R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:39
Wybory burmistrza 2010
Autor Wiadomość
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2010-09-29, 22:25   

A właściwie, dlaczego nie ma ankiety wyborczej na fotel burmistrza Wielunia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-30, 11:09   

Może jeszcze za wcześnie?



Sławomir Kaftan kandydatem do fotela burmistrza Wielunia

Polskie Stronnictwo Ludowe jako pierwsze zorganizowało w Wieluniu konwencję wyborczą i przedstawiło listę osób ubiegających się o fotel burmistrza Wielunia, wójtów oraz radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego, powiatowych i gminnych.

- Potrafimy dobrze zarządzać województwem, powiatem i gminą, dlatego prezentujemy doświadczonych wójtów, radnych i samorządowców, którzy niejedną kadencję pracują w radach i dalej chcą służyć społeczeństwu - mówił Andrzej Stępień, starosta powiatu wieluńskiego.

Poseł Mieczysław Łuczak zachęcał kandydatów do tego, by zamiast obiecywać, pytali sąsiadów i wyborców, czego od nich oczekują. Ludzie chcą mieć wpływ na to, co będzie robione w powiecie i gminach.

Kto kandyduje do rad i co zamierzają zrobić dla miasta i powiatu wieluńskiego kandydaci PSL? Czytaj w piątek w "Naszym Tygodniku Wieluń, Wieruszów, Pajęczno".



źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hable_con_ella 
Słyszał o Wieluniu
hable_con_ella


Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Powiat Wielunski
Wysłany: 2010-09-30, 19:55   intrygujące

Wspaniałe exposee Pana Posła /właściwie "barona" wieluńskiego, choć ugrupowanie nie to/. Niech zgadnę na radnych powiatowych znów Ryczyńska i Kowal, po prostu Dzień Świstaka. Od 10 a może więcej lat rządzi w Wieluniu PSL i niestety, widać efekty...wypalenia. Tylko kto wreszcie tym ludziom odważy się powiedzieć, że są nieefektywni, a w tym co robią /a właściwie czego nie robią/- już żałośni. Wieluń co tydzień, a właściwie nawet kilka razy w tygodniu ma jakieś imprezy- szlaki, jarmarki, konwencje, dżentelmen na drodze- i to wszystko tak naprawdę tylko pod władzę, żeby się wykazała itp. Pytanie czym? Czy na tym polega władza samorządowa? Irytuje i frustruje mnie, gdy słyszę, że Wieruszów jest 1 w pozyskiwaniu funduszy w województwie. Pamiętam tak z 20 lat temu Wieruszów i Wieluń. Była różnica. A jak dziś? No nie wiem , czy jest. Nawet w mediach mówią "Wieluń, miasteczko w woj. łódzkim". Ta władza już się skompromitowała. Wykorzystali czas dla siebie. Zamiast kampanii wyborczej zasługują na anty-kampanię. Ale wyborcy jak napisaliście wyżej, niestety myślą w większości inaczej...
_________________
"Nieznośna lekkość bytu"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-05, 23:19   

Wywiad Anny Rozmarynowskiej dla portalu piswielun.pl
Cytat:
Skąd pomysł na bycie samorządowcem?

Osiem lata temu moją kandydaturę na radną zgłosiła jedna z mieszkanek Wielunia. Pracując na uczelni obawiałam się, że mając wiele obowiązków nie podołam temu zadaniu. Poznałam wówczas ludzi, którzy tak jak ja, bezinteresownie pomagali innym w problemach administracyjnych, skarbowych, sądowych- szczególnie w zakresie prawa pracy. Po takich doświadczeniach, w kolejnych wyborach kandydowałam na radną i zostałam obdarzona mandatem zaufania społecznego, któremu rzetelnie staram się sprostać.

Co Pani osiągnęła jako samorządowiec?

Nie kandydowałam do Rady Miejskiej, by coś osiągnąć, ale by służyć swoją wiedzą i doświadczeniem społeczeństwu. Zawsze, czy to pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Budżetowo - Gospodarczej, czy jako członek Komisji Rewizyjnej, czy opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej uczciwie i rzetelnie pracowałam. Służyłam swoją wiedzą i kreatywnością. Cieszę się, że konkurs Wieluński Dance zdobył tak dużą popularnością, że szczegółową analizą funkcjonowania komunikacji miejskiej udało nam się ograniczyć koszty, że komunikację dostosowano do potrzeb mieszkańców, że na ul. Wiśniowej jest przystanek, dokończono budowę hali sportowej (obecnie hotel). Wizyta Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Wieluniu i zorganizowanie wystawy o Wieluniu w Parlamencie Europejskim – to na pewno największe moje sukcesy, że....

Mogłabym tych działań wymienić jeszcze wiele, ale nie o to w pracy samorządowej chodzi, by się chwalić, a podkreślę raz jeszcze - służyć społeczeństwu!


Cały wywiad na piswielun.pl

[ Dodano: 2010-10-12, 21:21 ]
Myślę, że w temacie!

W serwisie piswielun.pl znalazł się artykuł Jana Derbisa na temat działań burmistrza Mieczysława Majchra

Cytat:
Dobiega końca kolejna kadencja Rady Miejskiej w Wieluniu oraz druga kadencja Burmistrza Miasta.
Nasz włodarz miasta pan Mieczysław Majcher po wielu certoleniach ogłosił, że będzie znów kandydował na stanowisko burmistrza.
Popatrzmy, co burmistrz zrobił przez dwie kadencje dla mieszkańców Wielunia? Wszakże w swojej pierwszej kampanii wyborczej oparł się na haśle „Zapyziała Gmina”, którą on zmieni w „Przyjazną Gminę”, a jak to nie wyszło to w następnych wyborach zmienił w „Przejrzystą Gminę”, żeby ostatecznie zamienić na „Rodzinną Gminę”. Ciekawe, z czym teraz pójdzie do wyborów?
W poprzedniej kadencji nie obserwowałem z bliska działalności burmistrza, lecz pozwoliłem sobie przejrzeć protokoły z sesji rady (protokoły do wglądu w urzędzie). Istna sielanka. Bez dyskusji rada przyjmowała wszystkie pomysły burmistrza. Najwięcej czasu radnym zajmowały sprawy mniejszej wagi np.: podział pieniędzy z „korkowego”. Burmistrz ze swoją ekipą tworzył na papierze wielkie plany na lata 2004 – 2013 np.: „Strategia Rozwoju Społeczno – Gospodarczego”, „Wieloletni Plan Inwestycyjny”, „Plan Rozwoju Lokalnego”, „Program Rewitalizacji Miasta” i innych w ilości 10 sztuk. Będąc Prezesem Społecznego Komitetu Ochrony Praw Człowieka wysłaliśmy do powołanej komisji, której celem była pomoc w opracowaniu tychże planów 2 osoby, które aktywnie uczestniczyły w jej pracach, jako wsparcie organizacji pozarządowych. Co wyszło z tych wielkich planów poniżej?...

Źródło:
http://www.piswielun.pl/aktualnosci.html
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 21:53   

Co do jednego z najwazniejszych działaczy PiS-u w Wieluniu:
z pewnością najlepsze mają o nim zdanie przedsiębiorcy, wobec których ten pan tak "ochoczo" reazlizuje zobowiązania finansowe 8)
Wiesz tomow o kim mowa? Na pewno tak...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-10-18, 22:51   

Na dniach sie okaze jacy ludzie chodza po Wieluniu - myslacy czy zombie :roll:

Ferbik na burmistrza! :D
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 20:32   

Pan Kaftan jako kandydat PSLu powinien zmienić hasło wyborcze z "Przede wszystkim człowiek" na "Przede wszystkim NASZ człowiek" :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-04, 21:25   

oj red ;) kiepsko, kiepsko, szybkim krokiem staczasz się na dno . . . jakość twoich postów też się obniżyła, wiem jednak że jest szansa, że wrócisz do normalności za 3 tygodnie tj. po wyborach. Do tej pory musimy uzbroić się w cierpliwość i życzyć ci szybkiego powrotu do normalności ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 22:25   

marcin-gorski, dlaczego tak uważasz? Przecież sam przyznałeś, że nie widzisz nic złego w zatrudnianiu protegowanych w miejscach zależnych od władzy, bo przecież nawet kuzyn radnego po zawodówce może mieć lepsze kwalifikacje niź człowiek po studiach. Tak więc "przede wszystkim NASZ człowiek" i TKM :D
Poza tym nie możemy dyskutować o programach kandydatów i ich pomysłach na miasto bo większość z nich po prostu ich nie przedstawiła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-04, 22:45   

Jest już program Anny Marii Rozmarynowskiej, proponuje zapoznać się z jego zapisami, bo to wstęp do merytorycznej dyskusji w tych wyborach.

Program Anny Rozmarynowskiej na piswielun.pl
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-05, 07:24   

red trochę jednak naginasz prawdę ;) z tego co wiem na stanowiska przeprowadzane są konkursy więc naprawdę dostają się najlepsi. Z tego co wiem to po pewnym czasie mają jakiś test który weryfikuje ich wiedzę i albo zostają dalej albo wydupka . Słyszałem tylko od znajomej tam pracującej i narzekała na duży rygor rekrutacji. Z resztą pensję w urzędach też są porażające 1100 zł na rękę po wielu latach pracy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-05, 09:23   

marcin-gorski, konkurs konkursem ale zawsze można wybrać swoich. Poza tym nie mówię tylko u urzędzie miasta czy starostwie, ale też np o PK, ciepłowni, ARiMR, KRUS itp itd. Pensje może nie są porażające ale też i bez przesady - najniższa krajowa to ok. 1000 zł netto, więc po wielu latach pracy raczej nie jest to tylko 100 zł więcej. Zaraz dowiemy się, że urzędnicy robią nam łaskę że w ogóle pracują w urzędach bo gdyby nie ta praca to zostaliby milionerami w sektorze prywatnym. Poza tym dla wielu młodych ludzi nawet te 1100 zł to nie jest źle na początek.
marcin-gorski, naprawdę nie zauważasz nepotyzmu? Czy tylko spierasz się ze mną tak dla zasady?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 14:05   

Odnośnie kandydatów na burmistrza i ich działalności

Cytat:

Szanowni Państwo!
Minęła czteroletnia kadencja Rady Miejskiej w Wieluniu, w której zasiadałam w Państwa imieniu. Nadszedł więc czas złożenia wyborcom sprawozdania i rozliczenia mojej działalności z pracy w Radzie.

Cóż robi radny? Często słyszę, że praca radnego to nic – tylko branie diety i podnoszenie ręki na sesji. Czy aby tak na pewno wygląda praca w radzie?

Pierwsze zderzenie z pracą w Radzie to znajomość struktury decyzyjnej, wykonawczej, procedur budżetowych, w tym dokonywania w nim zmian, znajomość zadań gminy i innych szczebli organów samorządowych. Wydawać by się mogło, że to proste, a jednak nastręcza problemy wielu radnym, którzy pełnią mandat dłużej niż jedną kadencję. Nie mnie oceniać dlaczego?...

Całość na annarozmarynowska.pl
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 23:38   

Pan Kaftan kibicem, i burmiszczem. Na meczu Pamapolu nawet ani razu nie zaklaskał. Może nie wiedział, komu kibicować, bo nigdy na meczu raczej nie był. Ale w końcu pokazał się na żywo do publiki w pomeręńczowej bluzie.

Pani Rozmarynowska z kolei też wozi się miejskimi z panem Kaftanem, tylko innymi liniami. Ale w czym jest rzecz. Na reklamach pani Rozmarynowskiej widnieje napis: "burmistrz Wielunia Anna Rozmarynowska". Zgłupiałem. To w końcu kto jest burmistrzem? Majcher czy Rozmarynowska?

Przesondzone sondzonc po poniszszym: PiS se wzienoł fotel i tytóuł. Gratulacje!

burmiszcz.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 23,52 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-11-15, 23:54   

To Ty chyba jego spota w RZW nie sluchales :D polecam sie przysluchac.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW