R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
  Wysłany: 2014-11-05, 08:22   

Biedactwo - co za skurczybyk ten Tomasz-Bernard :!: Pani Kubowicz juz stoji w gminnym ogrodzie, juz fotel oglada :570: Ale nie wiem, czy te trupy po chlopskiej nieboszczce jaka byla ,Samoobrona' dadza swoje poparcie tak madrej i prawej, nieskazitelnej osobie , jaka jest p. Paulina Kubowicz. :neutral:
RGM - zdolna ta Pani. W sierpniu juz wialo groza o bankructwie Gminy. Banery wymyslila, ulotki tez. Oj zdolna, nawet bardzo. Malpuje ten Tomasz spotkania wiejskie z wyborcami, ulotki, plakaty, banery. I nikt ich nie zrywa, tylko na pamiatke wycina twarz, aby wkleic w to miejsce inna. Mial byc kiedys premier z Krakowa, bedzie Wojt z Krakowa - a czemu nie :?
Zdrowka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-11-05, 08:30   

Grossus powiedz szczerze:Ty sie boisz tego, że ona może zostać wójtem?
PS "stoji" to jest po rosyjsku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-05, 09:52   

Czy ja się boję??? Nie. Mam tu równie fajną "gwiazdę" :wink: , więc mam pewne doświadczenie. Przecież u Nas we wsi jest "koniec cywilizacji" - tak mówią :) A co do "stoji" - błąd. Nie szukam winnego w tablecie, ale powinienem przeczytać przed wysłaniem.
Jeżeli ktoś pisze o sobie, jaki jest zdolny, ile lat pracuje i to na kierowniczych stanowiskach - należy się mieć na baczności. Ja nie mówię o sobie gdzie i na jakich kierowniczych stanowiskach pracowałem - bo to nie jest nikomu potrzebne. Jednak Gmina Mokrsko jest Gminą WIEJSKĄ i należy poznać jej historię, a przede wszystkim społeczeństwo. Kiedy chce się być szefem - trzeba poznać ludzi , którymi się będzie kierowało. Można być kierownikiem działu kredytów krótkoterminowych w banku i też to jest stanowisko kierownicze :?
Użycie słów " sięgnięcie po skompromitowanego politycznie sprzymierzeńca w postaci PSL choć ten w sumie zastąpił nieboszczkę Samoobronę sprzed paru lat " . Pani Paulino - tradycje PSL na tym terenie mają wiele lat. Z tej Gminy wywodzili się znamienici ludzie i nikt nie ma prawa w ten sposób o NICH mówić. Świadczy o tym, że społeczeństwo Gminy Mokrsko p. Kubowicz traktuje jak potencjalnych klientów. Nie będę negował "podpierania" się Pani Kubowicz człowiekiem z PSL, który odszedł do innej partii politycznej, ale wyparcie się partii chłopskiej przez Panią Kubowicz jest żenujące.
No cóż, ja pamiętam, gdy w 1955 roku przyszedł do Komornik prąd. Pamiętam te strzechy, drogę przez wieś itd. Ilu było włodarzy Gminy przez te lata??? Z pewnością dużo i każdy po sobie pozostawił jakiś ślad. I tylko "ciuchci" żal.......
Życzę kolejnemu włodarzowi sukcesów i aby pozostawił po sobie taki ślad, jak Tomasz - Bernard. A, że Gmina długi ma - nie ma ich ten, co nie inwestuje i nic nie robi :)
Życzę zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bożena13 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-05, 11:02   

grossus, człowieku ciemny jak las, łap tą swoją komórke na piersiach i dzwoń po Pana... aby was ratował,
żałuje jednego: gdybyś nie miał tego ... to mógłbyś dalej pisać, to co kiedyś robiłeś napawało optymizmem, tak, to były czasy, teraz...?!, lata zrobiły swoje, nie ten mózg i siła, pogódź się z tym, asta la vista baby

ps: szykuj mowe powitalną dla p. Kubowicz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-05, 11:14   

Tak , jakbym slyszal mojego sasiada :grin: Belkot, bez konsultacji :( :( Zdrowka.......
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-11-05, 13:26   

Ja tak analizując całe to zamieszanie to jestem skłonny życzyć P.Kubowicz wygranej. Niech zostanie Wójtem, wyprowadzi Gminę na prostą i pokaże jakim jest dobrym włodarzem, ale przede wszystkim ekonomistą... a po 4 latach zobaczymy czy jej się dalej powiedzie:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-05, 14:24   

Pan Wójt tez zostawi po sobie "coś" przez wielkie C.
Całe trzynaście baniek do spłaty i zero pieniędzy na kolejne inwestycje.
Na wczorajszym zebraniu już się nie chwalił, że lada moment dwie i pól bańki spadnie z długu? Zamiast tego opowiedział nielicznym słuchaczom bajkę na dobranoc jak go rodzina prawie na kolanach błagała, by nie zostawiał gminy z tym szambem zadłużenia, ponieważ nikt tak dobrze nie wie jak to wszystko naprawić co sam spieprzył niż on sam. Słuchając tego zaczynamy się zastanawiać w jakim my k... matrixie żyjemy...

A na wszystko maja jedno wytłumaczenie - inwestycje.
Dziwne, że inne gminy też inwestują a długi mają o połowę mniejsze.
Taki Wierzchlas 9% długu i 234 miejsce wśród najszybciej rozwijających się gmin spośród 2500 w Polsce
Mokrsko skromniej - 60% długu i 1233 pozycja.

A ich gadki jak to już wychodzimy na prostą przypominają prognozy z 2011 roku, gdzie na koniec 2012 przewidywano... 43,33% a skończyło się (jak wiemy tylko dzięki kontroli RIO) przebiciem progu 60%. Najśmieszniejsze jest zdanie, że "w 2011 trzeba z wielka ostrożnością podejmować decyzje o zaciąganiu nowych zobowiązań". Ile wtedy szarpnęli z banku? Tylko dwa największe kredyty to 5,5 miliona...
Jak to się mówi?... Dno, muł i wodorosty?... Nadchodzi czas nie tylko na czyszczenie stawów w parku...
Polecam lekturę fragmentu, który powstał w UG Mokrsko.

Wieloletnia prognoza finansowa z początku ostatniej kadencji.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 195,79 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-11-05, 15:28   

RGM ty masz chyba klapy na oczach ja koń założone i nic poza zadłużeniem Gminy już nie widzisz lub nie chcesz zobaczyć

Ostatnia kontrola RIO była efektem działania grupy mieszkańców gminy Mokrsko
(anonimowej) - czyt. grupa RGM i spółka

Cyt.

Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Łodzi wniósł wniosek o
ukaranie wójta Tomasza Kąckiego za naruszenie dyscypliny finansów publicznych i
wniósł o jego ukaranie. Prosimy o dokładne przeczytanie końcowego fragmentu tego
pisma i ocenienie skutków działania wójta:

Cyt. (….) „Rzecznik uznał, iż popełnienie tych
czynów nie skutkowało negatywnie na sytuację
finansową Gminy Mokrsko i w związku z
powyższym wnioskuje o ukaranie Pana Tomasza
Kąckiego karą upomnienia”
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-05, 17:04   

Trzeba być bardzo zadufanym w sobie, by tak dąć w tą przebrzmiałą trąbę długów i być pewną fotela w UG :?:
Pani Paulino - z pewnością część mieszkańców już Pani zauroczyła, ale do 50% + 1 jeszcze Pani brakuje tego jednego: trochę pokory i rezerwy w pluciu na Swojego konkurenta. Nie przystoi to kobiecie :sad: Taka jazda po kimś i plucie często ma odwrotny skutek :(
Przedstawia się Pani za kryształ pierwszego sortu - a ukazują się bąbelki, skazy. A wie Pani co się dzieje z wybrakowanym kryształem ??? Kupują go ludzie, którzy chcą mieć kryształ byle jaki, ale kryształ. Inni na niego spoglądają i czynią swoje........

Cytując Pani słowa: "tuż przed ciszą wyborczą będą niepodpisane plakaty zohydzające kandydatkę z Ożarowa jakoby to ona była winna za wszystkie długi gminy, przeinwestowanie i propagandę sukcesu. Zawsze jest szansa, że paru głupich uwierzy i postawi krzyżyk przy panu Tomaszu Bernardzie. Pozostałą część wyborców taki atak tylko zmobilizuje by „nieznanym sprawcom 8) 8) 8) z lasu” pokazać środkowy palec" :(
Co te słowa mają znaczyć ?

Czy zapisała się Pani już do Gminnej Spółki Wodnej??? :grin: Trzeba świecić przykładem dla wyborców............. Zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-05, 21:03   

RGM, przyznam się, że już wczoraj powoli zaczynałam się bać, że ograniczyłeś bądź zakończyłeś swą działalność na forum.. Nie było Cię aż do dzisiejszego poranka..
Tłumaczylam sobie to tak: Pewnie chłopina jest w plenerze..zapracowany...cyka focie i śledzi na bieżąco, co dzieje się koło urzędu..
Ale znów nie zawiodłeś :) Ponownie mogłam przeczytać coś bardzo interesującego...

Pierwszy temat , jaki poruszyłeś mną wstrząsnął :shock: Kurde, no jak Pan Kącki mógł "spapugować" po was te wszystkie rzeczy? No nie do pomyślenia :? Przecież takie rzeczy to tylko w.. KOMITECIE PANI PAULINKI :) Pan Kącki może jedynie pozazdrościć...Wy to jednak fajnie macie... Biedny Wójt, niestety nie ma w swoich szeregach cudownie i wybitnie utalentowanego kamerzysty i grafika i w ogóle w ogóle... który zadbał nawet o taki fajny efekt, aby gdzie się nie obejrzę, widzieć podobiznę Pani Paulinki ..No kurcze, teraz jak już idę, czy jadę przez naszą piękną wioskę to: patrzę w lewo, a tam ? Pani Paulinka :) Patrzę w prawo i co widzę? Panią Paulinkę :) odwracam się za siebie a tam znów Pani Paulinka :) czytam gazetę, i jak myślicie, kogóż me piękne oczy widzą?? PANIĄ PAULINKĘ..HURRA :grin: NO piękne ma te plakaty, ulotki, filmiki...tak się zastanawiałam, czemu Pan Kącki tego nie ma i znalazłam odpowiedź :idea: to na pewno zasługa wykształcenia Pani Paulinki...A u Pana Kąckiego takie to wszystko (jak to RGM określiłeś) "nędzne" i na dodatek "zgapione"... No ale przecież Pan Kącki to tylko biedny "historyk z doświadczeniem rolno-ogrodniczym" a Pani K. to jednak wykształcona kobita..
Nie zapominajmy o tym.. z resztą, jak można o tym zapomnieć, jak Pani Paulinka ciągle nam o tym przypomina :) Właśnie mam przed oczami kolejny artykuł Kulis.. przeczytam fragmencik, którego część to już chyba większość z nas zna na pamięć: "Moje wykształcenie, doświadczenie zawodowe i odniesione sukcesy kolą w oczy mojego konkurenta(...)Jako sumienny i dobry pracownik często byłam wyróżniana i nagradzana"
Ach, my biedne szaraczki możemy tylko pozazdrościć.. Pani Paulinka to jest jednak zdolniacha i nie wstydzi się tym chwalić..Musimy brać z Pani przykład..RGM my to wszyscy chyba Ci zazdrościmy, że dosięgnął Cię zaszczyt przebywania w kręgu tak wspaniałej osobliwości... ;)
Tylko wiesz co, skoro Pani Paulinka ma za sobą tak wspaniałe zaplecze zawodowe, to może nie warto tego psuć.. Napisałeś dziś : "Pan Wójt tez zostawi po sobie "coś" przez wielkie C. Całe trzynaście baniek do spłaty i zero pieniędzy na kolejne inwestycje."
Skoro sytuacja gminy jest tak fatalna, to Pani Paulinka może sobie z tym nie poradzić i wtedy do jej nieskazitelnej opinii będzie dopisana również ta mniej pozytywna notka..Może nie warto :roll:

Jeszcze tylko chciałam powiedzieć coś Bożence13..Bożenko, jakim Ty operujesz słownictwem :shock:
Jestem pełna podziwu..czekam na kolejną dawkę emocji :D

RGM, w dzisiejszych postach brakowało mi trochę fotek..zdążyłam się już przyzwyczaić, że do kazdej zabawnej historyjki dołączałeś barwne ilustracje..Ale nie będę się czepiać.. i tak jesteś spoko ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
grossus2
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-11-05, 22:28   

..... z tak doskonałymi kwalifikacjami:) wykształceniem, wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami, to co najmniej jakieś wysokie kierownicze stanowisko w Ministerstwie Finansów, a nie marnowanie się w wiejskiej gminie i użeranie się z chłopami z "samoobrony" oderwanymi od pługa :D

grossus2 napisał/a:
Jednak Gmina Mokrsko jest Gminą WIEJSKĄ i należy poznać jej historię, a przede wszystkim społeczeństwo. Kiedy chce się być szefem - trzeba poznać ludzi , którymi się będzie kierowało.


To samo mówi mój znajomy, który p. Paulinkę zna troszkę lepiej, niż tylko z plakatów, ulotek, wywiadów, filmików i kampanii ANTYwiatrakowej.
Twierdzi, że ta kobieta poza swoim "kółkiem różańcowym- wzajemnej adoracji" jest troszkę "oderwana od rzeczywistości".... delikatnie mówiąc :D , no ale "liczyć i kalkulować' to ona potrafi, oj potrafi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-06, 18:31   

Wyborcze cuda zaczynają się dziać nawet na posiedzeniach komisji Gminy Mokrsko. Komisja Rewizyjna w ekspresowym tempie rozpatrzyła skargę na niezamieszczenie na stronie internetowej UG pełnego raportu RIO, w którym na 110 stronach pełno zastrzeżeń do pracy Pana Wójta i podległych mu bezpośrednio urzędników. Radni gminy jednogłośnie (!) przegłosowali wniosek o ukaranie Pana Wójta, który był obecny na sali. Po czym beztrosko oznajmiono, że forma kary zostanie ustalona po wyborach już przez nowa Radę (!!!) Jeśli ktoś nie zrozumiał to tłumaczę: W celach wyborczych rzucono monetą. Jeśli wypadnie orzełek i Pan Wójt przegra to będzie można... No własnie... Co będzie można? Jeśli reszka... To też niewiele mu zrobią. Temu kto to wymyślił powinni postawić daczę w lesie. Drugą. Monetę rzucono tak wysoko, że spadnie dopiero 16 listopada.
Pytam:To są władze pięciotysięcznej gminy czy klub wielbicieli jedynie słusznego kandydata?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-06, 23:18   

Pani Paulino!!! Najlepiej nabić Go na pal lub wrzucić na stos :sad:
Żeby ułatwić Pani sprawę z uregulowaniem należności i wsparcia Gminy Mokrsko za usługę wykonaną przez Gminną Spółkę Wodną - podaję numer konta: BS Rusiec o/Mokrsko 03 9264 0009 0021 7251 2000 0020. To tak niewiele, ale zawsze coś. I samopoczucie lepsze..... :wink: Zdrówka......
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-07, 07:24   

Urząd Gminy w strategi rozwoju na rok 2015 przewiduje spadek o 4 miliony środków na inwestycje czyli praktycznie do zera. W panawójtowej propagandzie dalej są uprawiane informacje o wspaniałym rozwoju gminy, którą przecież wcześniej doprowadzili do takiego stanu, że nie będzie pewnie z czego dołożyć do powiatowych pieniędzy na wyborczą drogę na Mamzerówkę, która powstaje już trzeci rok w planach budżetu. Zwłaszcza, że jak zwykle milion trzeba jak co roku przeznaczyć na oświatę a czekają nas przesunięte z 2014 r. spłaty kredytów na podobna kwotę. Dach na szkole to kolejne kwoty (w sumie 2,5 mln przez trzy lata). Czy będzie okazja, aby znowu bank zarobił swoje?
Obietnice te są mniej warte niż papier, na którym je kolportuje komitet idący razem z ludowcami. Mam pewność, że po klęskę skoro dawno oderwali się od rzeczywistości a skupili na propagandzie. Byleby tylko raz zdobytej władzy nie oddać.
Poza tym coś cicho o tych milionach, jakie miały obniżyć zadłużenie za to pojawiły się - zapewne nieprawdziwe pogłoski - że w kasie gminnej brakuje środków na zaległe diety nawet dla radnych. Ja w to nie wierzę ale może warto spytać czy to wszystko prawda na tych spotkaniach jakie już zgromadziły nielicznych zwolenników jedynie słusznej władzy. Jak już te 2,5 miliona przyjedzie proponuję wystawić je w walizce ma stole. Tylko walić mocno po łapach, jeśli ktoś zapragnie sprawdzić co jest pod spodem pierwszej warstwy banknotów. Tam byłyby raczej tylko propagandowe broszury KWW Razem z Ludowcami.
Słabiutko zresztą zredagowane co widać już na pierwszej stronie pod wizerunkiem najlepszego z kandydatów.

błądM.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 155,87 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-07, 13:07   

Dziwne??? Co innego czytalem rano. Pachnialo horrorem a tu cud? Pani Paulino, czy uregulowala Pani naleznosc??? Zdrowka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW