R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmienione przerwy w szkole nr.2
Autor Wiadomość
xfreex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: mam wiedziec:)
Wysłany: 2009-10-29, 16:01   

Niech zrobi referendum kto chce odwołania dyrektora;] A tak na poważnie to jak już to do jego zwierzchnika;] A słyszał ktoś coś o przyszłym wtorku bo coś mi się obiło o uszy ze mamy zaczynać lekcje po próbnych maturach i uwaga PRZERWY MAJA BYĆ 5 MINUTOWE i gdzie tu higiena pracy?;]

PS. dyrektor mówi ze na warsztaty nie dochodzimy w 5 minut a na dworzec zdążymy w 15-20min a nie muszę chyba mówić jaka jest odległość....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-29, 16:39   

Tak, we wtorek lekcje z powodu próbnej matury z matematyki zaczynają się od dwunastej, każda trwa 20 minut a między nimi są przerwy 5 minutowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
xfreex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: mam wiedziec:)
Wysłany: 2009-10-29, 16:41   

No jak zwykle inne szkoły pewnie pójdą do kina a nasza jak zwykle inna;] Nie wiem jak wam ale mi te lekcjie wogole nie odpowiadaja;] A jeśli nauczyciele mogą strajkować to czemu my nie możemy??;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MoRRis_90 
Przejeżdżał przez Wieluń



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-29, 17:36   

hehehe tylko ze nasz strajk chu*** da;// taka prawda jest;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xfreex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: mam wiedziec:)
Wysłany: 2009-10-29, 17:39   

Nie robiąc nic też nic nie zrobimy:) Bo teraz chcą nas wziaść na czas myśla ze my sobie damy z tym spokój i zapomnimy.... Nie trafiaja do nich nasze prośby to trzeba zrobić to inaczej:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawidx151 
Słyszał o Wieluniu
innyxD


Wiek: 32
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Wln
Wysłany: 2009-10-29, 17:47   

Noo właściwie masz racje ale nie wiem czy ten strajk by wyszedł bo dyrektor powiedział by słowo i wszyscy wystraszeni do klas by (słowo wymoderowano) no i po co coś takiego;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xfreex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: mam wiedziec:)
Wysłany: 2009-10-29, 18:43   

Poprostu nieprzyjsc we wtorek od rana do szkoły i tyle;] Trzeba sie postawic;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grzesiek67 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-10-29, 21:27   

Co ci to da że ty nie przyjdziesz jak 70% szkoły i tak przyjdzie.

Można napisać petycję do Kuratorium Oświaty czy starostwa wyjasnić calą sprawę zebrac podpisy i wysłac taką petycję, myślę że powinna sie tym zająć rada uczniowska.
Bo dyrektora nie obchodzi chyba nic innego oprócz wlasnych wyssanych z palca ambicji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xfreex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: mam wiedziec:)
Wysłany: 2009-10-29, 22:22   

pier***** ambicje czasem trzeba schować je do kieszeni i przyznać się do błędu dyrektor niema na to odwagi i czegoś jeszcze.... Tylko dlatego ze jest starszy zachowam pewne zdanie dla siebie;] Małymi krokami do celu.... Wtorek to dobra okazja wielu osoba nie pasują busy i nie wiele wystarczy zeby to 70% nie przeszło:) Ewentualnie zostaje jeszcze napisać do kogoś wyżej albo zwyczajnie popchnąć do jakiejś gazety jeśli lokalne radio nie pomogło;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ahmed 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-11-01, 16:54   

Naszemu dyro się chyba trochę przewraca w głowie... W zasadzie dłuższe przerwy nie są nikomu na rękę ba !! nawet nie spełniają swoich funkcji. Bo my na nich nie odpoczywamy tylko się nudzimy. Chyba nikomu nie zależy na tym, żeby siedzieć dłużej w szkole. Ciekawe czy to się zmieni. Jeśli nie to trzeba jakiś strajk zrobić ;P Grunt to Bunt, o !
_________________
Gość !!! Zrób coś !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 09:59   

Cytat:
W Zespole Szkół nr 2 przedłużono przerwy między lekcjami z 5 do 10 minut.

Wbrew temu, co można by sądzić, ani rodzice, ani uczniowie nie są zadowoleni ze zmian. Wydłużenie czasu spędzonego w szkole spowodowało bowiem, że uczniowie nie mogą zdążyć na autobus do domu, a na kolejny muszą czekać nawet kilka godzin.

Zdesperowani uczniowie swoje żale wylali na jednym z forów internetowych.

- Chciałbym pokazać wszystkim, jakim problemem zostali udręczeni uczniowie. Przedłużono nam przerwy i teraz niejednokrotnie musimy czekać na autobus nawet 2 godziny - pisze jeden z uczniów.

Dyrektor szkoły Dariusz Kowalczyk nie ma sobie nic do zarzucenia. Powołuje się na głównego inspektora sanitarnego, który nałożył na szkoły obowiązek zachowania higieny procesu nauczania, a co za tym idzie wprowadzenie właśnie 10-minutowych przerw.

- Postąpiłem zgodnie z przepisem prawa. Poza tym wpływ na taką decyzję miało wiele innych czynników, m.in. to, że nasza szkoła ma dwa budynki. Uczniowie wychodząc na warsztaty nie zdążą w ciągu 5 minut wrócić do szkoły i zjeść śniadania lub porozmawiać indywidualnie z nauczycielami - wyjaśnia dyrektor Kowalczyk. - Podobnie jest w przypadku zajęć wychowania fizycznego. Po ich skończeniu uczniowie mieli tylko 5 minut czasu. A to za mało, by wziąć prysznic i się przebrać.

Dyrektor tłumaczy, że ucząca się młodzież ciężko pracuje, więc 10-minutowa przerwa to dla nich regeneracja i chwila spokoju. W tym czasie bez pośpiechu mogą np. pójść do biblioteki i wypożyczyć książki.

Zdaniem szefa placówki, nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że ok. 80 proc. uczniów dojeżdża do szkoły autobusem. Choć uczniowie wystąpili do PKS z petycją o zmianę rozkładu jazdy, okazało się, że jest to niemożliwe. W PKS tłumaczą, że godziny kursów są dostosowane do grafiku zajęć wszystkich szkół. Gdyby je opóźnić nawet o kilka minut, spowodowałoby to ogólny chaos i protesty innych placówek.

Decyzję dyrektora negują też rodzice uczniów mechanika.

- Nie wiem, komu dyrektor chciał zrobić dobrze, lecz na pewno nie uczniom. Żeby musieli stosować petycje do PKS-u o zmianę kursów autobusów, bo dyrektor sobie wymyślił zmianę przerw, jest co najmniej niedorzeczne - pisze jeden z nich.

Ostatecznie dyrektor podjął decyzję, że wróci do 5-minutowej przerwy, ale tylko po 6 i 7 godzinie lekcyjnej. To powinno wystarczyć, by autobus uczniom nie uciekł.


Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2009-11-24, 14:03   

dobrze ze ktos to zauwazyl z poza tego forum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 15:48   

creative, po to jest nasze forum, żeby ludzie mogli się wypowiadać, bo ani w gazecie, ani w radio takiej możliwości w większości przypadków nie ma - tu jest dyskusja, która dostrzegana jest przez media. Dość często wiele mediów powołuje się na nasze forum. Od tego m.in. jesteśmy.
Szkoda, że nie napisałeś, że to dzięki forum w głównej mierze cytowany wyżej tekst ujrzał światło dzienne...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 15:54   

Fakt, zmienili, choć jakoś nie zwróciłem na to uwagi wczoraj. Ale długa przerwa (20 minut od zawsze) imho też jest przesadzona, na spokojnie jestem w stanie dojść na kaliską, załatwić sprawy i wrócić przed dzwonkiem. Zjeść można spokojnie w 10-15minut, a ta przerwa raczej służy osobom 'dotleniającym się' itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-24, 18:31   

nie moim zdaniem ta przerwa 20 minutowa służy dla uczniów mających praktyki na warsztatach żeby troszkę odpoczęli coś zjedli nom i żeby się "dotlenili" :D :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW