R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakłady montujące instalacje LPG w Wieluniu i okolicach
Autor Wiadomość
kita 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-05, 09:54   

Witanko, do Admin. Oki jak się spotkam z kolesiem od chewiego to popstrykam fotki i wypytam się go o szczegóły z jazdy. A tak na marginesie to nie wiem czy zwróciłeś uwagę że przewód zasilający ma większy przekrój. Na testach po założeniu instalki nie było żadnych problemów z ciśnieniem przy różnych prędkościach żadnych szarpań czy dziwnych zachowań autka, ale jak wspomniałem wszystko jest jeszcze testowane i jeżeli KME zawiedzie będzie wymieniony. Ale trochę to potrwa zanim go ustrzelę tak że proszę się uzbroić w cierpliwośc. Teraz za jakiś tydzień Dobrzyński będzie zakładał gaz do Lexusa GX 330, postaram się opisać co wsadził i jak jeżdzi no i powstawiam fotki. Z tym nie będzie problemów bo żelazo będzie śmigać po okolicy. Pozdro
_________________
WITANKO WSJEM<HEHEHE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-05, 19:16   

Gdyby to było 2xfi8 to bym przyklasnął ale pojedyncze fi8 w takim motorze to absolutnie minimum.

Jak chcesz sprawdzić czemu krytykuje ten reduktor to jedź na autostradę rozpędź się do 200-250 km/h, utrzymuj prędkość i patrz co się dzieje z ciśnieniem i temperaturą na reduktorze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
menkiel 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 40
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-06-05, 19:37   

Ktoś tu namawia do łamania prawa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-05, 19:38   

Na niemieckiej ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kita 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-06, 06:28   

Do Admina. Po części masz rację i wydaje się że chyba sam montujesz instalacje,ale jeszcze zostaje umiejętność dobrania odpowiedniej do motoru potrzeb inst. i jej składników no i dostrojenia jej. A Tahoe to terenówa i 250km/h tym się nie jeżdzi. Jak narazie autko śmiga. Zobaczymy dalej po przeglądzie. Pozdrówka
_________________
WITANKO WSJEM<HEHEHE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-06, 06:57   

Nie zajmuje się LPG :)

Po prostu lubię mieć wszystko zrobione perfekcyjnie, więc przed założeniem instalacji u siebie zgłębiłem temat, poza tym trafiłem na świetnego "gaziarza" który sporo mi wyjaśnił/pokazał jak wygląda w praktyce itd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kita 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-06-06, 08:24   

Do Admin,Jesteś dobry,takich ludziaków jest malutko. Ale musisz jeszcze wziąć pod uwagę to że ilu gaziarzy tyle zdań na temat instalek. Jeszcze raz pozdrówka. Trochę mnie nie będzie, ale jak będę miał nowe wieści się odezwie. HEJ
_________________
WITANKO WSJEM<HEHEHE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kita 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-17, 21:27   

I muszę dodać że koleś od Tahoe śmiga furką ąż miło. Wykręcił około 15 tyś bez żadnych problemów. Był jakieś dwa tygodnie temu na przeglądzie. Ale niestety mnie zbrakło i nikt fotek nie porobił.
Wracając do Lexa 3.3l z instalką AG Zenith PRO OBD, też bez problemowo autko się spisuje. Spalanie średnio wacha się w okolicy 14-15L, przejechane na razie ok 5-7 tyś.
_________________
WITANKO WSJEM<HEHEHE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-12-18, 09:30   

Ja już przejechałem niemal 80 tyś. na sterowniku i reduktorze KME oraz wtryskiwaczach Raila (niemal to samo co Valtek) i jestem zadowolony. Silnik 1.5 114 KM i zmienne fazy rozrządu. Raz wymieniłem samodzielnie zestaw naprawczy we wtryskiwaczach za 40 zł. choć pewnie wystarczyło by czyszczenie oraz dwa razy regulowałem zawory (z ostrożności) - taki urok japończyków bez hydrauliki - ale to prosta czynność. Trochę się obawiałem lpg przy zmiennych fazach rozrządu ale jak narazie jest ok. Uczciwie tę instalację polecam do zwykłego auta na co dzień. Posiadam też kabelek do podłączenia tego sterownika do komputera (usb) więc jak coś to służę pomocą. Chyba inne sterowniki też mają podobne wejście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-27, 20:37   

Polecam:
www.gomar-lpg.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sebcio78 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: sieradz
Wysłany: 2015-04-26, 07:36   Auto-Gaz Serwis - Grzegorz Walęcki wielun

czy polecicie warsztat Auto-Gaz Serwis - Grzegorz Walęcki Wieluń znajomy mi powiedział ze koleś jest dobry ale jak do niego zadzwoniłem to koleś mówi ze teraz przebywa za granica będzie za trzy tygodnie to możne założyć gaz czyżby to znaczyło ze nie ma już zakładu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2015-05-08, 19:27   

Trzymajcie się od tego badziewia Landi Renzo Omegas z daleka, instalacja awaryjna a naprawy pierońsko drogie. Pierwsza listwa z wtryskiwaczami (czarne MEDy) wysiadła mi po 80000 km (koszt wymiany 900zł) a druga (też czarne MEDy) po przejechaniu zaledwie 30000 (do wywalenia kolejne 900zł). W chwili obecnej na rynku nie ma już tych wtryskiwaczy (czarne) ponieważ były awaryjne więc producent wycofał je z produkcji, obecnie sprzedawane są niebieskie których trwałość jest podobna jak w przypadku czarnych. Tej listwy teoretycznie inną zastąpić się nie da, ale słyszałem że kumatym gazownikom takie eksperymenty z innymi listwami się udały. Gaz jaki jest taki jest, w wielu instalacjach lecą wtryski ale ich koszt wymiany nie jest tak drogi jak w przypadku LR Omegas. Przypominam LR Omegas założyli mi panowie Walęcki i Dobrzyński kiedy jeszcze pracowali razem :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karolek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-28, 22:11   

Nie polecam Janusza Wojtasika z Wiśniowej 2 z Wielunia - jednym słowem CWANIAK
Oszczędza na materiałach, bardzo niesolidny montaż, ciągle problemy.
Zamontował za mały reduktor dla oszczędności. co skutkowało ciągłymi problemami, w dodatku ma się za nie wiadomo kogo.
Także omijajcie Wojtasika z Wiśniowej 2 z daleka!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW