R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-01-04, 14:31
Fotoradary w Dąbrowie !!!!!!!!
Autor Wiadomość
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-07-02, 14:09   Fotoradary w Dąbrowie !!!!!!!!

UWAGA !!!

Dwa nowe stacjorane fotoradary zamontowane zostały w Dąbrowie
na drodze krajowej Nr 8 !!!
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 14:11   

MAR-COM, od kiedy?
Dodam, że jadąc na Wrocław wstawili po obu stronach przynajmniej po 4.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-07-02, 14:26   

Fotoradary są od dnia dzisiejszego !!!
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 14:29   

trzeba uważać :) . kierowco strzeż się nadmiernej prędkości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 14:30   

MAR-COM napisał/a:
nowe stacjorane fotoradary zamontowane zostały w Dąbrowie
na drodze krajowej Nr 8 !!!


A w którym miejscu mniej więcej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-07-02, 14:46   

Ferbik napisał/a:
MAR-COM, od kiedy?
Dodam, że jadąc na Wrocław wstawili po obu stronach przynajmniej po 4.


i przed 2 nie postawili nawet znaku kontrola radarowa, a być powinien! Ale nie martwmy się, 2 są tak ustawione, że przy dobrym wietrze i przybraniu pasa rezerwowego jakaś ciężarówka je zetnie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 18:20   

Ferbik napisał/a:
MAR-COM, od kiedy?
Dodam, że jadąc na Wrocław wstawili po obu stronach przynajmniej po 4.


O ile nie więcej... Jeśli dobrze liczyłem w kierunku Wrocławia 4 postawili na odcinku od obwodnicy Oleśnicy do Wrocławia a do tego jeszcze na obwodnicy Sycowa, i chyba 2 inne które już jakiś czas temu ustawili
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 20:37   

ourson, dodali nowe oprócz tych 3 czy 4 już funkcjonujących wcześniej :) Działa :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2007-07-02, 22:01   

ourson napisał/a:
Ferbik napisał/a:
MAR-COM, od kiedy?
Dodam, że jadąc na Wrocław wstawili po obu stronach przynajmniej po 4.


O ile nie więcej... Jeśli dobrze liczyłem w kierunku Wrocławia 4 postawili na odcinku od obwodnicy Oleśnicy do Wrocławia a do tego jeszcze na obwodnicy Sycowa, i chyba 2 inne które już jakiś czas temu ustawili

w sumie jest już chyba ponad 12 na forum http://fotoradary.x64.pl/index.php kolega Piotreg porobił już im wszystkim zdjęcia
Wszystkie maja jeszcze zaklejone obiektywy. to puchy pod Fotorapidy C i kazdy z nich poprzedzony jest tablica ostrzegawcza a w sumie na DK 8 ma być postawionych 90 takich puch (wg.GDDKiA) czyt więcej http://www.drogizaufania.pl/

[ Dodano: 2007-07-07, 16:24 ]
coś jeszcz do tego tematu
Cytat:
Zdjęcie z fotoradaru to jeszcze nie wyrok
Jedziesz na wakacje, a tu nagle... pstryk. Fotoradar uwiecznił Cię na zdjęciu za przekroczenie prędkości. Nerwowo myślisz, jak uniknąć płacenia kary? Nie rozpaczaj - przeczytaj, jakie tłumaczenie ma sens i może przekonać policję
Specjalnie dla naszych internautów policjanci z wydziału ruchu drogowego zebrali najczęściej stosowane przez kierowców wymówki. Wyjaśniają też przy każdej z nich, w jaki sposób sprawdzają, czy mówisz prawdę. W wielu przypadkach, jak się okazuje, nie warto kłamać. Bo tylko będą się z nas śmiać, a i tak nie unikniemy zapłacenia kary.

Możemy za to sprowadzić sobie na głowę kłopoty i sprawić, że zamiast mandatu dostaniemy grzywnę zasądzoną przez sąd grodzki, do którego policja prześle zdjęcie. Wtedy zapłacimy o wiele więcej niż gdybyśmy się nie kłócili. Bo sąd dolicza też koszty postępowania, czyli co najmniej kilkaset złotych w zależności m.in. od tego, ile razy w naszej sprawie musiał się zbierać.

Oto najczęstsze wyjaśnienia kierowców:

To zdjęcie jest nieważne
Zdjęcie, na podstawie którego właściciel samochodu może dostać mandat musi:
- mieć dobrze widoczny numer rejestracyjny auta
- przedstawiać tylko jeden samochód jadący na pierwszym planie. Jeśli pasem obok jedzie inny, zdjęcie takie nie może być dowodem, bo nie ma pewności, który pojazd został zmierzony przez radar.

To nie ja jechałem
Nim ktokolwiek zostanie ukarany, zostaje wezwany właściciel samochodu do swojego (ze względu na miejsce zarejestrowania auta) wydziału ruchu drogowego. I jest pytany, kto autem jechał.

Jeśli na fotografii wyraźnie widać, kto prowadził, nie ma problemu. Bo wskazana przez właściciela pojazdu osoba jest wzywana i karana.

Ale na wielu dowodach winy twarz kierowcy jest niewyraźna. Wtedy osoba wezwana do wyjaśnienia musi przyznać się do winy. Jeśli tego nie zrobi, karę dostaje właściciel samochodu.

"To Johnny z Nevady jechał. Przyjechał do Polski w odwiedziny i pożyczyłem mu wózek. Ale nie wiem, gdzie on teraz jest" - podobne tłumaczenia słyszą policjanci w całej Polsce. Co wtedy? Sprawa trafia do sądu. I jeśli zdołamy przekonać go, że tak było, jest szansa, że nam się upiecze. Musimy jednak mieć sztab świadków, którzy też znają Johnny’ego i widzieli, jak jeździł naszym autem. A składanie fałszywych zeznań to przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

Największy problem policjanci mają z ustaleniem kierowcy, jeśli auto jest w leasingu albo stanowi tzw. flotę, czyli w dowodzie jest tylko nazwa jakiejś firmy. Wówczas wezwanie do wyjaśnienia wysyłane jest na adres tej firmy, do właściciela. Stawić jednak nie musi się on osobiście, może wysłać zamiast siebie osobę odpowiedzialną w spółce za samochody. Jak mówią policjanci, zwykle udaje się jej ustalić, kto jechał autem w danym czasie. Bo jeśli osoby winnej nie ma, punkty karne są darowane, ale grzywnę płaci zakład czy firma leasingowa, na którą zarejestrowane jest auto.

Moją rejestrację ktoś podrobił!
Kierowcy często tłumaczą się, że to nie ich tablice. Ich auto w tym czasie było gdzie indziej, a to, co zarejestrował fotoradar, to... podróbka. Ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na zdjęciu oprócz rejestracji widoczna jest też nalepka kontrolna na przedniej szybie. A na niej widać rejestrację, często o wiele wyraźniej niż tą na tablicach.

Tłumaczenie takie ma sens tylko wtedy, kiedy tej nalepki nie ma - gdy wydawano stare, jeszcze czarne tablice, nie rozdawano nalepek. Wtedy decyduje ostrość zdjęcia, marka i kolor pojazdu, podobizna wezwanego do kierującego - im więcej wspólnych szczegółów z Twoim autem czy Tobą, tym szanse na uniknięcie kary są mniejsze. Zdjęcie ogląda sąd grodzki. Jeśli rejestracja jest nowa, na białym tle, brak naklejki może oznaczać, że tablice są podrobione. Wtedy sąd, na podstawie ekspertyz biegłych, ustali, czy to my, czy ktoś inny przekroczył prędkość.

Ukradli mi tablice rejestracyjne!
Takie wymówki też są. Ale wówczas niezbędne jest potwierdzenie z policji, że rzeczywiście zostały skradzione tablice zarejestrowane przez fotoradar. I musi być dowód na to, że zniknęły nam z samochodu nim maszyna pstryknęła zdjęcie. Pamiętajmy, że policja zdjęcie może powiększyć, by przyjrzeć się bliżej osobie prowadzącego, czy rejestracji na nalepce kontrolnej na przedniej szybie.

Przedawnienie sprawy
Policja czy straż miejska z gminy, na której terenie stoi fotoradar, automatycznie kieruje fotografie do jednostki, pod którą podlega samochód. I kiedy w "naszej" komendzie zostanie wszczęte dochodzenie, zaczyna biegnąć czas.

Od tej chwili policjanci mają 30 dni na ustalenie, komu wysłać wezwanie do stawienia się w celu wyjaśnienia sprawy. Jeśli nie zdążą, nie musimy się nigdzie stawiać, ale i tak nas sprawiedliwość nie ominie. Pogramy jedynie na zwłokę, bo sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego.

Sąd ma rok na wszczęcie sprawy, potem się ona przedawnia. Jeśli w ciągu dwóch lat od zrobienia zdjęcia winny nie będzie ukarany, sprawa się przedawnia.

Jeśli wyrok zapadnie albo przyjmiemy mandat i nie zapłacimy kary w wyznaczonym terminie, komornik może się od nas domagać pieniędzy przez trzy lata od dnia wystawienia. Potem nikt już nie ma prawa żądać od nas choćby grosza.

Nie ukarzą Cię za kłamstwo
Możesz bronić się ze wszystkich sił, używać wszystkich możliwych argumentów, jakie przyjdą Ci do głowy, by uniknąć kary - masz do tego prawo, bo to Ty jesteś podejrzanym czy oskarżonym. I nawet jeśli kłamstwo wyjdzie na jaw, nic Ci się nie stanie. Zapłacisz po prostu mandat, ale tylko za przewinienia zarejestrowane fotoradarem.
źródło:http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=96&ShowArticleId=51723

Czasem ta informacja się może przydać
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-07-18, 19:27   Fotoradar w Dąbrowie, kierowcy noga z gazu!

Bezpieczniej w Dąbrowie pod Wieluniem. Na łuku drogi stoi fotoradar, którego nie ma jeszcze w ogólnokrajowym rejestrze, ale kierowcy jadący krajową ósemką już ściągają nogę z gazu. Urządzenie skutecznie odstrasza przed szarżowaniem na jezdni ku ogólnemu zadowoleniu mieszkańców Dąbrowy.

Przypomnijmy, miejsce w którym postawiono fotoradar jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w okolicach Wielunia. Wielokrotnie dochodziło tam do tragicznych wypadków.

“Zwróciliśmy uwagę, że w miejscu, gdzie zostało ustawione urządzenie do pracy fotoradaru, kierowcy poruszają się z prędkościami takimi jakimi powinni poruszać się w terenie zabudowanym. Wcześniej o urządzeniu zamontowanym informuje kierowców tablica, która mówi właśnie o elektronicznym pomiarze prędkości i to właśnie ma wpływ na to, że kierowcy jadą ostrożnie z bezpieczną prędkością”
- mówi komisarz Andrzej Małolepszy z KPP w Wieluniu.

W piątek na drogach powiatu wieluńskiego zostanie przeprowadzona akcja “Prędkość”, a w sobotę akcja “Trzeźwość”.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-18, 21:03   

Jezeli juz mowa o fotoradarach to moim zdaniem powinni takze ustawic na drodze krajowej 45 Wielun - Sieradz . Kierowcy jadacy nie przestrzegaja ograniczen , szczegolnie jadacych Tirami :!: :!: :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
szwagier 
Czytał o Wieluniu
szwagier admina :P


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-19, 09:24   

ale fotoradar w Dąbrowie jeszcze nie działa zasłonięty jest nie wiadomo kiedy go uruchomią
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
gebbers 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: WLN Krotoszyn Milicz
Wysłany: 2007-08-07, 19:51   

Pierwsza fotka na luku drogi, a druga gdzie ??
przejezdzalem tam kilkanascie razy i jeszcze nie widzialem
_________________
To właśnie lęk przed porażką nie pozwolił mi podjąć wielkiego działania.
Dopiero dzisiaj stawiłem pierwsze kroki tam, gdzie powinienem je postawić przed 10 laty.
Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych 20
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-08-07, 21:27   

gebbers napisał/a:
Pierwsza fotka na luku drogi, a druga gdzie ??


czasami stoi radar przenośny ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-07, 21:37   

Dzisiaj stał, zadnego auta w pobliżu... Ciekawe jak długo będzie stał jak dalej tak będa samopas ustawiać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW