R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Samorozwiązanie sejmu. Co ty o tym myślisz...?

Samorozwiązanie sejmu. Tak, czy nie?
1. Jestem za samorozwiązaniem sejmu
55%
 55%  [ 5 ]
2. Według mnie nie powinno dojść do samorozwiązania sejmu
33%
 33%  [ 3 ]
3. Jest mi to obojętne
11%
 11%  [ 1 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 08:02   

Cytat:
Jedna strona okrągłego stronu z drugą. Ogólnie PZPR ze swoimi agentami z ówczesnej opozycji. Układ - my wam "niby" oddamy władzę ale Wy nie zrobicie nam krzywdy - to tak najkrócej jak można.



z notki biograficznej Jarosława:"W 1989 negocjował z upoważnienia "Solidarności" powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego. Brał aktywny udział w tworzeniu koalicji Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym."

i Prezydenta: " Brał udział w obradach okrągłego stołu w zespole do spraw pluralizmu związkowego. W 1990 r. został I wiceprzewodniczącym Związku. Współkierował „Solidarnością”. W wyborach czerwcowych 1989 r. wybrany na senatora."


Skoro zatem był układ to Oni go tworzyli. Od 4 kadencji w parlamencie i u władzy. Można tak nie będąc w układzie?

Kartki w 1988 roku były co sam potwierdzasz.


Cytat:
Nie pomyliłem dat - choć podawałem z pamięci. Ale teraz sprawdziłem. Ustawa o działalności gospodarczej z dnia 23 grudnia 1988 roku (Dz.U. 1988 nr 41 poz. 324)


opublikowana nie dodałeś, w dzienniku ustaw 41 poz. 324 z 1990 roku.

Klimat sprzyjający przedsiębiorczości nie jest zasługą Rakowskiego, tylko ekipy Mazowieckiego. To wszystko przecież zaczęło się w 1990 roku (po wyborach z czerwca 1989roku)



Cytat:
Na robienie porządków nigdy nie jest za późno


Po tylu latach nie wiiadomo co jest prawda w tych dokumentach.

Jesli lustracja tak ma wyglądać jak teraz to nie ma sensu. Teczka Jarosława jest, ale jak sam ocenił jest spreparowana, księża współpracowali, ale zakaz publikacji ich nazwisk dostał ksiądz badający sprawę.

Czyli lustracja dla niewygodnych ?? eliminacja przeciwników politycznych?? Szantaż ??

Zróbmy zrzutkę narodową na zapałki i podpalmy to.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 08:23   

basteks napisał/a:
z notki biograficznej Jarosława:"W 1989 negocjował z upoważnienia "Solidarności" powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego. Brał aktywny udział w tworzeniu koalicji Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym."

i Prezydenta: " Brał udział w obradach okrągłego stołu w zespole do spraw pluralizmu związkowego. W 1990 r. został I wiceprzewodniczącym Związku. Współkierował „Solidarnością”. W wyborach czerwcowych 1989 r. wybrany na senatora."


Skoro zatem był układ to Oni go tworzyli. Od 4 kadencji w parlamencie i u władzy. Można tak nie będąc w układzie?



Stoimy na przeciwnych stanowiskach w ocenie tego co się stało przy okrągłym stole. Ta dyskusja niczego specjalnie nie zmieni . Tak brali udział. Ale deklarują też chęć zmiany tego co tam zostało ustalone - m.in. demontaż PRL-owskich służb specjalnych które zgrabnie dzięki okrągłemu stołowi odnalazły się w III RP. I ja chcę im tę szansę dać. Dlatego uważam że wybory przedterminowe tw tej chwili nie są dobre.


basteks napisał/a:
Kartki w 1988 roku były co sam potwierdzasz.


Tak, ale zostały zniesione przed wejściem w życie ustawy o działalności gospodarczej.


basteks napisał/a:
opublikowana nie dodałeś, w dzienniku ustaw 41 poz. 324 z 1990 roku.


Nie ma takiego. W roku 1990 w Dz.U. 41 są pozycje od 238 do 242. A ja podałem datę opublikowania ustawy.

Ustawa ta, wielokrotnie zmieniana, zwykle na niekorzyść przedsiębiorców, została zastąpiona nową dopiero w roku 1999. (weszła w życie 01.01.2001). Ta ustawa też już jest nieaktualna. Nowa, obecnie obowiązująca ustawa, została uchwalona w roku 2004 i obowiązuje do dziś.

[ Dodano: 2006-10-02, 08:25 ]
basteks napisał/a:
Czyli lustracja dla niewygodnych ?? eliminacja przeciwników politycznych?? Szantaż ??

Zróbmy zrzutkę narodową na zapałki i podpalmy to.



Po prostu opublikujmy. Całość, bez żadnych pominięć. Zgadzam się że nie dowiemy się wszystkiego. Ale przynajmniej tyle można jeszcze zrobić.

[ Dodano: 2006-10-02, 08:27 ]
basteks napisał/a:
To wszystko przecież zaczęło się w 1990 roku (po wyborach z czerwca 1989roku)


No właśnie nie wtedy. Zaczęło się właśnie ustawą o działalności gospodarczej z roku 1988 która weszła w życie 01.01.1989r. Póżniej opczywiści nastąpiło wiele słusznych reform ekipy Mazowieckiego, choć w moim przekonaniu niedostatecznie radykalnych. Ale potem już tylko psuto prawo gospodarcze.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-02, 10:35   

Cytat:
Stoimy na przeciwnych stanowiskach w ocenie tego co się stało przy okrągłym stole. Ta dyskusja niczego specjalnie nie zmieni . Tak brali udział. Ale deklarują też chęć zmiany tego co tam zostało ustalone - m.in. demontaż PRL-owskich służb specjalnych które zgrabnie dzięki okrągłemu stołowi odnalazły się w III RP. I ja chcę im tę szansę dać. Dlatego uważam że wybory przedterminowe tw tej chwili nie są dobre.


Po latach fajnie jest oceniać. Z syrenki dzisiaj i małego fiata też się większość śmieje i nawet dziecko wie, że można lepiej.

Ale wtedy ?? Były tylko 2 opcje czerwoni i okrągły stół (z Macierewiczem, Kaczyńskimi, Olszewskimi itd.).
Nikt nie proponował innej opcji. Dzisiaj jest za późno z robieniem porządku. Co opublikujemy ?? Czy to zostało jest prawdą ??
Dlaczego jedni mają prawo mówić, że ich teczki spreparowano a innych skazać zaocznie ??

Jak mam wierzyć osobom, które do współrządzenia biora ludzi skazanych prawomocnymi wyrokami ?? Którzy negocjują stanowiska z ludzmi skazanymi za oszustwa ??

Jaka lustracja ??


Prawo Kalego ??


Szanse dostali rok temu. Teraz widać, że chodzi o zamęt, straszenie i utrzymanie władzy za wszelką cenę.

Wiem, że naszqa dyskusja niczego nie zmieni. Ich dyskusja też nie. Przeszłości nie da się zmienić, dlatego lepiej by było, by zajęli się przyszłością.

Cytat:
Nie ma takiego. W roku 1990 w Dz.U. 41 są pozycje od 238 do 242. A ja podałem datę opublikowania ustawy.


Przyznaję rację. Informacje na które się powołałem były niesprawdzone. W 1990 roku była nowelizacja ustawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW