R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: AnnBlue
2007-09-18, 13:37
Blog Jandy K.
Autor Wiadomość
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 16:48   Blog Jandy K.

Dziś na blogu Kryśki Jandy (pozwolę sobie na takie jej nazwanie, bośmy w podobnym wieku) przeczytałam, myślę ciekawe jej przemyślenia. Które każdy z nas mógłby czasami wziąć sobie pod rozwagę.

cytuję

"3 Sierpnia 2007 05:49

Lidii i Augusta - wszystkiego dobrego

3 sierpnia 1778 - Otwarto teatr La Scala w Mediolanie.
3 sierpnia 1829 - W Operze Paryskiej miała miejsce prapremiera opery Wilhelm Tell Rossiniego.
A teraz o czymś co mnie bardzo męczy ostatnio - umiejętności konwersacji. Nie umiemy rozmawiać. Każdy w rozmowie myśli o sobie. Nie umiemy słuchać. A to podstawa. Sprawy innych nas nie interesują. Przerywamy żeby opowiedzieć, co NAM się zdarzyło ciekawszego, lepszego, gorszego, bardziej niezwykłego, oznajmić bez zwłoki, jakie mamy zdanie w danej sprawie, powiedzieć, co myślimy, udowadniamy w każdej, byle rozmowie, że jesteśmy lepsi, ważniejsi, mądrzejsi, mamy rację i pierwsze miejsce, w rozmowie i wszędzie, a ten, z kim rozmawiamy jest dla nas nikim.
Obrzydliwość.
Ja też tak robię. Przerywam. Mądrzę się. Czasem nie słucham. Niecierpliwię się opowieściami innych. Potem siebie sama strofuję, biję po łapach i języku i żałuję, że nie umiałam milczeć i słuchać. Ale uczę się, uczę się każdego dnia. Przede wszystkim dawno już wykreśliłam ze swojego słownika słówko JA. Dawno. Wybiłam je sobie z głowy, na siłę. Nie zaczynam już od niepamiętnych czasów zdań od ja – ja myślę, ja czuję, ja uważam, ja zrobiłam, ja zdecydowałam, mówię: - myślę, czuję, uważam, wydaje mi się a nie tak ma być!
A oto kilka zdań, które znalazłam w Internecie, może warto sobie przypomnieć choć to rzeczy niby oczywiste.

Wymiana zdań to coś niezwykle cennego. Podnosi poczucie własnej wartości i pozwala odnieść korzyść z poznawania uczuć i myśli innych ludzi.
Słowami wyrażamy uczucia. Nie wolno nam z góry zakładać, że partner i tak wie, jak bardzo go cenimy. Trzeba mu o tym powiedzieć. Potrzebujemy wymiany myśli.
Bądź dobrym słuchaczem
Nie udzielaj mądrych rad! Słuchaj albo po prostu zadawaj stosowne pytania w rodzaju: Dlaczego tak się czujesz? Czemu cię to niepokoi? Co mogłoby ci pomóc? Odpowiadając na pytania, rozmówca odnajdzie odpowiedź na wszystkie swoje wątpliwości! Bardzo mu pomożesz.
Dzieciom trzeba stworzyć atmosferę, w której chętnie się będą wypowiadać! Bez względu na zmęczenie i nawał obowiązków nigdy nie gaś dziecka. Słuchaj!”.
Szczere zainteresowanie wywołuje oddźwięk
Empatia to fundament rozmowy
Zdolność uczuciowego utożsamienia się z drugim człowiekiem i rozumienia jego punktu widzenia bez względu na to, czy się mu przyznaje rację, jest podstawą! Stanowi fundament, na którym opiera się wszystko inne.
Większość ludzi mylnie sądzi, że aby okazać szacunek i zrozumienie dla poglądów drugiego człowieka, trzeba je podzielać. W rezultacie, kiedy się z nimi nie zgadzają, nie okazują zrozumienia ani szacunku. Dzięki empatii potrafimy szanować czyjeś poglądy, nawet, jeśli ich nie podzielamy. Empatia stanowi dowód, że ci na kimś zależy. A to sprzyja treściwej wymianie myśli, jakiej pragnie i potrzebuje większość ludzi.
Musisz się zdobyć na świadomy wysiłek, by nie dominować w dyskusji. Wymaga to poskramiania języka. Kiedy się przyłapiesz na chęci wtrącenia swoich trzech groszy, zatrzymaj się…Gdy pomyślisz, że twoja uwaga mogłaby skierować rozmowę na inne tory lub zamknąć komuś usta, po prostu zachowaj ją dla siebie.
Przekonaj się, że gdy nie skupiasz uwagi na sobie, rozmowa przebiega, lepiej, swobodniej. Przynosi satysfakcję wszystkim rozmówcom.

Dobrego dnia. Mam dziś zacięcie społeczne i edukacyjne nie do opanowania . Wybaczcie."

Myślę, że to bardzo mądre słowa i bardzo trafne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW