R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki dostawca internetu?
Autor Wiadomość
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2016-09-18, 11:05   

Informujemy, iż od sierpnia 2016 trwają AKTYWACJE łączy światłowodowych w WIELUNIU przy ulicach takich jak:

- KWIATOWA
- WRÓBLEWSKIEGO
- DĄBROWSKIEGO
- CZARNIECKIEGO
- PUŁASKIEGO
- GRUNWALDZKA
- WYSOCKIEGO
- BEMA
- PLATER
- PONIATOWSKIEGO
- MACZKA


We wrześniu 2016 ruszyły również długo oczekiwane AKTYWACJE Internetu na światłowodzie w miejscowości GASZYN.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
myszka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-11-05, 12:59   

Witam.
Od Czasu ostatniego wpisu Margonetu minęło sporo czasu, a cennika jak nie było, tak dalej nie ma. Dzwoniłam do firmy wcześniej kilkakrotnie i tak jak pisali przedmówcy, stale obietnice. Firma obiecała konkretny cennik obiecują telefon i telewizję (od ponad roku ta sama śpiewka), których publikacja zależna jest od nowej strony internetowej, która to już od roku prawie powstała.
Margonet mogę tylko prosić o odrobinę powagi, gdyż mam na ukończeniu umowę z dotychczasowym operatorem i skłonna jestem zmienić go wyłącznie na operatora z odpowiednią usługą (światłowód/LTE). Do tej pory czekałam cierpliwie jednak proszę o realne informacje dotyczące planu podłączeń na terenie Wielunia, nie chcę obietnic, które słyszałam już kilkukrotnie, a które tak łatwo przepadają. Teraz muszę podjąć odpowiednie decyzje i nie chcę słyszeć więcej, że do końca kwartału to będzie już śmigać, bo od kilku kwartałów wyglądam choćby kabla, którego nie ma...
Moja lokalizacja - ul. biedala
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MargoNet 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 107
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2016-11-06, 21:30   

Informujemy, iż od początku LISTOPADA 2016 trwają kolejne AKTYWACJE łączy światłowodowych w WIELUNIU tym razem przy ulicach takich jak:

- Akacjowa
- Brzozowa
- Cisowa
- Graniczna
- Jesionowa
- Kasztanowa
- Lipowa
- Modrzewiowa
- Morelowa
- Sosnowa
- Wierzbowa
- Wiśniowa



--------------------------------

myszka, do końca roku 2016 nasza sieć na ul. Biedala jeszcze nie powstanie, co najwyżej przy ul. Wojska Polskiego, jak już wspominaliśmy w ostatnim poście, ociągające się prace nie zależą od Nas, natomiast zdenerwowanie jak najbardziej rozumiemy.
My również mieliśmy obiecaną możliwość wykonywania prac dużo wcześniej na tej ulicy - stąd nasze obietnice przekazywane dalej, niestety w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Od ostatniej naszej wypowiedzi informujemy klientów również telefonicznie tylko już o faktach lub pewnych informacjach, a nie o obietnicach, gdyż na tym nie możemy bazować.
_________________
*****************************************
www.MargoNet.pl www.facebook.com/margonetsc
*****************************************
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-11-06, 23:37   

myszka napisał/a:
(światłowód/LTE)


T-mobile ma w tej chwili fajną ofertę T3, pierwsze 6 m-cy za darmo, potem 99,95 przez 18 m-cy. Jak weźmiesz np SG A5 2016 (cena rynkowa 1300zł) i sprzedasz go za 1000zł na aukcji, to wychodzi 33zł/m-c za darmowe rozmowy i internet bez ograniczeń.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
myszka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-11-07, 17:27   

ten internet BEZ LIMITU ma limit 100GB w pełnej prędkości, dlatego właśnie warto mi jest poczekać na światłowód
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-04-15, 12:18   

ziben napisał/a:
Witam czy użytkuje ktoś w Wieluniu internet od Air Max jak to działa czy warto ?


Podbijam, jak to działa tam są te prędkości od/do, i tutaj mnie zastanawia np. opcja od 49,20 pln na 24 miechy z prędkością "od/do" 150/12 Mbps...

I tutaj pytanie dla kogoś kto testował, czy prędkość przekracza te 12 mb/s, czy ciągle jest najniższy pułap, opcja druga, czy spada poniżej tych 12 mb/s i na koniec: do jakiej prędkości to dociąga? jakie pingi?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wielki Szu 2018-07-03, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wapniak 
Słyszał o Wieluniu
wapniak


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2017-04-17, 12:56   

Witam. Czy ktoś korzysta z internetu mobilnego od ,,Orange"? szczególnie około 1 km. od ,,Zugilu"? jak to działa? mam obecnie ,,Play" i to jest porażka. Lokalizacja Dąbrowa ul. Torowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2018-07-03, 14:27   

Czyżby temat umarł, a rynek dostawców internetu na terenie Wielunia i okolic osiągnął tak perfekcyjny poziom, że nie wymaga on już krytyki?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregor16 
Słyszał o Wieluniu
Gregor16


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 21
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2018-12-28, 01:15   

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem internetu mobilnego z Orange (LTE). Odkąd zlikwidowano nadajnik na Amerykance, prędkość spadła drastycznie. Zdecydowałem się kupić antenę do odbioru, ale za diabła nie rozumiem o co chodzi z tymi nadajnikami. Gdzie w Wieluniu jest nadajnik LTE Orange? Jaką antenę kupić? Czy szerokopasmową, czy dedykowaną pod pasmo nadajnika? Z tej strony niewiele rozumiem http://beta.btsearch.pl/b...ery=wielu%C5%84
Mapa pokazuje co innego, a ten wykaz co innego. W salonie poinformowano mnie, że nadajnik jest na ul. Częstochowskiej, w miejscu dawnej "Mrówki", ale na wykazie go nie ma. Zresztą na przeszkodzie stoją bloki Wyszyńskiego i SS, więc odbiór będzie do kitu. Czy ktoś mógłby mi jednoznacznie powiedzieć, że nadajnik jest np. na dawnym Zugilu i operuje w paśmie... i pod to pasmo powinienem kupić antenę? Nie nadążam już za tymi nowymi techonologiami, a sprzeczne informacje zupełnie wytrącają mnie z równowagi. Zresztą chyba nie tylko ja nie nadążam, bo pracownicy salonu są kompletnymi laikami. Wdzięczny będę za każdą pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gruby 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2019-01-11, 07:31   

Gregor16

Orange (26003) Łódzkie Wieluń ul. Sieradzka 56 - dach biurowca ZUGiL GSM900 LTE2600 UMTS2100 UMTS900 1298

jest napisane LTE2600
jeżeli chodzi o antenę musisz kupić antenę do LTE, allegro całe jest przepełnione takimi antenami, czy panelowe czy tubowe czy jeszcze jakies inne
pytanie jeszcze jaki router/modem masz do odbioru tego internetu, można podpiąć antenę zewnetrzną ?
ta prędkość internetu to niby z jakiej prędkości ci spadła na jaką ?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Gregor16
Gregor16 
Słyszał o Wieluniu
Gregor16


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 21
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2019-01-13, 19:37   

Dzięki za odpowiedź. Aż takim laikiem nie jestem. Mój router to ZTE LTE MF 283+ i mogę bez problemu podpiąć antenę. Anten jest kilka typów, ale chodziło mi o dedykowaną pod konkretne pasmo konkretnego nadajnika. Prędkość internetu spadła mi z 50 Mb do 5-10 Mb. Ostatnio udało mi się dodzwonić do pomocy technicznej i porozmawiać z kimś kompetentnym (tak mi się wydawało). Dowiedziałem się, że zasięg w Wieluniu jest świetny, ale LTE jest przeciążone i stąd taka prędkość. Instalacja anteny niewiele zmieni. Poradzono mi, aby w ustawieniach routera zaznaczyć opcję połączenia 3G, a nie LTE i to powinno poprawić prędkość. No cóż... Wcale nie poprawiło! Poza tym jak to się stało, że do momentu likwidacji nadajnika na Amerykance ten internet nie był "przeciążony", a teraz jest? Z dnia na dzień! Chyba poczekam na światłowód, albo skuszę się na kablowy. W każdym razie dzięki za radę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ewcorek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 47
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2019-01-24, 21:11   internet LTE

Antena na 100% poprawi odbior , a najlepiej 2 w dualu, nie wiem czy twoj router ma wyjscie na 2 anteny, ale testowalem u siebie na routerze ROUTER Huawei B593 LTE,
bez anten 10/1 mbps, z jedna antena bylo lepiej , nie pamietam ile a antena byla skierowana w srodku budynku , a jak wystawilem caly zestaw za okno tak zeby patrzyl na Zugil, to osiagalem 60-70 mbps / 10-15 mbps ( donw/upl)
wiec anteny na sto procent daja, warunek, router musi miec agregacje pasma, czyli korzystac z dwoch pasm LTE jednoczesnie, a anteny jakie uzywalem to dwie atk 502 ustawione pod katem 90 stopni do siebie i 45 stopni do poziomu.
bylo to u operatora orange
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Gregor16
Gregor16 
Słyszał o Wieluniu
Gregor16


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 21
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2019-01-30, 21:40   

Dzięki za odpowiedź. Mój router to ZTE283+, więc zmiana chyba będzie konieczna. Poza tym dwie anteny atk 502, to też jest niemały koszt. A daleko mieszkasz od nadajnika na ZUGiL-u? Obawiam się trochę, żeby te moje inwestycje nie zdały się psu na budę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW