R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
Wybory Burmistrza 2010 - II TURA

Na kogo oddasz swój głos w II turze na burmistrza Wielunia?
Antczaka Janusza Walentego
72%
 72%  [ 101 ]
Majchera Mieczysława Piotra
11%
 11%  [ 16 ]
Nie pójdę na wybory
15%
 15%  [ 22 ]
Głosowań: 139
Wszystkich Głosów: 139

Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 11:29   

JAREK.M napisał/a:
I guzik mnie obchodzi podział terytorialny. Uważam że Burmistrza Wielunia powinni wybierać tylko i wyłącznie mieszkańcy Wielunia

100% racji :!: Tylko że wybieramy burmistrza GMINY Wieluń a nie burmistrza Wielunia, tak więc znowu czepiasz się bez sensu. A tak na przyszłość:

to wtedy nikt nie będzie miał pretensji że głupie pytania zadajesz :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 12:20   

yabos, dokładnie, tylko dlaczego na nowych dowodach jest napis: "Burmistrz Wielunia"? ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 12:48   

A tego to nie wiem. Ale coś mi mówi, że to dlatego, że dowody wydaje urząd miasta a nie gmina. Na dokumentach z gminy jest już chyba napis/pieczątka/podpis "burmistrz gminy Wieluń".
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-25, 13:20   

marcin-gorski napisał/a:
nie Jarku, jesteśmy tylko trochę na innym poziomie wiedzy, znajomości polityki . . . tylko tyle. ;)

Nie Marcinie, takie pytanie zadał mi w sklepie może 10 letni chłopiec. Ja jak na ignoranta przystało, odpowiedziałem mu wyczerpująco (bo chyba nie sądzisz że jestem aż tak uprzejmy jak BM) i dość jasno, tak że zrozumiał o co w tych wyborach chodzi. Zgrozą napawa mnie myśl co by przeczytał gdyby zadał to pytanie tutaj na tym forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-25, 13:32   

miko 005 napisał/a:
Podważasz zasadność prawa wyborczego, obrażasz mieszkańców okolicznych wiosek, które wchodzą w skład gminy,

Niczego nie podważam i nikogo nie obrażam, ja tam nawet nie byłem wybierać sołtysa czy wójta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 13:36   

Proszę wrócić do tematu.
Następne posty nie na temat będą usuwane.

Jeśli ktoś ma ochotę podyskutować o podziale terytorialnym kraju w kontekście wyborów samorządowych proszę utworzyć nowy wątek.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2010-11-25, 19:19   

red napisał/a:

Dla mnie 2. tura to wybór między dżumą cholerą... Nie wiem kogo popre i czy nie oddam głosu nieważnego.


Chyba pomiędzy dżumą, a tyfusem jeżeli to porównanie rodem z Józefowa, a domyślam się, że tak. :)

Co do tego jak ja zagłosowałem w tej ankiecie i jak zagłosuję na 91%(chyba, że oddam głos nieważny) w wyborach:
J. Antczak, ale tylko dlatego, że liczę na wykończenie cholery przez bardziej doświadczony tyfus, a może dzięki temu cholera wykończy tyfus. Nie wiem, ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się ten pierwszy scenariusz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-25, 22:53   

Sylwester napisał/a:
Chyba pomiędzy dżumą, a tyfusem

Ja znam powiedzenie "między dżumą a cholerą" co nie zmienia faktu, że dalej zastanawiam się na kogo zagłosować...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-26, 01:19   

Red ja mysle ze wiesz juz na kogo zaglosowac.Myslisz bardzo logicznie i jestes wyjatkowo inteligentny.
Ziemi Wielunskiej potrzebny jest Burmistrz z duzym doswiadczeniem i licznymi kontaktami nazwijmy to miedzynarodowymi.Zbliza sie bardzo trudny okres dla Polski i nie tylko dla niej.Powiem tak.Lokalne i krajowe koneksje nie wystarcza ale Unijne rowniez!!!! Kryzys finansowy w USA i Kanadzie sie skonczyl a nadciaga drugi gorszy....
Trzeba bedzie sobie samemu poradzic.Fundusze UE nic nie zalatwia bo .............
Duzo by pisac a ja nie mam teraz czasu.
pozdrawiam
XYZ
Mysle RED ze ty wiesz o co chodzi i o kogo!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-11-26, 20:45   

W TVK - w piątek o godz 18
W RZW na żywo (wg informacji z TVK)

debata.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 97,45 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-28, 01:50   

Wygrana Antczaka to poczatek epoki lodowcowej dla ziemi wielunskiej.Ja nie wiem dlaczego spoleczenstwo polskie tak jest naiwne i wierzy w bajki pod tytulem unijne fundusze.Ten czlowiek nie ma zielonego pojecia co sie dzieje.A co bedzie jak fundusze przestana istniec co wtedy zrobi Pan Antczak drugi szlak bursztynowy wymysli?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2010-11-28, 12:02   

XYZ napisał/a:
Wygrana Antczaka to poczatek epoki lodowcowej dla ziemi wielunskiej.Ja nie wiem dlaczego spoleczenstwo polskie tak jest naiwne i wierzy w bajki pod tytulem unijne fundusze.Ten czlowiek nie ma zielonego pojecia co sie dzieje.A co bedzie jak fundusze przestana istniec co wtedy zrobi Pan Antczak drugi szlak bursztynowy wymysli?


Ale chyba jeszcze nie przestały istnieć???

A może przeszkadza Ci, że są tacy, co potrafią coś wyrwać z UE i zrobić coś dla regionu?

Po co siejesz taką demagogię? Masz w tym jakiś cel?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-28, 15:24   

Witam to nie demagogia tylko fakty.Bardzo trudna sytuacja w UE powoduje bardzo rygorystyczne ciecia.Duzo by mozna pisac na ten temat.Chodzi o to aby nie bazowac na rzeczach ktore sa bardzo niepewne.Burmistrz Miasta ktory ma czynic dobro na rzecz spoleczenstwa nie moze opierac sie na argumentach ktore sa posadowione na bardzo kruchym gruncie nie majac zadnych alternatyw.Ja uwazam ze powinno to byc inaczej .Najpierw rozwiazania oparte na aksjomatach plus do tego fundusze EU jezeli beda do pozyskania.Trzeba pamietac ze UE nie ma zadnego ,,interesu'' w tym aby rozwijac gospodarke polska.Przyklad wiele firm polskich ucieka na slowacje.
Jeszcze jedna sprawa sa jeszcze inne grupy interesu ktore sa silniejsze na tym terenie i kieruja wszystkim tak aby ominac Wielun.Macie prosty przyklad obwodnicy.
Ziemia Wielunska musi siegnac po niezalezne zrodla -mozliwosci a nie probowac ,,wyrwac'' jak to slusznie nazwales.A mozna to zrobic!!!
PozdrawiamXYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
judym 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 37
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-28, 22:31   

Może nie w temacie, jednak czy kandydat na burmistrza Wielunia - p. Majcher może wykorzystywać na swoich plakatach wyborczych wizerunek ratusza miejskiego w Wieluniu?
Czy nie regulują tego jakieś przepisy prawa? Z moich obserwacji wynika, że kandydaci ubiegający się funkcję burmistrza Wielunia lub prezydenta innych miast polskich nie używali wizerunków siedzib władzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-28, 22:53   

judym, wizerunek ratusza chyba nie jest w żaden sposób chroniony prawem. Wielu kandydatów korzystało z niego w wyborach (również 4 lata temu). Tak samo jak z wizerunku starostwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW