R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2010-08-29, 19:30
APEL do władz - Ocalcie zabudowania Cukrowni !!

Czy "Amerykanka" i najstarsze zabudowania "Cukrowni" z uwagi na swą wartość kulturową i historyczną powinny być otoczone szczególną troską władz miasta - innymi słowy: czy władze powinny podjąć zdecydowane działania zapobiegające ich dewastacji.
Tak
80%
 80%  [ 60 ]
Nie
20%
 20%  [ 15 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 75

Autor Wiadomość
EBS 
Słyszał o Wieluniu



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-19, 23:03   

mrk napisał/a:
EBS napisał/a:
Można by zacząć od zorientowania się, czy podpadają pod jakiś paragraf, który nakazuje ich konserwację czy coś takiego

A może tak zorientować się czy ludzie potrzebujący pomocy podpadają pod jakiś paragraf który nakazuje im pomóc :evil: :!: Najpierw myślmy o ludziach, a jeśli starczy pomyślimy o cegłach :!:
Moim zdaniem lepsza pomoc dla jednej rodziny niż sztuczne pompowanie środków w ruiny.
Te pieniądze przeznaczyć na pomoc społeczną :!: :!: :!:
:!:


No to zajmij się tym. Której rodzinie pomagasz?
Zresztą jedno nie przeszkadza drugiemu. W źle zagospodarowanych miastach źle jest nie tylko zabytkom, ale i ludziom. Tu nie chodzi o ratowanie zabytku dla zabytku, ale o dbałość o przestrzeń miejską DLA LUDZI.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-19, 23:36   

mrk napisał/a:
Te pieniądze przeznaczyć na pomoc społeczną :!: :!: :!: (...)
Niech miasto da więcej na pomoc dla najbiedniejszych, inwalidów itp.


To może od razu cały budżet na tzw "opiekę społeczną" :evil: :evil: :?: . Nadmierna działalność opiekuńcza państwa/gminy w stosunku do rodzin ubogich jest bardziej szkodliwa niż jej brak i to nie tylko szkodliwa dla społeczeństwa/państwa ale także dla "obdarowanych". Nie chcę generalizować ale znam przypadki gdzie właśnie przez takie po prostu niewychowawcze "rozdawanie kasy" "ubogim" (może stosunkowo niedużej) rośnie lub już wyrosło kolejne pokolenie ludzi mających jedynie roszczeniowy stosunek do reszty społeczeństwa. ("po co mam pracować skoro o minimum zatroszczy się za mnie państwo")


EBS napisał/a:
W źle zagospodarowanych miastach źle jest nie tylko zabytkom, ale i ludziom. Tu nie chodzi o ratowanie zabytku dla zabytku, ale o dbałość o przestrzeń miejską DLA LUDZI.

Z tymi słowami się za to w pełni zgadzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mrk 
Przejeżdżał przez Wieluń
prawie z ?


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 93
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-21, 23:19   

Cytat:
Tu nie chodzi o ratowanie zabytku dla zabytku, ale o dbałość o przestrzeń miejską DLA LUDZI.

Ludzie potrzebują czegoś innego niż cukrownia czy amerykanka. Mieszkań, pomocy w momencie gdy utracili miejsce pracy itp.

EBS napisał/a:
No to zajmij się tym. Której rodzinie pomagasz?

A Ty której cegle w cukrowni :?: Miałem na myśli pomoc z funduszy miejskich, ale chętnie się dowiem którą cegłę sponsorujesz :)

Stefan napisał/a:
To może od razu cały budżet na tzw "opiekę społeczną"

Tak :!: :!: :!: Na dobrze ulokowaną pomoc, tak, tak i jeszcze raz tak :!: Ludzie którzy wyjdą z bezrobocia czy nędzy może kiedyś przez swoją działalność gospodarczą pomogą cukrowni, lub amerykance. Taka kolejność, pierwsi ludzie, drugie mury :!:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ahmed 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: Ostrówek
Wysłany: 2009-12-27, 02:52   

mrk napisał/a:
Ludzie potrzebują czegoś innego niż cukrownia czy amerykanka. Mieszkań, pomocy w momencie gdy utracili miejsce pracy itp.

Na dobrą sprawę amerykanka mogła by być kolejnym miejscem pracy :)
Ja tutaj popieram w 100% wypowiedź Stefana. Ludziom powinno się dać prace a nie owoce pracy.
_________________
Gość !!! Zrób coś !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-04, 21:55   

Cukrownia cukrownią. Już nic się nie zrobi. Ale wszyscy forumowicze wiedzą, że niedaleko niej są stawy. Dwa ostatnie zostały zasypane, została zasypana także "smródka" płynąca niedaleko, przez co cała woda rozlała się na pola. Można to zobaczyć jadąc od strony Fabrycznej na tzw. Chrusty (ulica Jagiełły). Gdyby ludzie byli trochę mądrzejsi, to może utworzyłby się tam jakiś nowy ekosystem i spoko. Ale niestety, Polskie społeczeństwo jest jakie jest. Ludzie zrobili ze stawów śmietnisko, jest tam teraz mnóstwo śmieci. Może władze powinny się tym zainteresować, może trzeba zrobić jakąś akcje propagandową, która będzie przestrzegała ludzi przed dzikim wyrzucaniem śmieci. Wokół są siedliska dzikich ptaków - bażantów, łabędzi, łysek. Jak ludzie dalej będą tam śmiecić, może to doprowadzić do dużego skażenia środowiska. A Miasto jak na razie nie robi nic, widzę to, bo często tamtędy przejeżdżam ;> Pozdrawiam.
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-05, 11:22   

Raszew napisał/a:
A Miasto jak na razie nie robi nic, widzę to, bo często tamtędy przejeżdżam

Raszew, zrób może fotoreportaż i wrzuć nam go tutaj, bo nie każdy ma okazję tamtędy przejeżdżać.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-05, 12:02   

Ok, następnym razem zrobię zdjęcia. W tym tygodniu prawdopodobnie jeszcze zrobie.
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-04-06, 19:09   

Oto kilka zdjęć z STAWÓW przy zdewastowanej już ''CUKROWNI WIELUŃ. Więcej zdjęć jest prawdopodobnie na profilu'' CUKROWNI WIELUŃ'' na Naszej klasie.Jest też kilka zdjęć Stawów jak kampania cukrownicza szła całą parą.

DSCF0017 kopia.JPG
Plik ściągnięto 318 raz(y) 27,7 KB

DSCF0098 kopia.JPG
Plik ściągnięto 309 raz(y) 46,57 KB

DSCF0097 kopia.JPG
Plik ściągnięto 296 raz(y) 42,47 KB

DSCF0096 kopia.JPG
Plik ściągnięto 307 raz(y) 45 KB

DSCF0059 kopia.JPG
Plik ściągnięto 303 raz(y) 37,27 KB

DSC00567.JPG
Plik ściągnięto 306 raz(y) 162,91 KB

DSC00566.JPG
Plik ściągnięto 300 raz(y) 165,27 KB

DSC00551.JPG
Plik ściągnięto 308 raz(y) 163,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-07, 11:25   

akirus napisał/a:
A może zrobią dyskotekę i młodzież nie będzie jeździć do Protektora
Dyskoteka tez uważm,że nie jest dobrym pomysłem młodzież nie przestanie jezdzić do Protectora a już się przekonaliśmy,ze nasze miasto jest jednak za małe na dwa cluby.
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-04-09, 19:39   

Mam jeszcze kilka zdjęć STAWÓW przy byłej ''CUKROWNI WIELUŃ'' autorem tych zdjęć jest Pan Adam Ustyniak.

stawy_24.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 92,01 KB

stawy_22.jpg
Plik ściągnięto 294 raz(y) 118,89 KB

stawy_17.jpg
Plik ściągnięto 323 raz(y) 74,29 KB

stawy_13.jpg
Plik ściągnięto 299 raz(y) 112,21 KB

stawy_07.jpg
Plik ściągnięto 312 raz(y) 80,13 KB

stawy_06.jpg
Plik ściągnięto 302 raz(y) 78,19 KB

stawy_02.jpg
Plik ściągnięto 312 raz(y) 68,45 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-17, 15:14   

Spakowałem zdjęcia do pliku i wrzuciłem na speedyshare. Są tam zdjęcia zaśmieconych stawów i zniszczonej cukrowni :> Link : http://www.speedyshare.com/files/21982972/0012.zip
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-03, 17:39   

Jak nie zakład biopaliw, to asfaltownia

Część terenów byłej cukrowni zmieniła właściciela. Do inwestowania w tej części miasta przymierza się z firma z Giżycka. Możliwe, że będzie to wytwórnia mas bitumicznych.
O planowanej inwestycji przy ul. Długosza poinformował na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Janusz Antczak.
- Współpraca z inwestorem układa się bardzo dobrze - powiedział szef ratusza. – Myślę, że nowoczesna wytwórnia mas bitumicznych przyczyniłaby się do tego, aby ta część miasta znów tętniła życiem. Byłby to jedyny taki zakład w najbliższej okolicy.

Dokładnie chodzi o firmę Trans-Żwir z Giżycka. Jej przedstawiciele nie chcą jednak na razie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przedsięwzięcia. Nie uzyskaliśmy potwierdzenia, że w Wieluniu będzie produkowany asfalt.
- Nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Na razie trwają tam tylko prace porządkowe - usłyszeliśmy w giżyckim przedsiębiorstwie.

W wieluńskim ratuszu usłyszeliśmy, że nie jest wykluczone, że Trans-Żwir wykupi kolejne tereny cukrowni, w tym główny budynek dawnej fabryki.
Burmistrz rozmawiał z konserwatorem zabytków na temat ewentualnego zagospodarowania poprzemysłowych obiektów. Szef ratusza zapewnia, że ich wnętrza mogą zostać wykorzystane pod różne rodzaje działalności, ale jednocześnie chciałby, aby zachowany został historyczny wygląd dawnej fabryki.

- Cały ten obszar, wraz z mieszkaniami, może stać się w przyszłości atrakcją turystyczną - ocenia Janusz Antczak.

Ratusz zorganizował ponadto spotkanie inwestora z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Pomagamy na tyle, na ile możemy - mówi Magdalena Kopańska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej byłą cukrownią interesowała się firma chcąca wybudować w tym miejscu zakład biopaliw. Nic jednak z tych planów nie wyszło.
Zbyszek Rybczyński
Dziennik Łódzki
aktualizacja 4.01.2012

c.jpg
Plik ściągnięto 235 raz(y) 247,03 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-01-04, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
  Wysłany: 2012-01-03, 18:50   

Nareszcie coś się ruszyło, mam nadzieje że ta transakcja dojdzie do skutku i na dzielnicy Wielunia zwanym "CUKROWNIA" znów będzie tętnić życie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
piotrek7725 
Przejeżdżał przez Wieluń
piotrek7725


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 96
Skąd: W-n
Wysłany: 2012-01-03, 19:09   

Jestem w 100% za - na terenie Wielunia przydają się nowe miejsca pracy może tak się nie będzie ludźmi pomiatać w niektórych zakładach, choć to mało prawdopodobne dobrze kilku ludzi znajdzie pracę, a słyszeliście że na sprzedaż jest cegielnia Mokrsko - dobrze by było wygrać w totka już ja bym ja postawił na nogi. Ale póki co cukrownia ostatnio mój ojciec mi mówił że coś robią z tymi torami które tam biegną że nowy nasyp będą robić czy coś, sam widziadłem jak wycinali tam krzaki o tak niech "Cukrownia" znów zacznie tętnić życiem miejmy nadzieje że nowy inwestor ktokolwiek to jest nie będzie nastawiał się na maksymalny wyzysk człowieka i że ludzie pracujący tam będą otrzymywali tam godziwe zarobki. Według mnie w Wieluniu pracownik na godziwe zarobki może liczyć najprędzej w Wieltonie, i choć trza się narobić ale to wszędzie to można liczyć na całkiem całkiem ładne pensje.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-07, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 11:11   

Nie był bym taki hura optymistycznie nastawiony do tych mas bitumicznych. Poczytajcie sobie na ten temat trochę, poszukajcie materiałów mówiących o zagrożeniach środowiskowych.
Pewnie że ważne są miejsca pracy i wyciągnięcie tego rejonu Wielunia z marazmu, ale żebyśmy się potem nie obudzili z ręką w nocniku.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW