R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kim jest dla Was Janusz Palikot?
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 11:16   

Gregg Sparrow napisał/a:
Widzę miko 005, że starasz się wpisać dokładnie w to o czym pisał impressio :D

Możesz rozwinąć, bo przepraszam nie łapię ;) Być może to wina upału :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-22, 11:47   

IMPRESSIO napisał/a:
To co niektórzy odbierają jako "głupotę" płynącą z jego ust świadczy tylko o niskim poziomie odbiorcy, który nie potrafi poradzić sobie z licznymi przenośniami itp.

Dokładnie o to :D
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 13:25   

No trudno, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz wychodzę na tego, co nic a nic nie pojmuje :P .
Ale, czy mam wynieść z tego odpowiednią lekcję? Od dzisiaj możemy również na tym forum, wypowiadać się jak Palikot (oczywiście w przenośni ;) ), w stosunku do forumowiczów, z którymi nie do końca się zgadzamy. Czy mam to tak zrozumieć? Czy jednak będziemy się dalej trzymać regulaminu, który zobowiązuje nas do zachowania jakiś reguł moralno - etycznych. Bo jeśli taki regulamin istnieje na tak "mizernym" ;) forum jak to nasze, to jakiż rygorystyczny musi być w świecie politycznym, chyba, że go nie ma.

PS. przenośnie też mają swoje granice przyzwoitości, mają? :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 17:43   

Sorry,miko 005, ale Twoje niezrozumienie rozmówcy na tym Forum stało się już dogmatem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 21:42   

miko 005 napisał/a:
Ale, czy mam wynieść z tego odpowiednią lekcję? Od dzisiaj możemy również na tym forum, wypowiadać się jak Palikot (oczywiście w przenośni ;) ), w stosunku do forumowiczów, z którymi nie do końca się zgadzamy. Czy mam to tak zrozumieć? Czy jednak będziemy się dalej trzymać regulaminu, który zobowiązuje nas do zachowania jakiś reguł moralno - etycznych. Bo jeśli taki regulamin istnieje na tak "mizernym" ;) forum jak to nasze, to jakiż rygorystyczny musi być w świecie politycznym, chyba, że go nie ma.


ale czym różnią się wypowiedzi Palikota od Kaczyńskiego, Macierewicza czy Brudzińskiego?
Pisałeś o tragedii narodowej, bo zginął prezydent.
Z całym szacunkiem, ale dla mnie większą stratą była śmierć Szmajdzińskiego, Płażyńskiego czy Karpiniuka niż marionetki Jarosława, który najprawdopodobniej odpowiada za katastrofę.
Wiele wskazuje na to, że to właśnie on podczas rozmowy telefonicznej wywarł wpływ na brata, żeby ten zrobił wszystko aby samolot wylądował. A ten, który zawsze bezgranicznie wykonywał jego polecenia wysłał generała do kokpitu, żeby wydał odpowiednie predyspozycje...
Dlatego też powstała ta pseudokomisja Macierewicza, żeby robić wszystko, aby pokazać jedyną i właściwą prawdę.
A na razie na konferencjach prasowych (czyli przekazując informacje dziennikarzom) czytają informacje, które ukazały się w prasie (czyli od dziennikarzy!). Wczoraj żywcem "odkryli" informacje wydrukowane w Gazecie Wyborczej, a dziś pięknie i odkrywczo cytowali Dziennik Gazetę Prawną!!
Czy do przeczytania ogólnodostępnego artykułu i potem zaprezentowania go na konferencji prasowej potrzeba aż 120 posłów?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-07-22, 23:12   

Shymool napisał/a:
Sorry,miko 005, ale Twoje niezrozumienie rozmówcy na tym Forum stało się już dogmatem.

A nie mieści się wTwojej główce, że być może ten dogmat, przerasta większość pisatieli tego foruma ? Może to boli...ale pomyśl też o tym wariancie.....
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-22, 23:30   

Impressio napisał/a:
To co niektórzy odbierają jako "głupotę" płynącą z jego ust świadczy tylko o niskim poziomie odbiorcy, który nie potrafi poradzić sobie z licznymi przenośniami itp.

Piękna puenta. Znam ludzi, którzy przyrównują Dodę do Wojewódzkiego i twierdzą, że Doda jest inteligentna a Wojewódzki to prostak. Niestety Doda to głupia (słowo wymoderowano) i słodka idiotka a Wojewódzki czytał "Ferdydurke" Gombrowicza i zna pojęcie "gęby i pupy". Widocznie niektórzy nie dorośli do ocen innych osób, nie znając tego, co kryje się pod podszewką. Na początek właśnie polecam Ferdydurke. Sam tam jakąś cząstkę siebie odnajduję :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-23, 11:51   

chlopczyk napisał/a:
ale czym różnią się wypowiedzi Palikota od Kaczyńskiego, Macierewicza czy Brudzińskiego?

Jak założysz wątek poświęcony pozostałej trójce, to przeczytasz moją odpowiednią opinię ni ich temat, póki co, na tapecie jest Palikot.

chlopczyk napisał/a:
Pisałeś o tragedii narodowej, bo zginął prezydent.
Z całym szacunkiem, ale dla mnie większą stratą była śmierć Szmajdzińskiego, Płażyńskiego czy Karpiniuka

Zapewniam Cię, że gdyby w tym samolocie nie było pary prezydenckiej, a zginęli ci co zginęli, też mielibyśmy żałobę narodową, i też przez czas jakiś w kraju byłaby cisza polityczna. Dla mnie każda śmierć w tym samolocie była ważna, nawet tej najmłodszej stewardesy.

chlopczyk napisał/a:
Wiele wskazuje na to, że to właśnie on podczas rozmowy telefonicznej wywarł wpływ ...

No właśnie, wiele wskazuje a ... bezpodstawne dowody, jest różnica prawda?

Komisja PiS-u i Macierewicz, to następne "szambo" w jakie nas się pakuje, ale to odrębny temat.

Shymool napisał/a:
Sorry,miko 005, ale Twoje niezrozumienie rozmówcy na tym Forum stało się już dogmatem.

Jednogłośność i pełne zrozumienie były domeną poprzedniej epoki ;) Dzisiaj ile głów tyle opinii plus kilka dodatkowych :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-25, 18:33   

Żeby co niektórym fanom Palikota napsuć krwi...

1. http://www.rp.pl/artykul/...artykuly__.html

Studenci wpłacają po 21 tys i podstawieni ludzie na kampanie wyborczą Palikota.
Następnie władze PO w Lublinie zatrudniają tych ludzi w ratuszu. Cóż za zbieg okoliczności?

2.
Lobbing w komisji przyjazne państwo

http://wiadomosci.onet.pl/1882584,11,item.html

3.
Majątek na Karaibach?
http://www.gazetaprawna.p..._giertycha.html

4. Do tego jeszcze jego rozwód z żoną po ok 20 latach?
Jak dla mnie człowiek który rozwodzi się po tylu latach małżeństwa na poważnego i odpowiedzialnego nie wygląda.

Dużo gada, mało robi choćby na przykładzie komisji przyjazne państwo gdzie można było zrobić wiele pożytecznych rzeczy. Pomijając sprawy osobiste i jego rodzinę wydaje się być inteligentnym gościem i świetną zabawką/elementem politycznego PR w klubie PO ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-07-25, 22:17   

Te wiadomości są lekko nieświeże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-25, 22:24   

cogito

Ja go oceniam za całokształt. Mając 40lat chyba nie jest dzieciakiem i zdaje sobie sprawę z tego co zrobił. Finansowanie kampanii, zatrudnianie lobbystów w komisji przyjazne państwo, załatwianie posad.

Ktoś powie że to nic wielkiego. Dla mnie inteligentne teksty gościa nie zasłonią jego działalności sprzed roku czy kilku lat. Albo postępujesz w życiu uczciwie albo spadasz do rynsztoku i kradniesz/kombinujesz bo wg ciebie wszyscy naokoło tak robią.(taki przykład)

Załatwianie posad w ratuszu to też przegięcie. U nas w Wieluniu mamy tego przykład w postaci pana Roberta Kai i energetyki. Uważasz że tak powinno wyglądać? Według mnie nie. Mam nadzieję że podczas wyborów samorządowych dużo takich ciekawostek wyjdzie na jaw i co niektórzy będą palili się ze wstydu. ;)

Wracając do Palikota.. Szkoda że nie byłem na tym spotkaniu z nim w Wieluniu. Zadałbym kilka pytań.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
IMPRESSIO 
Słyszał o Wieluniu
Sala bankietowa


Wiek: 37
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 9
Skąd: Chobanin
Wysłany: 2010-07-25, 23:34   

możesz je zadać na blogu Pana Janusza. Zapraszam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-07-26, 00:20   

To samo miałem zaproponować. Mateusz, proszę odpowiedz na moje pytanie tutaj: http://wielun.biz/viewtopic.php?p=132851#132851
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-07-26, 18:24   

Mateusz napisał/a:
cogito
...Ja go oceniam za całokształt. Mając 40lat chyba nie jest dzieciakiem i zdaje sobie sprawę z tego co zrobił. Finansowanie kampanii, zatrudnianie lobbystów w komisji przyjazne państwo, załatwianie posad.

OK, masz rację co do całokształtu działalności, bo tak trzeba oceniać, ale te informacje są w czasie przyszłym niedokonanym i sprzed kilku, czy kilkunastu miesięcy. Zatem dzisiaj powinniśmy już coś więcej wiedzieć jak się te sprawy zakończyły i jakie konsekwencje spotkały Palikota. Tego jednak nie podałeś. Więc...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-26, 21:26   

cogito napisał/a:
Mateusz napisał/a:
cogito
...Ja go oceniam za całokształt. Mając 40lat chyba nie jest dzieciakiem i zdaje sobie sprawę z tego co zrobił. Finansowanie kampanii, zatrudnianie lobbystów w komisji przyjazne państwo, załatwianie posad.

OK, masz rację co do całokształtu działalności, bo tak trzeba oceniać, ale te informacje są w czasie przyszłym niedokonanym i sprzed kilku, czy kilkunastu miesięcy. Zatem dzisiaj powinniśmy już coś więcej wiedzieć jak się te sprawy zakończyły i jakie konsekwencje spotkały Palikota. Tego jednak nie podałeś. Więc...


Ok w porządku. Ale z 2giej strony wiesz jak działają polskie sądy. A po 2gie niektóre rzeczy trudno udowodnić choćby to zatrudnianie czy finansowanie kampanie. Nikt podsłuchu czy kamer nie zakładał.

Tylko czy studenci i emeryci są w stanie wypluć 20k na kampanię? ;)
Bądźmy poważni, chociaż myślę że takie niewielkie rzeczy na tle afer rządu PO pójdą w zapomnienie.

[ Dodano: 2010-07-26, 21:38 ]
IMPRESSIO

Czytam Korwina Mikke ale myślę że Palikot jest równie błyskotliwy. Poczytam.

hiszpan

Ja tam w Wieluńskiej polityce nie siedzę(jeszcze) ale TVK WSM należy(jeszcze) do pewnej grupy ludzi związanej z burmistrzem tak samo jak pewna gazeta co się mieści na ul. Krakowskie Przedmieście jest bardzo pochlebna w opiniach na temat co niektórych włodarzy.

Co do TVK to w tym roku ma się skład zmienić i może będzie jakaś poprawa.

Jedynym obiektywnym źródłem pozostaje radio ZW i blog Okrasy ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW