R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezmyślna dewastacja przyrody.
Autor Wiadomość
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-01, 15:25   

Ktoś tu prosił o zdjęcie tego kikuta z pl. Jagiellońskiego? Proszę bardzo, z dziś.

aaa.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 139,28 KB

_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-01, 15:40   

Właśnie miałem wrzucać :D Ubiegłeś mnie o parę minut :DDDD

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-01, 15:57   

Jak ni ma zdjęć, to ni ma, a jak są, to od razu dwa :D Teraz pytanie, kto komu czyta w myślach :wink: Ja zrobiłem już jedno zdjęcie wczoraj wieczorem, ale kiepsko wyszło, to pomyślałem, że pójdę dzisiaj i zrobię lepsze.
No to czekamy na opinie forumowych speców odnośnie roślinki.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2013-08-01, 16:35   

Suma summarum zdążyłem dojrzeć to "drzewo" na własne oczy. Sam nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać...
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nhandu 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-02, 07:26   

Jestem przekonany, że powstanie na tym kikucie domek na drzewie dla dzieci...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-02, 22:17   

Ale betonowa kostka dookoła robi wrażenie... Po prostu piękna! Zakostkować ten kwadracik i będzie jeszcze piękniej! Żeby przykręcić śrubkę zgodnie z prawem trzeba mieć plik "uprawnień", ale do opieki nad zielenią miejską wynajmuje się "speców" od kanalizacji i robót ziemnych...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-27, 00:35   

Na portalu "NaszeMiasto.pl" uparli się na drzewo przy Moniuszki
Cytat:
Drzewo jest uciążliwe szczególnie dla osób, które skręcają z Chopina na stację benzynową. By zobaczyć, czy nikt nie jedzie Moniuszki, trzeba się "wychylić", a to grozi kolizją.
Za to park mamy "prześwietlony" fantastycznie. Z Piłsudskiego kierowcy mają świetną widoczność na Królewską.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-27, 10:36   

Pat44, ale wiesz czy się różni park od lasu? To w lesie jest drzewo koło drzewa, a park charakteryzuje się tym, że są w nim ławki jeszcze, sporo klombów z pięknymi kwiatami i duża połać trawnika, który jest świetnym miejscem zabaw dla dzieci. Napisałbym, że jeszcze dla naszych pupilków piesków, ale niestety ludzie nie dorośli do sprzątania po tych swoich pupilach, więc o psach nie wspominam :razz:

Wichura sprzed dekady prawie pokazała nam w jakim stanie mieliśmy drzewostan w parku Żwirki i Wigury. I całe szczęście, bo gdyby nie wycinka starych i chorych drzew, dzisiaj mogło by się skończyć tak jak;
Cytat:
To miał być rodzinny wypad za miasto. Niestety, skończył się tragicznie. W sobotę w parku w Szczawnie-Zdroju (woj. dolnośląskie) na dzieci runęło drzewo. Olbrzymi konar przygniótł 4-letnią dziewczynkę! Dziecko nie żyje.
(...)
Okazuje się, że lipa, która przygniotła dziewczynkę była zabezpieczona linami i jedna z nich po prostu pękła. – Drzewo było rozległe, miało kilka konarów i dlatego musiało być zabezpieczone. Działaliśmy według programu ochrony parków – tłumaczy Urszula Burek (61 l.), wiceburmistrz Szczawna-Zdroju. Straż pożarna wycięła teraz pozostałe konary, by już nikomu nie zagrażały. – Drzewo zabezpieczone było linami, bo takie było zalecenie. Nie możemy pogodzić się, że taka tragedia zdarzyła się w naszym parku.

Źródło - http://www.fakt.pl/Drzewo...y,222793,1.html

Jakiś fanatyk uparł się, że drzewo trzeba pozostawić w stanie dziewiczym, bo przecież przyroda. Zginęło dziecko i wtedy okazało się, że jednak dla bezpieczeństwa trzeba to drzewo poddać kosmetycznej przecince, od której Szczawno-Zdrój nic nie stracił na swojej urodzie.
Gdyby w tym mieście był ktoś rozsądny, kto wiedziałby że to parki miejskie powstają z inicjatywy ludzi i ludziom mają służyć, a nie odwrotnie. To pewnie ta rodzina do dzisiaj cieszyła by się pełnią życia, a tak ... :sad: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-27, 19:48   

miko 005 napisał/a:
Jakiś fanatyk uparł się, że drzewo trzeba pozostawić w stanie dziewiczym, bo przecież przyroda.


Nie manipuluj. W żadnym przekazie prasowym nie pada słowo fanatyk. Do całego zdarzenia dorabiasz wygodną dla siebie ideologię. Jest jasno napisane "Działaliśmy według programu ochrony parków", jak widać nieco kulawego programu, ale w naszym kraju jest już standardową procedura, że najpierw musi wydarzyć się nieszczęście, żeby dostrzec pewne zaniedbania i błędy.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-27, 22:15   

Brawo miko 005, Zdumiewająca wiedza dendrologiczna. Widzę, że musiałeś prowadzić wnikliwe badania po owej pamiętnej wichurze, że z takim przekonaniem wysuwasz tezy o opłakanym stanie drzewostanu w parku. A mnie się wydaje, jako kompletnemu laikowi, że władza poszła po najmniejszej linii oporu i pozbyła się problemu przy pomocy pił łańcuchowych. Dzięki temu możemy cieszyć oko widokiem mknących tirów i inhalować się niezapomnianym zapachem spalin. Przytaczasz tu jakieś łzawe, chwytające za serce historie
Cytat:
Gdyby w tym mieście był ktoś rozsądny, kto wiedziałby że to parki miejskie powstają z inicjatywy ludzi i ludziom mają służyć, a nie odwrotnie. To pewnie ta rodzina do dzisiaj cieszyła by się pełnią życia, a tak ..
Gdyby w tym mieście był ktoś taki, toby prorok się nazywał! Wypadki się zdarzają i będą się zdarzać. Nie o tym chciałem jednak pisać. Zastanawia mnie entuzjazm władz w rozwiązywaniu problemów mieszkańców, jeśli tylko piła łańcuchowa jest jedynym potrzebnym do tego narzędziem. Widzę, że włodarze chętnie nieba by nam przychylili, byle tylko coś wyciąć. Jeśli właściciel będzie robił problemy, to pewnie burmistrz się do niego uda osobiście. miko 005, chwała ci za to, że chciałbyś zapobiec wszystkim nieszczęściom świata. Proponuję, żebyś również zajął się statystyką utonięć (zatrważającą w tym roku), porażeń prądem i pogryzień przez zwierzęta i zaproponował sensowne w twoim rozumieniu rozwiązanie tych palących problemów. Co do otwartych zbiorników wodnych, to proponuję zasypać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2013-08-27, 22:28   

Sezon ogórkowy w pełni więc widzę, że "odgrzewamy kotlety" :grin:

Pat44 jak tak bardzo Ci przeszkadza wycinanie starych spróchniałych drzew
i sadzenie na ich miejsce nowych, to przeprowadź się chłopie do syberyjskiej tajgi
i ciesz się gęstwiną zieleni bez spalin.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-28, 09:58   

Pat44, ale byłeś w parku dzień po tej wichurze i widziałeś te powalone drzewa? Bo ja widziałem. 80% z nich miało zmurszałe i na wpół puste konary. Do tego nie trzeba być znawcą tematu aby stwierdzić, że drzewa te były w złym stanie.
Oczywiście ktoś podjął decyzję o przebadaniu pozostałego starego drzewostanu i wycince tych najbardziej zagrażających. I chwała im za to.

Pat44 napisał/a:
Proponuję, żebyś również zajął się statystyką utonięć (zatrważającą w tym roku), porażeń prądem i pogryzień przez zwierzęta i zaproponował sensowne w twoim rozumieniu rozwiązanie tych palących problemów. Co do otwartych zbiorników wodnych, to proponuję zasypać...

A jednak masz kłopoty z odróżnianiem zagrożeń wynikających bezpośrednio z naszej winy, od zagrożeń niezależnych od nas.
Nie mnie Cię pouczać jak zachowywać się nad akwenami wodnymi, obchodzić z urządzeniami pod napięciem, czy jak zachowywać się w przypadku nieoczekiwanego spotkania z groźną zwierzyną. Skoro jednak dożyłeś w zdrowi i szczęściu wieku podobnego do mojego, znaczy się głupi nie jesteś i umiesz sobie radzić :) I bardzo dobrze i tak trzymaj dalej :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-28, 20:14   

Rybak, Tak jak na mnie czeka syberyjska tajga, tak na ciebie Manhattan, a obaj możemy się przenieść najdalej do Jajczaków. Coś ci ta ironia nie wychodzi chłopie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW