R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-08, 19:13   

Witam ponownie !
Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną – moim zdaniem - bardzo ważną kwestię. Otóż chciałbym zauważyć, że demokracja to taki system w którym ludzie podejmują decyzję wyborcze na podstawie informacji. W związku z powyższym nie może być tak, że tylko starannie wyselekcjonowana informacja dociera do społeczeństwa, a sprawy niewygodne dla ludzi władzy, pozostają ukryte w zaciszu gabinetów. Ja wiem, że zatrudnienie żony radnego czy burmistrza w spółce z udziałem gminy jest zgodne z prawem, ale wiem również, że mieszkańcy mają prawo do takiej informacji i oceny, czy działanie takie akceptują, czy nie. O nic więcej nie chodzi…

Pragnę powiedzieć jeszcze o tym, że w RZW nigdy nie było cenzury moich wypowiedzi. Podczas każdej audycji w której brałem udział miałem pełną swobodę mówienia. Taką swobodę miał zresztą każdy z uczestników dyskusji w radio. Radio ma trochę inną formułę i trudno zawrzeć wszystko, ale uważam, że zachowuję się OK !


Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-08, 19:30   

majk-el napisał/a:
hiszpan - ale prokuratura nic nie zdziala gdyz zatrudnianie osób o których pisze Pablo na blogu bylo calkowicie legalne. Jezeli kandydat do pracy w urzedzie spelnia formalne kryteria (kto je ustala?) i komisja rekrutacyjna podejmie decyzje o jego zatrudnieniu to wszystko jest zgodne z prawem.


Administrator napisał/a:
Tez znam przypadki gdzie konkursy na kierownicze stanowiska w wielunskim UM sa fikcyjne, tylko co z tego, udowodnic sie tego nie da(...)


fordo napisał/a:
(...)Najgorsze w tym wszystkim ze wszystko przebiega zgodnie z prawem i to prawo trzeba zmienic(...)


Konstytucja RP:
Art. 60.

Obywatele polscy korzystajacy z pelni praw publicznych maja prawo dostepu do sluzby publicznej na jednakowych zasadach.


Nie mozemy mowic o rownym dostepie do sluzby publicznej na jednakowych zasadach, gdy o konkursach na stanowiska publiczne nie wiedza odpowiednio wczesnie wszyscy potencjalni kandydaci na te stanowiska. To raz. Dwa, nawet gdy wiedza, a juz sam konkurs przebiega nieprawidlowo (czyt. wygral kandydat, ktory prezentuje mniejsze umiejetnosci od innych lub nie spelnia warunkow konkursu) takze mozemy mowic o lamaniu prawa i postepowaniu wbrew obowiazujacej konstytucji RP.

W tym miejscu jeszcze raz, po tym jak zrobil to wyzej stefan_pol, cytuje Pana Okrase:
Pablo napisał/a:
Gmina przegrała w Samorządowym Kolegium Odwoławczym postępowanie w sprawie decyzji ustalającej warunki zabudowy. SKO nakazało Panu Burmistrzowi wykazanie winnym i wyciągniecie konsekwencji wobec tych osób. Pan Burmistrz odpowiedział pismem, że od stycznia w Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa nastąpi reorganizacja (...) że o stanowisko podinspektora w Wydziale Inwestycji ubiega się Pan Janusz Pamuła – Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa.


Ktos ma jakis komentarz do tej sprawy :?:
Jestem niemal pewny, ze Pan M. i jego zgraja, czesto wykracza poza prawo konstytucyjne, a powyzszy artykul Konstytucji RP, albo jest mu zupelnie obcy, albo co bardziej prawdopodobne, czuje sie nietykalny w tym co robi.

Podsumowujac, nie zgadzam sie, ze w sytuacjach ktore opisal Pan Okrasa w swoim blogu wszystko przebiega zgodnie z prawem, ale mimo wszystko popieram w kwestii jego zmiany. Powinno byc bardziej przejrzyste. Odnosi sie to w tym przypadku do zasad przeprowadzania konkursow na stanowiska publiczne lub stanowiska w przedsiebiorstwach w ktorych znaczne udzialy finansowe maja komorki panstwowe.

Syn Mariana napisał/a:
A ja mam nadzieje, ze Okrasa zniknie ze sceny(...)


A ja mam nadzieje, ze Okrasa z niej nie zniknie, gdyz wydaje sie byc jedyna osoba, ktora jest w stanie zagrozic Panu M. w nastepnych wyborach.

wislakrakow napisał/a:
Reasumujac :
Pan Pawel O. poniósl najwieksza porazke bowiem :
1. Utracil wiarygodnosc w oczach wyborców ujawniajac swoje domniemania, przemyslenia
( bowiem tylko w takich granicach mozemy to rozpatrywac ) w sytuacji gdzie traci wladze.
2. Skompromitowal sie wobec radnych, którzy watpie aby zechcieli prowadzic jakiekolwiek, kiedykolwiek rozmowy z tym panem. A w szczególnosci rozmowy pozakulisowe ( które stanowia 99% wszystkich rozmów )
3. Az nadto widoczna byla sytuacja : w momencie utraty wladzy - pan Pawel zarzucil oskarzeniami doslownie wszystkich, bo oberwalo sie chyba kazdemu. Tutaj uwidocznila sie taka cecha jak: rzadzenie za wszelka cene, po trupach byle by tylko zostac u wladzy.
4. " Po owocach mnie poznacie" - czesto pan uzywal tego Biblijnego stwierdzenia . No wlasnie u Pana z tymi owocami to troche kiepsko . . .
Dziwi jednak, ze u tak wytrawnego polityka pojawily sie takie bledy. Czy to bledy pana doradców ?


wislakrakow, mysle, ze Pan Pawel nie poniosl zadnej porazki. Porazke ponioslo prawo, ktore daje mozliwosc odwolania kogokolwiek z jakiegokolwiek stanowiska, bez podania przyczyny i jakichkolwiek argumentow. To jest chore i nalezy to zmienic. Nie dziwie sie, ze Panu Okrasie trudno sie z tym pogodzic, iz, wlasnie to wczesniej wspomniane prawo, daje mozliwosc radnym postepowania wbrew ogolnie przyjetym zasadom i etyce. "Rzadzenie za wszelka cene, po trupach byle by tylko zostac u wladzy" - proponuje zebys odwrocil kota ogonem. Moze Cie olsni.

alef napisał/a:
(...)Pablo jesli czytasz posty na forum napisz o pewnym planie zagospodarowania przestrzennego na Widoradzu. Moze wówczas sie okaze, ze nie ma Przejrzystej Gminy a jest Metna Gmina?(...)


Sluchamy Pablo, co masz do powiedzenia w tej kwestii? Zaczales "dyskusje", to teraz ją skoncz.

miko 005 napisał/a:
(...)Panie Pawle, mimo ze nie bardzo udala sie kariera polityczna(...)


Bzdura.

Zygmunt Stary napisał/a:
(...)mimo upływu 5 lat (...) Prosze jeszcze o zwrócenie uwagi z jaka klasa przyjal odwolanie ówczesny Przewodniczacy Rady.


Zygmuncie Stary, Pan Skrzypecki dal wyraznie do zrozumienia, ze spotkali sie w owczesnej Radzie glupi ludzie, nie majacy na mysli dobra ogolu, tylko swoje i swojej partii. Zaprzeczysz?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-08, 20:18   

hiszpan napisał/a:
Sluchamy Pablo, co masz do powiedzenia w tej kwestii? Zaczales "dyskusje", to teraz ją skoncz.

TO jest temat na dłuższy tekst. Obiecuję, że sprawa zostanie na moim blogu opisana (chyba, że któryś z radnych mnie uprzedzi) po Nowym ROKU !
Temat zaiste jest bardzo ciekawy, ale szczegółowy, więc trzeba poświęcić trochę czasu na Jego właściwe zreferowanie.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-08, 22:40   

hiszpan napisał/a:
Zygmuncie Stary, Pan Skrzypecki dal wyraznie do zrozumienia, ze spotkali sie w owczesnej Radzie glupi ludzie, nie majacy na mysli dobra ogolu, tylko swoje i swojej partii. Zaprzeczysz?

Zaprzeczę.
Między mądrością i głupotą jest nieprawdopodobnie wielka przestrzeń zachowań.
Ot chociażby brak zainteresowania.
Ponadto, trudno mi sobie wyobrazić, jak "dobrem ogółu" mogą przejmować się ludzie, którzy już na pierwszej sesji zapewniają "dla siebie" maksymalne diety. A tak było z "koalicją" Samoobrona PSL SLD, do której to koalicji dołączyło Forum.
Rezygnacja zaś z solidarnej współpracy wszystkich, na rzecz zakulisowej współpracy "niektórych" stanowi niewątpliwie o przedkładaniu dobra "partii", w znaczeniu części, nad dobro całości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-12-08, 23:43   

3 razy pod rzad burmistrzem chyba nie mozna byc? ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-08, 23:53   

Zygmuncie Stary, nie czuje sie na silach prowadzic dyskusje o tym co bylo 5 lat temu w Radzie Miasta Wielunia. Ja tylko stwierdzilem fakt, ktory Pan Skrzypecki zawarl w swojej wypowiedzi (wysluchaj uwaznie co mowi w nagraniu ktore zamiesciles na forum). Powtarzam. Pan Skrzypecki dal wyraznie do zrozumienia, ze spotkali sie w owczesnej Radzie glupi ludzie, nie majacy na mysli dobra ogolu, tylko swoje i swojej partii. Prawda, czy nie :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-09, 09:27   

hiszpan:
Jakkolwiek przyznajesz, że nie jesteś w stanie prowadzić dyskusji o tym co było w 2003 roku oraz odczytujesz z wypowiedzi Skrzypeckiego to, czego ja nie potrafiłem się dopatrzeć, to skłonny jestem dzisiaj po przemyśleniu, potwierdzić tezę, której się tam w tej wypowiedzi dopatrzyłeś, a która została wyrażona przez Skrzypeckiego w tak subtelny sposób.
Dalsza część mojej wypowiedzi nie jest już kierowana wprost do Ciebie.
Albowiem:
1. W 2003 roku Rada Miejska rozpoczęła pracę na zasadach niemal DEMOKRACJI RZYMSKIEJ, gdzie nie liczyło się skąd, kto pochodzi, ale co dobrego chce zrobić dla Wielunia. Wszyscy w tej Radzie byli traktowani równo i nikt nie zamierzał "kierować spoza stołu".
2. Pierwszym zgrzytem było wywindowanie do maksymalnych wartości stawek diet dla radnych. Za uchwałą tą głosowało: SLD, PSL i Samoobrona - razem 11 radnych.
3. Mądrością tamtej rady powinno być "rozjechanie" tej "kasowej" koalicji. W tym celu powinno Wieluńskie Forum Samorządowe wraz z Przyjazną Gminą i pozostałymi radnymi powinno było wystąpić razem przeciwko tym, co pokazali, że są to ludzie:
Cytat:
nie majacy na mysli dobra ogolu, tylko swoje i swojej partii.

Tak stać się powinno! Nie miał by wtedy Paweł Okrasa (wówczas radny powiatu) co dzisiaj pisać na swoim blogu. Ponieważ wspólnie działając, również wspólnie by "patrzono sobie wzajemnie na ręce". Przypuszczam, że "kasowa", bezideowa koalicja SLD, Samoobrony i PSL szybko by "pękła", a Wieluń przeżyłby okres znacznej prosperity.
Wspólpraca wszystkich dla wszystkich, jawne dyskusje i głosowania. Szanowanie demokracji i wyborców. To nam wówczas "groziło".
4. Jak postąpiło Wieluńskie Forum Samorządowe?
Wieluńskie Forum Samorządowe dołączyło do "kasowej" koalicji UTRWALAJĄC wszystkie istniejące PATOLOGIE i prowadząc do nowych, na skutek KONIECZNOŚCI podejmowania działań przez Burmistrza umożliwiających mu sprawowanie funkcji, przez zjednywanie sobie przeciwnych mu osób.
W efekcie tak się stało, a szkodę ponieśliśmy my wszyscy, cały Wieluń.
Winę za zaistniałą sytuację ponosi zaś W CAŁOŚCI - Wieluńskie Forum Samorządowe!
5. Nie nauczone tą porażką, Wieluńskie Forum Samorządowe w obecnej kadencji nie stworzyło "naturalnej" współpracy, jakim był wspomniany przeze mnie już wcześniej układ:
Wieluńskie Forum Samorządowe, PSL - PO, uklad trwały, którego z pewnością bym nie kochał, ale nie wyobrażałem sobie po wyborach innej koalicji.

WNIOSEK:
Wieluńskie Forum Samorządowe jest najbardziej szkodliwym dla Wielunia podmiotem utrwalającym patologie i konflikty, nieudacznikiem politycznym, nieuczciwym i nie zdolnym do działania dla dobra wspólnego.
WNIOSEK2:
Teza, którą wysnuł z wypowiedzi Skrzypeckiego - hiszpan odnosząca się do Wieluńskiego Forum Samorządowego i do koalicji "kasowej", jakkolwiek trudna dla mnie do odczytania, jest w moim przekonaniu w całości prawdziwa.

PS.
Nie mam osobiście nic przeciwko Panu Okrasie! Tezę swą formułuję w stosunku do Forum przed Panem Okrasą i jak sądzę będzie ona aktualna po Panu Okrasie. To tak jak z PZPR, SDRP, SLD, SdPl - po prostu ten typ tak ma.
Ostatnio zmieniony przez Zygmunt Stary 2008-12-09, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-09, 10:59   Do blogu Pawła Okrasy

Jeden z forumowiczów naprawdę przegiął do przesady, pisząc, że Wieluńskie Forum Samorządowe winne jest wszystkiemu... Jak tak można oceniać? I pytam jaką metodą on to sprawdził. Zaiste, że jest to kamień rzucony w kierunku Pawła Okrasy. Nie wiem z jakiej opcji jest ten "SĘDZIA", mało ważne, ale właśnie tacy jak on robią wiele zła dla naszego miasta, właśnie tacy...Paweł ujawnia całą prawdę i wiem, że robił to od początku swego działania dla dobra miasta. Teraz czara z błędami naszych władz już i tak się przepełniła, i pierwszy odważył się wszystko ujawnić właśnie Paweł, a teraz właśnie temu odważnemu człowiekowi zarzuca się nie wiadomo co i niektórzy odwracają się od niego, chcąc go pognębić. Ja i wielu, wielu innych nie dopuścimy do tego, bo taka osoba jak Paweł Okrasa, który tyle dobrego swą działalnością zrobił dla nas wszystkich, nie może zniknąć ze sceny politycznej Wielunia. Wróżę natomiast rychły schyłek poczynań jego przeciwników.
A Tobie, Pawle, w dalszym ciągu życzę wytrwania, pogody ducha i przesyłam serdeczności wiele.
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-12-09, 11:54   

Panie Ryszardzie taki tekst to drukują w Trybunie o Jaruzelskim.

Chyba się ktoś podszył pod pana.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2008-12-09, 12:28   

Ryszard Kmita napisał/a:
Nie wiem z jakiej opcji jest ten "SĘDZIA"

a może nie należy do żadnej opcji...niektórym to tylko o bitwy, wojny chodzi...
Ryszard Kmita napisał/a:
Znów Kmita, jestem za tym jak najbardziej, bitwa jeszcze nie jest przegrana
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 12:42   

mareks napisał/a:

Chyba się ktoś podszył pod pana.


Też mam takie wrażenie, bo niechęć do pana Pawła przerodziła się w miłość do niego.
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-09, 13:22   Re: Do blogu Pawła Okrasy

[quote="Ryszard Kmita"]. Nie wiem z jakiej opcji jest ten "SĘDZIA",

Panie szanowny, Sędzia powinien być obiektywny, obiektywny i jeszcze raz obiektywny.
W Pana wypowiedzi jest coś z Kazimierza Pawlaka: Sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie musi być.
Żeby "sprawiedliwie" osądzić sędzia musi być z "właściwej" opcji? Czyli taki który osądzi wg. naszych /czytaj Waszych/ interesów a nie przeciwników.
Być może ten "sędzia" pisze w dobrze pojętym interesie miasta i jego mieszkańców a nie jakiejś "opcji" Nie przyszło to panu do głowy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-09, 19:16   

Witam !
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że niezwykle cenię Pana Zygmunta (małżonkę zresztą również), ale z wieloma tezami głoszonymi przez Pana absolutnie się nie zgadzam.

Zygmunt Stary napisał/a:
3. Mądrością tamtej rady powinno być "rozjechanie" tej "kasowej" koalicji. W tym celu powinno Wieluńskie Forum Samorządowe wraz z Przyjazną Gminą i pozostałymi radnymi powinno było wystąpić razem


Jak Pan sobie wyobrażał bliską współpracę Forum z Przyjazną Gminą w kontekście jednego z pierwszych wystąpień Pana Burmistrza Majchera, mówiącym o tym, że zastał po Panu Burmistrzu Adamskim „zapyziałą gminę” ? Co - Pańskim zdaniem - miało być bazą ideową tej współpracy ?

Zygmunt Stary napisał/a:
Wieluńskie Forum Samorządowe dołączyło do "kasowej" koalicji UTRWALAJĄC wszystkie istniejące PATOLOGIE i prowadząc do nowych, na skutek KONIECZNOŚCI podejmowania działań przez Burmistrza umożliwiających mu sprawowanie funkcji, przez zjednywanie sobie przeciwnych mu osób.
W efekcie tak się stało, a szkodę ponieśliśmy my wszyscy, cały Wieluń.
Winę za zaistniałą sytuację ponosi zaś W CAŁOŚCI - Wieluńskie Forum Samorządowe!


Proszę podać przykłady zablokowania przez Forum inicjatyw Pana Burmistrza ? Czy Forum zablokowało pozyskiwanie środków unijnych ? Czy Forum zablokowało zakup przez Gminę budynku przy ul. Piłsudskiego ? Czy Forum zablokowało wszystkie podwyżki podatków lokalnych proponowane przez Pana Burmistrza ? Czy Forum zablokowało wzrost zatrudnienia w administracji urzędu ? Czy Forum zablokowało zmiany kadrowe w urzędzie ? A może Forum zablokowało jakąkolwiek budowę drogi, kanalizacji, oczyszczalni ścieków w Gminie ? Czy może wreszcie Forum zablokowało zakup przez Gminę udziałów w spółce PKS (o której zrobiło się ostatnio głośno) ? Z mojej wiedzy wynika, że 99% uchwał proponowanych przez Pana Burmistrza Majchera Rada poprzedniej kadencji uchwalała bez zmian !
Chciałbym aby Pan podał konkretne przykłady PATOLOGII, które przypisuje Pan Forum ?

Zygmunt Stary napisał/a:
Nie nauczone tą porażką, Wieluńskie Forum Samorządowe w obecnej kadencji nie stworzyło "naturalnej" współpracy, jakim był wspomniany przeze mnie już wcześniej układ:

Znowu Pan się myli, Panie Zygmuncie ! Akurat koalicja Forum, PO i PiS została oparta na naturalnej bliskości programowej i wspólnym patrzeniu na samorząd. Przykłady: Ta grupa radnych zmniejszyła liczbę komisji stałych Rady, liczbę zastępców przewodniczących rady i obniżyła diety. W sumie oszczędzając ponad 70tys. zł rocznie. To ta grupa radnych nie pozwoliła Panu Burmistrzowi na podwyżkę podatków lokalnych ! Ta grupa radnych zwiększyła świadomość mieszkańców w zakresie Planów Zagospodarowania Przestrzennego. To ta grupa radnych (pośrednio) doprowadziła do zmiany na stanowisku Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej – Pana Pamuły (w moim przekonaniu dla dobra obywateli) ! Ta grupa radnych zablokowała wyrzucenie na ulicę WDK-u ! Radni z tej grupy domagają się przeprowadzenia badań archeologicznych w miejscu w którym ma stanąć pomnik „Wieczna Miłość”! Takich przykładów mogę podać więcej…
Zygmunt Stary napisał/a:
Wieluńskie Forum Samorządowe, PSL - PO, uklad trwały, którego z pewnością bym nie kochał, ale nie wyobrażałem sobie po wyborach innej koalicji.

PSL jest programowo bardzo daleko od Forum ! Gdyby obecne Forum (poza radnym Radowskim) była „kasowe” poszłoby na współpracę z PSL-em. Ale, że nie można było mnie „kupić”, więc PSL skierował swoją sympatię w kierunku SLD, PG i LPR. W tym wszystkim najbardziej zastanawia mnie postawa Pana Włodka Sygulskiego, który oddał swój głos na radnego Ranoszka, mimo, że Ranoszek był przeciwko budowie pomnika Rotmistrza Pileckiego (wszak to komuniści zamordowali rotmistrza) … Ciekawa konfiguracja…
Rozumiem, że uważa Pan okres 12lat kadencji Pana Burmistrza Adamskiego jako czas najbardziej szkodliwy dla Wielunia ? Rozumiem, że Sieradz, Łask rozwinęły się zdecydowanie lepiej od Wielunia ? Czy wie Pan w ilu sołectwach Gminy działały wodociągi 1990r ? Czy pamięta Pan jak wyglądała infrastruktura osiedla za Szpitalem ? Czy pamięta Pan jak wyglądała oczyszczalnia ścieków ? Czy pamięta Pan ile było km utwardzonych dróg w gminie ? Czy pamięta Pan te czasy ? Pan Burmistrz Adamski, który (jak każdy z nas) ma wady, ale nie można mu zarzucić, że zostawił „zapyziałą gminę” i działał na jej szkodę !
Jest Pan, Panie Zygmuncie uprzedzony do Forum i ja to mogę zrozumieć, ale nie może Pan zaprzeczać faktom. Ja nie twierdzę, że Forum nie popełniło błędów („kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień”), one są wpisane w ludzkie działanie, ale uważam – i mówię to z pełnym przekonaniem – że potrafimy wyciągać wnioski z tych błędów.
Ostatnia sesja jest tego przykładem...

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-09, 21:36   

Panie Przewodniczący
Dziękuję za miłe słowa.
Miiłe słowa, miłymi słowami, ale są sprawy ważniejsze niż miłe słowa.
Pisze Pan:
Cytat:
Jak Pan sobie wyobrażał bliską współpracę Forum z Przyjazną Gminą w kontekście jednego z pierwszych wystąpień Pana Burmistrza Majchera, mówiącym o tym, że zastał po Panu Burmistrzu Adamskim „zapyziałą gminę” ? Co - Pańskim zdaniem - miało być bazą ideową tej współpracy ?

Wykazywanie błędów i wskazywanie dobrych przykładów.
Jeżeli udało się uzgodnić strukturę rady, a w międzyczasie doszło do jawnego działania w interesie własnym, a nie w interesie miasta, ze strony części radnych - koalicja "kasowa", to nie można było przejść nad tym faktem obojętnie.
Nie odnoszę się do słów Burmistrza, ani do ripost ze strony Forum. Padło tam wiele słów, które paść nie powinny.
Ale bazą ideową powinno zawsze być jedno: odpowiedzialność za dobro wspólne.
Ludzie, nawet we własnym ugrupowaniu kierują do siebie różne kwestie i wypowiadają różne sądy. Polityk, który chce odnieść sukces musi stać ponad tym.
To wyborcy w wyborach 2002 roku zdecydowali o składzie Rady i osobie Burmistrza.
Mam świadomość dobrych cech i zasług Burmistrza Adamskiego, ale również i jego słabości. Mam świadomość dobrych intencji i zasług Burmistrza Majchera, ale również i jego słabości.
Jednak to nie wzgląd na osobę powinien kierować naszymi wyborami.
Zmarnowano w moim przekonaniu szansę, jaką mogła być Rada Miejska "bez koalicji".
Nie uważam również, że współpraca Forum z Burmistrzem miała być "bliska". Wystarczy, żeby była formalna, czyli zgodna ze stanowionym prawem i zasadami ludzkiej współpracy.
Pisze Pan:
Cytat:
Proszę podać przykłady zablokowania przez Forum inicjatyw Pana Burmistrza ? Czy Forum zablokowało pozyskiwanie środków unijnych ? Czy Forum zablokowało zakup przez Gminę budynku przy ul. Piłsudskiego ? Czy Forum zablokowało wszystkie podwyżki podatków lokalnych proponowane przez Pana Burmistrza ? Czy Forum zablokowało wzrost zatrudnienia w administracji urzędu ? Czy Forum zablokowało zmiany kadrowe w urzędzie ? A może Forum zablokowało jakąkolwiek budowę drogi, kanalizacji, oczyszczalni ścieków w Gminie ? Czy może wreszcie Forum zablokowało zakup przez Gminę udziałów w spółce PKS (o której zrobiło się ostatnio głośno) ? Z mojej wiedzy wynika, że 99% uchwał proponowanych przez Pana Burmistrza Majchera Rada poprzedniej kadencji uchwalała bez zmian !
Chciałbym aby Pan podał konkretne przykłady PATOLOGII, które przypisuje Pan Forum ?

Nigdzie nie przypisywałem żadnych PATOLOGI Forum. Twierdzę natomiast, że jeżeli takie były i tak należy rozumieć moje sformułowanie "istniejące PATOLOGIE" - to w tym momencie działania Forum zadziałały jako ich katalizator.
Nie pisałem również o blokowaniu przez Forum jakichkolwiek inicjatyw Burmistrza.
Chociaż swoje uwagi n/t modyfikowania budżetu ("wywracania go do góry") na posiedzeniu plenarnym, bez zgłaszania wniosków wcześniej w komisji wyraziłem już uprzednio.
Napisałem natomiast, że cechą działań każdej władzy, jest "zjednywanie" sobie przeciwników. Sądzę, chociaż mogę się mylić, że działania zarówno Burmistrza Adamskiego, jak i Burmistrza Majchera przebiegały zupełnie w ten sam sposób.

Cytat:
Znowu Pan się myli, Panie Zygmuncie ! Akurat koalicja Forum, PO i PiS została oparta na naturalnej bliskości programowej i wspólnym patrzeniu na samorząd. Przykłady: Ta grupa radnych zmniejszyła liczbę komisji stałych Rady, liczbę zastępców przewodniczących rady i obniżyła diety. W sumie oszczędzając ponad 70tys. zł rocznie. To ta grupa radnych nie pozwoliła Panu Burmistrzowi na podwyżkę podatków lokalnych ! Ta grupa radnych zwiększyła świadomość mieszkańców w zakresie Planów Zagospodarowania Przestrzennego. To ta grupa radnych (pośrednio) doprowadziła do zmiany na stanowisku Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej – Pana Pamuły (w moim przekonaniu dla dobra obywateli) ! Ta grupa radnych zablokowała wyrzucenie na ulicę WDK-u ! Radni z tej grupy domagają się przeprowadzenia badań archeologicznych w miejscu w którym ma stanąć pomnik „Wieczna Miłość”! Takich przykładów mogę podać więcej…


Pisze Pan o obniżeniu liczby komisji i obniżeniu diet. Chwała Wam za to. Wie Pan jednak, tak jak i ja, że gdyby stoczono walkę o ich obniżenie w 2003 r., to nie trzeba byłoby tego robić teraz.
Nie wiem dokładnie jaki miał być cel wykorzystania tych podwyżek podatków, dlatego nie koniecznie musiało to służyć miastu.
Nie wiem, czy WDK miał być wyrzucony na ulicę, czy może przeniesiony do kina Syrena?
Nie wiem wielu innych rzeczy. Być może forumowicze wiedzą więcej i lepiej odniosą się do
wymienionych przez Pana Przewodniczącego osiągnięć.
Nie wiem dlaczego dr.Sygulski głosował na radnego Ranoszka.
Domyślam się jednak, że miał on swoje powody, aby początkowo głosując razem z koalicją PiS, Forum, PO oraz SLD, stopniowo dostrzegać, że troska o dobro wspólne nakazuje mu głosować przeciwko niej...

Cytat:
Rozumiem, że uważa Pan okres 12lat kadencji Pana Burmistrza Adamskiego jako czas najbardziej szkodliwy dla Wielunia ? Rozumiem, że Sieradz, Łask rozwinęły się zdecydowanie lepiej od Wielunia ? Czy wie Pan w ilu sołectwach Gminy działały wodociągi 1990r ? Czy pamięta Pan jak wyglądała infrastruktura osiedla za Szpitalem ? Czy pamięta Pan jak wyglądała oczyszczalnia ścieków ? Czy pamięta Pan ile było km utwardzonych dróg w gminie ? Czy pamięta Pan te czasy ? Pan Burmistrz Adamski, który (jak każdy z nas) ma wady, ale nie można mu zarzucić, że zostawił „zapyziałą gminę” i działał na jej szkodę !


Do czasu dopóki nie zaczął Pan Burmistrz Adamski lansować "spalarni śmieci" byłem przekonany, że działał on w interesie gminy.

Cóż napisałem...
Cytat:
Wieluńskie Forum Samorządowe jest najbardziej szkodliwym dla Wielunia podmiotem utrwalającym patologie i konflikty, nieudacznikiem politycznym, nieuczciwym i nie zdolnym do działania dla dobra wspólnego.
Tezę swą formułuję w stosunku do Forum przed Panem Okrasą i jak sądzę będzie ona aktualna po Panu Okrasie. To tak jak z PZPR, SDRP, SLD, SdPl - po prostu ten typ tak ma.

Owszem moja teza jest bardzo radykalna, ale taki obraz jawi mi się z przebiegu obserwowanych po 2002r. zachowań.
Sam stałem się krytykiem Forum od chwili twardego lansowania przezeń, wątpliwej wartości technologicznej i ekonomicznej, spalarni odpadów.
Przyznaję, że się zbytnio rozpędziłem w swojej krytyce. Że kierowały mną bardziej uczucia, niż racjonalne przesłanki.
Gotów jestem zweryfikować swój pogląd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 21:41   

Pablo napisał/a:
Ale, że nie można było mnie „kupić” . . .


Spokojnie Panie Pawle. Proszę o nie idealizowanie swojej osoby! Ostrożny byłbym z niektórymi stwierdzeniami . Czasy bohaterów już się skończyły . . . A pan kreuje się na postać cukierkową . . . OKROPNE
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW