R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana oleju - gdzie?
Autor Wiadomość
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-03-11, 08:18   

Ja się zraziłem do tych na Częstochowskiej. Kiedy jeszcze nie miałem zielonego pojęcia o autach (teraz już trochę mam ;) ) pojechałem do nich na wymianę oleju świeżo kupionym używanym autem w którym nie miałem pojęcia jaki jest olej (syntetyk, półsyntetyk, mineralny ? ). Gość popatrzył na nieduży licznikowy przebieg auta (co w przypadku używanego auta jest raczej mało wiarygodne) i wlał mi pełny syntetyk Mobila. Efekt był taki, że silnik totalnie się rozszczelnił. Jak się później dowiedziałem w sytuacji gdy nie wiemy na jakim oleju jeździł wcześniej silnik wlewamy zazwyczaj bezpieczny półsyntetyk chyba, że auto dużo starsze to mineralny a ewentualnie jak nie ma problemów to potem możemy przejść na olej lepszej klasy. Od tej pory do nich nie jeżdżę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-11, 14:09   

No ja zakładam że jakieś tam pojęcie się ma :razz: Bo z tekstem: "Panie, zrób tak żeby było dobrze" to w dzisiejszych czasach różnie może być. :wink:
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-03-11, 15:24   

Tybek jeśli ktoś się zajmuje czymś profesjonalnie to powinien mieć wiedzę na ten temat. Po to właśnie pojechałem do profesjonalistów aby zrobili to dobrze ale się zawiodłem. A to co opisałem powyżej to wiedza podstawowa w przedmiocie wymiany oleju w autach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-11, 16:48   

No w sumie masz rację, tak powinno być- zlecasz komuś robotę i powinna być wykonana profi ;) Często, gęsto jednak życie co innego pokazuje, ale to zupełnia inna para kaloszy. Ja tam pojechałem bo jest taniej i w moim przypadku to zadecydowało.
A tak na marginesie, to równie dobrze można by zacząć filozofować i stwierdzić że podstawową wiedzą powinna być znajomość obsługi i eksploatacji w tym przypadku auta. Ale to też nie w tym rzecz :)
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-28, 19:50   

Jakby co, to na wymianę oleju, filtrów i inne naprawy zapraszam do mnie. Olej tylko oryginał GULF w bańkach 4l i 1l ( jedyny olej nie rozlewany w Polsce - oryginał przychodzi z Holandii) Od dzieciaka do samochodów podchodzę z sercem - stąd pomysł o serwisie. Po prostu lubię przy nich przebywać;) Ci co mnie znają, wiedzą, że na punkcie motoryzacji mam fioła;) Jeśli macie jakikolwiek kłopot z samochodem zapraszam. Ceny bardzo przystępne;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-28, 19:51   

dusiu1, tu na forum wymieniasz, czy masz jakąś siedzibę? :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-28, 19:54   

Marcin, aleś Ty szybki;) Siedziba: Staw, 4km od Wielunia. Z Warszawskiej w Przemysłową i na krzyżówce w lewo w stronę Opojowic - po 100metrach serwis znajduję sie po prawej stronie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-28, 20:05   

Czyli serwis już hula? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-28, 21:10   

Hula, hula hop;) Jarek dawaj ze sprzętami. Chyba do końca roku zrobię ofertę: do każdej wymiany oleju gratis test komputerem diagnostycznym wraz z wydrukiem błędów:) ale jeszcze to przemyśle;)
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-29, 00:07   

A tu niespodziewanka bo nie Jarek a Radek :-)
Zapewne skorzystam ale raczej już nie w tym roku...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-29, 08:32   

Sorki Radziu - w ramach przeprosin wymianę oleju masz gratis!!! Ale w układzie wspomagania:)
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 17:27   

Firma legalna .? ? ? :x :x
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-29, 17:35   

Proszę nie zaśmiecać tematu, ogłoszenia i reklama w innym dziale.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2011-12-07, 23:45   

W pierwszych dniach sierpnia tego roku kierując się pozytywnymi opiniami na tym forum skorzystałem z usług firmy Petroff na Zaciszu.
Byłem/niby jestem zadowolony.... sprawna i miła obsługa, ale do rzeczy.
Parę dni temu, przy sprawdzaniu stanu oleju stwierdziłem, że poziom zbliża się do oznaczenia min. na bagnecie i trzeba byłoby w końcu dolać te 0,5l (normalne w moim samochodzie, po 4miesiącach od wymiany)
Będąc w Sieradzu zjechałem na tankowanie na stacje Orlen i przy okazji kupiłem litrową butelkę na dolewki. A dziś przypomniałem sobie, że przecież mam gdzieś w piwnicy resztkę oleju, którą dostałem po wymianie w Petroffie.
Czytając nie raz o powszechnym podrabianiu oleju marki Mobil, którego podróby trafiają nie tylko na allegro, ale też do dużych hurtowni pokusiłem się o małe porównanie...
Z tej resztki z Zacisza i z tej butelki kupionej na Orlenie wlałem do dwóch plastikowych kubków po połowie i.......
Niby ten sam olej, butelki identyczne, oznaczenie te same (poza datą produkcji i numerem partii) a w środku chyba coś innego :shock:
Ten z Orlenu ma jaśniejsze zabarwienie i inny, bardziej łagodny zapach, po prostu mniej/inaczej śmierdzi :D
Pewnie któryś z nich jest właśnie tą podróbą, ale który :570:
Wnioski wyciągnijcie sami....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-12-11, 12:20   

Poniżej w linku macie info o zamknietej rozlewni podrabianego oleju.

http://www.policja.pl/pal...ilnikowego.html

Zabezpieczono 25.000 litrów podrobionego oleju - ciekawe ile wpompowano w rynek;)
Jeśli na allegro MOBILa i CASTROLa można kupić po 70zł za 5litrów i kupujących jest mnóstwo.
Pomyślcie, przecież ten co sprzedaje musi zarobić - więc za ile kupuje - 50zł?? za bańkę. A gdzie jego koszty transportu, magazynowania, prowadzenie firmy itd....
Pozdrawiam i zostawiam do rozmyślania....
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW