R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
WYBORY SAMORZĄDOWE 2010
Autor Wiadomość
darek61 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 62
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 09:35   Wybory samorządowe 2010

Do mieszkańców Wielunia !!!!!

Jeśli zależy mieszkańcom na dobru miasta, to nie należy oddawać władzy w łapy obecnie rządzącej "rodzinnej Gminie" (Majcher, Kaja) ani też powstającej "wspólnocie interesów" (Antczak, Owczarek, Radowski) . Takie układy doprowadziły do zapaści miasta, miasta które zasługuje na rozwój, na rządy ludzi prawych , dla których interes publiczny jest dobrem najwyższym , którzy nie wykorzystają władzy powierzonej im przez wyborców do załatwiania swoich partyjnych i prywatnych interesów . Wieluń, „nasza mała Ojczyzna” na to zasługuje ! Więc – zanim oddasz swój głos 21.11.2010 – pomyśl o tym i zdecyduj, czy chcesz Wielunia takiego, jakim był przez ostatnie osiem lat gdzie dla jego dobra i dobra jego mieszkańców nie zrobiono nic, czy chcesz zmiany na lepsze ?
Jeśli chcesz zmiany – bo to Ty o tym decydujesz , dokonaj właściwego wyboru, postaw na ludzi , którzy są gwarantem zmian .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-11-14, 10:04   

słowo gwarant nie jest zbytnio lubianym słowem na wln... a tak w ogóle nikt nie jest gwarantem zmian chyba że na złe to się zgodzę :lol:
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 11:11   

Sylwester nie pogrążaj się, o ile można jeszcze bardziej. Bo od samego początku prowadzisz kampanię wyborczą w sposób bardzo nieprofesjonalny, żeby nie powiedzieć dosadniej :razz: .

Sylwester napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Teraz powielono ten pomysł i próbuje się społeczeństwu wmówić, że ludzie tylko z własnym biznesem są godni stanowisk samorządowych.



Wystarczy zobaczyć listy FSZW, żeby rozwiać wątpliwości co do prawdziwością tego zdania. P. Gajewski, tak jak Tomasz Kulicki czy pan Puławski nie prowadzą aktualnie działalności gospodarczej i każdy z nich startuje z list Forum.

To typowa metoda Kalego, inni nie mają do tego prawa, ale nasi i owszem :shock:

A żeby poprzeć swoją tezę co do Waszych zamiarów straszenia wyborców, zacytuję Ciebie samego;
Sylwester napisał/a:
Proszę porównać prestiż, pensję wicestarosty, a strażnika miejskiego, albo wiceburmistrza i prezesa spółdzielni w jednej osobie do pensji nauczyciela w-f.
Widać drobną różnicę ;)

Dajesz wyraźnie do zrozumienia, że są oni żądni stanowisk samorządowych tylko dlatego, żeby nie wrócić do szarej rzeczywistości.
I jeszcze jeden przykład;
Sylwester napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Albo "słowa" Adamskiego (cudzysłów celowy, bo wiadomo czyje to słowa ) "... . W przeciwnym razie grozi im finansowa i społeczna degradacja"



Czy tak nie będzie jak pan Antczak nie zostanie wiceburmistrzem? Co on będzie robił w razie politycznej klęski? Czeka go powrót do macierzy --> strażnik miejski za o wiele mniejsze pieniądze. Jak on wtedy utrzyma taką rodzinę przyzwyczajoną do innej stopy życiowej?

A nie startują tylko sami strażnicy miejscy, czy nauczyciele wychowania fizycznego. Startują; piekarze, ślusarze, technolodzy, kierowcy. Według Was, robią to tylko dla dobra własnego. Co innego właściciele firm :shock: .
I nie pisz mi, albo nie piszcie, że źle odczytuję Wasze intencje (no może nie Wasze, bo jesteście tylko narzędziami w czyichś rękach, szeregowcami :shock: ), bo powyższe przykłady, które zacytowałem dowodzą że tak nie jest.

A teraz pean na cześć wodza :shock: ;
Sylwester napisał/a:
Dobrym przykładem służby gminie jest Paweł Okrasa - mógłby np. zamiast siedzieć na sesjach uświadamiając radnych, że to co chcą uchwalić zawiera błędy formalne za ok. 800zł miesięcznie (- co jest i tak bezcelowe bo część rady nie zwraca uwagi na żadne argumenty i podnosi rękę "bo tak im kazali") mógłby zająć się w większym stopniu firmą której jest współwłaścicielem z czego miałby relatywnie więcej pieniędzy.


Żeby już zakończyć rozdział; "biznesmenowi stołek, etatowcowi figa" jest to mój ostatni wpis dotyczący tego zagadnienia.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-11-14, 11:28   

Temat przeniesiony i scalony z tożsamym, we właściwym dziale.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2010-11-14, 12:03   

miko 005
Zachowujesz się w sposób wręcz śmieszny - umieszczasz skany zdjęć ludzi z forum stosując bezsensowną cenzurę. Próbujesz tym uzasadnić rozdawanie zapałek z wizerunkiem p. Antczaka.
Trudno jest czasem dotrzeć do wszystkich znajomych, a umieszczenie ulotek w skrzynce to sposób na promocję kandydata tak jak i umieszczenie tej ulotki w profilu na Facebooku czy naszej-klasie.
To jest element kampanii wyborczej, jeżeli tego nie rozumiesz i traktujesz to jak
miko 005 napisał/a:
okazję pochwalenia się znajomym, "jaki to ze mnie polityk".

to przenieś się do innego działu, bo chwalenie się "jaki to ze mnie polityk" nie jest warte poświęcania takiej ilości mojego czasu czy pieniędzy. Warte jest jeżeli ma się konkretny i sensowny pomysł i chce się zostać radnym.


miko 005 napisał/a:
To typowa metoda Kalego, inni nie mają do tego prawa, ale nasi i owszem

To przykład na to, że to co próbujesz tutaj nam imputować jest twoim kolejnym wymysłem.

miko 005 napisał/a:
Dajesz wyraźnie do zrozumienia, że są oni żądni stanowisk samorządowych tylko dlatego, żeby nie wrócić do szarej rzeczywistości.

Oczywiście, że tak. Problem polega na tym, że traktujesz to jako jakiś tajny chwyt który wykryłeś i teraz go obnażasz tuż przed wyborami.
Powtarzam jeszcze raz, mówiłem o tym zawsze i jest to prawda. Bo jak uzasadnić rozdawanie zapałek w okresie Wszystkich Świętych?

miko 005 napisał/a:
A nie startują tylko sami strażnicy miejscy, czy nauczyciele wychowania fizycznego. Startują; piekarze, ślusarze, technolodzy, kierowcy. Według Was, robią to tylko dla dobra własnego. Co innego właściciele firm .

Oczywiście, że tak, startują lekarze, technolodzy itd.
Tylko, że jeden zrezygnował już z pracy na rzecz stanowiska w spółkach z udziałem gminy i diety radnego. Jakie on ma inne źródła dochodów w razie przegranej?
Wicestarosta pokazał podczas rozłamu w FSZW na czym mu tak na prawdę zależy i to jest fakt niepodważalny.
Co innego Ci którzy pracują w szkole, szpitalu czy radio przy czym jeżeli ktoś już nie ma teraz czasu to jak go chce znaleźć jak zostanie radnym?


miko 005 napisał/a:
W związku z tym proszę o usunięcie tego posta w całości, ewentualnie wygaśnie sam za niespełna dobę

Pomyśl nad tym co wypisujesz, boli Cię jak ktoś napisze coś niezgodnego z twoim sposobem myślenia do tego stopnia, że chcesz usunięcia jego postów.
Taki światły wyborca jak ty widział za pewnie biuletyn PO i art. pana Adamskiego w nim zamieszczony, więc jak widzisz, dużo osób uważa podobnie, a ty masz już manię godną pewnego przywódcy politycznego.


Przed nami ostatni tydzień kampanii wyborczej - mam nadzieję, że najciekawszy.
Na pole walki w ostatnim tygodniu wkroczy aktualny burmistrz - czy nie za późno?
Co zrobią pozostali kandydaci - zwłaszcza dwie kobiety?
Co ze Wspólnotą? Czy nie wykrwawili się już finansowo i starczy im sił na finisz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
blaza 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 15:40   

Polecam ten oto artykuł, w szczególności kieruję go do osób święcie przekonanych o 'bezinteresownej' i pełnej 'oddania' polityce wielu naszych włodarzy. Tekst jest niewiarygodnie uniwersalny i obrazowo przedstawia cały mechanizm ichniejszych działań. :)
Ostatnio zmieniony przez blaza 2010-11-14, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 16:15   

Sylwester napisał/a:
miko 005 napisał/a:
W związku z tym proszę o usunięcie tego posta w całości, ewentualnie wygaśnie sam za niespełna dobę


Pomyśl nad tym co wypisujesz, boli Cię jak ktoś napisze coś niezgodnego z twoim sposobem myślenia do tego stopnia, że chcesz usunięcia jego postów.
Taki światły wyborca jak ty widział za pewnie biuletyn PO i art. pana Adamskiego w nim zamieszczony, więc jak widzisz, dużo osób uważa podobnie, a ty masz już manię godną pewnego przywódcy politycznego.

Ale generalnie wiesz o czym piszesz? A jeśli nie, (jestem pewien że nie wiesz), to pofatyguj się i napisz do moderatora np. bob_mistrz, bo to On przeniósł pewien post na odpowiednie miejsce. Może wtedy zrozumiesz sens ostatniego mojego wpisu, i późniejszą prośbę o jego skasowanie. I kto wie, może nawet potem resztki ambicji podpowiedzą Ci, żebyś mnie przeprosił za to co napisałeś w kwestii usuwania postów ;)

Sylwester napisał/a:
miko 005
Zachowujesz się w sposób wręcz śmieszny ...

Jednak cały czas daleko mi do Twojej "błazenady wyborczej". Z braku jakichkolwiek kontrargumentów przywołujesz owe "zapałki" (w ostatnim poście dwa razy), gdy ja tymczasem zamknąłem już ten rozdział.
No cóż, zmienisz ton jak tylko zorientujesz się że jesteś małym trybikiem w maszynie FSZW, trybikiem szybko wymienialnym :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2010-11-14, 17:23   

miko 005 napisał/a:
od samego początku prowadzisz kampanię wyborczą w sposób bardzo nieprofesjonalny

Może i masz racje, ale jeżeli profesjonalizm wygląda tak jak u twoich protegowanych to wolę to robić w taki, a nie ich sposób.

miko 005,
Tak post darka61 został tu wrzucony(wcześniej był gdzieś indziej). Co nie zmienia faktu, że zabolała Cie, czyjaś pomyłka czy przeoczenie w zakładaniu nowego wątku bo krytykował on panów których nieustannie bronisz.

Zapałki są tutaj przykładem na determinację Antczaka, ale gdy zaczynam używać ich jako argumentu to ty je bagatelizujesz.
Fakt rozłamu w FSZW - podjęcie decyzji przez grupę kilku osób co jest dla nich ważniejsze - lukratywne posady też bagatelizujesz.

Lepiej odrzucić wszystkie kontrargumenty mówiąc, że ich nie było :?

miko 005 napisał/a:
Jednak cały czas daleko mi do Twojej "błazenady wyborczej".

W której właśnie uczestniczysz. Dobrze, że masz jeszcze dystans do siebie.


miko 005 napisał/a:
No cóż, zmienisz ton jak tylko zorientujesz się że jesteś małym trybikiem w maszynie FSZW, trybikiem szybko wymienialnym


Skąd wiesz? Byłeś takim trybikiem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tadeusz14 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-11-14, 19:00   

Panie Sylwestrze - a przyjdzie Pan posprzątać w mojej klatce schodowej ? Pańskie i Pańskiego ugrupowania ulotki/gazetki okolicznościowe przewalają się po podłodze. Kto i kiedy to wszystko posprząta ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2010-11-14, 19:06   

Odpowiedź na PW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-14, 19:09   

Tadeusz14, myślę że na klatkach leżą ulotki nie tylko FSZW ale i innych ugrupowań. A razem z nimi cała sterta ofert np supermarketów. I chyba nikt nie robi z tego powodu wielkiej afery.
miko 005, Sylwester, zakończcie może tą swoją wymianę uprzejmości. Nie dojdziecie do porozumienia więc niepotrzebnie się nakręcacie.

A żeby wnieść coś do tematu - również uważam, że do polityki winno się wybierać ludzi możliwie niezależnych, dla których stołek i profity z bycia u władzy nie będzie celem samym w sobie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 23:31   

Panowie i Panie jako iż wybory co raz to bliżej chciałbym się pożalić troszkę ... mam już ich dosyć ... jak dla mnie wszechobecność twarzy Pana Okrasy jest na tyle duża że staram się nie opuszczać domowych kamaszy ... Sylwester, dlaczego tobie jest ciężko zrozumieć że 1992 roku praca na stanowisku strażnika miejskiego była czymś ... jak dla mnie to widać twoje podejście ... kurcze ja niedługo kończę studia ale jak bym potrzebował to poszedł bym do każdej pracy żeby zapewnić byt swojej rodzinie. popieram miko od razu widać kto popiera Forum ... niedługo napiszecie że "Paweł pewnie już byłby milionerem gdyby nie to że jest w radzie". Kurcze niech wygrają najlepsi najbardziej szanowani wśród swoich wyborców. Bazowanie na artykule Pana Zygmunta Adamskiego który jest w Forum i na dodatek 8 lat temu przegrał wybory o fotel burmistrza miasta a dodatkowo ubiegającego się o mandat w SM jest śmieszne i nie na miejscu ... najbardziej podobały mi się słowa "W przeciwnym razie grozi im finansowa i społeczna degradacja"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-15, 23:47   

Drakulin napisał/a:
jak dla mnie wszechobecność twarzy Pana Okrasy jest na tyle duża że staram się nie opuszczać domowych kamaszy ...

W poprzednich wyborach chyba. Też bałem się otwierając lodówkę, że wyskoczy Okrasa. Teraz boję się, że jak wejdę do łazienki to Antczak wyskoczy...
Widać, skąd się strzela. Piszę, jako niezależny od polityki w tych wyborach, ale piszę, co widzę - i nie tylko ja mam takie zdanie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 00:01   

Drakulin, moim zdaniem na mieście jest porównywalna ilość Antczaków, Okrasów i Kaftanów. I nie widzę w tym nic złego - wszak to czas kampanii wyborczej i takie prawa nimi rządzą. Większość wyborców nie chce wnikać w szczegóły programowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2010-11-16, 00:08   

więcej niż wyborczych mordek jest reklam, bilbordów pkobp :D
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW