R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co Pan Burmistrz zrobił dla miasta Wielunia ?
Autor Wiadomość
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 17:29   

baltazar napisał/a:
Ourson mam propozycję. Przestań szufladkować ludzi ideologicznie, bo to jest delikatnie rzecz ujmując żałosne. Tym bardziej w przypadku osoby, która chce reprezentować gminę i jej mieszkańców.
Będąc radnym też będziesz wojował i węszył spiski kto jest a kto nie jest socjalistą, czy raczej skupisz się na tym co istotne dla miasta...?
Co do zaciągania kredytów przez gminę to wiesz doskonale, że jest to jest to jedna z decydujących przesłanek normalnego jej funkcjonowania. Wskaż gminę w naszym województwie, która nie korzysta lub nie korzystała z kredytów.
Dotacje też uważasz za socjalistyczny wymysł? I czy jako radny będziesz się sprzeciwiał pozyskiwaniu przez gminę środków zewnętrznych?



Panie Baltazar bardzo mnie cieszy to, że inni ludzie mają podobne zdanie na temat wypowiedzi Pana Oursona. Przynajmniej nie jestem tym jedynym, który powiedział prawdę prosto w oczy. Mam nadzieję, tzn wiem że ludzie w Wieluniu są naprawdę mądrymi ludźmi i będą wiedzieli jak wybrać tych odpowiednich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 19:07   

baltazar napisał/a:
Ourson mam propozycję. Przestań szufladkować ludzi ideologicznie


Ależ ja nie szufladkuję. Ja nazywam rzeczy po imieniu. A to dwie kompletnie różne rzeczy.

baltazar napisał/a:
Będąc radnym też będziesz wojował i węszył spiski kto jest a kto nie jest socjalistą, czy raczej skupisz się na tym co istotne dla miasta...?


Jako radny będę się przeciwstawiał wszelkim przejawom marnotrawienia pieniędzy publicznych i wydawania ich bez należytej rozwagi.

baltazar napisał/a:
Co do zaciągania kredytów przez gminę to wiesz doskonale, że jest to jest to jedna z decydujących przesłanek normalnego jej funkcjonowania. Wskaż gminę w naszym województwie, która nie korzysta lub nie korzystała z kredytów.


Tak samo Ty wiesz doskonale, że to że choćby i 1000 gmin tak robiło to nie oznacza że to jest dobre. Uważam że gmina może, ba będzie lepiej funkcjonowała bez kredytów. Ja rozumiem i znam teorie które mówią o dobrodziejstwach długu publicznego w administracji państwowej i samorządowej. Ale znam, i są mi bliższe, teorie które dostrzegają więcej wad takich rozwiązań.

Pisałem już, że tu nie chodzi o konkurowanie z innymi gminami. My nie bierzemy udziału w konkursie. Ta gmina ma funkcjonować dobrze dla jej mieszkańców. A w mojej opinii bez kredytów i z tanią administracją będzie działała lepiej.

baltazar napisał/a:
Dotacje też uważasz za socjalistyczny wymysł?


Oczywiście. Dotacje są w swoim założeniu formą wyrównywania szans pomiędzy regionami. Uszczuplają budżety zaradnych, dobrze zarządzanych gmin na rzecz gmin gorzej zarządzanych. W skali UE dotyczy to wyrównywania szans między regionami/państwami. Tyle tylko że po drodze gros tych pieniędzy zabiera administracja. A przecież zgodzisz się ze mną Baltazarze, że te pieniądze które otrzymujemy w formie dotacji to są nasze, podatników pieniądze.

W rzeczywistości dotacje dostają Ci którzy potrafią po nie sięgnąć. I oczywiście, o czym też pisałem wcześniej należy to wykorzystać. Skoro ktoś już zabrał nam pod przymusem pieniądze to teraz należy walczyć o to żeby je odebrać. Uważam to za chory system, ale niestety tak jest i w takiej rzeczywistości przyszło nam żyć.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 19:52   

Witam
Muszę trochę stanąć w obronie Pawła. Ma on co prawda bardzo liberalne poglądy, ale w wielu przypadkach muszę przyznac mu rację. Wszelkiego rodzaju subwencje i dotacje to nic innego jak pieniądze zabierane bardziej zaradnym i oddawane tym słabiej zorganizowanym, z tym że pomniejszone o część którą "wchłonie" administracja tymi środkami (urzędnicy itp.).
Nie jestem do końca zwolennikiem totalnej prywatyzacji i wolnego rynku na wszuystkich płaszczyznach, ale nie rozumiem dlaczego państwo zabiera pieniądze z moich podatów i przekazuje je np górnikom czy rolnikom?
Czy wiecie, że np taki KRUS jest bodajże w 95% dotowany z budżetu?

A reasumując- dość daleko odbiegliśmy od tematu wątku: Co Pan Burmistrz zrobił dla miasta Wielunia?

Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-05, 01:18   

Panowie, może w końcu jakies konkrety się dowiem w tym temacie :?:
Raz jeszcze chciałem zapytać, co ówczesny Pan Burmistrz zrobił dla miasta Wielunia w swojej czteroletniej kadencji :?:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW