R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sekcja zwłok / patologia - weterynarz Wieluń (lub okolice)
Autor Wiadomość
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
  Wysłany: 2012-12-22, 22:57   Sekcja zwłok / patologia - weterynarz Wieluń (lub okolice)

Witam Was.

Piszę z dość przykrą wiadomością, tym bardziej w okresie świątecznym. Właśnie znaleźliśmy w ogrodzie naszego psa Baksa - niestety martwy. Pies rasy owczarek niemiecki. Był młody, miał 2 lata, wszystko było ok, regularnie pilnowany, doglądany i szczepiony. Dzisiaj był radosny, skakał, biegał, bawił się, a wieczorem znaleźliśmy go nieżywego w rogu działki. Może nie zastanowiłoby nas to bardziej, gdyby nie to, że wcześniej w taki sam sposób padł nam wcześniejszy owczarek - Neo.

W związku z tym podejrzewamy otrucie psa... Z tym wiąże się moje pytanie: czy znacie w okolicy Wielunia jakiś dyżur, weterynarza lub laboratorium, w którym można zrobić badania zdechłego psa w celu znalezienia przyczyny zgonu? Nie wiemy, jakie działania podjąć. Sama perspektywa potwierdzenia się naszych obaw jest przerażająca.

Pozdrawiam.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-23, 08:14   

Przede wszystkim bardzo mi przykro z tego powodu, nie wiem, jak ja bym przeżył podobną sytuację, gdyby to był mój psiak. Współczuję :(
hajen, spróbuj u Powiatowego Lekarza Weterynarii - Grzegorza Łuczaka, powinien pomóc, podpowiedzieć w ostateczności.
Numer wysłałem na PW.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-12-23, 14:01   

Dzięki, będę jeszcze dzwonił jutro, bo dzisiaj nie mogę się dobić. Dowiedziałem się od policjanta z rodziny, że w Opolu jest weterynarz patolog, któremu można dostarczyć martwe zwierzę i można zrobić badania. Ciekaw jestem ceny... Jak coś się dowiem - dam znać.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 85
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: EJP
Wysłany: 2012-12-23, 15:22   

dwa razy słyszałem o przypadku trucia psów - straszne skur****stwo ale tacy są ludzie...

sprawa jest ogólnie o tyle ciężka, że nawet jak patolog Ci powie, że było to otrucie to co dalej? można złożyć sprawę na policję ale wiadomo, że polski policjant to nie Scherlok Holmes i sprawy raczej nie rozwiąże...

może jest ktoś, komu Twój pies przeszkadzał? szczekał, robił hałas, ugryzł kogoś... jeśli ktoś go otruł musiał mieć jakiś motyw. raczę przyglądnąć się uważnie sąsiadom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-23, 17:28   

Załóż sobie monitoring.

Ja stawiam na sąsiadów, pewnie mieli dość szczekania.

Kiedyś mieszkałem w bloku, obok był dom jednorodzinny z psem. Ten kundel codziennie ujadał o 5:30 (do pobliskiego sklepu przychodziła obsługa). Zimą dało się wytrzymać, ale latem kiedy miałem otwarte okno to nie raz miałem już dość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-12-23, 18:33   

Pies był spokojny, nie ujadał, nie był natrętny, jedynie pilnował furtek, bram, domu. Ogólnie warczał tylko do tych, którzy się za bardzo zbliżali. Zastanawia fakt, że stało się to akurat na święta, kiedy wyjeżdża się do rodzin...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-12-24, 10:52   

hajen, szczerze współczuje .

Murarz który u mnie murował budynek miał podobna sytuację , jak tylko coś się dowiem dam znać . Zgłosiłeś na policję otrucie ??
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-12-24, 16:03   

Niestety sprawa zakończyła się standardowo.

Lekarze weterynarii wieluńscy po telefonie albo zbywają, albo mówią, że oni się nie zajmują "utylizacją" i nie znają nikogo, kto się tym zajmuje. Jeśli chodzi o sekcje, to najbliżej we Wrocławiu, z tym że poza okresem świątecznym i z zaporową kwotą. Zbliżające się ocieplenie nie pozwala na zwlekanie z czasem.

Na policje nie zgłaszaliśmy, gdyż nie mamy pewności otrucia, powodów może być setki, choć nie widziałem psa, który z dnia na dzień zdycha w ciągu kilku godzin, zwłaszcza zdrowy dwuletni owczarek niemiecki.

Na szczęście po konsultacji z policjantem z rodziny dostaliśmy namiar do kogoś, kto zajmuje się odebraniem zdechłych zwierząt. Swoją drogą dziwne - prawo zakazuje zakopywania zwierząt, a kiedy próbujesz zgodnie z prawem "pozbyć się" (nie mam innego słowa) pupila, to nie ma organizacji, która się tym zajmuje, żenada.

Nie życzę nikomu takiej sytuacji. Pieniądze które mielibyśmy przeznaczyć na sekcje psa będzie chyba rzeczywiście lepiej przeznaczyć na monitoring.

Dziękuję za odpowiedzi, Wesołych Świąt...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-02, 15:52   

hajen napisał/a:
Lekarze weterynarii wieluńscy po telefonie albo zbywają, albo mówią, że oni się nie zajmują "utylizacją" i nie znają nikogo


teoretycznie lekarz weterynarii jedyne co mógłby zrobić to pobrać materiał do badania - sam nie jest w stanie zrobić nic więcej w zasadzie.

Dziwi mnie natomiast kwestia utylizacji - fakt że lekarz ma obowiązek przyjąć do utylizacji tylko zwłoki zwierzęcia które sam uśpił, ale musi mieć przecież kontakt do jakiejś firmy której dalej te zwłoki przekazuje...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW