R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 19:01   

Ech, poleciałem żargonem. Wygląd forum, technicznie ale po polsku skórka.

Templatki są ściśle powiązane programistycznie z platformą dla której zostały stworzone, więc nie da się tego zwyczajnie skopiować na nowe, trzeba zrobić minimum (zależy od tego jak różni się wewnętrznie nowy system) poprawki na wszystkie funkcje (pobieranie treści postów, nazw użytkowników itd itp) a czasem poprzenosić i porozdzielać kod w nowej hierarchii plików.

Najprostsze rozwiązanie - zaadaptować domyślną skórę nowego systemu pod kolorystykę obecnego (to było przecież zrobione tutaj). Gorzej, bo kosztuje więcej pracy ale efekt oczywiście lepszy i wygląd unikalny - zaprojektować i zakodować nowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 19:40   

Czyli jeśli dobrze rozumiem - nie da sie po prostu wyekportować / przekonwertować baz danych z tego forum do nowego? I mieć po prostu nowego designu? :-)

nie wiem jaki tu jest skrypt dokładnie (wersja) ale jakbyś chciał popróbować to mogę Ci dać moje tyci forum wspólnotowe we Wrocławiu do ćwiczeń. serwer też ewentualnie mam. Zakładam że dla wielun.biz to jest kwestia tylko większych baz danych... powiedzmy jeszcze "piw" - ale chyba nikt nie będzie płakał jak ich nie przeniesiemy...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-04, 19:50   

kitor, jeśli będziesz potrzebował skrobnięcia jakiegoś modułu lub ogólnie pomocy programistycznej - daj znać. Nie znam co prawda środowiska SMF, ale podejrzewam, że nie jest to wymagające.

Co do templatki - proponuję olać aktualną i wybrać na nowym silniku coś przystosowanego do komórek. Ot pierwszy lepszy link z google:
http://weblees.com/responsive-forum-themes/
Nawet jeśli trzeba byłoby zapłacić - nie powinny być to drogie rzeczy :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 19:55   

Dla mnie głównym argumentem przeciwko robieniu aktualnej wersji jest czas. Wierzę w Was chłopaki, ale przecież zrobienie tego dla nowego forum zajmie sporo czasu - a potem będą jeszcze wychodziły jakieś błędy które trzeba będzie poprawiać i ogólnie więcej zachodu niż to warte...

Pomysł Archdevila żeby było to coś co dobrze będzie się wyświetlało na sprytfonach i nie tylko - bardzo mi się podoba...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-04, 20:04   

ourson napisał/a:
Dla mnie głównym argumentem przeciwko robieniu aktualnej wersji jest czas.

Niestety dla mnie również - jednak migracja danych to zabieg jednorazowy i w przypadku, gdy nie modyfikujemy nic w samym skrypcie forum i dane są integralne (a patrząc na błędy w niektórych elementach naszego forum - to nie jest zapewnione) to da się ją przeprowadzić w skończonym czasie.
W razie błędów - od tego są kopie bazy, a nikt nie każe też usuwać starego forum zanim się nie upewnimy, że wszystko jest OK ;-)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 20:15   

Będąc szczerym - połowa modułów na S:WI jest mojego autorstwa, a przede mną jeszcze kilkanaście pozycji na liście todo, także tu akurat problemu nie ma. Serwer też mam, w sumie nawet kilka na których administruję ;)
Póki co chodzi głównie o rozeznanie możliwości migracji (arch - prawdę mówiąc SMF używałem ostatnio z dwa lata temu, ale widzę że popularność tylko rośnie).

Responsywny wygląd to niemal konieczność w obecnych czasach. Zarówno ze statów S:WI jak i z tego co powiedział nam właściciel twojepajeczno.pl wynika jasno że 1/3 wejść to telefony/tablety. I tego się nie oszuka. Na Spotted udało mi się dojść do całkiem wygodnego interfejsu, choć mam wciąż pewne zastrzeżenia - ale testowanie i robienie tego zajęło więcej niż samego wyglądu "dużej" strony.

Dlatego też faktycznie w kwestiach czasowych lepiej by było oprzeć się na gotowcu - zaadaptować kolorystykę, loga itd ale nie klepać od zera. Wygląd S:WI to jakieś tysiąc liniijek arkusza stylów + kolejne 2-3 tysiące kodu templatki - a w wypadku forum jest sporo więcej indywidualnych podstron (panel użytkownika, wszystkie administracyjne) do zakodowania więc od zera roboty naprawdę byłoby sporo ;)

Cytat:
W razie błędów - od tego są kopie bazy, a nikt nie każe też usuwać starego forum zanim się nie upewnimy, że wszystko jest OK ;-)


Co do zasady modyfikacji nie robi się na wersji produkcyjnej, a na kopii :wink:
Ale jestem niemal pewien że działanie było by kilkuetapowe - ogarnięcie jak przemigrować dane na nowy silnik, na tej kopii zrobić wygląd i przetestować, po czym zamknięcie forum na czas ponownej migracji aktualnych danych, szybkich testów i załadowania nowej wersji. Bez zniknięcia z sieci na co najmniej kilka godzin się nie obejdzie - ale dopiero w ostatniej fazie działań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-04, 20:26   

kitor napisał/a:
(arch - prawdę mówiąc SMF używałem ostatnio z dwa lata temu, ale widzę że popularność tylko rośnie).

Patrząc na wymagania -
Kod:
PHP 4.1.0 or higher
- kod może być "nieco" przestarzały.

kitor napisał/a:
Co do zasady modyfikacji nie robi się na wersji produkcyjnej, a na kopii :wink:

Wierz mi, że są ludzie, dla których nie jest to oczywiste :twisted:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 20:33   

W 2011 wyszło 2.0 gdzie przepisali sporo więc myślę że to dla kompatybilności. Tak, wiem, model obiektowy pełny pojawił się w PHP5 i to jego głównie znam, ale przecież dla aplikacji tego typu to jeden uj :D

Szczególnie że już w zalecanych jest 5.2.

I tak wiem że to nie jest takie oczywiste, bo nawet ostatnio któryś plugin naprawiałem na żywca ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 20:40   

Archdevil napisał/a:
ourson napisał/a:
Dla mnie głównym argumentem przeciwko robieniu aktualnej wersji jest czas.

Niestety dla mnie również - jednak migracja danych to zabieg jednorazowy i w przypadku, gdy nie modyfikujemy nic w samym skrypcie forum i dane są integralne (a patrząc na błędy w niektórych elementach naszego forum - to nie jest zapewnione) to da się ją przeprowadzić w skończonym czasie.
W razie błędów - od tego są kopie bazy, a nikt nie każe też usuwać starego forum zanim się nie upewnimy, że wszystko jest OK ;-)


nie chodziło mi o samą migracje danych tylko o robienie (tak trochę na siłę) takiego samego wyglądu forum na nowym silniku. Samej migracji nie uważam za stratę czasu - fajnie będzie jeśli pojawią się nowe funkcje i miejmy nadzieję że za tym także nowi uzyszkodnicy...:-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-08, 12:28   

Czy mamy jakiś dalszy plan działania? Tzn czy wiemy jaki silnik/skrypt wybieramy - jeśli nie to co się musi stać i kto o tym zdecydować?

Jeśli wiemy - to czy mamy jakiś plan na "przeflancowanie" forum na nowy silnik? Kto miałby się tym zająć i kiedy?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-08, 13:39   

Jak pisałem, i mówiłem Ferbikowi wielokrotnie - dostanę kopię bazy to ocenię możliwość i nakład pracy konieczny do przejścia na inny system.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-21, 04:37   

Czy coś się dzieje w kwestii odswiezania forum?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-21, 07:50   

Nie, do końca miesiąca jestem zawalony robotą. Dopiero w listopadzie jestem w stanie się tym zająć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-11, 09:51   

To ja tak tylko zapytam ;-) coś się dzieje w tym temacie?;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-11, 20:44   

Zapewne nihil novi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW