R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
List otwarty do Burmistrza Janusza Antczaka
Autor Wiadomość
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-14, 21:54   

Sylwester napisał/a:

Jedyne osoby które są z tego niezadowolone to sami zainteresowani oraz jak już zauważyłem ludzie pokroju pana Zbigniewa Giełzaka - który próbował na poprzedniej stronie z pozycji "wolnego obserwatora" atakować użytkownika torrent2.
Są to jednak ludzie bezdyskusyjnie powiązani z osobami których ta sprawa dotyczy.

Każdy może założyć konto na forum i zaatakować kogoś z pozycji "wolnego obserwatora", a w tym przypadku nie ma co mieć złudzeń, że osoby najbardziej zainteresowane(czyt. pan Owczarek i reszta) będą stały bezczynnie i czekały na rozwiązanie sprawy.



Widzisz przyjacielu pomiędzy nami jest ta subtelna różnica, że ja mam nick zbigie jak Zbigniew Giełzak a Ty Sylwester - anonimowy nick jakich może być wielu. Nie wstydzę się swojego imienia i nazwiska na które w Wieluniu pracuję od 13 lat. Nie wstydzę się, że Janusz Antczak złożył mi propozycję bycia v-ce burmistrzem z której świadomie zrezygnowałem, że prowadziłem rozliczenia finansowe Komitetu Wyborczego WZW a wcześniej FSZW i akcji bonowych FSZW. Nie wstydzę się wreszcie, że znam bardzo dobrze Krzysztofa Owczarka, Sławomira Nowaka i tysiące innych ludzi w mieście i powiecie, ale również znam Pawła Okrasę, z którym miałem najwięcej do czynienia bo 3 lata chodziliśmy razem do tej samej szkoły, razem pracowaliśmy w PKO BP i to on wciągnął mnie do FSZW. I mimo, że nasze drogi się rozeszły z Pawłem bo powstał pewien problem natury politycznej, to nasze relacje osobiste są jak najbardziej poprawne, gdyż problem nie dotyczył ludzi ale spojrzenia na pewne sprawy. Polecam Tobie jak również innym forumowiczom dokładne przeczytanie ze zrozumieniem tekstu mojego poprzedniego postu - ja nie widzę w nim elementów ataku na kogokolwiek, nie było też takich intencji, podobnie jak nie widzę próby obrony którejkolwiek ze stron. Jeśli piszę "Możesz szczekać bez opamiętania...." odnoszę się do przysłowia znanego zapewne wszystkim, że "psy szczekają a karawana idzie dalej", a nie do osoby torrenta2. Jeśli chcesz pogadać o tej ale i o innych sprawach proszę Cię o telefon na nr 607074249, zaproszę Cię na kawę i porozmawiamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-14, 22:36   

Ferbik napisał/a:
Jozeff, widzę, że sprawia Ci trudność czytanie ze zrozumieniem tekstu.
torrent2 napisał/a:
Do wszystkich wątpiących w moje działania: nie działam dla żadnej firmy, rodziny i polityki!!!

I zacytuję siebie:
Cytat:
Moim zdaniem wyjaśnił swoim ostatnim postem swoją pozycję, więc pytania typu, czy jest spokrewniony z z tą czy tą osobą są dla mnie żenujące. Od takich pytań jest PW.

Tyle w temacie. Następne podobne posty będą usuwane.


Kolejny adwokat? Dziwne, ze za adresata pytania odpowiadaja moderatorzy. Umiem czytac ze zrozumieniem i oczekiwalbym tego takze od innych. Licze tez na prosta odpowiedz na moje proste pytanie, ktore latwo mozna odczytac ze zrozumieniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-09-14, 23:02   

zbigie Pominę fakt, że nie jesteśmy jeszcze przyjaciółmi, ale mimo to już na samym początku swojego postu jesteś w błędzie.
Otóż od kilku dobrych lat każdy kto w ogóle czyta to forum mógł kilka razy poznać moje nazwisko, które zresztą jest żadną tajemnicą. Niestety nick zbigie mówi jakimś 89% użytkownikom forum jak i mi samemu tyle co nic. Tak jak i Jozeff, bo czy to jest Józef Frączak, Frączek czy może Foryś? O ile w ogóle to jest jakiś Józef ;)

zbigie napisał/a:
Jeśli piszę "Możesz szczekać bez opamiętania...." odnoszę się do przysłowia znanego zapewne wszystkim, że "psy szczekają a karawana idzie dalej", a nie do osoby torrenta2.

2 strony wcześniej czytając pełną wypowiedź:
zbigie napisał/a:
Możesz szczekać bez opamiętania jak Paweł Okrasa, ale karawana i tak pójdzie dalej a Ty zaczniesz być traktowany jako oszołom, który tylko mąci i wszyscy się od Ciebie odwrócą łącznie z pracodawcą czy zleceniodawcami. Nie szczekaniem buduje się autorytet ale ciężką pracą i roztropnymi wypowiedziami.

Po zestawieniu tych 2 wypowiedzi mam wrażenie, że odnosisz to do konkretnej osoby z którą jak sam twierdzisz, utrzymujesz poprawne relacje ;)


zbigie napisał/a:
ja nie widzę w nim elementów ataku na kogokolwiek, nie było też takich intencji, podobnie jak nie widzę próby obrony którejkolwiek ze stron.

znowu 2 strony wcześniej czytamy:
zbigie napisał/a:

A w ogóle poobserwuj najpierw pracę Owczarka w PK i Radzie powiatu i jak zobaczysz to cojest faktycznie, czyli, że od A do Z ma wszystko poukładane sam dojdziesz do wniosku, że Twoja walka nie ma sensu.


Znowu widzę sprzeczność, bo w jednej wypowiedzi ewidentnie bronisz pracy pana Owczarka w PK i RP, a w dzisiejszej temu zaprzeczasz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-15, 08:00   

Jozeff napisał/a:
Kolejny adwokat?

Nie kolejny adwokat, tylko osoba trzymająca tutaj porządek, więc się stosuj. Ostatnie słowne ostrzeżenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-15, 08:51   

zbigie;
coś się chyba troszeczkę zakręciłeś w tych swoich postach? Po utracie „okrycia”, zaczynasz tłumaczyć się jak wielu polityków w naszym kraju. Zaraz powiesz, że to zostało zmanipulowane, że wyrwane z kontekstu, itd. Może napiszesz także, co takiego łączy cię z Petitu? Czy to jest tylko zbieg okoliczności, że na forum Petitu dołączył 05 stycznia 2012r. a ty 03 stycznia 2012r.? A może to jedna i ta sama osoba o dwóch różnych profilach? Wiem, że moje pytania są nie fair play, ale zaczynam dostosowywać się do twoich metod.

Do Ferbika, Sylwestra i innych forumowiczów:

bądźcie ostrożni w swoich wypowiedziach, bo dla dzisiejszej władzy, w eliminowaniu niewygodnych mieszkańców stosuję prostą zasadę, jak zwykł mawiać Andrzej Wyszyński, radziecki prawnik, prokurator w najgłośniejszych procesach politycznych stalinizmu - "Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf". Zauważyliście na tym forum, jakich metod próbują się chwytać. Albo: jakbyście zrozumieli wypowiedź do mojej żony „ wiem gdzie i w jakich godzinach Pani pracuje”, od; nazwał bym tego Pana „sługusa” Pana Owczarka, a powiązanego politycznie i zawodowo z nim. Albo telefon z policji, z nakłanianiem mnie do niepodejmowania żadnych działań po otrzymaniu decyzji o umorzeniu postępowania? Może niedługo dowiem się od nich, że tam gdzie jeżdżę do pracy często zdążają się wypadki lub temu podobne rzeczy? Dla mnie metody takie to są starymi ubeckimi sposobami. Niektóre osoby swoimi działaniami ocierają się nie tylko o śmieszność ale o działania autorytarne. To scenariusze z Mrożka czy Stanisława Barei.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-16, 21:46   

Ferbik napisał/a:
Jozeff napisał/a:
Kolejny adwokat?

Nie kolejny adwokat, tylko osoba trzymająca tutaj porządek, więc się stosuj. Ostatnie słowne ostrzeżenie.

Ferbik!!! To jest forma cenzury. Chyba trafilem w czuly i niewygodny punkt? Jak chcesz to mozesz mnie odstrzelic w imie zasad.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-16, 22:06   

Jozeff, Ty zachowujesz się tak sam z siebie, czy ktoś Ci za to płaci? Nie odpowiadaj. Następne posty nie w temacie zostaną usunięte i wyciągnięte konsekwencje.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-22, 07:39   

27 września odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Wieluniu. Punktem 13 obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Burmistrza Wielunia, a punktem 18 informacja z działalności spółek za 2011 r., w których udziały posiada Gmina Wieluń:
1) Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Wieluniu;
2) Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wieluniu;
3) Wieluńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Wieluniu.

Plan sesji:
http://www.bip.um.wielun...._003_314203.pdf

Projekt uchwały:
http://gmwielun.peup.pl/p...62&zalId=184868
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-26, 21:02   

Jutro 22. sesja Rady Miejskiej w Wieluniu. Radni będą m.in. omawiać wykonanie budżetu za pierwsze półrocze tego roku i decydować w sprawie zaciągnięcia pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na pokrycie deficytu budżetu gminy Wieluń. Chodzi o kwotę blisko 990 tysięcy złotych.
Ciekawie zapowiada się punkt poświęcony działalności spółek gminy Wieluń. Nie od dziś wiadomo, że prokuratura – najpierw ta w Wieluniu, a teraz w Sieradzu – sprawdza czy w Przedsiębiorstwie Komunalnym nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej nr 7. Na polecenie burmistrza Janusza Antczaka w spółce przeprowadzono także audyt wewnętrzny. Jego wyniki nie są jeszcze znane.

Info: Radio ZW http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=3255
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-28, 15:51   

Znamy wyniki audytu wewnętrznego w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieluniu

http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=3280

Info: Radio ZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-28, 17:19   

Poniżej odpowiedź Burmistrza na list otwarty. Pismo datowane jest na 25-09-2012r., jednak ja otrzymałem od posłańca 27-09-2012r., czyli w trakcie sesji Rady Miejskiej. Wszystkie odpowiedzi będę pojedynczo i etapami szczegółowo omawiał na forum. Na razie proszę o zapoznanie się z pismem.

1.jpg
Plik ściągnięto 168 raz(y) 107,39 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 150 raz(y) 119,99 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 117,75 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 127,49 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 90,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-30, 07:42   

Po 8 miesiącach oczekiwania, 27 września br. otrzymałem odpowiedź na list otwarty do Burmistrza Wielunia.
Podsumowując krótko: tylko w odpowiedzi na pytanie ” czy spółka występowała jako strona powodowa w sprawach sądowych o zapłatę należnego czynszu z tytułu najmu?...” dowiadujemy się, że wszystko było zgodnie z prawem. W pozostałych kwestiach wszędzie dochodziło do drastycznego łamania prawa! Czytając odpowiedź można odnieść wrażenie, że właściwie „nic się nie stało”, a wszystko to, to tylko małe niedociągnięcia. Jednakże m.in. za takie same „niedociągnięcia” Jerzemu Borowskiemu, burmistrzowi Sandomierza, prokuratura w Opatowie zarzuca dopuszczenie do nieprowadzenia pomocniczych ksiąg rachunkowych z tytułu najmu lokali komunalnych. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Jerzy Borowski dostał zarzut z art. 77 ustawy o rachunkowości. Mówi on, że kto wbrew przepisom dopuszcza do nieprowadzenia ksiąg rachunkowych, prowadzenia ich wbrew przepisom lub podawania w nich nierzetelnych danych, podlega karze. Borowskiemu grozi do 2 lat więzienia oraz strata stanowiska.

Zarzuty są efektem kontroli NIK z 2007 r. dotyczącej zarządzania nieruchomościami miejskimi w Sandomierzu w okresie od stycznia 2005 r. do marca 2007 r. Jak się okazało urząd nie prowadził pomocniczych ksiąg rachunkowych dotyczących lokali komunalnych. Zaniechanie prowadzenia takich ksiąg powoduje, że trudno określić, jakie dochody czy straty przynosi konkretna nieruchomość. Prowadziła je jednak, jak również zarządzała nieruchomościami gminnymi, miejska spółka: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Mimo to NIK nakazała urzędowi w zaleceniach pokontrolnych samodzielne prowadzenie ksiąg, co samorząd wykonał. Niezależnie od tego NIK skierowała sprawę do prokuratury. A ta po 4 latach postawiła burmistrzowi zarzuty.

Ta sama sytuacji jest tutaj! Bo także urząd w Wieluniu nie prowadził pomocniczych ksiąg rachunkowych dotyczących lokali komunalnych, a prowadziła je jednak, jak również zarządzała nieruchomościami gminnymi, Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu.

W raporcie NIK z kontroli w Sandomierzu czytamy m.in.: „…Dochody z majątku Gminy pochodzące z opłat czynszowych i innych opłat z tytułu najmu oraz dzierżawy mieszkaniowego zasobu gminy, gromadzone na odrębnym rachunku bankowym nie były wprowadzane do budżetu Miasta. W wyniku udzielonego przez Burmistrza upoważnienia do dysponowania przez PGKiM rachunkiem bankowym Urzędu służącym do gromadzenia dochodów pochodzących z opłat czynszowych i innych opłat
z tytułu najmu oraz dzierżawy mieszkaniowego zasobu gminy, środki te bezpośrednio
przeznaczano na wydatki PGKiM związane z utrzymaniem zarządzanych nieruchomości….”

A odpowiedzi od Burmistrza Wieluniu czytamy: „…. Na podstawie zawartej umowy na dzierżawę budynków komunalnych przedsiębiorstwo wpłaca na rachunek Gminy kwotę dzierżawy. Przychody z czynszów z najmy lokali komunalnych są wpłacane na konto PK Sp z o.o. ……. Wszystkie dochody z ww. tytułów Spółka jest i była zobowiązana w Umowie do przeznaczenia na cele gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy. Gmina nie płaciła spółce dodatkowo za zarządzanie mieszkaniowym zasobem Gminy…..”

W raporcie NIK czytamy że: „…Odpowiedzialność za powyższe nieprawidłowości ponosi Pan Burmistrz….”

Moim zdaniem odpowiedzialność za powstałą sytuację ponoszą poprzedni Burmistrzowie (proceder ten trwał od 12 lat). Ponadto za kadencji Burmistrza Mieczysława Majchra, w UM przeprowadzono audyt, który wykazał już wtedy w/w nieprawidłowości. Niestety, ale całą sprawę „zamieciono pod dywan”.

Tak jak już wcześniej wspomniałem, odpowiedzi do każdego pytania będę systematycznie analizował na forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Axel 
Dojeżdża PKSem
Bełchatowianin



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 103
Skąd: Ze Szczercowa
Wysłany: 2012-09-30, 09:10   

torrent2, to jest jakaś chora sytuacja. Wszyscy są czyści i według nich nic się nie stało.
A tak co do mieszkań, to Wieluń powinien brać przykład ze Szczecina. Tam mają pół miliona pustych mieszkań czekających na lokatorów, a tylko około trzystu chętnych na te mieszkania. Niech Wieluń też zrobi aktualna listę oczekujących i niech mieszkańcy także zgłaszają, gdzie są pustostany. Takich mieszkań jest na prawdę dużo! Znam dwie dziewczyny, które nie mają gdzie iść. Mieszkają w Wieluniu, mają po 2 dzieci i nie mają gdzie uciec. Ojcowie dzieci to alkoholicy, do tego przemocy nie brakuje. Policja nic z tym nie robi, ciągle nie widzi żadnego problemu. Gdzie one się mają podziać? Mieszkają w prywatnej kamienicy, w 1-pokojowych mieszkaniach, gdzie pokój ma 12m2. Właścicielka ani myśli ich zameldować? Łazienki brak, a wspólny sedes jest 1 na całą kamienice, a w takim stanie, że szkoda słów. I przez taką biurokrację nie tylko one cierpią. Ale zwłaszcza niczemu niewinne dzieci! Może niech Wieluń zmieni wreszcie swoje przepisy. Bo według mnie ludzie w takiej sytuacji powinni mieć pierwszeństwo w otrzymaniu mieszkania, a nie wymagane zameldowanie. Nie wystarczy, Że tyle czasu mieszkają na tym terenie? Czytałem ostatni nr lokalnej gazety Kulisy Powiatu. Tam jest opisany temat pomnika, i są cytaty z wielun.biz. Też myślę, że te 30tys zł wydane na pomnik to gruba przesada. Pomoglibyście potrzebującym, bo nie tylko one mają źle! Widziałem w tygodniu kolejkę ludzi pod garażem jednego z bloków jak stali po żywność z pomocy społecznej, akurat byłem koło Lidla. Jedną kobieta rozmawiała z jakimś wysokim mężczyzną i mówi, że przyszła po jedzenie, bo dają-to wziąć trzeba. Mówi, że ma 6 dzieci to niech sobie pojedzą. A po chwili dała temu mężczyźnie 40zł i wzięła torebeczke z jakimś zielskiem. To jest chora sytuacja, że taki MOPS czy GOPS Żywność i zasiłki daje, a ona inwestuje w zioło, bo jej się palić chce. No, ale przecież nikt nie widział. I nie komentujcie, że to nie moja sprawa, ale zobaczcie, że jest problem i zacznijcie go zwalczać.
_________________
Zawsze i wszędzie dobrze będzie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-30, 10:21   

A tak przy okazji, zadał pytanie: gdzie była rada nadzorcza? Czy tylko była od tego, aby spijać „kawki” i brać pieniądze? 12 lat bezprawia w PK!!! Wg mnie cała Rada powinna zostać odwołana, a ponadto pociągnięta do odpowiedzialności karnej!!!

Rada nadzorcza - organ osoby prawnej powołany do wykonywania czynności nadzoru, działający w oparciu o właściwe przepisy regulujące funkcjonowanie osoby prawnej oraz jej statut (bądź umowę - akt założycielski). Do obowiązków rady nadzorczej należy pełnienie funkcji nadzoru - rozumianego zazwyczaj jako sprawowanie bieżącej pieczy nad funkcjonowaniem osoby prawnej. (Wikipedia)


Ponadto, jak jeszcze podaje raport NIK z Sandomierza: „… W latach 2005 i 2006 Pan Burmistrz udzielił PGKiM, dotacji w wysokości 444 tys. zł (160 tys. zł w 2005 r. i 284 tys. zł w 2006 r.), z tego 384 tys. zł przeznaczonych na finansowanie remontów mieszkaniowego zasobu Gminy oraz 60 tys. zł dla czterech wspólnot mieszkaniowych (przy ul. Portowej nr: 16, 18, 20 i 22) na remont wewnętrznych instalacji elektrycznych. Dotacje te błędnie zakwalifikowano w planie finansowym i ewidencji księgowej Urzędu do § 0258 - Dotacje podmiotowe dla jednostek nie zaliczanych do sektora finansów
publicznych. W ustawie o finansach publicznych brak jest przepisów upoważniających jednostki samorządu terytorialnego do udzielania dotacji podmiotowych jednostkom nie zaliczanym do sektora finansów publicznych. Ustawy szczególne również nie dają podstaw do przekazywania dotacji podmiotowej dla spółek komunalnych. Brak było również podstaw do udzielenia PGKiM dotacji w powyższej kwocie, na podstawie zawieranych umów, w trybie art. 176 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. nr 249, poz. 2104). Nie można bowiem uznać, aby PGKiM jako spółka prawa handlowego była podmiotem nie działającym w celu osiągnięcia zysku….”

O ile dobrze pamiętam (jeśli nie mam racji, to proszę mnie poprawić, bo mogę się mylić), bodajże 2 lata do tyłu PK dostało coś około 300 000 zł dofinasowania, i prędzej chyba też?

Ponadto NIK w Sandomierzu przedstawił powyższe oceny i uwagi (a które to identycznie odzwierciedlają się w Wieluniu), Najwyższa Izba Kontroli wnosi o:
1. Zaprzestanie zlecania usługi zarządzania gminnym zasobem mieszkaniowym, z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych oraz powierzania wybranemu podmiotowi zadań wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 8 ustawy o gospodarce nieruchomościami.
2. Wprowadzenie do budżetu oraz uwzględnianie w ewidencji księgowej wszystkich dochodów i wydatków pochodzących z gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy.
3. Dokonywanie rozliczeń z PGKiM, z tytułu zarządzania mieszkaniowym zasobem Gminy, w sposób zgodny z podpisaną umową, w zakresie wypłaty wynagrodzenia na podstawie wystawianych przez PGKiM faktur.
4. Prowadzenie analitycznej ewidencji księgowej w zakresie rozrachunków z najemcami lokali.
5. Wyeliminowanie przypadków niezgodnego z ustawą o rachunkowości rozliczania inwentaryzacji majątku.
6. Podjęcie działań w celu zmiany umowy o zarządzanie mieszkaniowym zasobem Gminy poprzez wprowadzenie do niej wszystkich zapisów wymaganych art. 185 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami.
7. Wyeliminowanie rozbieżności pomiędzy ewidencją mieszkaniowego zasobu gminy prowadzoną przez Wydział Nadzoru Komunalnego, a ewidencją księgową prowadzoną przez Wydział Finansowy Urzędu.
8. Prowadzenie ewidencji księgowej środków trwałych w sposób umożliwiający ustalenie wartości początkowej poszczególnych obiektów.
9. Wyeliminowanie przypadków nieuwzględniania w informacjach o stanie mienia komunalnego danych dotyczących przysługującego Gminie prawa własności w zakresie mieszkaniowego zasobu gminy.
10. Podjęcie działań mających na celu spowodowanie zaprzestania prowadzenia przez PGKiM niezgodnej z prawem działalności, polegającej na zarządzaniu nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych.
11. Zaprzestanie niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa dotowania działalności PGKiM oraz wspólnot mieszkaniowych.
12. Podejmowanie działań zapewniających pełną realizację Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Sandomierz w latach 2004-2008 lub występowanie do Rady Miasta o dokonanie zmian w Programie.
13. Prowadzenie bez zbędnej zwłoki windykacji należności z tytułu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy.
14. Prowadzenie analiz obejmujących relacje pomiędzy dochodami uzyskiwanymi z majątku gminy, a wydatkami przeznaczonymi na gospodarowanie tym majątkiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-02, 05:27   

Pytanie w liście otwartym:

„ czy nieodpłatny wywóz odpadów biodegradowalnych w Wieluniu obejmuje i obejmował również wspólnoty mieszkaniowe? Jeżeli nie, to dlaczego i jaka jest różnica między mieszkańcem domu jednorodzinnego a mieszkańcem wspólnoty mieszkaniowej w Wieluniu w stosunku do prawa z korzystania wywozu odpadów biodegradowalnych?”

Odpowiedź:

„ Zbiórka odpadów ulegających biodegradacji w Gminie Wieluń została wprowadzona w 2010 roku. Z uwagi na specyfikę odpadów ulegających biodegradacji nie odbierano ich z terenów wiejskich, gdzie mieszkańcy mogą zagospodarować je we własnym zakresie poprzez kompostowanie albo wykorzystanie do karmienia zwierząt. Zbiórka odpadów ulegających biodegradacji na terenie Wielunia, została udostępniona dla osób fizycznych, jednakże z opisu przedmiotu zamówienia można było odczytać, że chodzi jedynie o właścicieli posesji. W praktyce do programu zgłaszały się głównie osoby zamieszkujące domy jednorodzinne, które posiadają ogrody oraz problem z zagospodarowaniem odpadów powstających w wyniku ich pielęgnacji (ścięta trawa, liście, zrąbkowane gałęzie itp.) Zapis ograniczający mieszkańców bloków oraz zamieszkujących tereny wiejskie zostały w 2012 r. wykreślony. Zgodnie z art. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy są zobowiązane do objęcia wszystkich właścicieli nieruchomości na terenie gminy systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Obecnie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia z 24 kwietnia 2012 r., zbiórka odpadów ulegających biodegradacji obejmuje wszystkich mieszkańców Wielunia oraz terenów bezpośrednio przyległych do granic administracyjnych miasta, z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.”

Analiza:

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy są zobowiązane do objęcia wszystkich właścicieli nieruchomości na terenie gminy systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Ustawa w żadnym miejscu nie rozróżnia wspólnot mieszkaniowych od domków jednorodzinnych czy mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej! Stosowany zapis w opisie przedmiotu zamówienia w Wieluniu, brzmiało wyraźnie „domów jednorodzinnych”. Ja bym to porównał np. do zakładajmy fikcyjnego przepisu typu: „… mężczyźni chcący zdawać egzaminy na kategorie prawo jazdy typu C i D powinni …” Z takiego zapisu można „wnioskować”, że tylko mężczyźni, a nie kobiety mogą zdawać na kategorie prawa jazdy C i D, bo są to kategorie zdominowane przez mężczyzn! Tutaj także mamy „segregacje” na domy jednorodzinne (te lepsze) i pozostała „hołota” (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnia mieszkaniowa, jakieś bloki komunalne i domy jednorodzinne ale te na wsi)!

Nie będę dochodził, czy to było działanie celowe, czy nieumyślne. Jednakże nasuwają się pytania:
- jak długo jeszcze by trwał ten proceder, gdyby nie moje zapytanie?
- kto lub do kogo powinny zgłaszać się osoby o zwrot poniesionych kosztów związanych z wywozem odpadów biodegradowalnych (skoszonej trawy, opadłych liści)? Wszystkie wspólnoty prowadzone przez PK miały wystawione za te usługi faktury.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW