R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaśmiecony Kamion!!!
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-06, 21:15   Zaśmiecony Kamion!!!

Z racji święta (odpust) odwiedziłem dziś Kamion. Trochę padało, więc wybrałem się na spacer wzdłuż brzegu rzeki od mostu w kierunku Krzeczowa.

Ludzie, powiem jedno: śmieci, śmieci po tysiąckroć śmieci. I to nie te z gospodarstw domowych, tylko po Nas, niby mieszczuchach. Co to przyjeżdżają na weekend by odpocząć w spokojnej i czystej okolicy.

Jak ja żałuję że akurat dziś nie zabrałem aparatu, mógłbym Wam to wszystko pokazać. Choć nic straconego, przecież za tydzień gdy będzie ciepło znowu tam się wybierzemy i będziemy mogli ponarzekać na sterty jednorazowych toreb, butelek typu pet, puszek po piwach i innych napojach, resztek niedopalonych grilli jednorazowych a kończąc na resztkach porozrzucanego jedzenia.

W krasnoludki już nie wierzę, więc to chyba nie one tak napaskudziły, prawda?


Trzeba oddać gminie że, stara się jak może w utrzymaniu ładu i porządku. Widać pojemniki na śmieci. Choć pewnie nie wszyscy chcemy je dostrzec.


Dobrze że od czasu do czasu, miejscowe dzieciaki ze szkoły, w ramach akcji " Sprzątanie świata" starają się posprzątać po Nas ten bałagan wzdłuż rzeczki.


Wstyd, szukam innych epitetów, które mogły by oddać to co chcę powiedzieć ale obowiązują mnie zasady na tym forum, więc tylko powtórzę,

Wstyd, mości państwo !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-06, 21:19   

Gande Bordello jednym słowem... jak widzę gówniarza wyrzucającego papierek po chipsach, czy butelkę to nie przechodzę obojętnie. Tylko, że mało kto chce zwrócić uwagę... ludzie wolą zająć się swoimi problemami...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-06, 21:28   

Ferbik, masz rację tylko że z młodzieńcami jeszcze można by było jakoś powalczyć. Z ich rodzicami już się nie da. Bo śmiecą, niestety, starsi.

Zresztą, w tych czasach spróbuj komuś zwrócić uwagę że robi coś nie tak, nóż w plecach :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-07, 10:09   

Powinno być tak, widzisz że sąsiad śmieci w twoim otoczeniu, zadzwoń pod 997 zgłoś naruszenie porządku i żądaj wyciągnięcia konsekwencji od sąsiada.
Co innego, gdy jesteśmy nad rzeką czy tym podobnych miejscach, ale uważam że tam powinna obowiązywać zasada "Śmiecisz, płacisz", czyli powinny być postawione tablice informacyjne, informujące o tym, że jak zostawisz po sobie bałagan to za to zapłacisz.
Dodatkowo uważam, że gmina powinna się postarać o takie patrole, choćby z harcerstwa, które byłyby od tego, aby zwracać takim śmieciuchom uwagę, a dla uporczywych wiadmo co, powiadomiona policja i na koniec wystawiony mandat.

Myślę, że ludzie pomału uczyli by sie kultury w naszym społeczeństwie, gdyby były stosowane właśnie takie środki prewencyjne.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-07, 12:38   

Problem z zaśmieconym Kamionem i Toporowem powtarza się od lat... i nawet nie pomaga fakt, że władze gminy postawiły duże kontenery zbiorcze na śmieci w miejscach, które są najczęściej odwiedzane przez wczasowiczów-plażowiczów... bo po prostu owym "weekendowym kolekcjonerom opalenizny" nie chce się pupci ruszyć i przejść z odpadami kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów... łatwiej zostawić po sobie chlew... jestem nawet w stanie zaryzykować stwierdzenie, że choćby gmina postaraa się o kosze i ustawiła je co kilkanaście metrów, to i tak większość by marudziła, że albo za blisko są kosze i zapach niemiłe dla nosa się pojawiają, albo za daleko i i tak bajzel by był... generalnie brak nam kultury i samodyscypliny...

jako przykład podam sytuację sprzed chyba dwóch lat ze Starych Sadów - wyszedłem z pieskiem na spacer, przechodziłem między blokami i kierowałem się na nieużytki przy Częstochowskiej (mieszkam w bloku 20)... w pewnym momencie z klatki jednego z bloków wyszła grupka młodych (chyba dwie dziweczyny i trzech chłopaków - ale głowy sobie nie dam uciąć, zresztą to nieistotne)... jeden z tych młodych niósł w reklamówce dwie puste butelki po piwie... i taka gadka mniej więcej: - ty, te butelki są zwrotne czy nie? w odpowiedzi słowa, że nie są zwrotne i można je wyrzucić... niby nic dziwnego, ale zachowanie trzymającego torbę już takie oczywiste nie było... po prostu zrobił wymach i cisnął torbę kilka metrów w bok, butelki z trzaskiem rozbuiły się o asfalt na parkingu, a do kosza na śmieci ów młodzieniec miał dosłowie 3-4 metry... i jak to wytłumaczyć?
bezczelnie zwróciłem mu uwagę i chyba tylko dlatego, że w ich towarzystwie były dziewczyny i zrobiło mu się głupio, podszedł i pozbierał szkło...

nam po prostu się nie chce utrzymywać czystości na nie swoim podwórku... ludzie się przyzwyczaili, że przyjdą inni i posprzątają... wstyd...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-07, 14:10   

tONic dokładnie Polacy robią w myśl zasady: nasrać i przyklepać. A później jadą nad rzeczkę i klną: ale chamstwo! Nie sprzątają po sobie! Ale przecież my się dorzucimy, skoro i tak jest syf...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-07, 16:09   

byłam niedawno w Wolinskim Parku Narodowym, mijaliśmy grupke ludzi, obok których leżało puste opakowanie po chipsach. podniosłam i wyrzuciłam do kosza, ktory stał za ich plecami. nie wiem, czy było im choć troche głupio, ale mnie sie zrobiło ciutke lepiej :wink: lubie sprzątać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-08-07, 18:29   

Jaro napisał/a:
aby zwracać takim śmieciuchom uwagę [...] Myślę, że ludzie pomału uczyli by sie kultury w naszym społeczeństwie.


No i kto to mówi. :shock: A jak jechałeś z wycieczki na Szachownicę, dlaczego zaśmieciłeś pobocze butelką? Pamiętasz?

Najlepiej stosować się do cytatu Kanta, który mam w podpisie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-07, 22:17   

Oto kilka przykładów na to, jaki mamy szacunek i do przyrody i do innych ludzi, którzy chcą odpocząć po nas na "czystym" łonie natury.

PICT0021.JPG
Plik ściągnięto 44 raz(y) 112,98 KB

PICT0022.JPG
Plik ściągnięto 44 raz(y) 148,25 KB

PICT0023.JPG
Plik ściągnięto 44 raz(y) 171,52 KB

PICT0024.JPG
Plik ściągnięto 45 raz(y) 154,13 KB

PICT0026.JPG
To są pojemniki na śmieci
Plik ściągnięto 44 raz(y) 104,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-08, 00:02   

Nic nie usprawiedliwia tych ludzi którzy zaśmiecają nasze środowisko :granat:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-08, 11:37   

Łukasz napisał/a:
No i kto to mówi. Shocked A jak jechałeś z wycieczki na Szachownicę, dlaczego zaśmieciłeś pobocze butelką? Pamiętasz?




Już Ci powiedziałem wtedy, wydawało Ci się...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-08, 11:40   

Łukasz napisał/a:
A jak jechałeś z wycieczki na Szachownicę, dlaczego zaśmieciłeś pobocze butelką? Pamiętasz?

No właśnie... znam Jarka. Prędzej by podniósł niż wyrzucił. Zresztą Łukasz jechałeś cały czas z tyłu ;) a ja obok :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW