R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Listopadowe Święto
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-11-03, 11:11   Listopadowe Święto

Czy radość z odzyskanej wolności jaką nasi dziadkowie dzielili się w 1918 roku jest wciąż żywa? Przekonamy się w piątek 11 listopada. Zbliża się 87 rocznica objęcia przez Marszałka Piłsudskiego Polskiej Siły Wojskowej i powrotu Polski na mapy świata.

Uroczystości rocznicowe odbędą się w kilku punktach powiatu wieluńskiego.
W Wieluniu głównym elementem będzie tradycyjne złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wcześniej, o 10:30 rozpocznie się msza święta w wieluńskiej kolegiacie, a jej uczestnicy na miejsce złożenia kwiatów przemaszerują Nowym Rykniem, ul. Narutowicza i Królewską.
O 14:00 w Ostrówku rozpoczną się natomiast uroczystości powiatowe. Po mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym uczestnicy przejdą pod pomnik 'Poległym w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny'. Po złożeniu kwiatów i okolicznościowych wystąpieniach odbędzie się koncert zespołu ludowego 'Ostrowiacy'.

11 listopada 1918 roku przypomną sobie także mieszkańcy Osjakowa. Również tutaj, jak co roku, zaplanowano stosowne uroczystości. O 10:30 pod pomnikiem 'Pomordowanych w latach 1939 - 1945' zostaną złożone kwiaty, a w samo południe w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej rozpocznie się część patriotyczno-artystyczna. Wystąpi m.in. młodzież szkolna i przedszkolacy. W uroczystościach wezmą udział goście z francuskiego Trevol.

Źródło: RZW
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-11-04, 11:44   

E, tam. Jaka tam żywa tradycja. Dla mnie to po prostu wolny dzień i początek długiego weekendu. Nie interesują mnie święta państwowe. Może dla niektórych to obowiązek obywatelski ale ja nie czuję jakiegoś szczególnego sentymentu do tego państwa. Szczególnie po ostatnich wyborach. Ale to nie o to chodzi.
Wiele razy zastanawiałem się czym jest patriotyzm.
Kiedyś znaczyło to wiele, dziś znaczy coś innego. Ja nie umierałbym za ojczyznę. Nie jestem gotów na takie poświęcenie. Cenię własne życie bardziej niż skrawek jakiejś tam ziemi. Czy to źle? Kto ma prawo żądać odemnie obrony ojczyzny?
Jestem pacyfistą. Uważam, że armia powinna być zawodowa i ochotnicza. Bez przymusu bo przymus rodzi patologię, a po co ona komu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW