R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Marsz milczenia
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-10, 13:12   

Marsz, pewnie się odbędzie bo i tak już wszystko przygotowane i medialnie i logistycznie.
Moje zdanie na ten temat to;

- Jeśli czujesz moralną potrzebę to IDŻ, a jak uważasz że to strata czasu, siedź w domu, ale niech jedni nie torpedują drugich.
A przynajmniej nie pokazujmy tego publicznie. W ostatnich dniach patrzy na Nas prawie cała Polska, nie róbmy sobie wstydu.

Gdybym to ja organizował taki marsz, wyglądał by on z goła inaczej, a mianowicie.

Zobowiązał bym młodzież do przyprowadzenia na taki marsz, rodziców i nie nazwał bym go „ Marszem milczenia”, tylko „ Marszem zwrócenia na siebie uwagi”. Ideą takiej manifestacji byłoby pokazanie własnym rodzicom, do czego może dojść gdy ONI sami nie są w stanie, czy też nie chcą dostrzec problemów własnych dzieci.

To mama z tatą powinni czuwać nad psychiką i mentalnością dzieciaka, a szkoła i nauczyciel, zająć się edukacją.

Napominam o tym, bo coraz częściej słyszę głosy że szkoła nie chciała dostrzec słabej psychiki tej dwójki młodych ludzi.
Tylko, ta czy inna szkoła to nie jednostka, ale setki dzieciaków, i trudne, może nie niemożliwe ale trudne do wychwycenia jest psychiczne wnętrze każdego z osobna.
Od tego są właśnie najbliżsi opiekunowie, czyli z reguły rodzice.

Dlatego jeśli ten marsz dojdzie już do skutku, to niech młodzież na nim nie milczy, tylko głośno krzyczy w stronę własnych domów;

- Tato, mamo to ja, zwróćcie na mnie uwagę, bo ja też mogę mieć swoje problemy…. .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-10, 22:41   

miko 005 napisał/a:
To mama z tatą powinni czuwać nad psychiką i mentalnością dzieciaka, a szkoła i nauczyciel, zająć się edukacją.

Bardzo trafna uwaga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-09-10, 23:16   

W koncu ktos zwrocil uwage na to co wedlug mnie jest "zrodlem". Rodzice posylaja dziecko do szkoly myslac ze ta zrobi za nich wszystko! :arrow: BLAD! a pozniej pojawia sie pytanie : " dlaczego?". Dziecko musi czuc sie potrzebne i kochane! Pamietajmy, ze to dorosli sa odpowiedzilni za nie i ze ono sie nie prosilo na swiat. Pewnie ktos powie : " ten, ktory zabil, nie byl juz dzieckiem". Mysle, ze jest czas na wpajanie pewnych wartosci i czas na ich egzekwowanie. A rola dziecka/ rodzica nie minie nigdy, nawet gdy ktos jest juz "dojrzaly".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-12, 12:09   

Widziałam wczoraj ten marsz milczenia dzieciaki się śmiały rozmawiały przez komórki,pisały esy ja przepraszam ale dla mnie do było bezsensowne przedsięwzięcie spodziewałam się tego... :evil:
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ornela 
Słyszał o Wieluniu
Agula


Wiek: 48
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 2
Skąd: Paryz
  Wysłany: 2006-09-12, 12:55   moze jednak

Izabela napisał/a:
Widziałam wczoraj ten marsz milczenia dzieciaki się śmiały rozmawiały przez komórki,pisały esy ja przepraszam ale dla mnie do było bezsensowne przedsięwzięcie spodziewałam się tego... :evil:


Mysle, ze czemus to posluzylo, mimo, ze niektorzy sie smiali, czy tez pisali sms. W jakis sposob to uczula mlodych ludzi. Pamietam taki marsz w Krakowie jak zabito studenta UJ, tez zorganizowalismy marsz milczenia ulicami Krakowa i tez ludzie nie zachowali kompletnego milczenia, ale w pamieci pozostalo. Dobrze to ujelas, ze "dzieciaki sie smialy", tak, bo to dzieciaki. Dzieciaki mysla, ze tylko innym przydarzaja sie takie tragedie. Blad. Takie tragedie to codziennosc, ale ta dotyka nas wyjatkowo, poniewaz nie dotyczy jakiegos marginesu spoleczenstwa, ale ludzi, ktorzy zyja obok nas i z nami. Nie chce przez to powiedziec, ze tylko w patologicznych srodowiskach take tragedie sa "lepiej przyjmowane", lecz bardziej usprawiedliwione.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-12, 15:22   

Gdy wychodziliśmy spod szkoły do parku było na prawdę spokojnie. Nikt nie rozmawiał, było słychać tylko stukanie butów. Niesety w parku się już wszyscy rozgadali (wszyscy - bez wyjątków) i tak już poszło.

Moim zdaniem dobrze, że takie coś miało miejsce, lecz ten marsz nie był do końca dobrze zorganizowany. Możnabyło to lepiej zrobić. Zwłaszcza koniec, bo niektórzy nie wiedzili czy iść czy stać czy nie wiadomo jeszcze co robić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 14:00   

Faktycznie chba największym błędem był błąd w organizacji tego marszu....
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 19:37   

A nie mówiłam...
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-14, 22:57   

Izabela napisał/a:
Faktycznie chba największym błędem był błąd w organizacji tego marszu....


A Ja myślę że takie marsze są potrzebne choćby po to by pokzać rodzicom że jestemśmy z nimi że łączy się w bólu że jesteśmy przeciwko przemocy, a że sporo osób nie dorosło do takiego marszu to inna sprawa ale nie możemy zabronic im pójść na taki marsz ani kierować się jakimiś kryteriami ..
Każdy ma swoje sumienie ...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 10:19   

Uważam, że takie marsze to nic innego jak protesty społeczeństwa przeciwko rosnącej przemocy.
Jestem zdania, że powinno się nagłaśniać zbrodnie popełniane, a w szczególności te ze szczególnym okrucieństwem.
Marsz milczenia to takie swoiste uzupełnienie i jednocześnie chęć pokazania, że takie rzeczy mają miejsce w naszym środowisku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 10:21   

A ja Jaro uważam, że ta sprawa wystarczająco została nagłośniona w mediach...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 10:38   

Czy wystarczająco - jeśli każdy odebrał tę zbrodnię jako czyn, który należy potępiać słowem i czynem to myslę też, że wystarczająco.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW