absolwentom wyższych uczelni, pochodzącym z Wielunia. Chce w ten sposób zachęcić wykształconą młodzież do pozostania w rodzinnym mieście.


Nie głupi pomysł?

Pomysł wręcz idiotyczny, no chyba że Pan Ranoszek kupi te działki za własne pieniądze i potem rozda młodzieży (wybranej w dowolny sposób).

Poza tym co absolwent ma zrobić z tą działką? Wybudować się? Ciekawe za co?

Jedynym sposobem na zatrzymanie młodych ludzi jest dobrze płatna praca. Pytanie tylko w jaki sposób, poza tanią siła roboczą, można przyciągnąć duże firmy do Wielunia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
groszek 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-08, 23:00   

Mateusz napisał/a:


1. Gość w wieku 30-40 lat ma dziecko z nieprawego łoża(dla kogoś to może być oczywiście zaleta)


Wychodzę z założenia, że do portfela i do sypialni ludziom się nie zagląda. A do poczęcia dziecka, bez róznicy czy z prawego, czy nieprawego zawsze potrzebne są dwie osoby. Łatwo jest oceniać komuś z boku jedną czy też drugą stronę tego "incydentu". Datego kto, gdzie, z kim i kiedy całkowicie mnie jako wyborcę, nie interesuje, bo każdy prowadzi takie życie osobiste, jakie jest zgodne z jego sumieniem.

Mnie osobiście bardziej niż dziecko, razi fakt prowadzenia kampanii w Dniu Wszystkich Świętych pod cmentarzem, ponieważ to już jest strategia obrana przez całe stowarzyszenie. I to faktycznie mnie razi, bo w ten dzień nie miałam ochoty na to, aby byc agitowaną w ten czy inny sposób.
Ostatnio zmieniony przez ourson 2010-11-08, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-11-08, 23:01   

Chyba rozbić namiot:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 10:26   

groszek napisał/a:
Mateusz napisał/a:


1. Gość w wieku 30-40 lat ma dziecko z nieprawego łoża(dla kogoś to może być oczywiście zaleta)


Wychodzę z założenia, że do portfela i do sypialni ludziom się nie zagląda. A do poczęcia dziecka, bez róznicy czy z prawego, czy nieprawego zawsze potrzebne są dwie osoby. Łatwo jest oceniać komuś z boku jedną czy też drugą stronę tego "incydentu". Datego kto, gdzie, z kim i kiedy całkowicie mnie jako wyborcę, nie interesuje, bo każdy prowadzi takie życie osobiste, jakie jest zgodne z jego sumieniem.

Mnie osobiście bardziej niż dziecko, razi fakt prowadzenia kampanii w Dniu Wszystkich Świętych pod cmentarzem, ponieważ to już jest strategia obrana przez całe stowarzyszenie. I to faktycznie mnie razi, bo w ten dzień nie miałam ochoty na to, aby byc agitowaną w ten czy inny sposób.



To czemu się ów kandydat nie pochwalił w swoim opisie, że ma 2jkę dzieci a nie tylko 1dno? Czyżby to był powód do hańby i wstydu?

Człowiek ma 30-40 i takie rzeczy robi? To ma być poważny kandydat?

Kampania w Dniu Wszystkich Świętych to dno dna.

I ostatnia rzecz ten baner na Narutowicza. Pogratulować intelektu i obeznania z prawem.
A właściwie braku, kandydat na burmistrza Antczak jawnie łamie prawo podczas kampanii wyborczej i wiesza swój baner bez zezwolenia.

Czekam z niecierpliwością na dalszą głupotę jego sztabu wyborczego i kolejne materiały do książki pt: "Jak nie robić kampanii wyborczej"
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-09, 12:19   

Kampania Pana Antczaka nie jest przemyślana. Widać brak doświadczenia. Już sam plakat ma charakter bardziej informacyjny niż wyborczy. Niepoważne jest traktowanie Antczaka przez jakieś osobiste wydarzenia z jego życia. Mnie nie zachwyca jego pomysł na Wieluń. Promocja na zasadzie haseł, które nie mają żadnego wyjaśnienia i kilku zdjęć z wydarzeń, potwierdza tezę o tym, że pan Antczak słabo zna Wieluń.

Pan Okrasa zbudował swoją wizję wokół gospodarczego rozwoju. Niestety nawet najlepszy burmistrz nie ma wpłwu ostatecznego na lokalizacje inwestycji. Można użyć procedur, które będą wpływały na polepszenie podstaw dla przedsiębiorstw. Brak alternatywy, a zarazem budowa kampanii w oparciu o negację obecnej władzy może przynieść pytanie: Czym różni się Okrasa od obecnego włodarza.

Pani Kałuża trzyma w tajemnicy swój program, tak jak cała PO. Czekam na odkrycie.

Pan Kaftan, znany jest z tego, że lubi jeździć miejskimi autobusami. Programu, ani nic w ten deseń nie znalazłem. Może ktoś z Was posiada.

Pan Ranoszek ma pomysł! Rozdawanie działek młodym ludziom. Prawdziwy socjalizm, ale także socjalizm bez sensu. Najsłabszy według mnie kandydat.

O burmistrzu Majcherze nie ma co mówić. Wszystko znajduje się w tej propagandowej gazetce. Można tylko powiedzieć dosyć. Jestem zwolennikiem ograniczania kadencyjności. 8 lat starczy. Bo jak widać pomysłów brak.

O kandydacie PiS nie piszę, bo nie chcę siać kiełbasy wyborczej. Czekam jednak na pytania do Anny Marii Rozmarynowskiem. Ja już zadbam, żeby doczekały się one odpowiedzi.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW