R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hamują ekodiesel
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-10-03, 20:09   Hamują ekodiesel

Mieszkańcy ul. Fabrycznej żądają od sądu wstrzymania budowy fabryki biopaliw w Wieluniu. Inwestor, spółka Eko-Energia, zamierza w tym miesiącu zacząć roboty.

Sprawa budowy fabryki biopaliw ciągnie się od 5 lat. Początkowo inwestycja miała być ściśle połączona z instalacją spalającą odpady.

Wydane w 2002 r. przez starostę i wojewodę pozwolenia na budowę I etapu inwestycji – instalacji do produkcji biopaliw, zaskarżyli do Naczelnego Sądu Administracyjnego mieszkańcy ulicy, przy której ma powstać fabryka. Po roku doczekali się wyroku: sąd uchylił obie decyzje, uznając je za wadliwe. Spółka Eko-Energia wystąpiła więc o nowe pozwolenie. Otrzymała je w lipcu tego roku.

Mieszkańcy ponownie zaskarżyli je do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – To pozwolenie jest takie samo, jak to, które już raz NSA uchylił. Ma tylko inną datę – mówi Urszula Midek, jedna ze skarżących. – Wróciliśmy do punktu sprzed 3 lat. Wiemy, że inwestor chce zacząć budowę, dlatego oprócz skargi, złożyliśmy dodatkowo wniosek o wstrzymanie wykonalności decyzji, które uniemożliwi rozpoczęcie robót.

Edward Kiedos, przewodniczący zarządu Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej (związek jest udziałowcem spółki), uważa, że wojewoda miał rację, wydając pozwolenie na budowę zakładu produkcji biopaliw, a mieszkańcy Fabrycznej niepotrzebnie się awanturują: – Nie wierzę, że sąd wstrzyma wykonanie decyzji. Kto wtedy poniesie koszty? Przecież już zainwestowaliśmy pieniądze.

Mieszkańcy Fabrycznej mają tego świadomość. – Dlatego zwróciliśmy się miesiąc temu do prezesa WSA o wstrzymanie postępu robót. Sygnalizujemy w tym piśmie problem zwrotu inwestorowi poniesionych nakładów, w przypadku wydania niekorzystnego dlań wyroku – dodaje Urszula Midek. – Kto zapłaci: starostwo, urząd wojewódzki czy wszyscy obywatele?

Edward Kiedos jest przekonany, że budowa fabryki ruszy w najbliższych tygodniach. – Potem uruchomimy drugi zakład: w Kamionce, gdzie będą przerabiane rzepakowe makuchy na paszę.

Eko-Energia ma już wydany dziennik budowy, przy Fabrycznej wykoszono trawę, są już przymiarki do podłączenia energii elektrycznej dla budowy. Nie wiadomo, kiedy WSA zajmie się skargą mieszkańców – nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy. Nieznana jest też data niejawnego posiedzenia sądu, na którym zajmie się on wnioskiem o wstrzymanie wykonalności pozwolenia na budowę.

– Tylko sąd może rozstrzygnąć, czy fabryka powstanie, czy też nie. Jeśli WSA wyda wyrok korzystny dla inwestora, zaprzeczy tym samym wyrokowi NSA z 2003 r. – uważa Urszula Midek.

Źródło: Dziennik Łódzki


A ja jestem za powstaniem tej fabryki, nowe miejsca pracy, rozwój miasta, same superlatywy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-10-03, 20:38   

Jaro zgadzam sie z Toba... sa pewne grupy osob, ktorym ludzie probujacy cos dobrego zrobic dla lokalnego terenu - przeszkadzaja. Z tego co wiem, pan posel Kiedos jest przeciwny spalarni smieci a jest za budowa fabryki biopaliw. Da to wiele miejsc pracy, podwyzszy industrialnosc naszego regionu, sciagnie nowych inwestorow, da wiele miejsc pracy... etc etc... A sprawa jest juz przesadzona. Fabryka powstanie i bardzo dobrze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-10-17, 19:48   

Zapominacie o środowisku naturalnym. Nie znam czystej fabryki. Zawsze coś wypłynie, coś podymi a ludzi mieszkający niedaleko miejsca planowanej fabryki boją się o własne zdrowie i komfort życia. Ciekawe czy byście byli za lokalizacją podobnej fabryki kilka metrów od własnych domów czy bloków?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-10-17, 20:17   

Łukasz, zawsze sie znajda jakies moherowe berety, ktorym bedzie cos przeszkadzac. Tak tylko dla zasady.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-10-17, 20:33   

Nie nazywaj mnie mocherowym beretem. Ja pisałem o ochronie środowiska ale widać ten temat jest tobie nieznany. Dla mnie zdrowe środowisko jest wazniejsze niż kilka miejsc pracy bo można je szybko zniszczyć a odbudowuje się je latami. Jeśłi ktoś tego nie widzi to musi być naprawdę strasznym ignorantem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-10-17, 21:20   

Łukasz, czytaj ze zrozumieniem tekstu a nie tak jak ci wygodnie go odbierac. Gdzie napisalem o tobie: moherowy beret ?? Zawsze teraz bede pisal - to nie jest tekst o tobie
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-10-17, 22:15   

w sumie taka fabryka by sie przydala ale z drugiej strony wlasnie srodowisko nie chce mi sie wierzyc zeby wybudowalia ja gdzies blisko domow mieszkalnych mysle ze jesli bedzie nowoczesna to nie powinno byc zadnych problemow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW