R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: AnnBlue
2008-02-21, 12:03
Kto robi tipsy?
Autor Wiadomość
ona...123 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-03, 13:08   Kto robi tipsy?

hej. czy moge prosić o jakies adresy i telefony osób z wielunia lub okolicy które robią tipsy żelowe ale tak prywatnie, nie chodzi mi o zakłady kosmetyczne.


Przeniesione z działu "Różności".
Jaro
_________________
magda
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2007-09-03, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-09-03, 14:24   

Nigdy nie robiłam tipsów, w jakich granicach waha się koszt żelowych i akrylowych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ona...123 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-03, 14:45   

u kosmetyczek ok 160 jak nie wiecej, natomiast dziewczyny prywatnie robią za ok 50-60 zł także o to mi chodzi
_________________
magda
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-03, 15:15   

napisz do mnie na pw to podam Ci nr gg dziewczyny, która robi tipsy i możesz się z nią dogadać

a tu masz link do bloga, na którym są tipsy jakie już wcześniej robiła http://diamentowy-pazurek.blog.onet.pl
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-03, 15:24   

ja swojego czasu robiłam sobie sama bo mam cały sprzęt i paru koleżankom też zrobiłam pazurki, ale że jako jestem amatorką to nie kasowałam tak jak wszyscy :P a może powinnam wznowić działalność :twisted:


aha i jeśli już będziesz sobie coś robiła z paznokciami to polecam żel, bo akryl przy mocniejszym uderzeniu sie kruszy i ułamuje. i jeszcze jedno, ja robiąc sobie nie przyklejałam tipsów tylko po prostu "wylewałam" żel na swoja płytkę - efekt jak dla mnie 100 razy lepszy, bo paznokcie wyglądają bardziej naturalnie.
_________________
www.pajacyk.pl
Ostatnio zmieniony przez AnnBlue 2007-09-05, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-09-05, 02:55   

Ja generalnie nie polecam tipsów. Warto zainwestować w kosmetyczkę i zwykłe manicure raz w miesiącu niż żele- tipsy itp. Cena jest taka sama (a nawet mniej), a o ile zdrowiej dla paznokcia.
Ja miałam jakiś czas tipsy, niby od pół roku mam swoje paznokcie, ale nie doszły one do siebie.
:roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-05, 07:36   

Ja nigdy nie robiłam tipsów i nie zrobię sobie. Widziałam jak wyglądają paznokcie po tipsach więc dziękuję za przyjemność.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-05, 08:32   

a ja tam stawiam na wygodę, zamawiam, żele i sobie zrobię :P
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-09-05, 16:42   

glizda napisał/a:
Ja nigdy nie robiłam tipsów i nie zrobię sobie. Widziałam jak wyglądają paznokcie po tipsach więc dziękuję za przyjemność.

zgadzam się :D zresztą...moje paznokcie same ładnie rosną więc;) wzorek też sobie sama zrobię...więc po co mi sztuczność:P wystarczy dobra odżywka, utwardzacz...i naprawdę jest dobrze;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vena. 
Słyszał o Wieluniu



Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: z daleka
Wysłany: 2007-09-08, 22:05   

Witajcie dziewczyny
Stylizacją paznokci zajmuję się od 4 lat, co prawda studia wyższe na Politechnice ale później zajęlam się tym, co zawsze mnie interesowało - wcześniej przez ok 3 lata nosiłam panokcie akrylowe i żelowe - obecnie prowadzę pokazy przygotowuję stylizacje do sesji zdjęciowych. Sporo uczestniczę również na forach dot stylizacji i pielęgnacji paznokci.
Myślę, mogę więc odpowiedzieć na wątpliwości które macie może przytoczę kilka pytań które najczęściej zadają klientki:

1. czy paznokiec oddycha pod akrylem czy żelem
paznokieć do "zastygnięta" keratyna - nie moze oddychać ponieważ jest tworem "martwym" na pewno paznokieć pod masą nie ma możliwości "naturalnego natłuszczania" olejkami które znajduja się na naszej skórze - więc może być przesuszony - to fakt

2. czy akryl / żel niszczy paznokcie
nie sam akryl czy żel a;
- nieodpwiednie przygotowanie płytki (piłowanie zamiast matowienia) - płytka paznokcie składa się z ok 100 warstw - przy przygotowaniu płytki matowimy czyli zdejmujemy ok 5 warstw - nie jest to więc z dużym uszczerbkiem dla paznokci - niestety często osoby przedłużające paznokcie piłują!!! płytę niszcząc ja... jest wtedy cienka często boląca zaczerwieniona...

- nieodpowiednia nałożenie masy - zapowetrzenia powodują że znów przygotowujemy płytkę w miejscu podchodzenia powietrza ...

- złamania paznokcia - oderwanie masy od paznokcia powoduje zerwanie wierzchnich warstw płytki

- I O ZGROOOOZO - pamietajcie - paznokcie sztuczne - to niestety nie tylko przyjemność - ale i obowiązek... Tak jak baleyage - po czasie musisz zrobić odrost jeśli chcesz dobrze wygladać... O takie paznokcie trzeba dbać, uzupełniać i PROSZĘ PAMIĘTAJCIE - albo zdjąć w salonie albo dowiedzieć się od stylistki jak najlepiej to zrobić - ja wiem,że to dodatkowe koszty więc zawsze staram się powiedzieć klientkom jak takie paznokcie zdjąć. Nigdy ich nie zrywajcie, nie podważajcie - bo MASA TRZYMA SIĘ PŁYTKI i przy oderwaniu zrywa wierzchnie warstwy baaardzo uszkadzając paznokieć

I jeszcze jedna informacja - do salodu przychodzą różne osoby z róznymi problemami i różnymi paznokciami.
Nierzadko - przychodzą osoby o ładnej zdrowej płytce paznokcia nastawione na założenie "tipsów" - a wychodzą bez... ponieważ zawsze rozmawiam z klientkami, stara się im wytłumaczyć wszystki za i przeciw. Są takie którym od razu zakłądam paznokcie gdyż ich płytka jest zbyt słaba, niekształtna, często obgryziona i krótka - lecz jeżeli dziewczyna ma tylko problem z rozdwajaniem, łamaniem czy też chciałaby żeby lakiery trzymały się np 2 tygodnie a nie 2 dni - to proponuję inne metody np utwardzanie płytki paznokcia żelem "silikonowym"

Pozdrawiam - jesli macie pytania - zapraszam - postaram się udzielić informacji

Najgorsze jest jednak to, że wiele osób zajmuje się stylizacją paznokci nie mając podstawowych informacji... i robiąc często krzywdę klientce... Pamiętajcie - jeśli przychodzicie do osoby robiącej paznokcie - PYTAJCIE o wszystko co was niepokoi - tAKA OSOBA POWINNA MIEĆ WIEDZĘ - BY NA TE PYTANIA ODPOWIEDZIEĆ - lub przyznać nie wiem ale postaram się to dla Pani sprawdzić (jeśli jest to rzeczywiście nietypowa sprawa)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
olka:) 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-10, 12:04   

vena jak sama mowilaś, ze jak ktos ma problemy tylko z rozdwajaniem to gdzie mozna kupic ten żel silikonowy? w rossamnie bedzie taki? ja sie nie znam nigdy nie kupywalam, mam jeden w domu, jak go naloze to swieci pod ultafioletem ;( a w jakich kwotach??

*rossmannie
*kupowałam
*ultrafioletem
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-09-10, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Vena. 
Słyszał o Wieluniu



Dołączyła: 07 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: z daleka
Wysłany: 2007-09-10, 14:54   

Olu - niestety żele silikonowe utwardzane są w lampach UV - nie mylić z tymi, które mamy w solariach ;))))
Są to zele podobne do tych, które służą do przedłużania paznokci - jednak powstająca po utwardzenia masa nie jest szytywana - wyglądem przypomina grubszą warstwę lakieru bezbarwnego - tylko pracuje razem z plytką. W salonach mówimy na to "żel do utwardzania naturalnej płytkli paznokcia - Nail Gel".
Silikonowy - to nasza potoczna nazwa - ponieważ po utwardzeniu daje właśnnie efekt silikonu - czyli elastyczny.

Niestety o ile mogłabys go zakupić w hurtowni lub na allegro - będziesz potrzebowała lampy. Poza tym płytkę przyugotowujemy w ten sam sposób co przed przedłużaniem paznokci - bo inaczej będzie on odchodził płatami - jak grubo nałozony lakier...

Jeśli chcecie napiszę wieczorem o odżywkach - które przetestowałam na klientkach i na sobie :) - czyli o tych, które na nas naprawdę działały - nie są tanie - ale jak chcecie podam namiary np na allegro - bo w salonach to mega drogie rzeczy niekiedy w cenie założenia sztucznych pazurków.

Pozdrawiam
:)




olka:) napisał/a:
vena jak sama mowilaś, ze jak ktos ma problemy tylko z rozdwajaniem to gdzie mozna kupic ten żel silikonowy? w rossamnie bedzie taki? ja sie nie znam nigdy nie kupywalam, mam jeden w domu, jak go naloze to swieci pod ultafioletem ;( a w jakich kwotach??

*rossmannie
*kupowałam
*ultrafioletem


[ Dodano: 2007-09-10, 14:57 ]
odpowiedź o tym co świeci w promieniach UV - nie wiem co tam zakupiłaś - oj tych specyfików są tysiące :shock: ale jeśli przypomina to lakier i zasycha samo moze to być TOP UV - który odbija światło, chroni przed zażółcaniem paznokci np przy korzystaniu z solarium... musiałabym widziać lub musiałabyś wstawić jakiś link do strony żebym mogła powiedzieć coś więcej

:)
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-09-10, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW