R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Finansowanie forum Wielun.biz
Autor Wiadomość
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 11:02   

"Tu już wymiękłam.... Wolność mamy, demokracje... Prywatne to forum jest. NASZE CI ONO! "- Oj młodości naiwna! Mam znajomego, który zajmował się prowadzeniem forum Młodzieży Wszechpolskiej w pewnej pipidówie, za czasów gdy u władzy była pewna "rodzinna" partia. Dopóki był bezrobotnym i pilnował dla idei kierunku w jakim toczyła się dyskusja, otrzymywał tylko "gorące podziękowania". Sprawa się skomplikowała, gdy znalazł atrakcyjną, sezonową pracę na budowie i nie miał już czasu na "dyscyplinowanie i cenzurowanie" forumowiczów. Zjawił się u niego pan z urzędu i w zamian za skromne dofinansowanie zaproponował "zrobienie porządku na forum". Warunkiem było tylko to, aby pozostali administratorzy o tym się nie dowiedzieli i dalej pracowali tylko dla idei. Pieniążki były lepsze niż na budowie, a szły z funduszu kultury gminy. Pytanie było więc zasadne. Zwłaszcza, że z obserwacji wiem, że prawie każda wypowiedź spotyka się z natychmiastowym odzewem lub komentarzem-niezależnie od pory doby. Nie wspomnę o dogmatycznym trzymaniu się formuły forum, która jako żywo przypomina "wentyl bezpieczeństwa". Dziwi mnie, że trzydziestoletni, pozostający w związkach małżeńskich, obarczeni dziećmi administratorzy spędzają cały czas przed komputerem, zamiast "walczyć o przetrwanie". Przyznaję, że kilka ostatnich, krytycznych pod adresem władz wypowiedzi zachwiało moją wiarą w "nabijanie lokalnego społeczeństwa w butelkę", ale równie dobrze może to być "socjologiczna sztuczka". Jeśli chodzi o urzędników to TAK! Uważam, że powinni śledzić nastroje, tropić bolące problemy i z otwartą przyłbicą odpierać zarzuty (czasami rzeczywiście niesprawiedliwe). Pokój społeczny w gminie jest bardzo ważny, a utrata tegoż prowadzi do "dymisji" odpowiedzialnego urzędnika. Są tacy którzy wnikliwie czytają WASZE "prywatne,publiczne" forum i starają się odpowiadać, ale chowając się za pseudonimami. Konsensus czytelników na "nie" może spowodować wydarcie spod dupy stołka. Zwłaszcza, że sytuacje komplikuje zwiększające się bezrobocie, niezadowolenie z przerostów administracji, niekompetencja i choćby lenistwo urzędników- przykładem akcja odśnieżania. I dlatego wielu ludzi żywotnie zainteresowanych jest tym,aby dyskusja szła określonym torem, a forum nie stało się trybuną ludzi niezadowolonych, a nie daj Boziu, nie stało się płaszczyzną na której montuje się jakieś akcje protestacyjne przeciw władzy. Lepiej pozwolić ludziom ponarzekać na śnieg, nazwy ulic, dym z kominów niż aby drążyli inne, niebezpieczne tematy.

[ Dodano: 2010-02-05, 11:07 ]
Jeszcze sprawa struktury etatowej urzędu. To co jest w Biuletynie Informacji Publicznej to kpina. Wzorcowym pod tym względem jest Powiatowy Urząd Pracy, ale po wyliczeniu im etatów na łamach tego forum pewnie wkrótce zniknie bezpowrotnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 11:11   

Administratorze, Ferbiku i Jaro - ujawnijcie Wasze dochody które czerpiecie z tytułu pełnionych na forum funkcji! Jesteście pachołkami starosty i burmistrza! Co Wam za to obiecali?
Admini - nie idźcie tą drogą!

:D :D :D :D :D

8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 11:57   

Forum od początku istnienia (2003/2004) jest finansowane w 100% z moich prywatnych pieniędzy. Od wielu lat nie mieszkam już w Wieluniu, więc wszystko co robię podyktowane jest jedynie sentymentem dla rodzinnego miasta.

Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z jakimkolwiek politykiem czy urzędnikiem. Forum jest prywatne ale ogólnodostępne i każdy z nich może się wypowiadać na naszych łamach. To czy to robią czy też nie, zależy wyłącznie od ich własnej woli.

Żaden z adminów czy moderatorów nie pobiera wynagrodzenia za swoją działalność.

Dla Twojej wiadomości dodam, że w wieku 30 lat można się już jako tako ustawić i nie trzeba wcale walczyć o przetrwanie. Tyle, że do tego potrzeba trochę zaradności i chęci do pracy. Widzę, że jedyne co potrafisz, to narzekać na to co zupełnie bezinteresownie robią inni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 12:40   

Pohybel napisał/a:
Dziwi mnie, że trzydziestoletni, pozostający w związkach małżeńskich, obarczeni dziećmi administratorzy spędzają cały czas przed komputerem, zamiast "walczyć o przetrwanie".

Co Cię obchodzi - bo żaden z pozostałych adminów nie ma 30 lat i dziecka - co ja robię i jak spędzam wolny czas? Więc od mojego życia prywatnego wara!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 12:47   

Niektóry ludzie są po prostu głupi... Mniej złości zawiści polecam, wrzody wtedy mniej prawdopodobne.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 16:38   

Administrator, Ferbik, dobra, dobra... Nie ściemniajcie tutaj że jesteście niezależni...
Podobno Ferbik za zaangazowanie w sprawy polityczne dostał od burmistrza używany akumulator do Vectry, a Administrator pokrowce na siedzenia do BMW od starosty 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 17:09   

Należy dodać, że pokrowce mają logo miasta :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 17:32   

red napisał/a:
Podobno Ferbik za zaangazowanie w sprawy polityczne dostał od burmistrza używany akumulator do Vectry

Oczywiście jeszcze razem z wodą destylowaną i kablami rozruchowymi.

Administrator napisał/a:
Należy dodać, że pokrowce mają logo miasta

Raczej z herbem powiatu.
Ja mam aku z herbem gminy :>
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 18:16   

Pohybel, daleki jestem od bycia Twoim adwersarzem, ale to co piszesz trochę mnie irytuje. Zaznaczam też że nie jestem „obrońcą z urzędu”, który reprezentuje administrację tego forum :P :D .
O ile mnie pamięć nie myli, to już raz zadałeś takie pytanie, przy okazji jakiegoś tam drażliwego tematu, pewnie dotyczącego naszych struktur rządzących. Dostałeś odpowiedź jasną i rzeczową, która mówiła, że nikt ze strony wieluńskich notabli politycznych, nie dofinansował do tej pory żadną kwotą pieniężną, tego forum.
I teraz nasuwają mi się dwie myśli :? , albo coś wiesz, i jeśli tak to mów rzeczowo :| . Albo masz jakieś urojone wizje, które spędzają Ci sen z powiek, a wtedy przestań truć :shock: .

A skoro to forum jest prywatne, jak mówi o tym i pisze sam administrator, to nawet gdyby zaistniał taki fakt, o którym piszesz Ty, to co by było w tym przypadku takiego strasznego? Po za wydawaniem naszych podatków przez urzędników z Wielunia :twisted: , ale to już w oddzielnym temacie, jak ujawnisz i udowodnisz takie fakty :| .

Jedno trzeba Ci przyznać, zasiałeś ziarno podejrzliwości :roll: . Miałem okazję rozmawiać z kilkoma znajomymi, którzy pytali czy to co piszą o tych finansach forumowych to prawda, no i ….. a może jednak itd., itp :D :D .
Odpowiadałem i będę odpowiadał, że głowy za to nie położę pod topór, ale z tego co mi wiadomo, to …… wiem, że nic nie wiem 8) 8) :razz:
Z drugiej strony, każdy stara się teraz zarobić na czym się da, więc dlaczego nie można by było zarobić na komputerze i stronie internetowej, zobacz np., na portal „Nasza klasa” ;) :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 18:32   

miko 005 napisał/a:
Miałem okazję rozmawiać z kilkoma znajomymi, którzy pytali czy to co piszą o tych finansach forumowych to prawda, no i ….. a może jednak itd., itp

Ja to od dawna podejrzewałem. I proszę - wyszło szydło z worka :!: :!:

A tak na poważnie - Pohybel, poczytaj sobie wpisy w dziale polityka lokalna sprzed niecałych czterech lat. Zobaczysz jak ścierały się różne opcje i jakie mniej więcej maja poglądy poszczególni forumowicze (mowa o lokalnej polityce). Co jak co ale o sprzyjanie ratuszowi czy też starostwu raczej nie można większości z nas posądzać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-02-05, 19:04   

red napisał/a:
a Administrator pokrowce na siedzenia do BMW od starosty 8)
Administrator napisał/a:
Należy dodać, że pokrowce mają logo miasta :D
Ferbik napisał/a:
Raczej z herbem powiatu
Co za oczywista niegospodarność starosty. :twisted:
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-05, 19:42   

Pohybel

Przyjdź na spotkanie forumowe i sam oceń kim są administratorzy tego forum.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-23, 11:36   

Może rzeczywiście trochę mnie poniosło. Z tym forum "młodzieży wszechpolskiej" to była prawda, a jeśli chodzi o was to podobne opinie rozgłaszał pewien urzędnik. Mało znaczący, ale dobrze mi znany. Trochę na wyrost zamieściłem swój wpis, ale wytrąciły mnie z równowagi "dowcipne i celne" komentarze pewnych "administratorek-intelektualistek" zamieszczane o najdziwniejszych porach doby jako komentarze wpisów moich i moich znajomych. Bardzo "celne" komentarze. Z tymi "trzydziestoma latami i dzieckiem" to nie celowałem w ciebie Ferbik! Takich argumentów używał znajomy z MW, aby dostać tę dotację. Samo ubieganie się o "stypendium",albo dotację nie jest niczym nagannym, pod warunkiem, że wszystko jest jawne. A taki pomysł ktoś kiedyś podsunął, ale może rzeczywiście "żadna opcja polityczna" nie utożsamiała się z linią forum wystarczająco. A może...? Mój mało znaczący, znajomy urzędnik nie chce pić już ze mną wódki, chociaż czasem "sam z siebie wpada z wizytą. Dowodów nie mam, więc nie drążę tematu dalej. To wasze sprawy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-23, 13:36   

Daj namiary na urzędasa, z chęcią wybijemy mu tą wódkę z głowy.
jakieś imię nazwisko ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Goro 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-03, 11:15   

Chyba tu komuś zal że inni mają a "ja" nie... no coż takie zycie:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW