R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Data
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-19, 11:31   

miko 005, nikomu Twoje wpisy nie przeszkadzają. Każdy ma prawo do napisania, o czymś, co dla części jest mało istotne .... (w takim samym stopniu ja i Ty) - i taka postawa nie zasługuje na naganę, czy jakiekolwiek docinki :!: Każdy ma prawo do delikatnego, nazwijmy to wyręczania urzędników, czy "polonistów" (czy współdziałania z nimi). Nie szukaj dziury w całym .... możesz przecież używać niepoprawnej formy. Pierwszy post był jedynie sugestią (zaleceniem).

Mam odmienny pomysł:
Możemy być bardziej liberalni (zacznijmy tolerować wszystkie błędy ortograficzne)

P.S.
Ja nie czytam sporej części wątków, które mnie nie interesują - chociaż jako mod powinienem. Użytkownicy robią podobnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2010-08-19, 11:55   

Stefan napisał/a:
Mam odmienny pomysł:
Możemy być bardziej liberalni (zacznijmy tolerować wszystkie błędy ortograficzne)

Stanowczo się nie zgadzam z nawiasem :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-19, 14:39   

Również stanowczo jestem przeciw tolerowaniu błędów na naszym Forum. Brak szacunku dla polskiej mowy i pisowni to brak szacunku dla ludzi, którzy tego słuchają lub to czytają :!:
Ja jestem zodiakalnym bykiem, więc niby "byki" w pisowni mam usprawiedliwione ale staram się tego nie wykorzystywać.
PS
Nie zgadzanie się z kimś nie oznacza braku szacunku :roll:
Stefan, ten wątek uważam za jeden z najważniejszych na Forum. Dużo wytrwałości i konsekwencji życzę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-08-19, 16:02   

Shymool ,czy fakt ,że jestem zodiakalnym Baranem usprawiedliwia moje "barany"? :D :D :D
A tak powaznie ,obecnośc słownika ortograficznego na biurku w moim wieku to nie wstyd-po to jest ,żeby korzystać...to jest moje zdanie ...to co piszemy czytaja inni więc troszke sie mozna postarać. :)
Walczmy z bykami /wszystkimi/ :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-22, 12:00   

Stefan napisał/a:
Mam odmienny pomysł:
Możemy być bardziej liberalni (zacznijmy tolerować wszystkie błędy ortograficzne)

A czy ja kiedykolwiek mówiłem coś o tolerancji wobec błędów ortograficznych?

Tak dla jasności, 22 sierpień nie jest błędem ortograficznym. Jest to błąd fleksyjny, czy też inaczej nazywany składniowy, wynikły z niewłaściwej formy odmiany (mianownika, zamiast dopełniacza).

Shymool napisał/a:
Również stanowczo jestem przeciw tolerowaniu błędów na naszym Forum. Brak szacunku dla polskiej mowy i pisowni to brak szacunku dla ludzi, którzy tego słuchają lub to czytają

Zgadzam się w 100%. Ale jakąż skalę tegoż braku szacunku do innych ma błąd fleksyjny (konkretnie pisownia daty), w stosunku do np. niestosowania polskich znaków. Można się zdenerwować próbując odczytać coś takiego;
"Byl to 22 sierpień, bedac na lace widzialem wszedzie spacerujacych, madrych i bedacych pod wplywem dosyc duzego wrazenia, ludzi."
A o ile lepiej odczytamy to samo zdanie używając polskich znaków, pomijając nawet ów błąd składniowy dotyczący niepoprawnie napisanej daty;
"Był to 22 sierpień, będąc na łące widziałem wszędzie spacerujących, mądrych i będących pod wpływem dosyć dużego wrażenia, ludzi."
Jest różnica, prawda? Ale jakoś nikt na tym forum z tą "epidemią" nie walczy, nawet Ci :razz: ;
daughter napisał/a:
Walczmy z bykami /wszystkimi/ :D

Widzimy drzazgę, niestety nie dostrzegając belki :shock:
daughter napisał/a:
A tak powaznie ,obecnośc słownika ortograficznego na biurku w moim wieku to nie wstyd-po to jest ,żeby korzystać...to jest moje zdanie ...to co piszemy czytaja inni więc troszke sie mozna postarać.

A postów z takimi przypadkami "łamania" polskiej pisowni i forumowiczów, którzy do tego się dostosowują, jest sporo :shock: :oops: .

PS. Nurtuje mnie pewna sprawa, i muszę ją doprowadzić do końca.
Stefan napisał/a:
miko 005, nikomu Twoje wpisy nie przeszkadzają. Każdy ma prawo do napisania, o czymś, co dla części jest mało istotne .... (w takim samym stopniu ja i Ty)

Może i sprawa tabliczek na wieluńskich rondach, jest mało istotna. Ale tej wiadomości nie przeczytasz nigdzie indziej, ja staram się szukać tematu, a nie ... kopiuj i wklej.

PS I. Klakierstwo, to baaardzo duża przywara :twisted: :twisted: :twisted:

PS II. Życzę Wszystkim miłej niedzieli :) Nie pisałem tego posta broń Boże dla czystej waśni, ale dla wyjaśnienia sobie całości zagadnienia związanego z błędami. A ja, jasność w sprawie cenię przede wszystkim :D
Teraz to już chyba naprawdę koniec w tym temacie ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kompan10 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 54
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 24
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-08-22, 12:11   

O ile prostsze było życie, świat, bez zbędnego nadęcia, ciągłego pilnowania się by czegoś nie palnąć, kogoś nie obrazić lub urazić.

A przecież wystarczy zaufanie do intencji i zalegalizowanie wzajemnej pomocy zamiast krytykanctwa.

Jedną z naszych cech wrodzonych jest współzawodnictwo i trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek świadomie będzie bronił swojej miernoty.
_________________
uczę się świata na pamięć, linijka po linijce...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-08-23, 11:36   

kompan10 napisał/a:
Jedną z naszych cech wrodzonych jest współzawodnictwo i trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek świadomie będzie bronił swojej miernoty.

Jednak musisz niepoprawny optymisto, bo takich jest na pęczki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW