R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2009-09-25, 01:34
By The Way
Autor Wiadomość
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 19:08   

chlopczyk napisał/a:
najprawdopodobniej


no właśnie to słowo mówi wszystko..
Ja na pewno nie zamierzam się tłumaczyć bo i nie mam z czego, po prostu termin został przesunięty i to nie przez to co jest przedmiotem waszych domysłów i dywagacji ..
O właściwym terminie poinformuje forumowiczów jak tylko będzie wszystko dopięte na ostatni guzik.
To tyle w tym temacie, nie zamierzam brać udziału w tych przepychankach.
Pozdrawiam :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluń1975 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 19:40   

chlopczyk napisał/a:
ojoj, nie wiem skąd ta nagła zmiana podejścia. Chyba Matrix nie postraszył Cię, strażą miejską, policją albo kolegami z osiedla, że się tak wystraszyłeś.
Ja dalej jestem w przekonaniu, że z lokalu szybko nic nie będzie, bo najprawdopodobniej właściciel postawił sobie za wysokie progi życiowe.


Chyba tak:(
Szkoda z opisów miała być taka faaaajna knajpa:(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 19:52   

:admin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-19, 19:56   

wieluń1975 napisał/a:
Chyba tak:(
Szkoda z opisów miała być taka faaaajna knajpa:(


smutne prawda ? :D ręce opadają jak Was czytam ..

W związku brakiem sensownych wypowiedzi w w/w temacie proszę administracje o jego zamknięcie .
Dziękuje również za wszystkie wartościowe wypowiedzi i obiecuje że jak już będzie wszystko wiadomo to na pewno napisze. :D


Zgodnie z życzeniem.
red
_________________

Ostatnio zmieniony przez red 2009-08-19, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-24, 00:05   

Nevermind napisał/a:
Lepsza lokalizacja bylaby przy Sienkiewicza - bardziej w centrum.


Masz racje że Sienkiewicza było by lepszą lokalizacją ale nie ponad wszystko..

Pan kontekstowy napisał/a:
ktos wspomina o by-the-way, czy ten lokal byl w ogole otwarty czy tylko na checiach sie skonczylo? bo skoro do wynajecia, to ktos zrezygnowal?


Zgadza się zrezygnowałem z tego miejsca zaczym doszło do otwarcia co nie znaczy że zrezygnowałem z projektu, szkoda mi tego lokalu i pieniędzy które zostały włożone. Prawda jest taka że lokal otwierałem sam a po krótkim czasie miałem odczucie jak bym miał wspólnika w postaci właścicieli lokalu którzy męczą ciągłymi telefonami i spowiedziami, praktycznie każdy szczegół musiał być konsultowany..
Ciągłe zakazy nakazy i nie domówienia, doszedłem do wniosku że nie ma sensu nabijać dalej kieszeni właścicielom którym i tak źle że to wynajmują.
W tego typu działalności ciężko pogodzić się z ograniczaniem sprzedaży alkoholi, narzucaniem godzin zamknięcia, zakazem organizwoania imprez oraz możliwości zrobienia ogródka..
To nie wszystko co mi przeszkadzało w tym miejscu ale nie wypada mi o tym pisać na forum, nieliczni z Was wiedzą o co chodzi..
Nowinki odnośnie BTW będą pojawiać się na stronie www.by-the-way.pl
Myślę że na chwilę obecną nie ma sensu kontynuowania tematu zwłaszcza w temacieTesta Rossy.


Przed nami weekendzik w klubie TR z pewnością wyjątkowy gdyż zagramy naprawdę gorące hity podsumowujące 4 lata działalności klubu..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-09-24, 09:34   By The Way - będzie czy nie ??

Przechodząc ul. Sienkiewicza w oknach planowanego od dawna By The Way wiszą ogłoszenia
o możliwości wynajęciu lokalu.
To w końcu doczekamy otwarcia czy jednak nie ??
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pan kontekstowy 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 104
Skąd: blisko Wielunia
Wysłany: 2009-09-24, 11:47   

wlasciciel wypowiedzial sie w jakims innym temacie (chyba o TS) ze mial problemy z wlascicielami obiektu i zrezygnowal z tego lokalu przynajmniej w tym miejscu.

edit: pileczke odbil wlasciciel (?) lokalu: konkrety: http://wielun.biz/viewtop...=672&start=2070


Dyskusja, przeniesiona do właściwego tematu, proszę o kontynuację rozmowy tutaj, nie w temacie TR.
Jaro
_________________
1906%
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2009-09-24, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ogrodniczka 78 
Słyszał o Wieluniu
ogrodniczka78


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-09-24, 11:58   

mario's napisał/a:
Nevermind napisał/a:
Lepsza lokalizacja bylaby przy Sienkiewicza - bardziej w centrum.


Masz racje że Sienkiewicza było by lepszą lokalizacją ale nie ponad wszystko..

Pan kontekstowy napisał/a:
ktos wspomina o by-the-way, czy ten lokal byl w ogole otwarty czy tylko na checiach sie skonczylo? bo skoro do wynajecia, to ktos zrezygnowal?


Zgadza się zrezygnowałem z tego miejsca zaczym doszło do otwarcia co nie znaczy że zrezygnowałem z projektu, szkoda mi tego lokalu i pieniędzy które zostały włożone. Prawda jest taka że lokal otwierałem sam a po krótkim czasie miałem odczucie jak bym miał wspólnika w postaci właścicieli lokalu którzy męczą ciągłymi telefonami i spowiedziami, praktycznie każdy szczegół musiał być konsultowany..
Ciągłe zakazy nakazy i nie domówienia, doszedłem do wniosku że nie ma sensu nabijać dalej kieszeni właścicielom którym i tak źle że to wynajmują.
W tego typu działalności ciężko pogodzić się z ograniczaniem sprzedaży alkoholi, narzucaniem godzin zamknięcia, zakazem organizwoania imprez oraz możliwości zrobienia ogródka..
To nie wszystko co mi przeszkadzało w tym miejscu ale nie wypada mi o tym pisać na forum, nieliczni z Was wiedzą o co chodzi..
Nowinki odnośnie BTW będą pojawiać się na stronie www.by-the-way.pl
Myślę że na chwilę obecną nie ma sensu kontynuowania tematu zwłaszcza w temacieTesta Rossy.


Przed nami weekendzik w klubie TR z pewnością wyjątkowy gdyż zagramy naprawdę gorące hity podsumowujące 4 lata działalności klubu..


Widzę że Pan Mario's chce uchodzic za osobę uczciwą, godną zaufania, doskonale zorganizowaną, skrzywdzoną przez zarówno właścicieli lokalu przy ul.Sienkiewicza jak i wszystkie osoby, które wykonywały tam prace remontowe.
Prawda wygląda jednak troszkę inaczej.
Po pierwsze to nie Pan zrezygnował z tego lokalu tylko dostał Pan wypowiedzenie umowy najmu, m.in za niepłacenie czynszu w terminie, brak dokonywania opłat bieżących wynikających z umowy.
Zakazy, nakazy jak Pan pisze były jasno i czytelnie sformułowane w umowie, do której nie zgłaszał Pan na tamten czas zastrzeżeń i którą Pan sam dobrowolnie podpisał.
Ponadto Panie Mario's jeśli chce się robic taką inwestycją należałoby zacząc od sporządzenia biznes planu, czego u Pana chyba zabrakło.
Powiedzmy sobie jasno. Przedłużający się remont w lokalu wynikał jedynie z braku pieniędzy na jego wykończenie. Rzucił się Pan na głęboką wodę nie umiejąc pływac i zaczyna Pan się topic.
Wymyślanie przez Pana powodów dlaczego lokal nie działa, obwinianie i oczernianie innych jest daleko nie na miejscu.
Panie Mario's więcej pokory i samokrytyki w stosunku do swojej osoby.
To Pan zawalił z inwestycją na całej linii a teraz próbuje się Pan wybielic
Ostatnio zmieniony przez red 2009-09-24, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-24, 13:20   

ogrodniczka 78 napisał/a:
Widzę że Pan Mario's chce uchodzic za osobę uczciwą, godną zaufania, doskonale zorganizowaną, skrzywdzoną przez zarówno właścicieli lokalu przy ul.Sienkiewicza jak i wszystkie osoby, które wykonywały tam prace remontowe.


Tak się składa że jesteście w wielkim błędzie, współpracowałem z kilkunastoma firmami i tylko z trzema miałem problem które znacznie zawaliły termin robót lub dostarczenia materiałów a co za tym szło to przeciągający się remont lokalu.
Prawda jest taka że od samego początku nie było taryfy ulgowej i dobrze o tym wiecie mowa tu o czynszu którego zapłaciłem prawie 21 tyś. ( żadnego odliczenia poniesionych nakładów )a jak tylko wyszło spóźnienie to zachowywaliście się jak bym Wam coś ukradł..
Myślę że jednemu nie mieści się w głowie jeżdżenie do właściciela i spowiadanie się dla czego nie jestem wielbłądem..

ogrodniczka 78 napisał/a:
Po pierwsze to nie Pan zrezygnował z tego lokalu tylko dostał Pan wypowiedzenie umowy najmu, m.in za niepłacenie czynszu w terminie, brak dokonywania opłat bieżących wynikających z umowy.


Fakt dostałem rozwiązanie umowy za niezapłacenie czynszu w terminie, co nie znaczy że niezapłacenie nie było moją rezygnacją . Dobrze że teraz dajecie się poznać nowemu najemcy z tej strony i wykładacie kawę na ławę..
Ja za późno poznałem historię wcześniejszego najemcy który również miał dość..

ogrodniczka 78 napisał/a:
Zakazy, nakazy jak Pan pisze były jasno i czytelnie sformułowane w umowie, do której nie zgłaszał Pan na tamten czas zastrzeżeń i którą Pan sam dobrowolnie podpisał.


Nie ma mowy w umowie o alkoholu , godzinach otwarcia i zamknięcia, organizowaniu imprez, ogródku ( będzie trzeba to zrobię skan umowy ).. to wszystko wyszło w trakcie, a umowa był tak napisana tak że gdybym zrobił coś bez Waszej zgody to i tak by została rozwiązana..
Fakt moja wina że nie poszedłem na samym początku z umową do adwokata ale myślałem że współpraca będzie inna i na to liczyłem..
Dziś ponoszę tego konsekwencje ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło :)

Cytat:
Panie Mario's więcej pokory i samokrytyki w stosunku do swojej osoby.
To Pan zawalił z inwestycją na całej linii a teraz próbuje się Pan wybielic


Tak się składa że samokrytykę mam dużą i zdaje sobie sprawę że zawaliłem w kilku kwestiach, dziś wiem co musze zrobić inaczej ..
Nie próbuje się wybielić bo wiem że złoty nie jestem ale nie dam się komuś kopać w d...

Nic dziwnego że w Wieluniu się nic nie dzieje skoro młodzi ludzie będący właścicielami lokalu sami wprowadzają zakazy które ograniczają rozwój..
Powodzenia !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ogrodniczka 78 
Słyszał o Wieluniu
ogrodniczka78


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-09-24, 22:09   

mario's napisał/a:
Tak się składa że jesteście w wielkim błędzie, współpracowałem z kilkunastoma firmami i tylko z trzema miałem problem które znacznie zawaliły termin robót lub dostarczenia materiałów a co za tym szło to przeciągający się remont lokalu.
Prawda jest taka że od samego początku nie było taryfy ulgowej i dobrze o tym wiecie mowa tu o czynszu którego zapłaciłem prawie 21 tyś. ( żadnego odliczenia poniesionych nakładów )a jak tylko wyszło spóźnienie to zachowywaliście się jak bym Wam coś ukradł..
Myślę że jednemu nie mieści się w głowie jeżdżenie do właściciela i spowiadanie się dla czego nie jestem wielbłądem..

Widzę że pamięc ma Pan wybiórczą. Przyponimam iż to z naszej inicjatywy przez pierwsze 2 miesiące trwania umowy płacił Pan połowę czynszu.
mario's napisał/a:
Fakt dostałem rozwiązanie umowy za niezapłacenie czynszu w terminie, co nie znaczy że niezapłacenie nie było moją rezygnacją . Dobrze że teraz dajecie się poznać nowemu najemcy z tej strony i wykładacie kawę na ławę..
Ja za późno poznałem historię wcześniejszego najemcy który również miał dość..

Jeśli chodzi o poprzedniego najemcę to rozstaliśmy się w pokojowych stosunkach.Interes był nierentowny i to był jedyny powód rezygnacji najemcy z lokalu
Jeżeli nie masz pojęcia o całej sprawie to nie wypisuj bzdur.
mario's napisał/a:
Nie ma mowy w umowie o alkoholu , godzinach otwarcia i zamknięcia, organizowaniu imprez, ogródku ( będzie trzeba to zrobię skan umowy ).. to wszystko wyszło w trakcie, a umowa był tak napisana tak że gdybym zrobił coś bez Waszej zgody to i tak by została rozwiązana..
Fakt moja wina że nie poszedłem na samym początku z umową do adwokata ale myślałem że współpraca będzie inna i na to liczyłem..
Dziś ponoszę tego konsekwencje ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło

Przyponinam iż przy pierwszych rozmowach co do rodzaju i sposobu prowadzonej działalności sam Pan stwierdził iż w lokalu nie będzie alkoholi wysokoprocentowych(oprócz piwa),godziny otwarcia lokalu też Pan sam określił.Dlatego za bardzo nie rozumiem o jakich ograniczeniach z naszej strony Pan pisze.Umowę podpisuje się w tym celu aby każda ze stron znała swoje prawa i obowiązki.Lokal nie jest Pana własnością i zrozumiałym jest iż o wszelkich zmianach tam poczynionych chcieliśmy byc informowani. Jeżeli miał Pan problem ze zrozumieniem umowy mógł Pan
skonsultowac ją z adwokatem. W tym celu dostał Pan umowę do przeczytania do domu.

mario's napisał/a:
Tak się składa że samokrytykę mam dużą i zdaje sobie sprawę że zawaliłem w kilku kwestiach, dziś wiem co musze zrobić inaczej ..
Nie próbuje się wybielić bo wiem że złoty nie jestem ale nie dam się komuś kopać w d...

Nic dziwnego że w Wieluniu się nic nie dzieje skoro młodzi ludzie będący właścicielami lokalu sami wprowadzają zakazy które ograniczają rozwój..
Powodzenia !

Nikt pana nie kopie w d.....
Wynajem to nie instytucja charytatywna. Trudno żebyśmy my ponosili koszty pana nieprofesjonalnego podejścia do sprawy.Jeżeli nie odpowiadały Panu warunki umowy nie trzeba było jej podpisywac.

Byc może w Wieluniu dlatego się nic nie dzieje, gdyż za interesy biorą się osoby Pana pokroju, które nie znają się na biznesie.

Mimo wszystko życzymy powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-24, 23:01   

Gdzie są moderatorzy? To nie podchodzi pod wycieczki osobiste? :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-24, 23:05   

Dominika, cicho, przynajmniej dowiemy się czegoś o kulisach wynajmu lokali w mieście.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2009-09-24, 23:12   

Publiczne pranie brudów :x nawet jeżeli temacik zniknie to już sobie wyrobiłem zdanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-09-24, 23:13   

Jak dla mnie to nie ma sensu tego tematu zamykac bo jestem cholernie ciekawy kto tu nie do konca mowi prawde. Na pewno jest wiele osob zainteresowanych czemu dany klub nie powstanie w danym miejscu.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-24, 23:58   

ogrodniczka 78 napisał/a:
Widzę że pamięc ma Pan wybiórczą. Przyponimam iż to z naszej inicjatywy przez pierwsze 2 miesiące trwania umowy płacił Pan połowę czynszu.


Pamięć mam dobrą i pamiętam o jednym miesiącu, drugi wyszedł zupełnie przypadkiem w związku z przedłużeniem umowy przedwstępnej z mojej strony..
Czy to dużo hmm..każdy może odpowiedzieć sobie sam, nie wiem czy jest się czym chwalić.

ogrodniczka 78 napisał/a:
Jeśli chodzi o poprzedniego najemcę to rozstaliśmy się w pokojowych stosunkach.Interes był nierentowny i to był jedyny powód rezygnacji najemcy z lokalu
Jeżeli nie masz pojęcia o całej sprawie to nie wypisuj bzdur.


Przykro mi, słyszałem co innego..

ogrodniczka 78 napisał/a:
Przyponinam iż przy pierwszych rozmowach co do rodzaju i sposobu prowadzonej działalności sam Pan stwierdził iż w lokalu nie będzie alkoholi wysokoprocentowych(oprócz piwa),


nie będzie wódki tak stwierdziłem ale mowa była o wprowadzeniu wina koniaków oraz whiskey w innym przypadku otworzył bym osiedlową pijalnie

ogrodniczka 78 napisał/a:
godziny otwarcia lokalu też Pan sam określił

Zgadza się pod Waszym naciskiem ustaliliśmy godz. zamkniecia lokalu jednak w drugiej umowie którą miałem podpisać była już podana inna godzina zamknięcia ( wcześniejsza) i mowa o zakazie organizowania imprez..

ogrodniczka 78 napisał/a:
Lokal nie jest Pana własnością i zrozumiałym jest iż o wszelkich zmianach tam poczynionych chcieliśmy byc informowani.


To dla mnie jest naturalnie i zrozumiałem, jednak nie zrozumiały był fakt zapisany w umowie o kontrolach w lokalu..

ogrodniczka 78 napisał/a:
Wynajem to nie instytucja charytatywna. Trudno żebyśmy my ponosili koszty pana nieprofesjonalnego podejścia do sprawy


Zrozumiały jest fakt że ktoś wynajmuje po to żeby mieć z tego określoną korzyść, jednak nigdy nie mogłem zrozumieć i chyba nie zrozumie faktu jakie Wy ponosiliście koszty mojej "nieprofesjonalności" skoro czynsz mieliście płacony..
Nie mówię że jestem złoty i że czynsz mieliście zawsze na czas, były spóźnienia i zdaje sobie z tego sprawę. Znam sporo firm które płacą czynsze i nie tylko czynsze po terminie co nie wynika z ich złej woli, po prostu stale rosnące koszty ..
Życzę Wam takiego najemcy który będzie wam płacił miesiąc w miesiąc w terminie, jednak z życia wiem że będzie to niezmiernie trudne zwłaszcza dziś !

ogrodniczka 78 napisał/a:
Byc może w Wieluniu dlatego się nic nie dzieje, gdyż za interesy biorą się osoby Pana pokroju, które nie znają się na biznesie.


Ja jednak myślę że chodzi tu zupełnie o coś innego..
Dopóki dopóty właściciele kamienic i lokali będą rzeźbić takie pieniądze za czynsze nic w tym mieście nie będzie miało racji bytu..

Kończę bezsensowne odbijanie piłeczki, zwłaszcza w tym miejscu..
Proszę administrację o ponowne zamknięcie tematu .
Informacje na temat BTW będą dostępne na stronie www. dla tego proszę o nie śmiecenie w poszczególnych tematach.
Pozdrawiam
Mario's
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW