R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Książki warte przeczytania...
Autor Wiadomość
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-14, 14:50   

Jacek Dukaj - Król Bólu, choć nie jest to miłe łatwe i przyjemne..Skłania do przemyśleń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-16, 09:43   

Camilla Läckberg "Księżniczka z lodu"- również polecam.

Daughter gdzie kupiłaś te książeczki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-16, 16:23   

Marek Krajewski - polecam wszystko co napisał ten pan, świetne kryminały. A w najbliższy czwartek odbędzie się z nim spotkanie w naszej Bibliotece Publicznej:)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2012-10-16, 16:57   

Dominika , w tadzimir.pl/7 sztuk całej serii 185 złotych + ósma gratis/....ale wiesz ,wczoraj oglądałam ekranizacje Kaznodziei i Ofiary losu ..maskara .... :lol: :lol:
nie polecam
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-16, 19:26   

yabos napisał/a:

Marek Krajewski - polecam wszystko co napisał ten pan, świetne kryminały. A w najbliższy czwartek odbędzie się z nim spotkanie w naszej Bibliotece Publicznej:)


Krajewskiego i ja polecam :) bardzo fajnie pisze, polecam "Róże cmentarne" i "Aleja samobójców", książki te napisał razem z Mariuszem Czubajem
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-16, 21:11   

O tych dwóch słyszałem właśnie, że słabsze. Podobno Krajewski niezbyt dobrze czuje się w czasach współczesnych. No ale sprawdzę, czekają w kolejce. Ale seria o Mocku i jego lwowskiej kopii Popielskim bardzo mnie wciągnęły, chociaż w sumie wszystkie te książki są do siebie dość podobne.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2012-10-27, 12:57   

Mam pytanie , czy ktoś czytał Jo Nesbo? Co sądzicie o Jego twórczości ?
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-10-27, 13:20   

Wersja krótka :
Czytał. Zaje...sty kawał pisania. Warto.
Edyta :
Mam jakby co ... zapraszam :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-27, 19:01   

Ostatnio skończyłam czytać E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Pierwsze co rzuca się w oczy po przeczytaniu już kilku stron to zasób słów autorki, który niestety nie powala na kolana.. Opisy poszczególnych 'epizodów' są prawie identyczne, jakby niczym się od siebie nie różniły. Te same słowa, określenia... Jak na nr 1 bestsellerów to trochę można się rozczarować. Niemniej jednak książka mnie wciągnęła, połknęłam ją w 3 dni i już czytam na ten moment e-booka bo jestem ciekawa jak się ta historia potoczy dalej. Czekam na 7 listopada i premierę w języku polskim :wink:

Na półce czeka jeszcze Emily Giffin i jej najnowsza książka "Pewnego Dnia" oraz polecana już tutaj Lackberg "Księżniczka z lodu". Podzielę się wrażeniami po przeczytaniu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2012-10-27, 19:51   

tumasz napisał/a:
Wersja krótka :
Czytał. Zaje...sty kawał pisania. Warto.
Edyta :
Mam jakby co ... zapraszam :-)


Tumasz, pożycz jak masz ;)
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-28, 18:26   

Marta napisał/a:
Ostatnio skończyłam czytać E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Pierwsze co rzuca się w oczy po przeczytaniu już kilku stron to zasób słów autorki, który niestety nie powala na kolana.. Opisy poszczególnych 'epizodów' są prawie identyczne, jakby niczym się od siebie nie różniły. Te same słowa, określenia... Jak na nr 1 bestsellerów to trochę można się rozczarować. Niemniej jednak książka mnie wciągnęła, połknęłam ją w 3 dni i już czytam na ten moment e-booka bo jestem ciekawa jak się ta historia potoczy dalej. Czekam na 7 listopada i premierę w języku polskim :wink:

Na półce czeka jeszcze Emily Giffin i jej najnowsza książka "Pewnego Dnia" oraz polecana już tutaj Lackberg "Księżniczka z lodu". Podzielę się wrażeniami po przeczytaniu :)

Właśnie wszyscy się teraz w tym zaczytuja.. mam w pdf może się skuszę...

daughter ja Nesbo czytałam tylko "Łowcy głów" jak na kryminał dla mnie dość przeciętny..


Ja ostatnio odwiedziłam księgarnię Weltbild z okazji promocji "Milion książek na jesień" i tak:

- Amore, Amore! Miłość po włosku Autor: Maria Carmen Morese - wziełam, bo namiętnie czytam wszystko co o Włoszech... nijakie, książka na jedno jesienne popołudnie, miłosna historia jak każda inna - pozytywem przemyślanie wplecione włoskie słowa, zwroty i przysłowia - zawsze można się czegoś nauczyć

- Wrześniowe dziewczynki Autor: Maureen Lee "Pasjonująca historia dwóch rodzin, które los przypadkowo splótł ze sobą na wiele lat. A wszystko zaczęło się pewnej deszczowej wrześniowej nocy, gdy na świat przyszły dwie dziewczynki – obie w tym samym domu, tylko w innych okolicznościach. Ich matki dzieli przepaść - pochodzenie, pozycja społeczna, sytuacja materialna, ale wkrótce połączą podobne bolesne doświadczenia i codzienne troski. Kiedy wybucha II wojna światowa ich córki zgłaszają się do wojska, a wojenne zawierucha rzuca je w to samo miejsce. Miłość, zdrada, szczęście i dramaty, przeszło ćwierć wieku historii splatającej się z losami bohaterów"
Faktycznie pasjonująca opowieść, nie można sie oderwać.. opowieść o przyjaźni, miłości, cierpieniu, szczęściu, rozstaniach, powrotach, narodzinach, śmierci.. a wszystko to z wojną w tle... Zdecydowanie polecam

- Matka wszystkich lalek autor Monika Szwaja - jak każda książka tej autorki - świetna. Połączenie współczesnego świata i wspomnienia o wojnie, najpierw ze strony polskiej rodziny, a później niemieckiej.. niestety zostawiłam pendriva w pracy i musze poczekać do jutra aby skończyć czytać, bo mam w ebooka

A własnie otwieram "Alibi na szczęście" Autor: Ficner-Ogonowska Anna
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-10-28, 18:36   

Marta napisał/a:
E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya".



Mam na pokładzie - zapraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2012-10-28, 20:13   

Ostatnie lato Catrin Collier to powieść historyczna z miłością w tle lub odwrotnie jak kto woli ;) Przyznam szczerze ,że nie lubię romansów wole kryminały, jednak losy Charlotte, jej rodziny i obraz wojny wciągnęły mnie tak , że rozprawiłam się z tymi 568 stronami w parę godzin . Szczerze polecam ....teraz sięgnę po Nesbo a dziś jeszcze dla zabicia czasu Grisham-Niewinny ...
_________________
"Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-11-17, 12:02   

Jeszcze dwa tyg .

_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2012-11-17, 14:28   

a czytał ktoś nową Masłowską?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW