R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Harry Potter w wieluńskim kinie SYRENA-czyli wspomnień czar
Autor Wiadomość
INTERIOR 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 40
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2013-05-15, 06:06   Harry Potter w wieluńskim kinie SYRENA-czyli wspomnień czar

Witajcie. Pozwólcie, że podzielę się swoją historią. Jestem świeżo po przeczytaniu wszystkich 7 części Harrego Pottera. Zajęło mi to ok. pół roku. Książka od pierwszej części zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, wciągnęła i pochłonęła bez reszty. Teraz po skończeniu tej fantastycznej przygody czuję się jak niemowlę, któremu dano na chwilę wspaniałą zabawkę i nagle ją odebrano kiedy zaczęło się nią świetnie bawić. Dziś nienawidzę siebie za to, że w czasie kiedy HP wchodził do polskich księgarń i kin ja uważałem go za kompletną głupotę i stratę czasu. Wtedy w wieku 11 lat (rok 2000) nie interesowałem się wogóle fantastyką a tym bardziej magią. Śmiać mi się chciało gdy w telewizji pokazywano tych wszystkich Potteromaniaków, poprzebieranych za czarodziejów, tłoczących się pod księgarniami w całej Wielkiej Brytanii. Teraz wiem, jakim byłem głupcem. Przekreśliłem powieść pani Rowling nawet do niej nie zaglądając. Nie zagłębiając się w świat Harrego od razu skazałem go na porażkę.

Tym samym ominął mnie cały hype związany z HP jaki również był w naszym pięknym mieście. Pamiętam, że pierwsza część sagi czyli "Kamień filozoficzny" miała premierę w kinie SYRENA na początku roku 2002. Czy ktoś pamięta dokładną datę tego wydarzenia? Moglibyście opisać swoje wrażenia i wspomnienia z tego dnia? Z opowiadań kolegów i koleżanek z podstawówki z tamtego okresu (których notabene słuchałem z politowaniem) pamiętam, że kino w dniu premierowego pokazu pękało w szwach. A może ktoś z forumowiczów jest takim Potteromaniakiem, że zachował mu się jeszcze bilet z tego seansu? Interesuje mnie dosłownie wszystko związane tym wydarzeniem. Nawet godzina pokazu :neutral:

Będę również wdzięczny za podzielenie się jakimikolwiek wspomnieniami z HP dotyczącymi naszego miasta. Czy premierom kolejnych tomów w wieluńskich księgarniach towarzyszyły jakieś specjalne wydarzenia? Nie jestem sobie niestety w stanie nic na ten temat przypomnieć gdyż jak wspomniałem wtedy dla mnie Harry Potter był raczej obiektem drwin i omijałem wszystko co z nim związane szerokim łukiem.

A jak było z kolejnymi ekranizacjami jeśli chodzi o kino SYRENA? Czy wyświetlono wszystkie części? Ostatnia miała premierę w 2011r. czyli wtedy kiedy kino niestety zaczęło upadać albo już chyba nawet nie funkcjonowało?
Będę wam bardzo wdzięczny za wszystkie wasze wspomnienia na ten temat.
Dziękuję :)
_________________
Wieluń - Probably the Best City in the World
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 07:57   

Jestem w szoku że to było już tak dawno :roll: Ja nie pamiętam już kiedy je czytałam, ale chyba już po premierze pierwszego filmu i w momencie jak na rynku było już wydanych kilka cześć książki. Nie kojarzę, żeby w WLN działo się z okazji premiery książki coś specjalnego, ale w ogolę nie zwracałam raczej uwagi na zamieszanie jakie panowało wtedy w Polsce i na świecie z okazji publikacji kolejnych książek, dziwiłam się jak tym dzieciom,że chce się im stać po nocach pod drzwiami księgarni i rodzicom, że im pozwalają :D Osobiście powieści z serii HP bardzo mi się podobały, bardziej niż filmy, które tak czy siak także bardzo lubię oglądać.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-15, 12:36   

Basia napisał/a:
Jestem w szoku że to było już tak dawno


(mały offtop) Harry Potter , Harrym Potterem, ale że o Jurassic Parku minęło już 20 lat :shock: i niby kiedy :?:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2013-05-15, 21:14   

.
ourson napisał/a:

Basia napisał/a:
Jestem w szoku że to było już tak dawno


(mały offtop) Harry Potter , Harrym Potterem, ale że o Jurassic Parku minęło już 20 lat :shock: i niby kiedy ?



He he :grin: Jako "starszak" napiszę coś takiego :

(mały offtop) Jurassic Park , Jurassic Parkiem ale 1 lutego 1961 ruszyła w Polsce codzienna emisja programu telewizyjnego ... a to już minęły 52 lata - niby kiedy ? :shock: :shock:



.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW