R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
List otwarty do Burmistrza Janusza Antczaka
Autor Wiadomość
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-02, 18:31   

Postępowanie wobec Przedsiębiorstwa Komunalnego, ciąg dalszy:


30-07-2012, Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
Na podstawie art. 305 § 4 kpk, zawiadamiam, że w sprawie oszustwa, w której jest Pan pokrzywdzony wszczęto dochodzenie o przestępstwo określone w art. 286 § 1 kk. Postępowanie prowadzi ……… z KPP w Wieluniu a nadzoruje Prokurator Rejonowy w Wieluniu. ….



Tak więc jesteśmy o jeden „szczebel” wyżej i z początkowego postępowania sprawdzającego przeszliśmy w dochodzenie (jedna wspólnota teraz, ale ta sprawa jeśli dobrze pójdzie rozwinie się na 61 wspólnot prowadzonych przez PK). A w grę wchodzą niemałe pieniądze, bo kwoty mogą dochodzić do nawet kilku „dziesiątek” tysięcy dla każdej wspólnoty + duże odszkodowania. Jednakże niczego nie obiecuję, sprawa jest rozwojowa i na dobrej drodze. Aczkolwiek niezbadane są wyroki „boskie” i niczego nie można wziąć za pewnik!!!



Ciąg dalszy nastąpi …….
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-12, 08:01   

29-07-2012r. Skierowanie wniosku do Pani Jolanty Chełmińskiej Wojewody Łódzkiego o zainteresowanie się sprawą nieprawidłowości i łamaniem prawa w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieluniu.

W odpowiedzi Łódzki Urząd Wojewódzki przesyła skargę do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieluniu.

W konsekwencji Przewodniczący Rady Miejskiej przesyła pismo do Burmistrza Janusza Antczaka;

Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 7 sierpnia 2012r. do Rady Miejskiej wpłynęła według właściwości skarga Pana (….) na działalność Burmistrza Wielunia, dotycząca niedostatecznego nadzoru nad Przedsiębiorstwem Komunalnym w Wieluniu, przekazana przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. Ponadto skarga przekazana została Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wieluniu, celem wydania opinii co do jej zasadności, jak również rozpatrzenie skargi będzie przedmiotem obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.

c.d.n.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-24, 15:19   

22-08-2012r.
Pismo z Rady Miejskiej w Wieluniu do Pana …….
Zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie

Na podstawie art. 36 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (….) zawiadamiam, iż skarga z dnia 29-07-2012r. na działalność Burmistrza Wielunia, dotycząca niedostatecznego nadzoru nad Przedsiębiorstwem Komunalnym w Wieluniu, przekazana przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi (…..), nie zostanie załatwiona w terminie określonym w art. 237 § 1 KPA. Niezbędne jest przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, mające na celu wnikliwe i obiektywne rozpoznanie sprawy.
W związku z powyższym skarga nie będzie przedmiotem obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Wieluniu w dniu 28 sierpnia 2012r. Jednocześnie wyznacza się nowy termin do załatwienia przedmiotowej sprawy na miesiąc wrzesień, kiedy to odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Wieluniu. O dokładnym terminie XXII sesji zostanie Pan powiadomiony odrębnym pismem, bezpośrednio po jego wyznaczeniu.

Przewodniczący Rady Miejskiej Rady Miejskiej
Piotr Radowski

Podsumowanie:
dlaczego rozpatrzenie skargi zostało przełożone na następną sesję? Otóż wg mnie :
- na początek września przewidziane są wyniki kontroli w PK w ramach nadzoru właścicielskiego pełnionego przez Burmistrza Wielunia
- jak wyżej, powinny już być wyniki audytu wewnętrznego (w UM) w zakresie zarządzania zasobem mieszkaniowym
- przedstawiona będzie coroczna informacja z działalności spółek za 2010 r., w których udziały posiada Gmina Wieluń:
a) Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.
b) Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
c) Wieluńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-08, 14:57   

Obiektywnie jak to czytam to wydaje mi sie, ze sprawa w wielunskiej prokuraturze skonczy sie umorzeniem. Raczej nie ma tu przestepstwa tylko jest mega balagan w PK. Sprawa ta powinni zajac sie zwierzchnicy Owczarka i minister od nieruchomosci. Do Sadu karnego nie ma z czym isc, mimo, ze sad dal jakas nadzieje. Mysle, ze to tylko spylenie przez sad sprawy do prokuratury, aby odbic pileczke. Ja uwazam, ze nie ma tu przestepstwa. Obym sie jednak mylil. Powodzenia!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-09, 09:04   

Jozeff,
Cytat:
Raczej nie ma tu przestepstwa tylko jest mega balagan w PK. Sprawa ta powinni zajac sie zwierzchnicy Owczarka i minister od nieruchomości. Do Sadu karnego nie ma z czym isc

Małe wyjaśnienia:

- sprawy nieprawidłowości opisywanych w liście otwartym dotyczą działania Przedsiębiorstwa Komunalnego niezgodnego i nielegalnego z prawem, poprzez naruszenie wielu ustaw.

- prokuratura zajmuje się obszarami nieprawidłowości działania Przedsiębiorstwa Komunalnego w zakresie zarzadzania wspólnotami mieszkaniowymi w Wieluniu, m.in.(ogólnikowo):

• rachunkowego oraz merytorycznego klasyfikowania przychodów i kosztów wspólnoty
• obszaru, gdzie doszło do potencjalnych defraudacji pieniędzy
• nieprawidłowości prawno - skarbowych, wynikających z realizacji umów zleceń
• braku prawidłowych rozliczeń zaliczek lub braku wiarygodności, co do przedstawianych danych liczbowych
• brak rozliczeń rocznych za koszty zakupu ciepła
• wprowadzanie regulaminów niezgodnie z prawem
• braku należytej staranności przy wykonywaniu obowiązków zarządcy nieruchomości
• nieprawidłowości przy prowadzeniu dokumentacji wspólnoty mieszkaniowej
• braku uchwał wspólnoty mieszkaniowej
• podejrzenie prowadzenia podwójnej księgowości
• fałszowanie dokumentów
• stosowanie różnych stawek podatku VAT na te same pozycje lub usługi

- to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa jest tylko początkiem spraw związanych z nieprawidłowościami i działaniami nielegalnymi związanymi z Panem Owczarkiem i Przedsiębiorstwem Komunalnym (PK) w Wieluniu. Jest to dopiero pierwsza faza postępowania. Nieprawidłowości finansowe nie dotyczą tylko jednej wspólnoty, lecz wszystkich wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez PK w Wieluniu. We wszystkich tych wspólnotach malwersacje i nieprawidłowości finansowe odbywały się na podobnej zasadzie, jak we wspólnocie nr 7. Szacowane straty wszystkich wspólnot mogą przekraczać 2,5 miliona zł (prawdopodobnie na co najmniej taką kwotę mieszkańcy wspólnot kierowanych przez PK zostali oszukani).

- usytuowana przy ministrze budownictwa Komisja Odpowiedzialności Zawodowej to nic innego jak sąd dyscyplinarny dla pośredników, zarządców oraz rzeczoznawców majątkowych. Efektem przeprowadzonego przez nią postępowania może być nawet utrata licencji przez przedstawicieli tych zawodów. Komisja ocenia jedynie, czy zarządca działał zgodnie z prawem oraz standardami zawodowymi. Jeżeli uzna, że złamał przepisy lub zachował się nieetycznie, może ukarać go naganą, upomnieniem albo odebraniem licencji. Nic więcej. Trzeba więc odwoływać się także do prokuratury. Sprawa do w/w komisji trafi po zakończeniu działań w UM i Prokuraturze. Pozbawienie licencji zawodowej następuje w przypadku:

1) utraty zdolności do czynności prawnych;
2) skazania za przestępstwa, o których mowa w art. 187 ust. 1 pkt 2;
3) sądowego zakazu wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości;
4) sądowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zarządzania nieruchomościami.

- dodatkowo;

pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi (fragment):
Łódź, dnia 10 sierpnia 2012 r.
Pan ….
…. Nawiązując do Pana wniosku o podjęcie, przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi, kontroli gospodarki finansowej w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieluniu informuję Pana uprzejmie, że Izba dokonała analizy przedstawionych przez Pana okoliczności związanych z funkcjonowaniem ww. Przedsiębiorstwa. Okoliczności te uzasadniają ujęcie kontroli w ww. podmiocie w planach działalności kontrolnej RIO w Łodzi….

(imię i nazwisko)
Naczelnik Wydziału Kontroli
RIO w Łodzi

- tak więc do sprawy dołącza się kolejna instytucja kontrolna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-09, 09:12   

Falszowanie dokumentow to faktycznie sprawa karna, ale reszta to juz raczej sprawy dla skarbowki, RIO i tej komisji ds odpowiedzialnosci. A skarbowka wie o sprawie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-09, 09:50   

Urząd Skarbowy wie o sprawie, jednakże w jednym z pism pisze:

… z uwagi na zapis art. 293 Ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) o tajemnicy skarbowej, tut. Urząd nie może informować o sprawie zastosowania i wynikach rozpracowania przekazanych informacji. …
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-09, 11:04   

Sprytnie!! Ciekawe co zrobili? Przeciez to sprawa dla nich. A moze warto wystapic do UKS'u?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-09, 11:08   

Torrent2 Jestes sam w tej walce, czy masz jakies wsparcie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-09, 12:12   

Do UKS-u na razie uważam, że niema potrzeby występować. W pierwszej fazie muszę doprowadzić do załączenia w aktach sprawy raportu z US z w/w kontroli. Na wniosek Prokuratora, naczelnik US musi dostarczyć wyniki kontroli. Wtedy będę miał możliwość zapoznania się z dokumentami (poszkodowany ma prawo wglądu w akta sprawy). Przed próbą umorzenia postępowania w aktach sprawy znalazły się wszystkie kontrole przeprowadzone w PK (US, ZUS, RIO), jednakże tej kontroli brakowało! A w aktach zaznaczone było o takiej kontroli. Pytanie brzmi więc: dlaczego brakowało tej kontroli? Ale nieważne, teraz raczej uda mi się doprowadzić do włączenia w/w dokumentów do akt sprawy.
A czy jestem sam w tej walce? Tak, ale dlatego, że tego chcę. Uznałem, że im więcej osób będzie w to zaangażowane, tym bardziej będzie utrudnione całe przedsięwzięcie. Ponadto, to ja dysponuję dużą ilością dokumentów, faktur, itd. Inni nawet nie zdają sobie sprawy z nieprawidłowości, bo nie dysponują w/w dokumentami. Na pomoc i współpracę innych przyjdzie odpowiedni czas (głównie mam na myśli inne wspólnoty, które będą chciały odzyskać swoje pieniądze). Najpierw muszę doprowadzić do udowodnienia zarzutów kierowanych do Pana Owczarka i PK (a proszę mi wierzyć, że nie jest to łatwe, ze względu na „chwyty” i posunięcia do których się posuwają, a o których nie mogę pisać).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-09, 12:38   

Podziwiam. Powodzenia !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-09, 13:43   

torrent2 pomyśl co by było gdybyś Ty i Twoi polpecznicy bądź ci którzy cię podkręcają poświęcili energię, którą marnujecie na pisanie po UKS-ach, prokuraturach, forach i wszystkich innych, na pracę na rzecz Waszej wspólnoty mieszkaniowej? Możesz szczekać bez opamiętania jak Paweł Okrasa, ale karawana i tak pójdzie dalej a Ty zaczniesz być traktowany jako oszołom, który tylko mąci i wszyscy się od Ciebie odwrócą łącznie z pracodawcą czy zleceniodawcami. Nie szczekaniem buduje się autorytet ale ciężką pracą i roztropnymi wypowiedziami. Zawsze możecie zrezygnować z usług PK i samemu prowadzić sprawy wspólnoty lub oddać w zarząd np. licencjonowanemu zarządcy. Pytanie ilu ludzi z Twojej wspólnoty Cię posłucha, czy uważają Cię za autorytet i czy za Tobą pójdą? A w ogóle poobserwuj najpierw pracę Owczarka w PK i Radzie powiatu i jak zobaczysz to cojest faktycznie, czyli, że od A do Z ma wszystko poukładane sam dojdziesz do wniosku, że Twoja walka nie ma sensu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-09-09, 14:33   

zbigie,
Śmiem wątpić w jakąkolwiek wartość twojego postu z prostej przyczyny - stronniczość.

Osoba która jest tak blisko związana z obecną władzą, burmistrzem Antczakiem i bez wątpienia z samym panem Owczarkiem nie będzie nigdy osobą której sądy i opinie na temat tej władzy są godne uwagi, bo jak oczekiwać obiektywizmu od osoby która wsparła kampanię burmistrza i całej WZW kwotą 7 tysięcy złotych?
Ty w dodatku tworzysz linię obrony tej władzy, ale to w pełni zrozumiałe w końcu bycie w gronie kandydatów na wiceburmistrza gminy Wieluń pod rządem Janusza Antczaka zobowiązuje. ;)
Ostatnio zmieniony przez Sylwester 2012-09-09, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jozeff 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2012-09-09, 20:31   

I komu tu wierzyc? Wspolczuje temu prokuratorowi, ktory ma rozstrzygac w tej sprawie. Nic nie jest oczywiste, tylko czarne lub tylko biale.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-09, 22:32   

zbigie;
- napisałeś: „Ty i Twoi polpecznicy” –przykro jest mi że sprawię ci zawód, ale nie mam żadnych „polpeczników”.

- napisałeś: „marnujecie na pisanie po UKS-ach, prokuraturach, forach i wszystkich innych, na pracę na rzecz Waszej wspólnoty mieszkaniowej”, i tutaj się z tobą nie zgodzę, bo czy dążenie do prawidłowego rozliczania finansowego nie jest pracą na rzecz wspólnoty?

- napisałeś: „nie szczekaniem buduje się autorytet”, zgadzam się z tobą, bo na pewno nie będę miał takiego autorytetu jak Ty, który musi na forum posuwać się do wypowiedzi typu: „Możesz szczekać bez opamiętania”, „a Ty zaczniesz być traktowany jako oszołom”. Widzisz, zawsze uważałem, że każdy ma prawo do swojej opinii w każdym temacie, i nie musi być zgodna z poglądami autora, ale nie musisz zaraz obrażać drugiej osoby! Chcesz porozmawiać i podyskutować, to wyraź swoją opinię, a wysunięte twierdzenia podeprzyj dowodami! Widzisz, ja ciebie znam, a także mieliśmy przyjemność się spotkać. Wydawało mi się, że jesteś inteligentnym i opanowanym człowiekiem, ale niestety chyba pomyliłem się. Nie wiem, czy ty wiesz kim ja jestem? Jeżeli będzie faktycznie tak jak pisze Sylwester, to wielce prawdopodobne, że będziesz musiał niestety ze względu na zajmowane stanowisko spotykać się zemną i prowadzić rozmowy powiązane z PK i Panem Owczarkiem (wiceburmistrz nadzoruje wydział gospodarki komunalnej, nieruchomości i planowania przestrzennego). Czy wtedy także będziesz miał odwagę powiedzieć mi to w oczy?

- napisałeś: „wszyscy się od Ciebie odwrócą łącznie z pracodawcą czy zleceniodawcami”, to pokładam w Tobie nadzieję, że TY się ode mnie nie odwrócisz :) .

- napisałeś: „Pytanie ilu ludzi z Twojej wspólnoty Cię posłucha, czy uważają Cię za autorytet i czy za Tobą pójdą?”. Nie wiem ile ludzi z mojej wspólnoty mnie posłucha, jednakże jak do tej pory wszystkie propozycje wysuwane przeze mnie na zebraniach przechodzą bez problemu. Ponadto, gdyby nie moje działania, mieszkańcy wspólnoty musieliby ponieść ze swoich pieniędzy kwotę ponad 18000 zł (a było to spowodowane nieprawidłowym zarządzaniem przez PK). Ponadto wspólnota za 2011 rok miała najniższe opłaty od 1996 r. w przeliczeniu na 1m², a w tym roku mieszkańcy po raz pierwszy od 12 lat otrzymali zwroty za wywóz śmieci (w zależności od ilości osób, 4 osoby; 20 zł za 6 miesięcy br.)

- napisałeś: „A w ogóle poobserwuj najpierw pracę Owczarka w PK i Radzie powiatu i jak zobaczysz to cojest faktycznie, czyli, że od A do Z ma wszystko poukładane sam dojdziesz do wniosku, że Twoja walka nie ma sensu”. Widzisz, właśnie ja obserwuję pracę Owczarka w PK i Radzie powiatu i widzę wielki kogel-mogel (przykłady – sprawy opisane w tym temacie)! A może jednak się mylę? Postaraj się nam udowodnić, co takiego ma poukładane od A do Z? Ponadto to nie jest żadna walka! To jest dążenie do odsunięcie człowieka od stanowisk, na których doprowadził swoim działaniem do wielu nieprawidłowości i oszukał wielu mieszkańców Wielunia, a którzy to zaufali jemu.

- jeżeli jest tak, jak napisał Sylwester: „Osoba która jest tak blisko związana z obecną władzą, burmistrzem Antczakiem i bez wątpienia z samym panem Owczarkiem nie będzie nigdy osobą której sądy i opinie na temat tej władzy są godne uwagi, bo jak oczekiwać obiektywizmu od osoby która wsparła kampanię tych osób kwotą 7 tysięcy złotych?”, to przynajmniej postaraj się chociaż trochę być obiektywny!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW