R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ulica Zielona w dniach targowych - widoczność znaków
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-14, 13:41   Ulica Zielona w dniach targowych - widoczność znaków

Dawno dawno temu, za basztami i wiecznymi miłościami, kiedy zaczynałem robić kurs prawa jazdy, jadąc ulicą Zieloną, zbliżając się do skrzyżowania z Broniewskiego od strony Joanny Żubr, dowiedziałem się jak ważne jest patrzenie na znaki. Zawsze wydawało mi się że tam jest pierwszeństwo na wprost, a jednak nie. Wprawdzie nie było nikogo prócz mnie, ale po depnięciu przez instruktora w hamulce pamiętam o tym do dziś :D

Dlaczego do tego nawiązuję? Dziś, idąc przez rynek, i patrząc na ludzi ignorujących totalnie pierwszeństwo przejazdu na tym skrzyżowaniu, przypomniała mi się ta sytuacja. Odruchowo rozejrzałem się po znakach (może coś się zmieniło?), no i właśnie, nie mogłem za nic znaku namierzyć.
Zdjęcie 1, robione mniej-więcej na lini drzew na targowisku. Widać stragany. Zdjęcie 2, na oko jakieś 10 metrów do krzyżówki - to samo. Zdjęcie 3, 5 metrów od krzyżówki i 45 stopni w prawo - patrzcie, znak!

O ile w przypadku braku znaków mamy skrzyżowanie równorzędne, wiec z tej perspektywy i tak osoby z prawej mają pierwszeństwo, to oznakowanie zmienia diametralnie sytuację jeśli chodzi o osoby które jadą z naprzeciwka i chcą skręcić w Broniewskiego. A oznakowania nie widać. Ba, ktoś zrobił sobie z niego wieszak. Do tego całe pobocze tej ulicy jest zastawione straganami aż do "wirtualnej" granicy pasa ruchu. Bo patrząc na to że cała droga jest wyłożona tu brukiem, oraz gdzie znajduje się znak - mam wrażenie że formalnie te stragany stoją na ulicy. I nikt z tym nic nie robi.

1.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 96,13 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 99,57 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 89,28 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2014-02-14, 15:11   

Na bazarze zawsze by£ "ba£agan". Sprzedawcy sie rozk£adajã bardziej niž krõwki na £ãce. Bo p£acã placowe i im wolno. Pieszo czasem jest ciĕžko przejšč, a co dopiero, žeby siĕ tam na si£ĕ samochodem pchač, a o wõzku dzueciěcym nie wspomnĕ.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
myszka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-02-16, 19:39   

Przeklęty rynek, przeklęta ulica i przeklęty brak reakcji straży miejskiej, która co rynek chodzi oglądać co u Bułgarów bez żadnej reakcji na wiszące gacie ze znaków :) . MASAKRA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW