R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Data
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-30, 16:46   Data

Jednym z częstszych grzechów użytkowników jest posługiwanie się niewłaściwym "formatem" daty.

Zamiast poprawnej formy np: 30. lipca 2010r. mamy niepoprawną 30. lipiec 2010r. Zamiast trzydziestego (dnia) lipca, mamy trzydziesty (miesiąc ... o nazwie) lipiec w 2010r. ;)

Każdy zrozumie nawet tę niepoprawną formę, ale proszę starać się zapisywać właściwie: 30. lipca 2010r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 09:56   

problem skali światowej. :D
Stefan, co uważasz że ludzie tylko takie problemy mają ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 09:57   

yampress, jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia/napisania, to nie bierz się za to.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:13   

Ferbik napisał/a:
yampress, jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia/napisania, to nie bierz się za to.

:P Odnoszę wrażenie, że tylko yampress miał odwagę powiedzieć na głos to, o czym po cichutku mówiła spora grupa forumowiczów. A ja na pewno :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:23   

miko 005, zwracanie uwagi na poprawną polszczyznę jest krytykowane tylko i wyłącznie przez tych, którzy mają z nią problemy. Kupcie sobie wszyscy słowniki, a nie wrzucajcie głupich docinek, bo to tylko świadczy o was.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:34   

Ferbik napisał/a:
miko 005, zwracanie uwagi na poprawną polszczyznę jest krytykowane tylko i wyłącznie przez tych, którzy mają z nią problemy. Kupcie sobie wszyscy słowniki, a nie wrzucajcie głupich docinek, bo to tylko świadczy o was.

A czasem nie "głupich docinków" ?? :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:44   

Zupę jem. Ciężko się pisze posta łyżką.


PS. Już myślałem, że nikt nie zauważy ;-)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:49   

Wróćmy jednak do wątku. Czy kropki po liczbie dotyczącej dnia są zamierzone? http://lukaszrokicki.pl/2...apisywanie-dat/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 20:55   

Bardzo mądry artykuł Shymool. Cała kwintesencja tematu :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 21:05   

Data jest ważna, bo często już w pierwszym wierszu naszego pisma potrafi dużo powiedzieć o nas.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 21:07   

Ferbik napisał/a:
miko 005, zwracanie uwagi na poprawną polszczyznę jest krytykowane tylko i wyłącznie przez tych, którzy mają z nią problemy.

Nikt święty nie jest (ja pewnie też nie), ale robienie z tego (30 lipiec - źle; 30 lipca - poprawnie), i tylko z tego powodu "małej wojny" na forum, świadczy nie tyle o wiedzy absolutnej, co trochę o nadgorliwości. I zarówno yampress`owi, jak i mnie, właśnie o taką nadgorliwość chodziło ;) .
Bardzo dobrze, że dba się o poprawną polszczyznę, ale nie bądźmy znowu zbytnimi profesjonalistami, bo się panowie; Miodek, Bralczyk i jeszcze teraz Rokicki ;) zasmucą faktem, że ktoś zabiera im chleb :P

PS. Już skończyłem ;) :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-04, 21:14   

miko 005, nie wiedziałem, że zwracanie uwagi na absurdalne błędy, o których wielu nie ma pojęcia - że je robi - jest nadgorliwością... no ale cóż. Jak rzep nie ma się czego uczepić, to psiej dupy się uczepi...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-05, 04:33   

Tutaj muszę zgodzić się ze Stefanem, błąd jest błędem i nie można mówić że jest dobrze, gdy nie jest. Mały czy duży błąd - to jednak zawsze błąd. Ja bym jeszcze dodał, że miesiąc niepotrzebnie jest napisany z dużej litery, więc jak już będziecie poprawiać, to zajmijcie się również tym.

PS. Ferbik, jak uda Ci się to naprawić (lub innemu adminowi) to prosiłbym o informację, w którym pliku są zapisane nazwy miesięcy. Ja u siebie na forum szukałem, bo też chciałem poprawić, ale nie znalazłem i darowałem sobie. Wydaje mi się, że to będzie w katalogu language/lang_polish lub templates/(nazwa stylu), ale trudno jednoznacznie powiedzieć.

Edit: Znalazłem! Nazwy miesięcy są w language/lang_polish/lang_main. Teraz już nie powinno być problemu z naprawieniem tego błędu ;)
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-18, 22:14   

Pamiętacie ten "serial": http://www.tvp.pl/wiedza/...pucul-i-grzechu :?:

P.S.
miko 005 napisał/a:
(...) ale robienie z tego (...), i tylko z tego powodu "małej wojny" świadczy nie tyle o wiedzy absolutnej, co trochę o nadgorliwości.
yampress napisał/a:
Stefan, co uważasz że ludzie tylko takie problemy mają ?


miko 005, yampress, ktoś uważa że posiadł całą wiedzę i jest nieomylny :?: Nie wolno już zaakcentować błędu, którego wielu nie zauważa, ale wielu odrobinę drażni :?: Jedni nie przechodzą obojętnie obok ronda bez tabliczki ("przy którym" i tak oficjalnie nikt nie mieszka), a inni powiedzmy niemal obsesyjnie zwracają uwagę na "wszędobylski" błąd językowy :?: "Taki jest świat" - nikt nie miał zamiaru wywołać wojny z tego powodu ( i chyba nie wywołał ;) ).

Nadgorliwością byłoby moim zdaniem poprawianie tego błędu w postach, ale chyba nie zwrócenie uwagi na popularny błąd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-19, 10:45   

Stefan napisał/a:
Jedni nie przechodzą obojętnie obok ronda bez tabliczki ("przy którym" i tak oficjalnie nikt nie mieszka),


Chciałbym przeprosić wszystkich forumowiczów, których moje tematy i posty na tym forum zanudzały.
Skoro samym moderatorom , niektóre tematy i wątki zakładane przez użytkowników tegoż forum, nie do końca pasują, czy odpowiadają, to trzeba się poważnie zastanowić nad tym co się pisze.

Wiem, że ten wpis moderatora Stefan`a , jest konsekwencją mojej opinii na temat poprawnej pisowni dat, ale tego typu wytykanie sobie zagadnień jest delikatnie mówiąc, ciosem poniżej pasa. :shock:
Od teraz, jeśli cokolwiek nowego będę zakładał (chodzi o temat), będzie ciążyła mi myśl, czy to się spodoba moderatorom i administratorom, no i oczywiście samym forumowiczom. Dlatego nauczony przykrym doświadczeniem, pewnie o nowych wątkach zapomnę na czas jakiś.

Jeszcze raz przepraszam Wszystkich za ... być może faktycznie zaśmiecanie z mojej strony tego forum.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW