R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Przykłady i podejrzenia "ustawionych" konkursów
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-07-26, 00:16   Przykłady i podejrzenia "ustawionych" konkursów

Mateusz napisał/a:
(...)Albo postępujesz w życiu uczciwie albo spadasz do rynsztoku i kradniesz/kombinujesz (...) Załatwianie posad w ratuszu to też przegięcie. U nas w Wieluniu mamy tego przykład w postaci pana Roberta Kai i energetyki(...)


Zakładam ten temat w ramach uporządkowania tej kwestii na forum. Mateuszu, byłbyś tak miły i przypomniał bądź poinformował nas, komu i kiedy pracę w ratuszu załatwił Pan Robert Kaja? Dziękuję
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-26, 11:47   

hiszpan napisał/a:
Mateuszu, byłbyś tak miły i przypomniał bądź poinformował nas, komu i kiedy pracę w ratuszu załatwił Pan Robert Kaja? Dziękuję

Mateusz miał chyba na myśli załatwianie posad przez pracowników ratusza a niekoniecznie w samym ratuszu. I pisze jak sądzę o głośnej swego czasu sprawie zatrudnienia żony wysokiego urzędnika miejskiego w spółce z udziałem miasta.
:roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-26, 21:32   

Na blogu Pawła Okrasy jest opisane: ;)

Cytat:
W związku z powyższym podczas obrad Rady Miejskiej zadałem pytanie obecnemu na sesji Członkowi Zarządu Panu Zbigniewowi Kotali; czy ceną za udzielenie absolutorium zarządowi spółki oraz akceptację 17-sto procentowej podwyżki dla zarządu było zatrudnienie w Energetyce Cieplnej, żony członka rady nadzorczej i Zastępcy Burmistrza w jednej osobie - Pana Roberta Kai oraz radnego Radosława Wojtuniaka ? Jak się łatwo domyślić, moje pytanie poruszyło Pana Kaję, który wzburzony protestował, że nie mam prawa interesować się Jego żoną, a to, gdzie pracuje jest wyłącznie prywatną sprawą. Odpowiedziałem więc. Gdyby Pan Robert Kaja był osobą prywatną, a także gdyby Energetyka Cieplna sp. z o.o. była prywatnym podmiotem, to faktycznie - nie mam prawa o to pytać. Tak się jednak składa, że Pan Robert Kaja jest Zastępcą Burmistrza Wielunia, oddelegowanym do pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. W spółce tej w 2008r zatrudniona została małżonka Pana Zastępcy Burmistrza i członka Rady Nadzorczej w jednej osobie. Zasadne jest zatem pytanie, czy Pan Robert Kaja prawidłowo pełni funkcję członka rady nadzorczej spółki (a propos, koszty utrzymania Rady Nadzorczej wzrosły o 13,7%)? Szczególnie w zakresie kontrolnym ? I czy w zaistniałem sytuacji nie mamy do czynienia z klasycznym nepotyzmem (za wikipedią: nepotyzm - faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk) ? Jak pokazuje wyrok Sądu, Rada Nadzorcza (z Panem Kają w składzie) nie wykonuje swoich obowiązków, gdyż akceptuje działania zarządu, które naraziły spółkę na dodatkowe wydatki w kwocie ponad 1,1mln zł ?! Nie znam właściciela firmy, który po tak przegranym procesie, nie wyciąga żadnych konsekwencji wobec zarządu i na dodatek wyraża zgodę na wysoką podwyżkę...
Nie będę odkrywczy, gdy postawię tezę, że koszty przegranego procesu zapłacą mieszkańcy Wielunia w cenie ciepła. Innego wyjścia nie ma, gdyż jedyne przychody - które uzyskuje Ciepłownia - pochodzą ze sprzedaży ciepła.
Warto o tym pamiętać, gdy otrzymają Państwo wyższy - niż w poprzednim roku - rachunek z Ciepłowni ...
Oby zima była łagodna...


http://www.nasz.wielun.pl/okrasa/index.php

Mówiąc o ratuszu miałem też na myśli radnych z Lubelskiego PO o czym było napisane w jednym z linków.
Studenci którzy wypluli chyba 20k na kampanie Palikota znaleźli później ciepłe posadki w ratuszu.

hiszpan

Komuna dawno minęła a co niektórzy odrobiny wstydu nie mają i pewne nawyki pozostały z poprzedniej epoki.

Nie trzeba włączać tv żeby posłuchać co się dzieje na ul. Wiejskiej. Lokalne podwórko dostarcza równie ciekawych co bulwersujących informacji na temat postępowania naszych włodarzy.

Tak jak P. Okrasa powiedział. Gdyby to była prywatna firma i prywatna osoba to co nas to obchodzi? Zresztą co tu się emocjonować tym tematem skoro sprawa PKS i kreatywnej pani księgowej była jeszcze lepsza ;)

Oczywiście mondry pan burmistrz chciał żeby gmina miała udziały w PKS. I chyba gmina a właściwie mieszkańcy dołożyli się do tego co się wydarzyło w PKS Wieluńskim, mam rację?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-26, 21:47   Re: Przykłady i podejrzenia "ustawionych" konkursó

Mateusz napisał/a:
(...)Albo postępujesz w życiu uczciwie albo spadasz do rynsztoku i kradniesz/kombinujesz (...) Załatwianie posad w ratuszu to też przegięcie. U nas w Wieluniu mamy tego przykład w postaci pana Roberta Kai i energetyki(...)




Jesli chcesz się wypowiadać w jakimś temacie podając nazwiska, to najpierw radzę zajrzeć w słownik i sprawdzić jak się je odmienia...
musiałam zamieścić ten post, bo bardzo mnie to razi....;/;/
_________________
Dum spiro-spero
Ostatnio zmieniony przez glizda 2010-08-03, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-26, 21:51   

Cieszę się niezmiernie że jesteś tak spostrzegawcza :p
Uprzedziłaś nawet administrację i moderatorów.

Chwała ci za to ;) + 10 do reputacji

Paweł na swoim blogu napisał Kai a google wyświetla również wyniki Kaji.

Oświeć mnie zatem kobieto która wersja jest poprawna co?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-27, 03:35   

Poprawna wersja to Kai. Podobnie jest na przykład z imieniem Maja. Maja - Mai. EOT
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-27, 09:31   

Spooky napisał/a:
Poprawna wersja to Kai. Podobnie jest na przykład z imieniem Maja. Maja - Mai. EOT


No, akurat tu się z tym nie zgodzę. Ale to chyba nie temat do dyskusji. (Maja to imię, Kaja, w tym przypadku, to nazwisko )
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-27, 13:02   

To bez różnicy, czy to imię czy nazwisko. Zasady języka polskiego stosujemy zarówno wobec imion, jak i nazwisk. Zresztą, słowo Kaja również jest imieniem. Chyba nie powiesz mi, że imię Kaja odmieniamy Kai, a nazwisko Kaja - Kaji. Byłoby to absolutnie bez sensu.

PS. Jak to się tak będzie ciągnąć, to wkrótce administracja zareaguje ;)
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-27, 14:44   

5. Która forma zapisu dopełniacza liczby pojedynczej imienia Kaja jest poprawna?
1. Kaji
2. Kai
3. Kaii

Jeśli zaznaczyłeś odpowiedź nr 2, to dobrze, jeśli nie - źle. Dlaczego?

Rzeczowniki żeńskie, zarówno pospolite, jak i własne, zakończone w mianowniku liczby pojedynczej na -ja występujące po samogłoskach, mają w zapisie w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku zakończenie -i, np. szyja - szyi; nadzieja - nadziei; Maja - Mai; Kaja - Kai.

I dajcie już spokój z odmianą.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
krytyczny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-30, 12:35   

Klimat i nastawienie ludzi w regionie jest takie, że celowym byłoby zatytułowanie wątku: "przykłady uczciwych konkursów". Nikt spoza "układu" nie dostanie roboty w administracji. Nikt, kogo nie łączą jakieś więzi towarzyskie lub koligacje rodzinne nie ma szans na wygranie przetargu. Taka pseudo-rywalizacja odbywa się tylko między osobami, które są w jakiś sposób związane z tymi, którzy decydują o przyjęciu nowych pracowników lub ustawiają przetargi. Oczywiście to tylko kalumnie. Nie ma dowodów. Nie ma świadków. Komendant policji i jego powiatowa namiastka CBA- wydział do walki z przestępczością gospodarczą nie zrobi nic z tego samego powodu. A choćby taka prozaiczna sprawa jak płacenie przez pracodawców za nadgodziny "pod stołem". To dosyć poważne wykroczenie i jak najbardziej w gestii policji. Kto nie wierzy niech wejdzie na "www.policja.pl". Lepiej jednak zatrzymywać rowerzystów na cyku i nagłaśniać w RZW. W urzędzie zatrudnienia zatrudnionych jest osiemdziesięciu kilku pracowników. Czy oprócz stażystów są tam ludzie z ulicy? W ratuszu tyle samo. W powiecie również. Kochają tę liczbę? Fundują nam Centrum Informacji Gminnej z...iloma pracownikami? Co robi to "centrum"? Co robią zatrudnione tam panie? Raz przeczytałem, że zorganizowali spotkanie z młodzieżą. Energetyka cieplna zatrudnia też 80 pracowników przy wydajności ok 80 MW. Co oni tam robią? Procesują się ze wszystkimi. Połowa to rada nadzorcza i administracja! Ilu zatrudnionych w Sanepidzie? Informacja zastrzeżona? Wiem tylko że jest tam 18 oddziałów! Mają tam nawet "Samodzielne stanowisko pracy ds. systemu jakości". Co to k... jest? Kim zajmuje się ten człowiek. W regionie wszystko powinno więc być jak w zegarku. Skąd więc w sklepach zafoliowane mięso o konsystencji półpłynnej? I dlaczego nikt nie bierze poważnie opowieści pracowników zakładów mięsnych? Żadna z tych pań tyłka nie ruszy, bo przecież nie było "formalnego" doniesienia. W starostwie jest jakiś "Rzecznik Konsumenta". Co robi? Czy w ogóle coś kiedyś dla kogoś zrobił? Po co on, jeśli poważne sprawy i tak kończą się w sądzie? Jakich mamy nauczycieli w szkołach. Czy to normalne, że mój dzieciak po kilku latach nauki języka obcego w szkole nie potrafi sklecić zdania w tymże języku? Nadmieniam, że przyniósł tzw "czerwony pasek" na świadectwie. Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć. Może to ze mną coś jest nie w porządku i wymagam nie wiadomo czego od urzędników, pracowników i instytucji? Wymaganie jakichś rezultatów ich pracy jest zupełnie niestosowne. Wszyscy przecież wiemy, że chodzi o stworzenie jak największej liczby etatów, alby pomnożyć szeregi zadowolonych wyborców. Nie będzie więc żadnych przykładów "ustawionych" konkursów, ani podejrzeń, bo wszystko jest cacy! A że nikt nie zajmuje się tym do czego został zatrudniony to inna sprawa. Lepiej podnieść VAT, żeby byli jeszcze bardziej zadowoleni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-07-30, 14:49   

krytyczny napisał/a:
(...)Skąd więc w sklepach zafoliowane mięso o konsystencji półpłynnej? I dlaczego nikt nie bierze poważnie opowieści pracowników zakładów mięsnych? Żadna z tych pań tyłka nie ruszy, bo przecież nie było "formalnego" doniesienia(...)


Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Dziękuję
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-30, 17:19   

krytyczny napisał/a:
Lepiej podnieść VAT, żeby byli jeszcze bardziej zadowoleni.

Tu, cie boli :P :D Trzeba było zacząć od tego właśnie ;) a nie "tykać" całe wieluńskie społeczeństwo.
krytyczny, "dobiję" Cię ;) i powiem, że nawet do pracy fizycznej, jak nie masz odpowiednich "pleców" (niekoniecznie do dźwigania ;) ) dostać się jest trudno.
Każdy chce pracować, i tutaj nie ubolewałbym aż tak bardzo nad tymi "niepotrzebnymi" etatami. Faktem jest, że daje się odczuć pewien trend, trochę niezdrowy trend, że oszczędza się tam gdzie to oszczędzanie jest najmniej potrzebne, albo wręcz niewskazane, a tam gdzie by można było pomyśleć nad jakimś rozsądniejszym zagospodarowaniem państwowych pieniędzy, to już niekoniecznie.
Drugim faktem jest to, że tego zjawiska (powyższego) nie zmieni nikt. Świat opierał się na koligacjach, opiera i opierał będzie :razz: Nikt nie pcha się w politykę i w życie publiczne, dla zaspokojenia potrzeb innych, tylko własnych. Oczywiście piętnować trzeba takie zjawisko, ale pamiętać też należy o jednym, inni będą tacy sami :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-07-30, 18:05   

miko 005 napisał/a:
(...)Nikt nie pcha się w politykę i w życie publiczne, dla zaspokojenia potrzeb innych, tylko własnych. Oczywiście piętnować trzeba takie zjawisko, ale pamiętać też należy o jednym, inni będą tacy sami :twisted:


Czy to oznacza, że ugrzęźliśmy w martwym punkcie i nie ma sposobu, aby temu zaradzić?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ewa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-07-31, 11:50   

krytyczny napisał/a:
Fundują nam Centrum Informacji Gminnej z...iloma pracownikami? Co robi to "centrum"? Co robią zatrudnione tam panie? Raz przeczytałem, że zorganizowali spotkanie z młodzieżą.

Byłam w zeszłym roku na stażu w Gminnym Centrum Informacji.
Dla Twojej wiadomości: pracuje tam jedna osoba.
Co robi to centrum i zatrudniona tam osoba możesz tu przeczytać http://www.gci.um.wielun.pl/ , bo z tonu Twojej wypowiedzi wynika, że raczej się tam nie wybierzesz osobiście (brak odwagi ?), wolisz przeczytać i na tej podstawie wyciągać wnioski.
"Raz przeczytałem, że zorganizowali spotkanie z młodzieżą." no właśnie, raz coś, gdzieś, kiedyś przeczytałem i już wiem wszystko ?

PS. Styl Twojej wypowiedzi pasuje mi do stylu użytkowników Pohybel/oportunista/Motłoch, ale to może moje mylne odczucie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-31, 13:50   

hiszpan napisał/a:
Czy to oznacza, że ugrzęźliśmy w martwym punkcie i nie ma sposobu, aby temu zaradzić?

Nie chciałbym Cię martwić hiszpan, ale tak to właśnie wygląda ;) A sposoby pewnie by się jakieś znalazły, ale wtedy trzeba by było mówić o czymś takim jak dyktatura :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW